[Hegemonia] Wojna o Schedę

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Phoven »

P.K(ot).L. pisze:Fajnie, dostałem się :P (dlaczego mam wrażenie, że tylko dlatego, że tylko ci 4 gracze się zgłosili)
A co ja mam poradzić, że tawerniacy bardziej skorzy są do tradycyjnych systemów bądź do autorek wzorowanych na serialu, filmie, grze etc. Jak widać jednak są chętni nawet w tej wąskiej niszy ;)
Delf
Marynarz
Marynarz
Posty: 360
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 19:38
Numer GG: 0

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Delf »

Phoven pisze:do autorek wzorowanych na serialu, filmie, grze etc.
Trzeba było pisać dużymi literami, że jest to sesja w stylu "Gry o tron" :P
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Phoven »

Wybaczcie, że sesja tak zwlekała - czekałem jednak długo na kartę jednego z graczy który w końcu swą powolność przypłacił wyrzuceniem z sesji a także miałem lekkie zawirowania prywatne. Obiecuje jednak, ze sesja będzie przebiegała bez problemów. W ciągu kilku dni pojawi się w tym temacie duża kolorowa mapa, opis geografii, polityki etc. Niestety nie mam nieograniczonego czasu ;P A wbrew pozorom przygotowanie kilkunastu stron czystego tekstu do użytku MG (wszystkie te pierdoły o sile i gospodarce panstwa) i mapa jednak trochę czasu zabiera.
Delf
Marynarz
Marynarz
Posty: 360
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 19:38
Numer GG: 0

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Delf »

Najważniejsze, że jesteśmy na dobrej drodze ;)
Dzięki, że dałeś znać, bo już się martwiłem, że sesja się nie odbędzie. Teraz trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość.
<Delf uzbraja się w cierpliwość, po czym zaczyna z niej strzelać do przypadkowych przechodniów.>
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Nekonushi »

Delf pisze:Najważniejsze, że jesteśmy na dobrej drodze ;)
Dzięki, że dałeś znać, bo już się martwiłem, że sesja się nie odbędzie. Teraz trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość.
... wiem, że mnie to już nie dotyczy, ale - temat w dziale "Sesje" już istnieje...
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Delf
Marynarz
Marynarz
Posty: 360
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 19:38
Numer GG: 0

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Delf »

OŻ! Rzeczywiście. Nie zauważyłem, a z posta Phovena to nie wynikało. Dzięki, P.K(ot).L.
Na szczęście jeszcze nikt nie odpisał, więc nie muszę czuć się winnym opóźniania sesji. ;)
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Phoven »

Zgodnie z obietnicą - dzisiaj przedstawiam oficjalna mapę polityczną cesarstwa. Za tydzień planowana jest kolejna - tym razem będzie to mapa geologiczna stylizowana na koniec Vaarheńskiej X wiecznej myśli kartograficznej. ;) Obecna mapa jest prosta i mam nadzieje przejrzysta. Jeśli któryś z was pragnąłby zaopatrzyć się w mapę bez numeracji legendy proszę o taką informację. Opis geograficzny wszystkich krain również powinien pojawić się do końca tego tygodnia.

Poniższa mapa jest mapą czysto polityczno-poglądową. Dzięki niej zorientujecie się w sytuacji politycznej cesarstwa w dość klarowny sposób. Chciałbym zaznaczyć, że będzie to jedyna w pełni dokładna mapa – wszystkie inne złożone na wasze dłonie będą stylizowane na średniowieczne, przez co i dokładność będzie typowo średniowieczna. ;P Oczywiście uzyskanie dokładniejszych map jest mozliwe – wystarczy posiadać uniwersytet i odpowiedni wydział. A takze pare lat oplacanej przez państwo pracy ;)
MAPA
1.Królestwo Grodden
2.Księstwo Amnarhu
3.Ziemie Rodu Lenget
4.Hrabstwo Littdorffu
5.Księstwo Erhandoru
6.Ziemie Rodu Jillsk
7.Wlk. Ks. Hakucji
8.Królestwo Bikiatu i Sewitty
9.Ziemie Rodu von Upergolffen
10.Księstwo Centurii
11.Ziemie Rodu Zeepel
12.Królestwo Inndarfen
13.Ksiestwo Lippen
14.Ziemie Rodu Gotann-Innsehoff-Harth
15.Księstwo Fustenbarden
16.Wlk. Ks. Manbar
17.Ziemie Rodu Kalkstuff
18.Wszechrepublika Andezjii
19.Ziemie Rodu Inediea
20.Ziemie Rodu von Gottlieb
21.Hrabstwo Sandellu
22.Republika Starej Marchii
23.Domena Cesarska - Vaarenhen
24.Księstwo Velonii
25.Księstwo Henopijskie
26.Ziemie Rodu Nammlek
27.Zjednoczone Królestwo Kataruzjii i Juntu
28.Królestwo Iliriady
29.Zachodnia Marchia
30.Związek Nadloreński
31.Ziemie Rodu Anchabenck
32.Ksiestwo Ropynd
33.Wielkie Księstwo Amerii i Kovantu
34.Ziemie Rodu Anasberg
35.Ziemie Rodu Mostyn
36.Ziemie Rodu Francese
37.Ziemie Rodu Ternavieal
38.Związek Południowy
39.Ksiestwo Nunet
40.Królestwo Denath
41.Konfederacja Jonińska
42.Protektorat Vatterski
43.Liga Ilateny
44.Królestwo Ytenn
45.Księstwo Bretteais
46.Ziemie Rodu Moginfiere
47.Królestwo Erataiens
48.Księstwo Kanderu
49.Ziemie Rodu Fitael
50.Księstwo Litaffi
51.Królestwo Mauranii
52.Hrabstwo Gehanopolis
53.Ksiestwo Północnej Katazjii
54.Republika Iberiaty
55.Ziemie Rodu Giovannte
56.Księstwo Południowej Katazjii
57.Wolne Miasto Piatta
58.Ziemie Rodu Otoviej
59.Księstwo Morvińskie
60.Księstwo Baltaz
61.Ziemie Rodu Walonioes
62.Baronia Vovstoffen
63.Ziemie Rodu Tifaniel
64.Wicekrólestwo Rettandy
65.Wolne Miasto Reichgard

Pfff.. Czas pisać update :]
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Nekonushi »

Coraz bardziej żałuję, że nie biorę udziału w sesji :P Ale mapa mi się podoba, kawał dobrze odwalonej roboty.
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Tevery Best »

Phoven pisze:Oczywiście uzyskanie dokładniejszych map jest mozliwe – wystarczy posiadać uniwersytet i odpowiedni wydział. A takze pare lat oplacanej przez państwo pracy ;)
Czy mi się zdaje, czy ty do kogoś pijesz? ;) Tak czy owak, mała uwaga: powinno być "Województwo Botviskie" albo "Księstwo Botviku" - na mocy układu Cesarza z autochtonami obie nazwy są obowiązujące. Zdawało mi się, że ci o tym pisałem... a jeśli nie, to chyba na AŻ tyle swobody mogę sobie pozwolić ;p . No, chyba że ci to bardzo przeszkadza. A najlepiej wstaw którąś z "moich" nazw po ukośniku. Choć z drugiej strony, chyba tylko ja się tym przejmuję... No i mógłbyś wyróżnić ziemie należące do graczy...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Phoven »

Jak już Ci wyjaśniałem na gg to i tutaj wyjaśnię - nazwy zaczynajace się na "Ziemie Rodu" - umieszczam je gdy dany Ród kontroluje więcej niż jedno terytorium. Niektóre państwa zaznaczone tym samym numerkiem są bowiem teoretycznie całkowicie suwerenne od innej ziemii tego samego koloru. Oczywiście w praktyce Ród ma pełnie władzy nad obyma terytoriami co uwidacznia się w przypadku takich prowincji brakiem oficjalnej nazwy w legendzie. Bo co jak co ale średnio widzi mi się wymienianie wszystkich tytułów każdego Rodu. ;P
Delf
Marynarz
Marynarz
Posty: 360
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 19:38
Numer GG: 0

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Delf »

Tevery Best pisze:Choć z drugiej strony, chyba tylko ja się tym przejmuję...
Nie tylko ty. Jego miłość, Książę na Bagnie, domaga się umieszczenia na oficjalnej mapie nazwy "Księstwo Kamru"!
Argument odnośnie rozlicznych ziem i tytułów w moim przypadku odpada, chyba, że jest coś, o czym nie wiem. ;)
Tevery Beast pisze:No i mógłbyś wyróżnić ziemie należące do graczy...
O, to, to! Jesteśmy leniwe bestie i nie chce nam się szukać siebie nawzajem na tej liście. :P
Ja mam numer 35, niebezpiecznie blisko ziem cesarskich... Mam nadzieję, że jak się ukaże "nakładka geologiczna", to góry będą na właściwym miejscu. ;) Choć już mam podstawy sądzić, że będzie inaczej, sądząc z umiejscowienia moich jedynych sojuszników...
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Tevery Best »

To ja tylko dopiszę, że mam numerek 20, dla tych, co się jeszcze nie domyślili, zaś Drzewo ma zaszczytną 1, jeśli się nie mylę. A to powoduje kilka rzeczy. Po pierwsze, ziemie Delfa są narażone na natarcie wojsk cesarza, bo oddzielone od jego domeny tylko małym księstewkiem buforowym. Natomiast ja jestem względnie bezpieczny:szeroki bufor z dwóch księstw, co daje przyzwoitą ochronę. I wreszcie Drzewiec: ten to do Innspadu musiałby się przebijać przez jedne z większych państw na mapie...
Delf
Marynarz
Marynarz
Posty: 360
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 19:38
Numer GG: 0

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Delf »

Cóż, nie mogę winić Phovena, że tak mnie ulokował po tym, co mu napisałem. Trzeba mieć nadzieję, że nikomu się nie będzie chciało podbijać mojego bagna i rabować mojej kapusty. ;)
Tevery Best pisze:oddzielone od jego domeny tylko małym księstewkiem buforowym
Czy mówiłem już, że liczę na góry? :P
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Phoven »

A ja moge przypomnieć, ze stanowicie jedno państwo? :P Moze i federalne do bólu ale mimo wszystko cos takiego jak zajecie danych ziem z okazji błachej pierdółki nie będzie mile widziane w całym państwie. Więcej - zajmowanie ziem to nie przenoszenie wojsk z prowincji do prowincji a cały mozolny proces który zajmie duużo czasu. Zreszta najpierw musi wybuchnąć Wojna o Schedę - z waszym udziałem czy też nie. ;] Na koniec pragnę przypomnieć, że wojska cesarskie są POTĘŻNE i żaden z was na obecna chwilę nie ma większych szans nawet na utrzymanie swego poletka ;P Ale od czego jest dyplomacja dzięki której bedziecie zwierać sojusze z podwójnym dnem, od czego szpiedzy i skrytobójcy, od czego wszyscy ci uczeni dzięki którym uda wam się opracować nowe technologie i taktyki. Taktyka Vaarenhenu jest w koncu przestarzała - żadnej poważnej wojny nie prowadzono od ponad wieku. Oczywiscie młody arcyksiąże nie jest głupi - tak wiec każdy dzień zwłoki to dla was pewność, że wasz senior modernizuje wszystko co tylko sie da. ;)
Bla, bla... i tak już za dużo mówię. Macie myśleć i kłamać - o to chodzi w tej grze. :]
Delf
Marynarz
Marynarz
Posty: 360
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 19:38
Numer GG: 0

Re: [Hegemonia] Wojna o Schedę

Post autor: Delf »

Wiemy, wiemy, tak sobie rozmawiamy o wszystkim i o niczym, czekając aż odpiszesz. :P
Zresztą sesja jest ciekawa na wielu poziomach, więc fajnie jest popatrzyć sobie na metagrę i pogadać o tym kto, co, gdzie i dlaczego. A nasze postacie mają własne problemy i muszą się nimi zająć we własnym zakresie. ;)
Zablokowany