[Mitologia Grecka (XXI.w)] To nie powinno mieć miejsca...

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Zablokowany
AironMen
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 24 grudnia 2009, 09:25

[Mitologia Grecka (XXI.w)] To nie powinno mieć miejsca...

Post autor: AironMen »

INTRO:

Obrazek
Przez leśną drogę przedzierało się trzech ludzi. NIE, to nie byli zwykli ludzie. Jeden z nich był centaurem. Olbrzymi "człowiek", który szedł za w środku, a właściwie tuż za nimi był uzbrojony w włócznie, tarczę i krótki miecz. Cała scena oprócz tych drobnych szczegółów wyglądałaby całkiem normalnie, gdyby nie to, że centaur i dziewczyna idący tuż przed olbrzymem byli cali pocięci, posiniaczeni i nie byli popychani ani tarczą ani włócznią. Jednakże śmiertelnik idący tą drogą nie zauważyłby nic prócz dziwnie wyglądającego faceta, Lekko poszarpanej dziewczyny i ich konia. Mgła przecież zasłaniała mu oczy. Jednak każda istota, która umiała patrzyć dobrze(przez Mgłę) wiedziałyby od razu, że to wojownik prowadzi dwóch jeńców. Wojownik, nie był właściwie człowiekiem. Był to pół człowiek, a pół jakiś olbrzym. Najpewniej cyklop lub lajstrygon. Potężnie zbudowany, zdolny walczyć nawet z czterema przeciwnikami na raz.
- Szybciej! - wrzeszczał na dziewczynę olbrzym – Szybciej mówiłem! – i uderzył ją tarczą.
Ona zaś jęknęła z bólu. Najpewniej miała skręconą kostkę. Miała ciemnobrązowe włosy i szare jak żelazu lub matowe srebro oczy. Była bardzo ładna( niby gust nie podlega dyskusji ale trudno) nawet gdy jej twarz pocięta była przez czerwone kreski, a jej włosy zabarwione nieco krwią. Szła dość szybko, próbując ignorować ból, ale niezbyt jej to wychodziło.
Centaur pędził jednak niezmordowanie, z nieznanych nikomu powodów ponieważ byli prowadzeni do obozu wojennego Kronosa. Był cały posiniaczony, a w jego boku widać było ślad po włóczni.
Jeńcy byli pozbawieni broni, i można było poznać, że walczyli długo, nim zostali pojmani. Strażnik-olbrzym nie miał jednak żadnych ran. Każdy wiedziałby, że on nie brał udziału w walce. Można by się chwilę zastanawiać, dlaczego, ale odpowiedź nasuwała się od razu. Jakiś kilometr od nich słychać było tupot wielu stóp. Musieli zostać zaatakowani nagle w lesie. Nie mieli najmniejszych szans, ale mimo to walczyli. Cóż za odwaga…
Centaur pędził już coraz szybciej. Dziewczyn a płużnie mogła za nimi nadążyć, i przewróciła się, nie była już w stanie dalej iść. Olbrzym nie kwapił się jednak do niesienia, a nawet dotykania jej. Obrócił włócznię w ręce, wymierzył w nią i już miał pchnąć, gdy nagle koło jego głowy przeleciała strzała. Nagle następne dwie, trzy i nagle oberwał. Przewrócił się i przeraźliwy krzyk rozdarł powietrze. Nagle wyzwoleni już jeńcy ujrzeli kilkorga Młodych herosów i satyrów. Przewodził Chejron koordynator zajęć na Obozie herosów…
- Na Zeusa(Wiem, że nie wyzywa się imion bogów Nadaremno, ale nie umiałem nic wymyślić) co tu się stało!? – Krzykną widząc bok centaura – To chyba jednak nic bardzo poważnego, więc… - jego twarz pobladła gdy spojrzał na młodą trzynastoletnią dziewczynę. Była biała jak papier, a gdy jej dotknął była zimna jak lud. Ledwo można było w niej wyczuć jakiekolwiek życie…
- Jestem … - Była tak zmęczona, wyczerpana i ranna, że nie sposób było ją zrozumieć – Córka A…… - i znowu jej nie zrozumiano…
Wszystkich zdziwiło, że była jeszcze żywa, ponieważ nikt jej nigdy w obozie nie widziała, z opowieści którą powiedział centaur wynikało, że „wyparowała” paru przeklętych umarłych i zaklętych śmiertelników. Wnioskowali też, że tuż za nimi jest około setki niewolników Kronosa.
- Uciekajmy. - powiedział Chejron…


Info :
Świat sesji jest na podstawie świata opisanego w Książkach z serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy(Tylko na podstawie zdarzeń opisanych w Złodzieju piorunów i Morzu Potworów). Gracze mogą się wcielić się zarówno w herosa, dziecko boga, jak zarówno jakieś mitologiczne stworzenie. We wszystkich przypadkach z innymi istotami oprócz satyrów trzeb wyjaśnić jak znalazła się najpierw w obozie, a potem na wyprawie. Gra rozpocznie się w momencie skończenia się wstępu. Sytuacja wyglądała tak. Niektóre potwory odkryły źródło mocy (dzięki Kronosowi) dzięki któremu można minąć granicę obozu herosów. Swora takich potworów: Kilka piekielnych ogarów, da cyklopy kilku przeklętych umarłych i kilu olbrzymów ludożerców zaatakowało obóz. Po odparciu ataku na obóz Chejron postanowił wraz w kilkorgiem herosów i satyrów pognać za nimi, aby nikt z nich nie poinformował Luke’a (aktualnego zastępcę pana tytanów), że przegrali.
Aktualne realia świata:
Kronos rosnący w siłę posługuje się jeszcze Luke’iem do wprawiania w życie swojego planu(zniczcenia Olimpu). Wielu młodych herosów przyłączyło się do niego. Okazało się też, że ostatni z bogów z Wielkiej Trójki(Hades) złamał przysięgę zawartą po drugiej wojnie. Jednak jeszcze nikt, nawet on nie wie kto jest jego dzieckiem. Kronos odkrył coś, co morze pozwolić jego sługom dostać się do obozu herosów. Wszyscy obawiają się, że Cywilizacja Zachodu może upaść…

A teraz do rzeczy :
- Przyjmę tylu graczy ilu zdołam zebrać, ale maksimum to 10(Nie sądzę, żeby tylu się znalazło)
- Termin końca rekrutacji określę gdy zbiorę pięć KP, a jeśli tyle osób się nie zgłosi, to rekrutacja będzie trwać do 14 stycznia.
- Jeśli nie znasz książki, lub nawet mitologii greckiej to napisz w tym temacie, a ja dopiszę informacje;
- Gotowy egzemplarz KP na PW.
- Jeśli czegoś zapomniałem, to napisz tu, i się nie wstydź.
- Jak powinna wyglądać karta:



IMIĘ I NAZWISKO: Tu każdy wie co ma napisać(chyba, najlepiej jakieś amerykańskie);

"Profesja": Trzy do wyboru:
1.Heros
2.Satyr strażnik;
3.Inny potwór

Kto jest boskim rodzicem: to wyjaśnię za chwilę;

Charakterystyka: Krótka i zwięzła, ale wyczerpująca;

Historia: Od uradzenia do momentu spotkania dziewczyny, chyba, że gracz chce zagrać nią, to tosamo do momentu zaczęcia wstępu.

Ekwipunek:
Jeśli heros jest określony, to może wymyślić sobie jakiś magiczny przedmiot, i inne dodatki.
Jeśli satyr lub potwór to napisz,a najwyżej zmienimy....

Umiejętności: wymyślacie, ale zależą od boga, którego dziećmi jesteś.


Dzieci dogów:
Tu napiszę jakiech dogów dzieci przyjmuję, i od jakich dostałem KP:

Afrodyta - Brak
Apollo - Brak
Ares - Brak
Atena - Brak
Dionizos - Brak
Demeter - Brak
Hermes - Brak
Hefajstos - Brak
Hades - Brak
Posejdon - Brak
Zeus - Brak
Nieokreślony - brak
Satyr- Brak
Potwór - Brak

Jak sobie jeszcze jakiś przypomnę to dopiszę.
Wybieranie boga:
-Piszesz, że chcesz do sesji, a jak losuje czyim dzieckiem zostaniesz. Satyra i potwora można samemu wybrać.
-Dostajesz ode mnie dwóch bogów, i wybierasz, który ci bardziej pasuje.
- Czytasz o bogu którego masz (np. na wikipedii) i piszesz historię, przedmiot specjalny i umiejętności.
-Jeśli chciałbyś grać dziewczyną ze wstępu piszesz to, a je losuję jednego z trzech dogów na A.

Na razie to chyba tyle, ale na pewno zdarzą się poprawki;

A to na koniec:

Do sesji dostali się:
Mae
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 15 stycznia 2010, 17:11

Re: [Mitologia Grecka (XXI.w)] To nie powinno mieć miejsca...

Post autor: Mae »

Może i bym pograła w coś takiego ze względu na to, że naczytałam się "Amerykańskich bogów" i innych, dziwnych dzieł Gaimana. Jednak chciałabym zasugerować, żebyś poprawił błędy w swojej rekrutacji, bo naprawdę w tekście znalazłam ich bardzo wiele, rzucając nań okiem tylko pobieżnie.
W tej sesji chciałabym, jeśli będę miała taką możliwość, zagrać nieszczęsnym herosem. Tylko chciałabym wiedzieć, jakich to bogów mi wylosujesz, żebym coś wybrała i dopasowała do mojego schematu "prawdziwego mężczyzny".

Hmm, tylko proszę, popraw te błędy, bo mnie oczka bolą.


EDIT:
Chociaż mam cichą nadzieję, że dostanę wybór pomiędzy Aresem a Dionizosem. *Trzyma kciuki*
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: [Mitologia Grecka (XXI.w)] To nie powinno mieć miejsca...

Post autor: Danai »

Nie jestem pewna, jak ma się moja uwaga do realiów świata, ale Atena jest boginią, która miała pozostać dziewicą, to ją raczej dyskwalifikuje jako matkę :)

Trochę przerażają mnie literówki we wstępie, ale z drugiej strony mam duży sentyment do mitologii greckiej, chętnie bym pograła... Czy ta sesja w ogole jest aktywna?
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: [Mitologia Grecka (XXI.w)] To nie powinno mieć miejsca...

Post autor: Perzyn »

Danai - nie wiem jak tu się to dzieje, ale w systemie Scion, który opiera się na podobnych założeniach (ale ze znacznie, znacznie większym rozmachem) to Atena i inni bogowie, którzy z tych czy innych przyczyn nie mogą osobiście mieć dzieci (np. Ozyrys będąc eunuchem) to adoptują dzieci innych bogów. W końcu gdy twój ojciec (matka) jest bogiem (boginią) geny mają mniejsze znaczenie niż szeroko pojęta metafizyka :P.
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: [Mitologia Grecka (XXI.w)] To nie powinno mieć miejsca...

Post autor: Danai »

Dzięki za rozjaśnienie mroków mojej niewiedzy :) Jakoś za mocno utrwaliło się we mnie podejście "klasyczne" do mitologi żeby takie rozwiązanie przyszło mi do głowy...
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Zablokowany