[Urban Fantasy] Wersja Beta

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Sergi
Bombardier
Bombardier
Posty: 836
Rejestracja: wtorek, 4 lipca 2006, 19:54
Lokalizacja: z ziem piekielnych
Kontakt:

[Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Sergi »

Po tysiącach lat magia powraca do naszego świata. Epoka cudów odżywa na naszych oczach. Każdy z nas może być prawdziwym bohaterem…

Slogan, ale jaki ładny… Bo kto z nas by nie chciał chociaż na chwile wcielić się w ulubionego bohatera, dla którego żadne wyzwanie nie jest straszne. W każdym z ludzi tkwi chociażby iskierka wyobraźni, nawet teraz w erze Internetu i telewizji… to dzięki niej wszystko się odmieni.

*Bang* *Bang* *Bang*

Krew, otacza mnie morze krwi… tonę w tym szaleństwie , które mnie ogarnia. To Ja nerwowo ściskam w dłoni pistolet, nie Ci którzy oddali się czasom dzisiejszym, nie Ci którzy zapomnieli o swoim dziedzictwie, oni teraz leżą u moich stóp pogrążeni w okowach rzeczywistości. Ja przetrwałem i będę żyć, nie ważne co inni powiedzą… sprawa o którą walczę Mnie wyzwoliła, stałem się bohaterem…

Samotny mężczyzna pośród setki martwych ludzi zaczął się śmiać, upiorny rechot przerodził się w opętańcze wycie. Ruszył wolnym krokiem ku drzwiom, brodził we krwi.

*Chlap* *Chlap* *Chlap*

Zastanawialiście się kiedyś jak może się czuć człowiek który tańczy pośrodku ludzkiej rzezi? Jeśli odpowiedzieliście: tak, to musze powiedzieć , że jesteście świrami… Nie mniejszymi niż Ja teraz.
W tej jednej jedynej chwili nic się nie liczyło. W krwi buzowała adrenalina, umysł jeszcze przed chwilą tak ociężały i mętny rozjaśnił się. Mężczyzna padł na kolana i wyrzygał cała zawartość żołądka…

- Boże… Magus zabije cię, przysięgam…

Tupoty stóp rozchodziły się po Sali, zewsząd zaczęły wysypywać się postaci w czarnych strojach. Dwa tuziny żołnierzy jak jeden mąż wycelowało swoje karabiny w mężczyznę skąpanego we krwi. Odbezpieczyli bronie…

*Klik* *Klik* *Klik*

Kula za kulą przecinały powietrze, wszechogarniający huk wystrzałów zagłuszał krzyki mężczyzny. Chaos zbierał swoje żniwo.

_________________________________________________________________________________

Witam wszystkich w swojej rekrutacji. Poszukuje 3-4 chętnych graczy gotowych służyć mi jako króliczki doświad.. a nie, pomyłka. Nie te forum, nie ten czas… może kiedy indziej. Tak więc sesja będzie rozgrywać się w Nowym Jorku 20XX. Co do postaci zostawiam wam wolna rękę, nie ważne czy będą tajnymi agentami CIA, czy może zwykłymi gosposiami domowymi. Według założeń sesji świat przechodzi fazę odrodzenia magii, wszelakiego rodzaju. Ma ono charakter chaotyczny i dość drastyczny. Ludzie nie potrafią kontrolować nowego żywiołu, który zdążył się już rozpanoszyć. Jedynym sposobem jako takiego korzystania z daru jest uwarunkowanie genetyczne (więcej o nim w karcie).



Karta Postaci:


Imię, Nazwisko:
Wiek:
Zawód:
Wygląd: (opis ewentualnie zdjęcie)
Zachowanie: szkic osobowości waszej postaci, który powinien odzwierciedlać zachowanie waszej postaci podczas sesji.
Historia: Nie zależy mi na wypracowaniu na 10k strony. Kilka zdań opisujących skąd jest wasza postać, co osiągnęła w życiu. Kto co lubi pisać o swoich postaciach niech napisze tutaj.
Pochodzenie daru: No to przechodzimy do najważniejszej części. Czyli po kim ze swojej rodziny postać odziedziczyła swoje znikome możliwości kontroli magii. Opiszcie tutaj jakiegoś przodka (nie oczekuje tutaj dziadków i babć, postarajcie się być kreatywni). Przodek nie może być jakimś silnym magiem, bo takich nie ma od kilku tysiącleci, więc Merlin odpada. Wystarczy, że pochłonięty był przez swoje życie okultyzmem związanym z jakimś konkretnym zagadnieniem.
Umiejętności: dowolne + pakiet podstawowy (więc możecie sobie odpuścić pisanie że postać potrafi czytać i pisać ;) )

Co ja tu jeszcze mogę napisać. Pytania możecie kierować na moje p/w. Chętni niech zapiszą się w tym temacie. Na karty będę czekał do 17 kwietnia, wtedy też jeśli będę posiadał wystarczająco ilość graczy rozpocznę sesje. Tempo sesji postaram się dostosować do graczy.

Zapomniałem, nie jestem zwolennikiem strasznie długich postów, póki gracz będzie się starał (wczuwał w postać) póty będzie grać. Długość posta zależy od gracza, jednak wymagam minimalnie pół strony w wordzie .
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Nekonushi »

... zapowiada się kozacko :D Od razu się biorę za kartę, żeby nie zapomnieć jak zwykle :P
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Plomiennoluski
Mat
Mat
Posty: 494
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 12:49
Lokalizacja: Z Pustki

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Plomiennoluski »

Jestem na urlopie ale powinienem zdążyć coś stworzyć do 17nastego.
K.M.N.

Don't make me dance on your grave...
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Perzyn »

Wyrażam wstępne zainteresowanie. Jak wpadnę na jakiś pomysł możesz na mnie liczyć.
Sergi
Bombardier
Bombardier
Posty: 836
Rejestracja: wtorek, 4 lipca 2006, 19:54
Lokalizacja: z ziem piekielnych
Kontakt:

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Sergi »

Dostałem pytanie odnośnie magii, więc zamieszczam odpowiedz i tutaj dla innych graczy którzy będą zainteresowani.

Bez ładu i składu ale powinno odpowiedzieć na pytania. Jakby było coś nadal nie jasne pytajcie dalej.

Postaci graczy na początku sesji będą nieświadome posiadanego daru. Jednak mogę się podzielić kilkoma informacjami odnośnie magii w tym świecie.

- Możliwości jakie oferuje.- Magia chaotyczna może uczynić dosłownie niemal cuda, jest jeden tylko problem. Mag nie może ukierunkować magii ani nadać jej kształtu, czar jest żywy i to sama magia decyduje o sposobie w jaki się manifestuje. Z magii chaotycznej może skorzystać każdy, wtedy jest tylko czymś na kształt przekaźnika dla niej. Jednak użycie jej grozi „klątwa” równoważną do użytej siły. Tak więc jeśli ktoś się porwie na magiczne zapobiegnięcie tsunami to może być pewny że będzie to ostatnie co zrobi w swoim życiu (jego organizm zapewne nie przetrwa okresu działania „klątwy”).

Podsumowując magia chaotyczna jest zakazana przez Wyższe Władze.

- Odrodzenie magii trwa już około dwóch wieków, dopiero w ostatnim okresie nabrało niezwykle na sile. Przez ten okres „magowie” zdążyli zrozumieć i opisać „bezpieczny sposób” korzystania z magii.

Aby móc kontrolować magie trzeba mieć ją we krwi. Tzw. „dziedzictwo”, czyli genetyczny spadek po przodku, który z magią miał jakąś styczność. Magia prosta jest magią instynktowną, podświadomą. Każdy mag posiada trzy rzeczy dzięki którym potrafi magię przywołać i ją ukierunkować. Pierwsza z nich to właśnie „dziedzictwo”, magiem jest każda osoba u której ono przekracza próg 1.01%. W Nowym Jorku na czas obecny jest tylko 10 takich osób. Magowie dzięki wspomnieniom swojego przodka potrafią zgłębiać wrodzony talent. To od tego czynnika zależy jak silny jest mag i jaką moc włada.

Wraz z rozwojem magicznego Ja postaci kształtuje się jej „Imię”, czyli magiczny szablon który pozwala jej wykorzystywać magię prostą. Przykładowo jeśli imię składa się z 5 liter, dany mag ma 5 slotów na zaklęcia. Jest to niezmienna ilość, jednak zapełnienie ich następuje wraz ze wzrostem poziomu „dziedzictwa”. 5 literowe Imię oznacza ,że mag przeżyje 5 mutacji w swoim życiu, które zwiększą siłę jego magii np. 1.01%>1.011%>1.029%>1.0397%>1.56% (skok między poziomem dziedzictwa nie posiada żadnej logiki, jest równie losowy jak magia chaotyczna).

Ostatnim ważnym punktem jest „Talizman”, metalowy przedmiot o określonej wadze który musi posiadać każdy mag. Talizman jest katalizatorem i dzięki niemu mag potrafi ukierunkować magię. Nawet wykorzystując swoje Imię mag jest narażony na chaotyczną skazę w magii, „talizman” gwarantuje większe bezpieczeństwo podczas korzystania z daru. Pozwala magowi lepiej kontrolować rzucany czar. Przykładowo jeśli wykorzystamy pirokineze wraz z Talizmanem to otrzymamy kule ognia lub ognistą lance (czary kierunkowe), natomiast jeśli posłużymy się tą magią bez talizmanu efektem będzie ognisty wir albo burza ognia (czary obszarowe).

Istnieje również magią ponad magią, czysty przejaw dawno zapomnianej sztuki. Ostatni raz została użyta podczas odrodzenia magii, zaklęcie strukturalne posłużyło do ponownego uwolnienia magii do tego świata. Przy okazji wymazało z rzeczywistości pewną wyspę, zamieniając ją w wypaczony mit. Magia tzw. strukturalna polega na wykorzystaniu niezwykłej ilości katalizatorów do otrzymania czystej, nieskalanej magii. Obecnie badania nad zaklęciami strukturalnymi są zakazane.

Magia nie jest podzielona na szkoły czy typy, każdy mag może korzystać z wielu jej rodzajów. Ograniczają ich tylko Imiona, Dziedzictwo i Klątwa.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Perzyn »

Perzyn jak zwykle działa szybko i sprawnie niczym Wehrmacht przed 1943!

Czyli jak można się domyślić karta znalazła się w skrzynce PW Sergiego.
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Zaknafein »

You can count on me!
Karta postaci w produkcji, mam nadzieję, że będzie gotowa dziś przed nocą ;)

EDIT: Z jedną ręką na temblaku nie idzie mi zbyt szybko, ale postać prędzej czy później powstanie.
Sergi
Bombardier
Bombardier
Posty: 836
Rejestracja: wtorek, 4 lipca 2006, 19:54
Lokalizacja: z ziem piekielnych
Kontakt:

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Sergi »

Jak na razie na moim p/w wylądowała tylko karta Perzyna. Z niecierpliwością oczekuje na kolejne.

Perzyn: Kreacja i koneksje twojej postaci nijak nie będą mi zawodziły. Mogą się nawet zdać do kilku rzeczy. Jednak to czy one będą odgrywały jakąś rolę w sesji zależy głównie od graczy.

Nie będę wydawał sądów czy jakaś karta się dostała czy nie. Termin jest wyznaczony na 17 kwietnia i do tego dnia będę wypatrywał w p/w nowych kart. Zaznaczam , że mogę ruszyć z sesją wcześniej, jeśli dostane trzy zadowalające karty.
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Zaknafein »

Karta wylądowała na PW, pozostaje tylko czekać na werdykt ;)
Sergi
Bombardier
Bombardier
Posty: 836
Rejestracja: wtorek, 4 lipca 2006, 19:54
Lokalizacja: z ziem piekielnych
Kontakt:

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Sergi »

Jak na razie mam dwie dobre postaci, wystarczy mi jeszcze jedna i mogę ruszać z sesją. :smile:

W razie skompletowania drużyny przed wyznaczonym terminem końca rekrutacji przewiduje możliwość przyłączenia graczy do rozgrywanej przygody.
Plomiennoluski
Mat
Mat
Posty: 494
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 12:49
Lokalizacja: Z Pustki

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Plomiennoluski »

Coś poszło, nie wiem jak wyszło, urlop mam :D
K.M.N.

Don't make me dance on your grave...
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Perzyn »

O ile znam Płomiennołuskiego to w najgorszym wypadku jego karta jest podobnej klasy co moja i Zaka.

Mała prośba Sergi, tu bo nie chce mi się PW kolejnego słać. Można na wypadek dostania się (raczej duże szanse) mojej postaci dodać do umiejętności znajomość niemieckiego? Zapomniałem w trakcie wysyłania dodać.
Plomiennoluski
Mat
Mat
Posty: 494
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 12:49
Lokalizacja: Z Pustki

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Plomiennoluski »

Poprawki wysłane, myślę że powinno być ok w tym momencie, zapomniałem opatrzeć treść jakimikolwiek komentarzami, ale to nie powinno zaszkodzić, co do wszystkich punktów zastrzeżeń się zgadzam. :)
K.M.N.

Don't make me dance on your grave...
Sergi
Bombardier
Bombardier
Posty: 836
Rejestracja: wtorek, 4 lipca 2006, 19:54
Lokalizacja: z ziem piekielnych
Kontakt:

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Sergi »

Trzy karty, trzech różnych "bohaterów". Dziwię się że nikt nie chciał zagrać marzycielem, taki to miałby fajnie ;)

Jak już mówiłem, jeśli się znajdzie jakiś chętny do piątku to jeszcze go wkręcę do przygody. Mając komplet graczy zacznę najszybciej jak się uporam z wstępem i informacjami dla postaci.

Niedługo zaczniemy testowanie Wersji Beta.
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Zaknafein »

Marzycielem? W gruncie rzeczy moja postać jest marzycielem, ale podejrzewam, że chodziło Ci o inny rodzaj marzycielstwa ;)
Sergi
Bombardier
Bombardier
Posty: 836
Rejestracja: wtorek, 4 lipca 2006, 19:54
Lokalizacja: z ziem piekielnych
Kontakt:

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Sergi »

Perzyn, Zaknafein i Plomiennoluski potwierdźcie otrzymanie Wprowadzeń waszych postaci do przygody. Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś pytania pisać na p/w.

Jako MG proszę o nie zdradzanie tła waszych postaci. Poczekajcie z tym do rozkręcenia sesji.

Proszę o potwierdzenie gotowości do gry. Niedługo sesja rusza, jeśli nie dziś to jutro.
Plomiennoluski
Mat
Mat
Posty: 494
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 12:49
Lokalizacja: Z Pustki

Re: [Urban Fantasy] Wersja Beta

Post autor: Plomiennoluski »

Gotów jak najbardziej.
Zablokowany