[Wiedźmin] LEGENDARNI (zamknięta/sprawy związane z sesją)

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Zablokowany
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

[Wiedźmin] LEGENDARNI (zamknięta/sprawy związane z sesją)

Post autor: Blue Spirit »

Rusza rekrutacja do sesji osadzonej całkowicie w realiach A. Sapkowskiego.
Akcja toczy się na dwa i pół roku przed Bitwą pod Sodden (gdzie zwyciężono królestwo Nilffgradzkie, ale poniesiono dotkliwe straty), w momencie gdy Scoia'tel (leśne komanda elfów na smyczy Emhyra var Emreisa) dopiero się formowały. Sesja będzie dość luźno łączyć wydarzenia, w spójną całość. Historia zaczyna się w Strażnicy nieopodal Kaer Morhen, Wiedźmińskiego Siedliszcza.

Los sprawił że dziesiątego kwietnia, gdy niebo, zdawać by się mogło, otwarło się i ściana deszczu zalała okolice Kaer Morhen, jego nie oszczędzając, na drodze do strażnicy pojawili się wędrowcy. Było ich dokładnie siedemnastu, a każdy z nich odziany był w długą i szalejącą na wietrze pelerynę z kapturem. Znad prawych barków błyszczały im rękojeści mieczy, spod czeluści kapturów błyskały złe, zielone oczy.
Nieznajomi nie byli jednak wiedźminami. Nie mieli znaków cechowych.
Na strażnicę, zapadłą budowlę wlepioną w skalny klif jaru, trafili - przynajmniej jeśli im wierzyć - przypadkiem. Były oficer, Shalen Desscombe wypytał ich dokumentnie i dokładnie. W końcu pozwolił im przejechać przez strażnicę, puścił ich wolno.
Niesłusznie.

Tej nocy nad Kaer Morhen rozbłysły czerwone płomienie. Błyszczały w pożodze miecze, wśród szalejących płomieni dało się słyszeć ryki mordowanych i spalanych żywcem wiedźminów.
Siedemnastka nieznajomych wyrżnęła wszystkich. I tych młodych, nie poddanych jeszcze mutacji, i tych starszych - zaprawionych w boju zawiadaków. Dokończywszy dzieła, Siedemnastka rozbiła obóz pod samymi murami warowni, i odczekała aż płomienie zagarną wszystko.


Wy, wiedźmini (bądź też ktoś inny) dotarliście właśnie do strażnicy, dzień po wydarzeniach w Kaer Morhen. Dowiedzieliście się o nich od owego oficera... co było dalej? Przekonajcie się!

Piszemy w trzeciej osobie, myśli bohatera oznaczamy kursywą. Mój gg (używamy w przypadku długich dialogów, poczem wklejamy do sesji) 2279828
Nie będzie źle jeśli w drużynie pojawi się więcej niż jeden wiedźmin. Pamiętajcie jednak że to początkujący: Mało doświadczeni. Jednym słowem: Zieloni.
W żadnym wypadku nie edytować postów. Pisać raz na dwa dni, mój post ukaże się po wszystkich waszych - chyba że ktoś długo nie będzie się wpisywał.
Posty nie muszą być długie. Mają być zwięzłe, krótkie i zadawalające (nie to co w "Pewnego Razu w Sycylii :P ). Wszystkie komentarze, nieobecności zgłaszać w rekrutacji.
Na karcie ma się znaleźć:


IMIĘ:

PŁEĆ:

KUNSZT: np. walka mieczem, magia, złodziejstwo, bard (mile widziane mieszanki

RASA: np. Wiedźmin (ktoś musi nim być, nie?) - żart

HISTORIA: w skrócie. Nie rozpisywać się. Słać na PW

WYGLĄD: nad pierwszym postem avatar postaci. w karcie niech znajdzie się króciutki opis stroju bohatera

CECHY: np. Bard to raczej dobry głos, dobry wygląd. W przypadku Wiedźmina tu mają pojawić się cechy mutacji: Lepszy wzrok, szybka przemiana materii. Największa dozwolona liczba cech, to 5 lub 8 jeśli gramy mieszaną postacią (np. nie do końca zmutowanym elfem, bądź bardem zabijaką)



INNE: Jeśli czegoś nie da się upchnąć wyżej. Zainteresowania, miłość, charakter, cokolwiek, co uważacie że przyda się wam podczas sesji.


Zapraszam

EDIT: Zapomniałbym dodać: Świat będzie szalenie brutalny, prawdziwy. Nic nie zostanie przycięte.
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 marca 2009, 21:15 przez Blue Spirit, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Ant
Kok
Kok
Posty: 1228
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:54
Numer GG: 8228852
Lokalizacja: Dziki kraj pod Rosją

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: Ant »

Może ja bym spróbował... Karta wkrótce.
Obrazek
Fioletowy Front Wyzwolenia Mrówek
Klub Przyjaciół Kawy
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: scorez »

Zobaczę sesję :D
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: Matt_92 »

Postaram się jak najszybciej wrzucić kartę, na pewno wezmę udział.
A d'yaebl aep arse!
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: Brzoza »

ja równiez napiszę karte, jakby co to moge służyc pomocą, mam podręcznik i dodatek w domciu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Artos
Kok
Kok
Posty: 928
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 19:37
Numer GG: 1692393
Lokalizacja: Świnoujście - Koszalin -Szczecin
Kontakt:

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: Artos »

Mógłbym się skusić na tą sesję, pod warunkiem, że nie przeszkadza brak obycia w uniwersum Wiedźmina ;)
Obrazek
Obrazek
War, war never changes...
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: mone0 »

Mam małe pytanie w związku z powyższym. Czy tworzyć postacie w oparciu o podręczniki [W:GW], czy też istnieje dowolna interpretacja?
Secundo: znajomość świata jest wymogiem podstawowym? [Kiedyś, dawno temu przeczytałem sagę o wiedźminie, jednakże szczegółowy opis świata i wydarzeń rozmył się w czasie.]
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: Blue Spirit »

Nie gramy w systemie W:GB. Owszem, podręcznik może wam pomóc, ale absolutnie nie musi. Chcę ciekawe postacie z głębią. Napiszcie kim są, czym walczą. Pamiętajcie że tworzymy tu wspaniałą i brutalną jak cholera przygodę, z której nie wszyscy wyjdą żywi. Wcale nie trzeba dobrze znać świata wiedźmina, sesja i tak dość luźno powiąże ze sobą waszą przygodę i to co działo się w trakcie, w czasie trwania powieści.
Nie trzeba znać wiedźmina, ale dobrze mieć jako takie pojęcie kim, do diabła, jest ten cały wiedźmin :P

Nie gramy w żadnym poważnym systemie. Wasze akcje, podobnie jak waszych wrogów itp. wykonuję sam, w specjalnym programie. Wy macie jedynie stworzyć ciekawe postacie, opisać je i wybrać dla nich broń.
Powtarzam: Mile widziany jeden lub więcej, wiedźmin. Pamiętajcie że nie musi być to klon Geralta. Macie tu wielkie pole do popisu. Wiedźmin może być schorowanym magiem, który zapomniał jak się trzyma miecz, albo młodzikiem ledwo po przejściach z Próbą Traw...

Na karty czekam do soboty. Naturalnie jeśli przed tym czasem ktoś zakomunikuje mi że po prostu nie może z różnych przyczyn, przedłużę czas.
Starajcie się odpisywać raz na dzień.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Bielik
Mat
Mat
Posty: 594
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 20:34
Numer GG: 5800256
Lokalizacja: GOP

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: Bielik »

Hmm... Może też się skuszę. Jestem całkiem na świeżo z sagą i fajnie by było porozrabiać w tym świecie :twisted:
Stare chińskie przysłowie mówi: "Jak nie wiesz co powiedzieć, to powiedz stare chińskie przysłowie"
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: Blue Spirit »

na razie karty nadesłali mi Brzoza i scorez. Muszę przyznać że obie są bardzo ciekawe. Przypominam: czas macie do soboty.
EDIT:
Artos - skuś się :P
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 marca 2009, 14:26 przez Blue Spirit, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Isengrim Faoiltiarna
Bombardier
Bombardier
Posty: 692
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2005, 17:49
Numer GG: 2832544
Lokalizacja: The dead zone

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: Isengrim Faoiltiarna »

Też się piszę ;) Kartę postaram się wysłać niedługo.
"Beg for mercy! Not that it will help you..."
Hoist the banner high!! For Commoragh!
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: scorez »

Heh, ja bym sesyjkę zobaczył. Odpisywać
będę.. mimo matury :) postaram się
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: Sirion »

Ja na pewno też kartę podeśle :D Ciekawy świat bardzo kusi ;)
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: Blue Spirit »

Wybiorę jedynie 4 graczy, a zgłoszeń jak widzę jest sporo. Moja rada: stawiajcie przede wszystkim na ciekawą historię waszej postaci, i ciekawy jej wygląd.
Brzoza (być może) zagra driadą- renegatką a scorez cichym złodziejem i mordercą z 1/8 krwi elfa.
Nie chciałbym zobaczyć czterech krasnoludów ani czterech elfów. Co oczywiście nie oznacza że każda postać musi być oddzielnej profesji. (niczego nie narzucam)
Jeśli macie jakieś wątpliwości, pytania, cokolwiek: piszcie tu.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: Alien »

ja chętnie zagram w świecie wiedźmina. Karta już jest na pw mam nadzieje że przypadnie do gustu
00088888000
Ant
Kok
Kok
Posty: 1228
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:54
Numer GG: 8228852
Lokalizacja: Dziki kraj pod Rosją

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: Ant »

Karta poszła
Obrazek
Fioletowy Front Wyzwolenia Mrówek
Klub Przyjaciół Kawy
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: <Wiedźmin> LEGENDARNI (rekrutacja)

Post autor: Blue Spirit »

padło pytanie o ekwipunek. Otóż, każdy z graczy posiada swój tak zwany domyślny sprzęt: np. miecz, łuk, dwadzieścia strzał, księga czarów...
Każdy gracz ma też do dyspozycji 100 novigradzkich koron (pieniądz).
Prócz tego pochodnie, śpiwory... słowem to co potrzebne jest poszukiwaczom przygód.

Wciąż nie ma ani jednego wiedźmina... ale poczekamy, zobaczymy
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Zablokowany