[Ravenloft]Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Zablokowany
Acid
Marynarz
Marynarz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 17:57
Numer GG: 20329440
Lokalizacja: Dundee (UK)

[Ravenloft]Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach

Post autor: Acid »

Witam i zapraszam do mojej pierwszej sesji na tym forum, osadzonej w planie Ravenloft D&D. Chyba nieco eksperymentuję, gdyż nie widziałem na forum TRPG sesji w Ravenloft i mam nadzieję, że zainteresowanie jakieś przygodą będzie. Do gry przyjmę maksymalnie 4 osoby. Sesja storytellingowa z mechaniką w najważniejszych walkach.

KARTA POSTACI:
Imię i nazwisko (to ostatnie opcjonalnie):
Płeć:
Rasa (dopuszczalne wszystkie z Player’s Handbook 3.5 + Half-Vistani z Ravenloft Player’s Handbook (jeśli ktoś posiada) + Forgotten Realms)
Wiek:
Charakter:
Profesja (wszystkie podstawowe z Opisu Świata...; na inne potrzebna zgoda MG):
Religia (dowolne bóstwo zgodne z charakterem i profesją postaci, ew. ateista):

Wygląd:

- Wzrost i waga
- Oczy
- Włosy
- Ogólny opis (wrażenie jakie postać wywiera samym wyglądem)
- Znaki szczególne (blizny, tatuaże, itp.)

Atrybuty (do wydania 80 pkt.; uwzględnić plusy i minusy wynikające z rasy):
- Siła
- Zręczność
- Kondycja
- Inteligencja
- Mądrość
- Charyzma

Umiejętności (umiejętności, które wg was przydadzą się postaci o danej profesji; do zatwierdzenia przez MG):

Charakterystyka:
- Jakaś rzucająca się cecha postaci (np. złośnik, romantyk, rozrzutnik itp.)
- Co postać lubi?
- Czego postać nienawidzi?
- Ogólne poglądy postaci na temat miłości, wiary, magii, wojny itp.
- Największy koszmar, coś czego się boi
- Największe marzenie (uwzględnić motywację do działania)
- Coś, czego postać nie zrobi za żadne skarby świata
- Czy ma jakieś hobby?
- Czym postać zajmuje się w wolnych chwilach?
- Jakie ma poczucie humoru?

Czary (tylko profesje parające się magią, np. czarodziej, czarownik, druid, łowca itp. oraz rasy typu drow - 'ciemność' na ten przykład):

Ekwipunek (wybierzcie odpowiedni z podręcznika + 100 s.z. kasy do wydania, bez przedmiotów magicznych; do zatwierdzenia przez MG):

Historia (im dłuższa i ciekawsza, tym lepiej):
UPROSZCZONE ZASADY DND CORE RULEBOOKS


WALKA:
W razie napotkania wrogiej/neutralnej istoty jej nazwa będzie podświetlona na czerwono/zielono..
Do końca walki/spotkania oznacza to, że piszemy po jednym poście.


RANY I LECZENIE:

Jeżeli jakaś postać zejdzie z powodu ran, traci przytomność i ma zakaz pisania postów ( o czym wspomnę w moim poście). Po każdym poście pozostałych graczy będę wykonywał sekretny test Fortitude dla tej postaci zanim nie zostanie ustabilizowana, lub nie pojawi sie w moim poście informacja o jej zgonie. Każdy gracz będzie znał poziom HP swojej postaci. Wyjątkiem jest gdy postać znajduje się pod wpływem Nawiedzenia (jedne z efektów Major niezdanego rzutu na Horror)


DOŚWIADCZENIE:

Na dole posta będę na bieżąco informował ile XP dostaje drużyna.
Punkty dzielone są na wszystkie osoby po równo w przypadku całej drużyny.
W razie indywidualnych premii wynikających z odgrywania postaci (Alignment)
- będę pisał wyraźnie ile punktów dla kogo.

SKARBY:
Wszystkie skarby będą pogrubione w tekście, natomiast magiczne przedmioty
będą podświetlone niebieskim kolorem.

Dodatkowo z zasad Ravenloftu dochodzą przedmioty, takie jak broń palna, różnego rodzaju mechanizmy no i oczywiście cały ekwipunek z dodatku Van Richten's Arsenal (kołki, czosnek i pozostałe pierdoły).

Na karty postaci czekam do 17.12.2007 (z zastrzeżeniem krótszego okresu rekrutacji jeśli otrzymam odpowiadające mi KP). Wtedy też podam całkowity skład drużyny. Obowiązuje konkurs kart.

Mam nadzieję, że będziemy się razem dobrze bawić i zapraszam do rekrutacji.

Pozdrawiam!

Acid
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 grudnia 2007, 12:50 przez Acid, łącznie zmieniany 2 razy.
Seks jest jednym z dziewięciu powodów do reinkarnacji. Pozostałych osiem się nie liczy.

Obrazek
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [Ravenloft]Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach

Post autor: Serge »

Wreszcie ktoś podjął się sesji w konwencji gotyckiego horroru - super, mam nadzieję, że będzie utrzymana w konkretnym klimacie (jeśli w ogóle dojdzie do skutku hłehłe). Wstępnie się piszę, ale zanim podeślę Ci kartę mojego starego bohatera którym zwykle grywałem w Ravenloft poczekam aż zgłosi się więcej osób i obczaję kto potencjalnie mógłby się znaleźć w drużynie (BlindKitty, Ninerl, WinterWolf – piszecie się? ;)). Tyle na teraz. I'll be back ;)
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Acid
Marynarz
Marynarz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 17:57
Numer GG: 20329440
Lokalizacja: Dundee (UK)

Re: [Ravenloft]Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach

Post autor: Acid »

Ze względu na obowiązki które zwaliły mi się nagle na głowę nie dam rady zakończyć rekrutacji (która i tak cieszy się nijakim zainteresowaniem) i rozegrać sesji.

PROSZĘ MODERATORA O PRZENIESIENIE TEMATU DO ARCHIWUM.

[Graczy się zbiera w więcej niż jeden dzień ;) - dop. fds]
Seks jest jednym z dziewięciu powodów do reinkarnacji. Pozostałych osiem się nie liczy.

Obrazek
Ouzaru

Re: [Ravenloft]Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach

Post autor: Ouzaru »

Mi się tak wydaje tylko, że pewnie sporo osób się wystraszyło mechaniki (jak ja ^^), gdyż zazwyczaj sesje są prowadzone bez niej... i tak to jakoś strasznie wygląda :( Nie rezygnuj z rekrutacji, może za jakiś czas będziesz mógł poprowadzić :)
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [Ravenloft]Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach

Post autor: Ninerl »

Hmm, chętnie bym pograła, gdy Mg będzie mógł, ale ja za nic nie znam świata Ravenloftu... może ktoś ma jakieś hmm, materiały?
Nawet nie wiem za bardzo jaką kartę stworzyć...
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
Zablokowany