[Bleach] Z życia Shinigami

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.

Który profil Sesji bardziej Ci odpowiada?

1. Świeżo upieczony shinigami, wysyłany na misję z kataną i w ogóle z super mocą
9
56%
2. Człowiek mieszkający na ziemi, który został wplątany w aferę duchową i być może zostanie shinigami
7
44%
 
Liczba głosów: 16
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

[Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Hiro »

Na dachach domu przykucnął mężczyzna średniego wzrostu. Wokół było jasno, wiatr prawie że nie wiał, a niebo było bezchmurne. Spokojnie sięgnął za pazuchę swej czarnej szaty i wyciągnął fajkę oraz torebkę z tytoniem. Nabił fajkę, odpalił ją i spokojnie wciągnął głęboki wdech. Do pasa miał przypiętą katanę, ozdobioną na rękojeści niewielkim czerwonym sznureczkiem, na nogach założone sandały. "Nic bardziej ciekawego nie powinno się zdarzyć", pomyślał wydmuchując kolejny obłok dymu "Mam jeszcze czas." Wokół niego na ulicach, zaabsorbowanych zwykłymi codziennymi sprawami, chodzili ludzie. Najwyraźniej nie zwracali uwagi na to, że na dachu dziwnie odziany jegomość spokojnie pyka sobie fajeczkę.
Nie zwrócili też uwagi na to że na sąsiedniej ulicy pojawiło się ogromne monstrum. Stwór miał ogromną głowę zakrytą białą wykrzywioną we wściekłości maską, niewielki czarny jak smoła korpus osadzony na pająkowatych nogach oraz dwie kończyny przy głowie zakończone ogromnymi ostrzami. W miejscu gdzie powinno być serce była dziura na wylot. Stwór węszył właśnie jakby czegoś szukał. Osoba w czarnej szacie wstała nie przerywając palenia, łapiąc jedną ręką za ostrze katany. "W końcu" pomyślał i skoczył do uliczki stając od tyłu pająkowatego monstrum. Zrobił to niezwykle szybko, niczym powiew zefiru.
-Przykro mi Hollow, ale to już koniec twojego pobytu na ziemi. Czas wrócić do domu. - powiedział spokojnie jakby była to wyuczona na pamięć sentencja. Stwór chciał się odwrócić, ale już nie zdążył. Nie zdążył też zauważyć jak tajemniczy gość doskakuje do niego, jednym ruchem ręki tnąc go wpół powodując głęboką ranę. Poczuł tylko że znika i zapada się w sobie, by odlecieć do lepszego miejsca.
Jegomość obserwował jak Hollow znika po chwili stając się małym czarnym motylkiem odlatującym gdzieś w dal. Doprawdy coraz prostsze stają się misje dla Soul Society!



Zanim zaczniemy chcę powiedzieć słów kilka:
1) Jest to sesja stworzona na prośbę ludu, więc jak nikt się nie zgłosi to pretensje do tych z tematu "MG poszukiwany" a nie do mnie administracjo :)
2) Będzie to sesja dosyć improwizowana bo w przeciwieństwie do świata naruto, w bleachu pojawia się mało danych (ot chociażby demonicznych technik)
3) Nazwy z Bleacha będą wyglądały w ten sposób że, Soul Slayer to Zanpakutou, zostawiamy Shi-Kai i Ban-Kai jedynie Soul Society zostanie z angielszczone i nazwy duchów (Hollow itd), jeśli będziesz miał wątpliwość o czym ja rozmawiam to warto zajrzeć na http://www.bleachexile.com/, albo zagadać
4) Jeżeli coś przekręcę to mi zwrócić uwagę na PW a nie krzyczeć, realia już pamiętam ale zawsze mogę coś zrobić nie tak.

Zakładam, ze jesteście Shinigami, więc z reguły ubrani jesteście tak samo. Jak wszyscy się zgodzą to ktoś może być tak jak Chad, albo Inoue "wplątani" przypadkiem wplątani w całą historię i dopiero potem zaczniecie walkę.
To już proszę ustalić tutaj, ja mogę prowadzić na oba sposoby. Jeżeli Shinigami to wszyscy jesteście świeżo upieczonymi absolwentami, wprowadzeni do którejś z dywizji której skład zostanie zmieniony na potrzeby sesji. Jeśli wszyscy ludzie, to zaczniecie razem w szkole średniej. Tylko ustalić który profil wam się podoba.

Karta na PW bo zawiera istotne informacje.
Pełne Imię(na modłę Japońską)
Rodzaj postaci:(Shinigami/człowiek)
Typ(Shinigami: bardziej walka czy magia demoniczna Człowiek: jeżeli otrzyma energię duchową to jak mu się to objawia)
Wygląd(ubranie to tylko dla ludzi, shinigami ubierają się tak samo, tu chodzi bardziej o wzrost, włosy, twarz itp)
Historia: (Jak trafiliście do akademii, co jest waszym celem, czy wasza rodzina jest Shinigami od pokoleń ew. ludzka historia )
Zachowanie:
Przedmioty posiadane:(rodzinne, praktyczne itd., poza tym każdy dostanie Szatę, sandały oraz swój Soul Slayer)
Co wiedzą inni: (Jesteście ze sobą trochę czyli jaki macie kontakt z kolegami, jak się wobec nich zachowujecie, ile im powiedzieliście z historii itp)
Techniki: (Pamiętacie chyba jak sie zapisywało, obawiam się jednak że w Bleachu pojawiło się ich bluźnierczo mało więc jak najbardziej własne pomysły, zapisane po japońsku z wyjaśnieniem działania)
Cehy (2 cechy które najlepiej oddają waszą postać)

Zanpakutou: (dla shinigami, naturalnie nie znacie tych szczegółów, od samego początku ale wymyślić warto by było już teraz, bo za chwilę się nam przydadzą)
Shi-Kai (Wygląd miecza, zachowanie, co potrafi co przypomina no i jego prawdziwe imię. Wyobraźnia nieograniczona)
Ban-Kai (jeżeli sądzicie że te sesja potrwa tak długo, to tu już możecie coś wymyślić aczkolwiek NIE koniecznie)


Co jeszcze, żadnych synów Ichiga, żadnych pół Hollowów, żadnych MEGA mocy itd. Poza tym wszystko będzie w porządku. Naprawdę trudno oceniać mi jak długo potrwa ta sesja, aczkolwiek chyba nie będzie to długa kampania (chociaż kto wie). Narracja będzie 3-osobowa.

No i najważniejsze musicie ustalić, który profil wam odpowiada.
1) Świeżo upieczeni shinigami
2) Ludzie wplątani w świat duchowy
Zobaczymy ile osób się zgłosi podobno będzie tego 4 sztuki.
Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Azrael »

A ile odcinków trzeba obejrzeć, żeby móc zagrać?
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Hiro »

Azrael666 pisze:A ile odcinków trzeba obejrzeć, żeby móc zagrać?
Od 100 + nie dzieje się nic szczególnego dot. świata Bleacha poza pojawieniem się "shinigami-podobnych" menos grande. Co jakkolwiek można nadrobić wchodząc na podaną przez mnie stronę. Ale trzeba mieć jakieś pojęcie, bo chociaż informacji nie ma tyle co w Naruto to jednak trochę tego jest.
Obrazek
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Hose15 »

Ja się zgłaszam i mówię od razu, że propozycja numer jeden jest lepsza ponieważ nie lubię tego wątku jak ludzie zostają Shinigami. Wolę tych normalnych. Kartę wyślę pewnie jeszcze dzisiaj :) A i mam pytanie? Czy Shinigami nie może stać na równi w Magii Demonicznej i posługiwaniu się swoim Zanem?
Czerwona Orientalna Prawica
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Hiro »

A i mam pytanie? Czy Shinigami nie może stać na równi w Magii Demonicznej i posługiwaniu się swoim Zanem?
Żeby nie robić uber-shinigami, taka drobna umowa, albo jesteś super fechmistrzem, albo super magiem albo po trochu z obu. Naturalnie fechmistrz zna magię demoniczą ale nie tak jak ten co po trochu z obu, a mag nie umie tak mieczem machać jak ten uniwersalny ale też umie.

Na początek niech będzie tak
Postać typowo waleczna : 1 technika
Postać uniwersalna: 2 techniki
Postać magiczna: 4 techniki

W bleachu pojawiła się magia w sumie tylko ofensywna, ale w granicach zdrowego rozsądku można wymyślić obronną, iluzyjną itp. Nowe techniki się poznaje po treningach, które co jakiś czas będą organizowane, ja każdemu powiem ile mu przybyło tych technik.
Obrazek
Delf
Marynarz
Marynarz
Posty: 360
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 19:38
Numer GG: 0

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Delf »

Optowałbym za grupą shingami, może ewentualnie z jednym "wplątanym" człowiekiem. Grupa Ichigo jest już wystarczająco naciągana. :P
(Chyba, żeby się jakiś Quincy zgłosił, to mogłoby być ciekawe...)

Karta postaci będzie, kiedy będzie. Jak dobrze pójdzie, to dzisiaj. Do kiedy planujesz przyjmować zgłoszenia? Deadline mnie mobilizuje. ;)
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Alucard »

Kutro karta. Właśnie jestem w ciagu oglądanie serii i świat mi sie niesamowicie podoba.

Fechmistrz Kirimoro Kouda zgłasza gotowosc do sesji :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Hiro »

No proszę znalazło się nagle ludu trochę :D.

A tak przy okazji, jeszcze o technikach, uniwersalna postać używa technik umiarkowanie mocnych, fechmistrz raczej słabe a postać magiczna mocniejsze od nich. Tu się posłużę przykładem jednego z graczy który kartę już wysłał: Jego postać uniwersalna ma techniki o poziomie 31, więc wiadomo jakie powinna mieć reszta.
Delf pisze:(Chyba, żeby się jakiś Quincy zgłosił, to mogłoby być ciekawe...)
No niby tak ale nie każdy lubi być skrzywdzonym przez los, gatunkiem skazanym na wymarcie :).
Obrazek
Meee
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2007, 22:08
Numer GG: 0

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Meee »

Hiro pisze:No niby tak ale nie każdy lubi być skrzywdzonym przez los, gatunkiem skazanym na wymarcie :)
*zastanawia się nad zrobieniem quincy*

Do kiedy karty pisać?
"You killed your own blind brother?"
"It would be cruel to let him live after what I did to his eyes"
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Hiro »

Widzę, że niektórym koniecznie potrzebny jest Deadline :D.

Powiedzmy że do środy wtedy powiem, kto się dostał i jak gramy. Póki co przeważa koncepcja drużyny shinigami aczkolwiek...
Obrazek
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Kawairashii »

Witam wszystkich, może się dostane do sesji ^^
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
Delf
Marynarz
Marynarz
Posty: 360
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 19:38
Numer GG: 0

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Delf »

Zaraz, czy ja gdzieś już tych wszystkich ludzi nie widziałem... na jakiejś rekrutacji... e, niemożliwe. :D
Meee
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2007, 22:08
Numer GG: 0

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Meee »

mne tam nie było
<.<
>.>
oficjalnie...
"You killed your own blind brother?"
"It would be cruel to let him live after what I did to his eyes"
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: t0m3ek »

Chętnie bym się zgłosił, świat znam dobrze, mangę mam przeczytaną na bieżąco. Z tym, że mogę mieć średni dostęp do odpisania. Czy nie będzie to zbyt duża przeszkoda dla mistrza?
Meniyaki tsukete shinugaii!
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Kawairashii »

Delf pisze:Zaraz, czy ja gdzieś już tych wszystkich ludzi nie widziałem... na jakiejś rekrutacji... e, niemożliwe. :D
Wszystkich?
Oj już nie przesadzaj :D

Fakt faktem ostatnio coś dziwnego dzieje się na Tawernie, czyżby zaraza Mangi & Anime owładnęła umysłami biednych Tawerniaków?

Dam - dam - DAM!
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
Meee
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2007, 22:08
Numer GG: 0

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Meee »

takie pytanie, jest sens kombinować z trzema językami na jednej sesji? Delf może potwierdzić, że jestem jak najbardziej ZA angielskim, ale wydaje mi się, że jak już część nazw jest po japońsku, a sesja po polsku to dorzucanie angielskiego jest niepotrzebną mieszaniną. Tym bardziej, że akurat te nazwy można łatwo spolszczyć (Pusty brzmi całkiem nieźle wg mnie), ew zostawić oryginalne, chociaż tych to nie znam :p

btw. post nr 14444 na rekrutacji :p
"You killed your own blind brother?"
"It would be cruel to let him live after what I did to his eyes"
Delf
Marynarz
Marynarz
Posty: 360
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 19:38
Numer GG: 0

Re: [Bleach] Z życia Shinigami

Post autor: Delf »

Jeśli się nie mylę, to Hollow po japońsku nazywały się właśnie Hollow, tylko "zjapońszone" (Horou?). Ale też sądzę, że spokojnie można ich przełożyć na Pustych. Gorzej z Soul Society (Stowarzyszenie? Towarzystwo? Społeczność?), ale to ma już chyba jakiś japoński oryginał...
Zablokowany