[Gotham Knights] Night Cries

Miejsce na zakończone lub wymarłe sesje. Jeśli chcesz ponownie otworzyć temat to skontaktuj się z modem albo adminem.
Zablokowany
Acid
Marynarz
Marynarz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 17:57
Numer GG: 20329440
Lokalizacja: Dundee (UK)

[Gotham Knights] Night Cries

Post autor: Acid »

Night Cries


Znalazł ich w starej cementowni, gdy rozmawiali między sobą. Przyczajony pod dachem obserwował, gdy Joker przekazywał Pingwinowi fioletowy proszek chichocząc przy tym szaleńczo. Skulony wysoko mężczyzna zmarszczył brwi… Dlaczego każdy ruch palił go niesamowitym bólem, obraz zamazywał się, a mięśnie odmawiały posłuszeństwa? Gdy skoczył ku nim, było już za późno, by się nad tym zastanawiać. Wyglądali na takich, co nie są zaskoczeni jego obecnością. Pingwin jedynie uśmiechnął się szyderczo, Jokerowi jak zwykle uśmiech z bladej gęby nie schodził.
- No proszę, kogo my tu mamy? – zachichotał mężczyzna. – Sam Mroczny Rycerz nas odwiedził.
- Doprawdy, wspaniały gość. – rzucił niski, baryłkowaty pokurcz wyjmując zza pazuchy kremowy parasol. – Więc powitajmy go z wszystkimi honorami.

Ruszył w kierunku Batmana z ostrzem wysuniętym z parasola. Kiedyś Mroczny Rycerz wykonałby jakiś unik, ośmieszyłby Lelanda, jednak nie dzisiaj. Dzisiaj, po walce ze Scarecrow’em, nie miał już na to siły. Zasłonił się jedynie swoim płaszczem, lecz ostrze przeszło przez materiał jak nóź przez masło i ugodziło go w bok.

Batman zatoczył się do tyłu, a po chwili został uderzony przez Jokera. Wayne wyprowadził cios, jednak był zbyt wolny by dopaść błazna. Mężczyzna znów zachichotał i kopnął go. Kolejne razy spadały na niego niczym grom z jasnego nieba, a Rycerz Gotham już nawet ich nie blokował. Był zbyt słaby na jakąkolwiek reakcję. Krew spływała na czarny kostium wraz z następnymi uderzeniami. Teraz już wiedział, że trucizna krąży w jego żyłach upośledzając wszystkie zmysły. Ale było za późno. Kolejny cios posłał go do głębokiego basenu.

Coś nieprzyjemnie chrupnęło, gdy Batman uderzył o podłogę. Joker, wciąż chichocząc skierował pracującą betoniarkę w stronę basenu, zalewając podnoszącego się ciężko Wayne’a. Po chwili Napier wyciągnął glocka i wycelował.
- Wreszcie się zemścimy, Batmanie! – warknął. – Za te wszystkie lata, kiedy ty byłeś górą, teraz przyszedł czas na glorię dla nas. Co jest? Źle się czujesz? Nie możesz się ruszać? – szydził z Mrocznego Rycerza. Padł strzał…

* * *

Siła. Odwaga. Honor. Oraz lojalność. Wszystkie one połączą się niebawem…
Obrazek Witam wszystkich!

Jako, że moja sesja X-owa ma się bardzo dobrze, a ja sam nie wybieram się jednak na urlop, postanowiłem rozkręcić kolejną rekrutację opartą na świecie komiksów. Tym razem, jak już chyba wszyscy widzieli po tytule, na warsztat idzie DC Universum. Od razu mówię, że ta sesja nie będzie należała do lajtowych, będzie raczej mrocznie i będę poruszał w niej czasami dość ciężkie tematy (religia, odmienność seksualna etc.), więc chciałbym, by gracze, którzy się zgłoszą mieli to na względzie i sami zastanowili się, czy chcą się w to pakować (nie chcę potem kłótni w komentarzach, bo komuś nie spodobało się, że uraziłem jego uczucia religijne etc.). W końcu Gotham to miasto pełne nieustających koszmarów i pod takie klimaty zamierzam podciągnąć tę sesję. Nie chcę, żeby było cukierkowo, dlatego proszę, by zgłaszający swój akces gracze mieli odpowiedni dystans do tego, co będzie się działo na sesji.

Odnośnie spraw technicznych – gramy storytelling, a to jak się będzie wiodło waszym bohaterom, zależy od tego, jak będziecie podchodzić do samej sesji. Przyjmę od 2 do 4 graczy i ani jednego więcej. Przygoda będzie one-shotem, dość krótkim zresztą, chyba że sesja się spodoba i będziecie chcieli kontynuować, wtedy pomyślę, czy czas mi na to pozwoli.
Decyduje jakość i pomysłowość zgłoszeń, a nie „kto pierwszy, ten lepszy”. Nikogo nie przekreślam na starcie, nikogo nie faworyzuję. Chodzi mi przede wszystkim o znalezienie graczy odważnych, kreatywnych, lubiących interakcję z innymi w świecie gry.

Jak piszę i prowadzę można sprawdzić w mojej sesji X-Men – nie wymagam esejów na piętnaście stron, ale trzeba się przykładać i poniżej 1A4 nie schodzę. Tempo postowania w sesji to ok. 1 post tygodniowo, w końcu nigdzie nam się nie spieszy (jeśli Wy będziecie odpisywać szybciej, ja również się postaram). Kto wie, że nie da rady odpisywać na odpowiednim poziomie, to lepiej by się po prostu nie zgłaszał. Rekrutacja trwa dwa tygodnie (do 1 kwietnia włącznie), chyba że wcześniej zbiorę zadowalające mnie karty. Zarys postaci (informacje osobowe, moc/zdolności, krótka historia – jakieś 1 A4) proszę dostarczyć mi wcześniej, będę miał wtedy czas, żeby dogadać z potencjalnym zainteresowanym szczegóły.

Odnośnie sytuacji w Gotham: Po zniknięciu Batmana, Nightwing przeniósł się na stałe do Bludhaven, Robin porzucił zawód poszukiwacza przygód, Green Arrow został alkoholikiem i wycofał się z nocnego życia. Zatem na tych bohaterów nie ma co liczyć i w mieście aktualnie panuje chaos oraz fala zbrodni. Tym razem będziemy bazować jedynie na jednej lokacji, także postacie DC nie będą się pojawiać (Liga Sprawiedliwych itd.). Jak widać, mieszkańcy Gotham (czyli Wy) muszą wziąć sprawę w swoje ręce, by utrzymać jakiś porządek i spokój na swoim podwórku. Obiecuję, iż nie będzie to takie łatwe…

Świat, tak jak i w przypadku X-Men, opierał się będzie na różnych zapożyczeniach i będzie to momentami MOJA wizja uniwersum DC. Jeśli komuś się to nie podoba, nie musi się zgłaszać i nie jest to powód, by się ze mną kłócić na łamach rekrutacji/komentarzy, jak to miało miejsce w przypadku X-Men z jednym „gentlemanem” ;).

Co ma zawierać karta postaci:

Kod: Zaznacz cały

[AVATAR]

Imię i nazwisko:
Pseudonim:
Wzrost:
Wiek: (przedział 20-35)
Waga:
Wygląd:
Osobowość:

Zajęcie/Zawód: (czyli czym się postać zajmuje, gdy nie poluje na złoczyńców)
Majątek: (chyba nie trzeba tłumaczyć, bez przegięć)
Narodowość:
Moc/Zdolności: (czyli z czego korzysta Wasza postać podczas polowań na złoczyńców – do konsultacji ze mną)

Umiejętności:
Historia: (dzieciństwo, dorastanie, w jakich okolicznościach postanowił zostać superbohaterem, generalnie wszystko co może mi się przydać, a co uznacie za interesujące i warte wspomnienia – to mają być najważniejsze wydarzenia, a nie cała biografia)
Pewnie nie udało mi się zawrzeć w rekrutacji wszystkich informacji, więc zachęcam do zadawania pytań. Acha, karty krótsze niż 1A4 i dłuższe niż 3 od razu, bez czytania wylądują w koszu. Proszę się postarać. Tak jak w przypadku X-Men – panowie grają panami, panie paniami. Wszelkie pytania tutaj, bądź na GG (zostawić wiadomość, jak się pojawię, to odpiszę), karty oczywiście na PW.

Pozdrawiam i zapraszam do udziału w rekrutacji.
Acid.
Seks jest jednym z dziewięciu powodów do reinkarnacji. Pozostałych osiem się nie liczy.

Obrazek
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [Gotham Knights] Night Cries

Post autor: Ouzaru »

Hej, Kwasiu! Zgłaszam się, karta będzie niebawem, a póki co zostawię Ci na mailu krótki zarys postaci (tzn taką moją wizję, czyli: co jak gdzie i kiedy :P). Mam już wstępny pomysł, ale szczegóły chciałabym z Tobą obgadać, bo nie wiem, jak się zapatrujesz na jakieś "super moce".

Pozdrawiam i życzę owocnej rekrutacji :D
Obrazek
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: [Gotham Knights] Night Cries

Post autor: BlindKitty »

Arrgh! Dlaczego Ty mi to robisz, Kwasiu?! Ja już nie wyrabiam z czasem, a zacznę dopiero za jakieś 5 - 6 tygodni (odpadnie jedna z najtrudniejszych laborek), i nie dam rady wziąć udziału w kolejnej sesji... A naprawdę szkoda. No nic, mam nadzieję że gracze przekonają Cię żeby grać w kolejne i zdołam się wkręcić ;) Choć ostatnio przez brak czasu mam problemy z rozwinięciem literackich skrzydeł...
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Evandril
Mat
Mat
Posty: 559
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 16:28
Numer GG: 19487109
Lokalizacja: Łódź

Re: [Gotham Knights] Night Cries

Post autor: Evandril »

Oczywiście się piszę - jak mógłbym przegapić sesję w Gotham, prowadzoną zresztą przez solidnego i sprawdzonego MG :D? Nad postacią jeszcze pomyślę, póki co wstępnym pomysłem jest nowy Green Arrow - Quiver (krzyżówka starego GA z Hawkeye'em). Dwa pytanka na początek: który mamy rok na sesji i jaką porę roku?

Dzięki za cynk na GG, Ouzi ;*. Czyżby powoli zbierała się ekipa znana z X-Men? :P Zarys bohatera pewnie do niedzieli będzie na Twojej skrzynce, Kwasiu :).

Pozdrawiam!
"Trzymaj się swych zasad! To jedyne co Ci pozostało w świecie Chaosu."
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: [Gotham Knights] Night Cries

Post autor: Danai »

Najprawdopodobniej do tygodnia Timor i ja wyślemy Ci karty.

Jaki mniej-więcej ma być poziom supermocy/zdolności/w/e bohaterów?
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Acid
Marynarz
Marynarz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 17:57
Numer GG: 20329440
Lokalizacja: Dundee (UK)

Re: [Gotham Knights] Night Cries

Post autor: Acid »

Evandrilowi odpowiedziałem na jego pytania na GG, ale gdyby ktoś jeszcze potrzebował - na sesji mamy 2010 rok, początek sierpnia.

@ Blind: spoko, może będę robić dodatkową rekrutację, gdyby komuś się zmarło, więc jeszcze nic straconego :P.

@ Danai: poziom zdolności/mocy bohaterów to sprawa płynna - liczę tutaj na rozsądek graczy. Jeśli będą jakieś przegięcia, to je zmodyfikuję. No i oczywiście dostanie się do sesji będzie zależeć od tego, jak postać będzie dopasowana do klimatów jakie chcę poprowadzić (klon Supermana na pewno nie przejdzie).

Na chwilę obecną mam dwie karty na swoim PW - od Dii i Evandrila. Obie zacne :). Dię proszę jeszcze o wpisanie się do tematu.

Pozdrawiam i czekam na więcej.
Acid.
Seks jest jednym z dziewięciu powodów do reinkarnacji. Pozostałych osiem się nie liczy.

Obrazek
Dia
Pomywacz
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 17 stycznia 2010, 11:31
Numer GG: 3357251

Re: [Gotham Knights] Night Cries

Post autor: Dia »

Zalany betonem Batman bedzie mi sie chyba dzisiaj snil. Biedny nietoperek :(

Dzieki za wiadomosc o rekrutacji Ev. Poczta pantoflowa dziala tu bez zarzutu ^^
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [Gotham Knights] Night Cries

Post autor: Ouzaru »

Moja karta poszła do Ciebie na maila, mam nadzieję, że to nie problem ^^' Daj znać, czy Ci się Crystal "Frozen" McCanzie podoba :D
Obrazek
Acid
Marynarz
Marynarz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 17:57
Numer GG: 20329440
Lokalizacja: Dundee (UK)

Re: [Gotham Knights] Night Cries

Post autor: Acid »

Odebrałem już Twoją kartę, Ouzaru. Czekam jeszcze na postać Danai i ewentualnie innych chętnych.
Seks jest jednym z dziewięciu powodów do reinkarnacji. Pozostałych osiem się nie liczy.

Obrazek
Timor Nocte
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 27 marca 2007, 21:02

Re: [Gotham Knights] Night Cries

Post autor: Timor Nocte »

Karta ewentualnego chetnego i Danai poszla :)
Acid
Marynarz
Marynarz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 17:57
Numer GG: 20329440
Lokalizacja: Dundee (UK)

Re: [Gotham Knights] Night Cries

Post autor: Acid »

Kartę ewentualnego chętnego i Danai przeczytałem ;). Rekrutacja nadal trwa, więc o wynikach poinformuję w stosownym czasie. Gdyby ktoś jeszcze chciał spróbować swoich sił - serdecznie zapraszam.
Seks jest jednym z dziewięciu powodów do reinkarnacji. Pozostałych osiem się nie liczy.

Obrazek
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [Gotham Knights] Night Cries

Post autor: Ouzaru »

Namawiam Echo, by napisała kartę :) Zobaczymy, co z tego mojego namawiania wyjdzie :D Fajnie by było zebrać starą ekipę z Iksów i tym razem nie kłócić się z Jej bohaterką xD

Pozdrawiam wszystkich chętnych i życzę powodzenia :)
Obrazek
Zablokowany