[WFRP 2.0] Ciemność i Krew - ZAMKNIĘTA -

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Evandril
Mat
Mat
Posty: 559
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 16:28
Numer GG: 19487109
Lokalizacja: Łódź

[WFRP 2.0] Ciemność i Krew - ZAMKNIĘTA -

Post autor: Evandril »

WARHAMMER – CIEMNOŚĆ I KREW

Witam Szanownych Graczy! :D

Postanowiłem znów sobie pomistrzować w realiach mojego ukochanego Starego Świata i dlatego właśnie ta rekrutacja :D. Jeśli ktoś będzie marudził, że nie ma odpowiedniego wstępu, by zobaczyć jak piszę tudzież prowadzę, to odsyłam go do archiwum sesji – tam się przekona jak prowadzę, a sam wiem z doświadczenia, że nieważne jakie intro napiszę (lub nie) to kto będzie chciał to zagra albo nie, więc postanowiłem sobie darować tak zwane wprowadzenie do sesji, zwłaszcza że niektórzy ze stałych bywalców TRPG trochę mnie kojarzy i wie, że moje sesje zwykle stoją na wysokim poziomie (żeby nie powiedzieć że bardzo, ale koniec autoreklamy :P).

Aby nie owijać zbytnio w bawełnę, przejdę do aspektów technicznych. Scenariusz mojego autorstwa – trochę walki, trochę myślenia, każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od tego jak będzie się rozwijać gra, będę go poszerzał o nowe zdarzenia, lub systematycznie przycinał, jeśli zainteresowania nie będzie. Aha, prosiłbym żeby zgłaszali się gracze, którzy chcą pograć dłużej niż tylko dwie, trzy tury i zniknąć zostawiając swoją postać na mojej (nie)łasce. Rasy, jakie dopuszczam do gry, to po prostu rasy podręcznikowe: Elf, Człowiek, Krasnolud, Niziołek, więc przyjmuję postaci TYLKO z Księgi Zasad, żadnych krzyżówek i ras z innych ksiąg.

Jeśli chodzi o samą specyfikę sesji, to będzie to storytelling z elementami mechaniki. Jeśli nie znasz mechaniki – sam mogę drogi graczu zrobić Ci KP od tej strony, jeśli biografia mnie zachwyci. Nie rzucam na wszystko, staram się w ogóle unikać turlania poza sytuacjami krytycznymi dla gracza lub w sytuacji konfliktu między postaciami żeby uniknąć stronniczości. Oczywiście, że tak powiem klimatyczność waszych poczynań i jakość postów wpływa jako znaczący modyfikator na moje decyzje i w nieznaczny sposób na rzuty :P. Bohaterów tworzycie na drugiej profesji z sześcioma rozwinięciami z tejże (plus jedno początkowe darmowe). Co do profesji, to właściwie nie widzę ograniczeń, więc wszystko w Waszych rękach. Przyjmę max. czterech graczy, by sesja była w miarę płynna.

Jak często trzeba będzie odpisywać? Osobiście nie pogniewam się jeśli co tydzień napiszecie sensownego posta. Nie ma pośpiechu z sesją, stawiam na jakość, a nie na szybkość, zwłaszcza że sam w ciągu tygodnia mam pracę i kilka innych spraw na głowie. Moje posty pojawiać się będą przeważnie co siedem dni, tak, by każdy mógł dopracować swojego.

Co do ekwipunku i uzbrojenia, to macie pełne pole manewru, oczywiście bez skrajności – do zatwierdzenia przeze mnie. Aha, nie dopuszczam magicznych przedmiotów.

Schemat karty:
[AVATAR OBOWIĄZKOWY]

Imię:
Rasa:
Profesja:
Poprzednia profesja:
Wiek:
Wzrost :
Waga:
Wygląd:
Zachowanie:
Znak gwiezdny:
Bóstwo:

Cechy główne:


WW
US
K
Odp
Zr
Int
SW
Ogd

Cechy drugorzędne:

A
Żyw
S
Wyt
Sz
Mag
Po
PP

Umiejętności:
Zdolności:
Wyposażenie:
Czary: (jeśli postać zajmuje się profesją magiczną)
Broń:
Zbroja:
Punkty zbroi:
Historia: (minimum 1 A4, ważne by była ciekawa)

Jeszcze jedno – nie zawaham się zabić nawet dobrze postującej postaci. Jeśli wdacie się we frontalną walkę z równym lub silniejszym przeciwnikiem – możecie przegrać. Jednak w większości sytuacji jakie napotkacie będzie można uniknąć walki albo rozegrać ją na własnych warunkach. Jeśli nie będziecie ruszać głową, zginiecie.

I to by było na tyle. Scenariusz wydaje się być w lekko awanturniczo-przygodowym typie. Ale jaki będzie zależy głownie od was. Zapraszam do rekrutacji i życzę sobie oraz wam miłej rozgrywki. Karty przesyłajcie na PW, pytania w temacie.

Pozdrawiam, Ev.
Ostatnio zmieniony środa, 17 września 2008, 10:10 przez Evandril, łącznie zmieniany 1 raz.
"Trzymaj się swych zasad! To jedyne co Ci pozostało w świecie Chaosu."
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Serge »

Możesz na mnie liczyć, zwłaszcza że chodzi mi po głowie koncepcja ciekawej postaci – mam nadzieję, że spodoba Ci się Natasza Ivanova, kislevicka Czarodziejka Lodu.

Karta na razie istnieje w mojej głowie, ale w ciągu dwóch dni postaram się przelać ją na papier i podrzucić Ci na PW. Pogadam też z Ouzi – może będzie miała czas żeby z nami zagrać :D.

Pozdrawiam!
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Ouzaru

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Ouzaru »

Serge, jedno Twoje słowo... and I'm in :) Z Tobą to i na koniec świata (wódę chlać, konie kraść... w/e). Się zgłaszam :) Rangerka.
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Ninerl »

Ja tesh, ja tesh kcem :D .... Evandrilu drogi, moje pomysły napiszę Ci na pm, no i sam ocenisz ;) ...
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
Evandril
Mat
Mat
Posty: 559
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 16:28
Numer GG: 19487109
Lokalizacja: Łódź

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Evandril »

Na chwilę obecną mam kartę Serge'a - spodziewałem się postaci na wysokim poziomie, a otrzymałem... jeszcze lepszą - Natasza rulez! :D. Czekam wciąż na bohaterkę Ouzi i Nin (szczegóły masz na PW, mam nadzieję, że nie będę musiał zbyt dużo ingerować w kartę, hehe :D).

Zapraszam również nowych, potencjalnych chętnych, by spróbowali swoich sił w rekrutacji - przygoda na pewno Wam się spodoba. Wszelkie pytania walcie w temacie.

Pozdrawiam i czekam na kolejne zgłoszenia i karty :)
"Trzymaj się swych zasad! To jedyne co Ci pozostało w świecie Chaosu."
Ouzaru

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Ouzaru »

Evuniu, Serge już mi pomógł ze statami i umiejkami, historię postaci wymyśliłam, całą resztę też :) Mam imię i avik! Więc jak tylko znajdę chwilkę, by to zebrać do kupy i opisać, dostaniesz kartę. Już mnie ten złośliwiec niewyżyty dopilnuje i odpowiednio zmobilizuje, nie, Serge? :P
Zajx
Majtek
Majtek
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 16 lutego 2008, 11:52
Numer GG: 2532797
Lokalizacja: Czarnobyl

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Zajx »

Możesz liczyć na moją kartę w ciągu najbliższych 28 godzin, wyślę oczywiście na pm.. Mam nadzieję, że po jej lekturze z chęcią przyjmiesz mnie na gracza.


P.S: Tradycyjnie dla siebie porostu wylosuje postać, mam przy tym dużo zabawy.
Wole umrzeć jak mężczyzna(tudzież szaleniec) niżeli żyć jako tchórz.
Odwaga nie polega na braku strachu, lecz jego pokonywaniu. Rozwaga nie polega na dowadze.
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Serge »

Ouzaru pisze:Już mnie ten złośliwiec niewyżyty dopilnuje i odpowiednio zmobilizuje, nie, Serge? :P
No musiałbym się Serge nie nazywać, żebym Ci odpuścił - zwłaszcza gry takimi postaciami :P. A sposobów na mobilizację to już sama dobrze wiesz, ile mam... jakieś kajdanki, łóżko pod napięciem, czy cuś... :D

Fajnie, że postać się spodobała, Ev. - z pewnością będzie się ciekawie grało (zwłaszcza, że z Ouzi mamy w zanadrzu pewną niespodziankę hłehłe - udawaj że nie wiesz o co chodzi :D).
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Ouzaru

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Ouzaru »

@ Serge
Obiecujesz? :)

@ MG
Jak mnie ten łobuz nie zagada, to KP poleci jeszcze dzisiaj :) Kiedy zaczynamy sesję? :P
Evandril
Mat
Mat
Posty: 559
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 16:28
Numer GG: 19487109
Lokalizacja: Łódź

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Evandril »

@ Ouzaru: zaczniemy gdy tylko będę miał odpowiednią ilość dobrych kart - na razie mam tylko KP Serge'a, Nin pracuje nad swoją. Czekam na Twoją i Zajxa, jeśli nikt więcej się nie zgłosi a karta Zajxa będzie dobra, zaczniemy we czwórkę. Myślę że w najbliższą niedzielę powinien pojawić się pierwszy post do sesji :). Zaczniemy prawdopodobnie w Ostlandzie (chyba że mi się odwidzi hehe:P), późną jesienią.
"Trzymaj się swych zasad! To jedyne co Ci pozostało w świecie Chaosu."
Ouzaru

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Ouzaru »

Jutro KP powinna być już u Ciebie, MG, zostało mi dokończenie historii. Byłaby dzisiaj, ale jakiś łobuz mnie zagadał ;) Pozdrawiam, dobranoc!
Zajx
Majtek
Majtek
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 16 lutego 2008, 11:52
Numer GG: 2532797
Lokalizacja: Czarnobyl

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Zajx »

Wysłałem, mam nadzieję, że się nadaje.
Wole umrzeć jak mężczyzna(tudzież szaleniec) niżeli żyć jako tchórz.
Odwaga nie polega na braku strachu, lecz jego pokonywaniu. Rozwaga nie polega na dowadze.
Sakwan
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 19 stycznia 2008, 19:40
Numer GG: 637643
Kontakt:

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Sakwan »

No i jakby mogło mnie zabraknąć?:F Karta już poszła, mam nadzieje że się spodoba ^^
Obrazek
Ouzaru

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Ouzaru »

Karta poszła :)
Iltor
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 15 września 2008, 20:41
Numer GG: 5708662

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Iltor »

Jest jeszcze miejsce?
Evandril
Mat
Mat
Posty: 559
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 16:28
Numer GG: 19487109
Lokalizacja: Łódź

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew

Post autor: Evandril »

Otrzymałem karty Ninerl, Ouzaru, Sakwana i Zajxa - przeczytam je dziś wieczorem i myślę, że bez problemu stworzę z nich drużynę, dlatego rekrutację zamykam, a wyniki ogłoszę wieczorem.

Dzięki za udział w rekrutce! :D

***EDIT***

Wszystkie karty mi się spodobały więc do gry dostali się:

Ouzaru, Ninerl, Serge, Zajx, Sakwan

Start sesji na dniach :D
"Trzymaj się swych zasad! To jedyne co Ci pozostało w świecie Chaosu."
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [WFRP 2.0] Ciemność i Krew - ZAMKNIĘTA -

Post autor: Ninerl »

Ja już się nie mogę doczekać ;) ...Zapowiada się świetna zabawa :smile: ...
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
Zablokowany