[Bleach] Z życia Shinigami

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.

Który profil Sesji bardziej Ci odpowiada?

1. Świeżo upieczony shinigami, wysyłany na misję z kataną i w ogóle z super mocą
9
56%
2. Człowiek mieszkający na ziemi, który został wplątany w aferę duchową i być może zostanie shinigami
7
44%
 
Liczba głosów: 16
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Hose15 »

Odpowiednik Soul Society to Seireitei. A i mam pytanie Hiro. Czy karta może być? Czy mam coś poprawić?
Czerwona Orientalna Prawica
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Hiro »

Hose15 pisze:Odpowiednik Soul Society to Seireitei. A i mam pytanie Hiro. Czy karta może być? Czy mam coś poprawić?
Karta bardzo ładniusia, nawet trafiłeś w poziomy technik mimo że zapomniałem o tym wspomnieć :)
Delf pisze:Jeśli się nie mylę, to Hollow po japońsku nazywały się właśnie Hollow, tylko "zjapońszone" (Horou?). Ale też sądzę, że spokojnie można ich przełożyć na Pustych. Gorzej z Soul Society (Stowarzyszenie? Towarzystwo? Społeczność?), ale to ma już chyba jakiś japoński oryginał...
A bo ja wiem czy trzeba? Rzecz w tym Meee, że wersji pisania choćby subów do anime jest od ch****y i jeszcze plus 1 :). Pamiętam jak w Bleachu przeskakiwałem od Zanpakotou, do Soul Slayera, to mi się niedobrze robiło. Jak koniecznie już jeden język to po Japońsku (mogę nawet słowniczek zrobić :P), ale ktoś mi musiałby mi pomóc powiedzieć jak będzie Soul Society ( może akurat pamięta).
tom3k pisze:Chętnie bym się zgłosił, świat znam dobrze, mangę mam przeczytaną na bieżąco. Z tym, że mogę mieć średni dostęp do odpisania. Czy nie będzie to zbyt duża przeszkoda dla mistrza?
Ujmę tak musisz mi powiedzieć co to znaczy. Ostatnio jak mistrzowałem, to mi gracz w ogóle nie odpisał a teraz jeszcze jakiś grim (nie wiem skąd) wepchał. I ten gracz wie o kogo chodzi tylko teraz nie będzie pisał ( tak o tobie mówię :twisted: ). Także prosiłbym o sprecyzowanie co to znaczy "średni dostęp do pisania" :)
Kawairashii pisze:Fakt faktem ostatnio coś dziwnego dzieje się na Tawernie, czyżby zaraza Mangi & Anime owładnęła umysłami biednych Tawerniaków?
A bo ja wiem mi się podoba :D
Obrazek
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Kawairashii »

Ile już osób dopuszczasz do gry? i najważniejsze, czy się dostałam XP
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: t0m3ek »

Sredni dostęp polega na tym, że mógłbym pisać w tygodniu max raz dziennie na uczelni. W weekend nie miałbym możliwości odpisać wcale. Taki stan utrzymałby się max do wigilii.
Meniyaki tsukete shinugaii!
Delf
Marynarz
Marynarz
Posty: 360
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 19:38
Numer GG: 0

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Delf »

Hiro pisze:Jak koniecznie już jeden język to po Japońsku (mogę nawet słowniczek zrobić :P), ale ktoś mi musiałby mi pomóc powiedzieć jak będzie Soul Society ( może akurat pamięta).
To przecież my z Meee usiłujemy właśnie sam japoński przeforsować...
Soul Society == Seireitei, Hose to przypomniał jeden post przed twoim, co zresztą raczyłeś zacytować ;)

In other news: Faktycznie na sesje anime wszyscy walą drzwiami i oknami. Jeszcze trochę i osoby chcące grać ludziami przeważą...
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Hiro »

Delf pisze:To przecież my z Meee usiłujemy właśnie sam japoński przeforsować...
Soul Society == Seireitei, Hose to przypomniał jeden post przed twoim, co zresztą raczyłeś zacytować ;)
Crap, chyba czas w końcu zainwestować w te cholerne okulary :).
tom3k pisze:Sredni dostęp polega na tym, że mógłbym pisać w tygodniu max raz dziennie na uczelni. W weekend nie miałbym możliwości odpisać wcale. Taki stan utrzymałby się max do wigilii.
To by w sumie wystarczyło, ale tak zobaczymy ile jeszcze kart do mnie napłynie.
Kawairashii pisze:Ile już osób dopuszczasz do gry? i najważniejsze, czy się dostałam XP
Na razie nie powiem, ale mam taki zarys jak to można byłoby zrobić. Zobaczymy ile się shinigami jeszcze zgłosi bo na razie jest un :P
Obrazek
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: t0m3ek »

No nic, karta poszła, pewnie słaba i w ogóle ale przynajmniej spróbowałem :P
Meniyaki tsukete shinugaii!
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Kawairashii »

Ej ludzie mówić mi tu ilu mamy shinigami i ludzi wplątanych w historię przypadkiem... no dalej bo będę bić :P
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
Meee
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2007, 22:08
Numer GG: 0

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Meee »

Ja będę pisał shinigami, jak dzisiaj się nie wyrobię, to jutro
"You killed your own blind brother?"
"It would be cruel to let him live after what I did to his eyes"
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Arxel »

Ja dziś po południu wysyłam shinigami maga.
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: t0m3ek »

Ja wysłałem Shinigami, takiego co to biorą ich do oddziału 11 i już nie wracają :P
Meniyaki tsukete shinugaii!
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Kawairashii »

Jako jedyna gram człowiekiem :P
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
Meee
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2007, 22:08
Numer GG: 0

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Meee »

I słusznie, z jednym może być ciekawiej, a większa ilość to już kombinowanie
</imo>
"You killed your own blind brother?"
"It would be cruel to let him live after what I did to his eyes"
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: t0m3ek »

Cholera, nie wpisałem w karcie części o Zanpaktou. No błąd naprawiony, czekam na akceptację bądź zwrot :P

Meee zgadzam się z Tobą całkowicie. Ludzie jakoś tak nie pasują za bardzo, choć jeden przypadkiem zbłąkany na pewno wszystko urozmaici.
Meniyaki tsukete shinugaii!
Meee
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2007, 22:08
Numer GG: 0

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Meee »

<whining> Jeszcze jedna sprawa, zacząłem pracować nad kartą i do mnie dotarło
1-4 techniki?
Autor Bleacha jest wyjątkowo leniwy pod tym względem i faktycznie podczas serialu powtarza się w kółko jakieś 4 techniki, ale był na tyle sprytny by zaopatrzyć je w numerki wskazujące, że jest ich znacznie więcej. Podejrzewam, że nawet Renji zna ich dobre kilkanaście, a opieranie się o szermierkę wpływa raczej na jakość znanych technik, nie ilość (choć to też).
Ja bym widział co najmniej 3-4 dla szermierza i więcej dla pozostałych. Oczywiście jeśli komuś się będzie chciało je wymyślać, bo skoro przyjmujemy ~31 dla univ, typowemu wojownikowi zostaje całe dwie z anime
</whine>

btw. pamięta ktoś jak jest First Restraint Obstruction w oryginale? Bleachexile wybiera sobie tłumaczenia losowo raz angielskie raz oryginalne -.-

No i oczywiście zapomniałem o najważniejszym. Jak się ma ta sesja to wydarzeń z Bleacha? Ze wstępu wnioskuję, że nie miały miejsca, lub akcja toczy się w zupełnie innym czasie, ale nie wiem. Głównie chodzi o stan dywizji SS ( ;) ), kapitanowie tacy jak na początku Bleacha, bez wspólników Aizena, czy całkiem kto inny?
"You killed your own blind brother?"
"It would be cruel to let him live after what I did to his eyes"
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Hiro »

Meee jak zwykle zasypuje mnie gradem precyzyjnych pytań. I dobrze :D
Jeszcze jedna sprawa, zacząłem pracować nad kartą i do mnie dotarło
1-4 techniki?
Ujmę to w taki sposób,
1) Jesteście świeżo po Akademii, a tam się dużo nie poznaje technik, a tak zakładam :)
2) W miarę czasu tych technik przybędzie, więc nie bój się
3) Nie chcę, żebyś od razu miał cały arsenał od wybuchów bomb zaczynając, wolę żeby to się rozwijało
4) Ten podział na "szermierzy" i "magów" to w gruncie rzeczy baaardzo duża umowa, bo nie było czegoś takiego w Bleachu, każdy walczył jak mógł i jak uważał za słuszne, nie patrzył na specjalizacje. Ale oni byli bohaterami serii więc mieli inne prawa niż wy, kochani gracze :)
Mówiąc krótko, nie chce od razu super mocy
btw. pamięta ktoś jak jest First Restraint Obstruction w oryginale? Bleachexile wybiera sobie tłumaczenia losowo raz angielskie raz oryginalne -.-
Dobrze że mi przypomniałeś http://enterprise.ottix.net/cgi-bin/j-e/dict to słownik english-japanese, a więc nie wiesz jak będzie twoja ukochana technika? Wpisz ją tutaj :). Tylko jak robisz kartę no naskrob co ona znaczy w obu językach (chyba że to taka bleachowa :) )
No i oczywiście zapomniałem o najważniejszym. Jak się ma ta sesja to wydarzeń z Bleacha? Ze wstępu wnioskuję, że nie miały miejsca, lub akcja toczy się w zupełnie innym czasie, ale nie wiem. Głównie chodzi o stan dywizji SS ( ;) ), kapitanowie tacy jak na początku Bleacha, bez wspólników Aizena, czy całkiem kto inny?
Dla nie robienia zamieszania, realia inne, wasza dwyizja (co prawda jeszcze nie jestem pewny jaki wybiorę numer), ale będzie kompletnie wymyślna :), nie ma Aizena (a w sumie szkoda bo można by mu było (próbować) skopać tyłek ;) ). A co do fabuły... you will see.

Póki co mam zgłoszenia 3 shinigami i jednego ludzia (a ludź będzie chyba jeden ;) )
Zobaczymy czy Delf zrobi kartę, mówił że deadline go mobilizuje 8)
Obrazek
Meee
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2007, 22:08
Numer GG: 0

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Meee »

Hiro pisze:Meee jak zwykle zasypuje mnie gradem precyzyjnych pytań. I dobrze :D
mówisz? Ja tak mogę jeszcze trochę, np. napisałeś, że nie ma Aizena, ale co z resztą? W końcu wydaje mi się, że większość studentów akademii ma jakiegoś kapitana/wice na którym chcieliby się wzorować
Hiro pisze:1) Jesteście świeżo po Akademii, a tam się dużo nie poznaje technik, a tak zakładam
Sprzeczałbym się tutaj, że akademia nie ogranicza się do shakkahou, ale uznaję to za "bo ja tak mówię" GM'a
Hiro pisze:3) Nie chcę, żebyś od razu miał cały arsenał od wybuchów bomb zaczynając, wolę żeby to się rozwijało
point taken
Hiro pisze:4) Ten podział na "szermierzy" i "magów" to w gruncie rzeczy baaardzo duża umowa, bo nie było czegoś takiego w Bleachu, każdy walczył jak mógł i jak uważał za słuszne, nie patrzył na specjalizacje.
tutaj zgadzam się w 100%
Hiro pisze:Mówiąc krótko, nie chce od razu super mocy
hmm...
"1. Świeżo upieczony shinigami, wysyłany na misję z kataną i w ogóle z super mocą"
:D
"You killed your own blind brother?"
"It would be cruel to let him live after what I did to his eyes"
Zablokowany