[WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
EmDżej
Marynarz
Marynarz
Posty: 151
Rejestracja: sobota, 30 czerwca 2007, 17:29
Numer GG: 3121444

[WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: EmDżej »

Powiadają, że historia jest najlepszą z nauczycielek, oraz, że opowieści o czynach dokonanych w przeszłości określają, kim jesteśmy teraz i kim będziemy w przyszłości. Historia, którą chcę wam opowiedzieć jest jedną z tych, o których niewielu słyszało. Ci jednak, którzy ją kształtowali wiedzą, że gdyby potoczyła się inaczej, Stary Świat nie byłby już takim mrocznym miejscem, jakim jest dziś.

Byłby o wiele mroczniejszy.


Ta noc była czarniejsza niż inne. Do tego wszechobecna mgła nie pozwalała spojrzeć dalej niż na odległość wyciągniętej ręki. Nawet najstarsi Bretończycy, mieszkający tutaj od dawien dawna, nie pamiętali tak gęstej mgły. Z nieba siąpiła mżawka, która dodatkowo jeszcze dawała się we znaki tym, którzy zdecydowali się opuścić dzisiaj dom. Świszczący wokoło wiatr podrzucał do góry liście, które zaczynały już opadać z drzew. Stare bretońskie przysłowie mówi, że w taką pogodę, nawet psa się z domu nie wygania. I trzeba przyznać, że coś w tym było, gdyż na ulicach było cicho jak nigdy. Jednak, czy aby na pewno? Czy ta cisza nie była tylko pozorna?

Stary, szpakowaty mężczyzna, siedział za dębowym stolikiem w swoim biurze, mieszczącym się na pierwszym piętrze budynku z czerwonej cegły. Świeca, umieszczona w srebrnym lichtarzu, ledwie tlącym się płomieniem delikatnie oświetlała pomarszczoną twarz człowieka. Starzec wziął głęboki wdech, zatrzymał na chwilę powietrze w płucach, po czym wypuścił je jednym szybkim wydechem. Wstał od biurka i podszedł do okna. Wszechobecna mgła sprawiała, że dostrzeżenie czegokolwiek, graniczyło z cudem, ale człowiek ów sprawiał wrażenie, jakby w ogóle mu to nie przeszkadzało. Patrzył dokładnie na zachód, tam gdzie znajdował się port.
„Eberhardt powinien był przybyć już dawno temu. Musiało się coś stać”. Jego wzrok powędrował nieco bardziej na południe – do dzielnicy willowej. Gdzieś tam znajdował się jego dom, a w nim jego syn czekający na wieści. Starzec odwrócił się plecami do okna i oparł się o ramę. „Dlaczego to musiało spotkać moją rodzinę? Dlaczego?”. Prawdopodobnie zamartwiałby się jeszcze długo, gdyby nie usłyszał pukania.
- Kto tam?
- To ja. Otwieraj. – Znajomy głos, uspokoił człowieka, który szybko podszedł do drzwi i zdjął z nich ciężką, okutą metalem zasuwę. Zakapturzona postać wślizgnęła się do środka, a starzec na powrót założył zasuwę.
- Eberhardt… Bracie… Dobrze cię widzieć. Bałem się, że coś się stało.
- Nic się nie stało Alfonsie. Chciałem się po prostu upewnić, że statek odpłynie. – Drugi mężczyzna był zauważalnie młodszy, na oko miał 30 może 35 lat. W jego zachowaniu nie było również tej nerwowości i niepewności, co u starszego. Jego twarz przecinał szelmowski uśmieszek i widać było, że człowiek ten jest typem zawadiaki.
- Wiemy wszystko, co nam potrzeba? – Alfons zapytał brata, niezbyt udanie maskując swoją niepewność.
- A jak myślisz? Dawaj papier i piszemy liścik braciszku.
Dwaj mężczyźni usiedli przy biurku. Alfons zamoczył pióro w kałamarzu i zaczął pisać. Zapisanie kartki papieru zajęło braciom około pięciu minut, w trakcie których spierali się niemal o każde zdanie. Można było odnieść wrażenie, że bracia lubią kłócić się tylko dla zabawy. Alfons drżącymi rękoma nakreślił ostatnie słowa listu, po czym złożył go na czworo i wstał z krzesła.
- Sintae – arcoseum – plox. Słowa te wypowiedziane w śpiewny sposób w połączeniu z płynnymi ruchami dłoni sprawiły, że cały list zaczął świecić na zielono. Po chwili poświata zniknęła z kartki, która świeciła już tylko na krawędziach. Starzec oparł się rękami o biurko. Przez chwilę w pokoju nie było słychać nic, poza jego ciężkim, charczącym oddechem. Alfons miał już niemal 60 lat na karku i każde zaklęcie, nawet najprostsze, bardzo go wyczerpywało. Po chwili mag sięgnął do szuflady, z której wyciągnął drugi list.
- Pomyślałem o wszystkim i ten napisałem już wcześniej.
- Czy ty zawsze i wszędzie musisz widzieć spisek? Wyluzuj trochę staruszku.
- Myślę, że obaj wiemy, że spisek istnieje bracie. Pytanie brzmi, czy spisek wie, że my istniejemy?
Odpowiedź na pytanie starszego z braci nadeszła szybciej niż mógłby się spodziewać, w postaci delikatnego skrzypienia klamki i nieudanej próbie otwarcia drzwi. Obaj mężczyźni zamarli w bezruchu.

ŁUP ŁUP ŁUP

- K**wa mać. Alfons? Co robimy? – Eberhardt dobył miecz. Po raz pierwszy tego wieczoru, w jego słowach słychać było strach.
- Bierz listy i zmywaj się stąd. Ja ich zatrzymam.
-Zwariowałeś? Nie zostawię cię!

ŁUP ŁUP ŁUP

-OTWIERAĆ, ALBO ROZWALIMY TE DRZWI NA KAWAŁKI!

- Idź już uparty gówniarzu. Ja nie dam rady uciec nawet pół metra. Wiesz gdzie je dostarczyć. Alfons podszedł do wiszącego na ścianie kilimu i odchylił go. Ukazało się wąskie przejście prowadzące w ciemność.
- Eberhardt! Idź! To rozkaz!

ŁUP ŁUP ŁUP

Drzwi do biura, pod wpływem uderzeń, zaczynały pękać, uchwyty mocujące zasuwę, były już niemal wyrwane z futryny.

Eberhardt podbiegł do ukrytego przejścia.
- Kocham cię bracie! – rzekł. Jego załzawione oczy patrzyły na Alfonsa
- Ja też cię kocham.
Kilim opadł na ścianę ukrywając przejście i młodszego z braci, na sekundę zanim drzwi do biura wyleciały z futryny.

W tej samej chwili z rąk Alfonsa wyleciała olbrzymich rozmiarów kula ognia, i pomknęła w stronę wejścia. Dwaj wbiegający właśnie napastnicy, spalili się żywcem, tak jak stali. Starzec upadł na kolana, próbując złapać oddech. Jego płuca świszczały w daremnej próbie chwycenia, choćby odrobiny powietrza. W tym samym czasie przez drzwi przeszedł odziany w białe szaty albinos. Stanął przez klęczącym na ziemi Alfonsem i podniósł go jedną ręką.
- Przypuszczaliśmy, że ktoś z naszych jest zdrajcą. Ale ty? Wiesz jaki los sprowadziłeś na swoją rodzinę? Myślisz, że cokolwiek jest w stanie nas powstrzymać? Gdzie są papiery?
- Wal się! – Alfons splunął człowiekowi w twarz.
- Hmmm. Zła odpowiedź. Sztylet, albinosa wbił się między żebra Alfonsa. Człowiek spojrzał na swojego zabójcę po raz ostatni, po czym zamknął oczy na zawsze. Na jego twarzy pojawił się uśmiech.
Odziany na biało albinos odrzucił zwłoki i wyszedł z płonącego pokoju. Na zewnątrz czekało na niego czterech mężczyzn.
- Znajdźcie mi drugiego. Prawdopodobnie udał się do rezydencji. Chcę go mieć żywego!




OK. To tyle tytułem wstępu. To, co macie powyżej, to opis wydarzeń, które miały miejsce pewnej nocy, w pewnym Bretońskim mieście :-) Wydarzenia te będą miały spory wpływ na wasze losy. Jaki? To już okaże się podczas gry.

Potrzebuję 4-6 graczy, z bohaterami w trakcie kompletowania drugiej profesji (niech będzie 6 rozwinięć). Kryterium przyjęcia, to dobra karta postaci. Jeśli zgłosi się poniżej 4 osób, lub jeśli kart, które mi się spodobają będzie mniej niż 4, to sesja w ogóle nie dojdzie do skutku. Zakładam, że 6 osób to maksimum, ale jeśli będę miał już komplet, a ktoś jeszcze przyśle naprawdę konkretną kartę, to oczywiście zostanie przyjęty. KARTY NA PW!

Update’y planuję robić, co 4-5 dni. Po pierwsze dlatego, że sam gram w trzech przygodach, po drugie dlatego, że chcę, aby moje posty były dopracowane, po trzecie dlatego, że mam również studia i pracę, a po czwarte i najważniejsze, dlatego, żebyście WY moi drodzy gracze, mieli czas w spokoju napisać ładnego posta :-) . Lubię sobie poczytać, więc im ciekawsze będą wasze posty, tym lepiej będzie powodzić się waszym postaciom. Kilku MG na tym forum stosuje tą zasadę i zauważyłem, że nieźle się ona sprawdza.

Sesja będzie storytellingowa, z mechaniką stosowaną w krytycznych momentach. (np. takich jak walka). Przygoda jest napisana pod drużynę, która lubi łamać sobie głowę. Jest trochę zagadek i trzeba trochę porobić za detektywów. Jest też sporo walki, ale jeśli jesteś graczem, którego odpowiedzią na wszystko jest poprzeczne cięcie toporem na łeb, to zdecydowanie nie jest to sesja dla Ciebie.

Wolałbym, żeby karty postaci były zrobione w 1 ed. WFRP, ale jeśli ktoś nie ma do niej dostępu lub po prostu gra stara postacią, zrobioną już w 2 ed. to jestem w stanie to przeboleć. Ew. sam przekonwertuję sobie to, co będę musiał.

Schemat karty postaci:

Imię: (Ew. nazwisko i pseudonim)
Rasa:
Profesja:
Poprzednia profesja:
Charakter:
Wiek:
Wzrost:
Waga:
Wygląd:
Zachowanie:
Bóstwo:

Cechy:
Sz-
WW-
US-
S-
Wt-
Żyw-
I-
A-
Zr-
Cp-
Op-
Int-
Sw-
Ogd-

Umiejętności:
Wyposażenie: (w tym broń, zbroja, zwierzęta, wszystko. Byle bez przegięć i magicznych przedmiotów).
Czary: (jeśli dotyczy)
Historia: Tutaj wiadomo. Im więcej i ciekawiej tym lepiej. To właśnie historia i osobowość jest dla mnie najważniejsza i mówi o graczu najwięcej.

Co do historii, to istotne są dla mnie jeszcze dwie rzeczy.

Jak postać znalazła się w karczmie „Pod głodnym niziołkiem” (karczma mieści się na trakcie z Guisoreux do Marienburga)?
Dlaczego postać zmierza do Marienburga?

Wszelkie pytania kierujcie na PW. Sesja rozpocznie się nie wcześniej niż w połowie przyszłego tygodnia, gdyż ten tydzień jestem jeszcze za granicą i mój dostęp do neta jest mocno ograniczony.

Jeśli coś mi się jeszcze przypomni, to dopiszę.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych :-)
Nie jestem wariatem. Jestem... samolotem :-)
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: Perzyn »

Ja się zgłaszam. Jutro zapodam ci na PW postać. Pytanie - jak duże znaczenie będzie miała mechanika?
EmDżej
Marynarz
Marynarz
Posty: 151
Rejestracja: sobota, 30 czerwca 2007, 17:29
Numer GG: 3121444

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: EmDżej »

EmDżej pisze:Sesja będzie storytellingowa, z mechaniką stosowaną w krytycznych momentach. (np. takich jak walka). Przygoda jest napisana pod drużynę, która lubi łamać sobie głowę. Jest trochę zagadek i trzeba trochę porobić za detektywów. Jest też sporo walki, ale jeśli jesteś graczem, którego odpowiedzią na wszystko jest poprzeczne cięcie toporem na łeb, to zdecydowanie nie jest to sesja dla Ciebie.


Czyli:

Im lepiej będziesz odgrywać swoją postać, tym lepiej będzie ci się powodzić we wszelkich akcjach. Ale jeśli z widelcem w dłoni rzucisz się na 15 orków, to nie licz, że MG ci pomoże :-) . Wtedy pozostaje ci liczyć na kostki :-) .
Nie jestem wariatem. Jestem... samolotem :-)
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: Serge »

Wchodzę w to, tak jak wspominałem Ci wcześniej. Początkowo miałem zamiar podesłać Ci kartę Brocha ale ostatnio zrodził się w mojej głowie pomysł na fajną postać. Karta najpóźniej jutro wieczorem, gdyż parę szczegółów muszę jeszcze dopracować.

Pozdro Em.!
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Dhagar
Majtek
Majtek
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek, 1 sierpnia 2005, 18:54
Numer GG: 5649299
Lokalizacja: Karak-Busko
Kontakt:

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: Dhagar »

Piszę się na to, postać w trakcie tworzenia.
Każdy kiedyś umiera, ale to do nas należy wybór jak ruszymy na spotkanie tej, która na nas zawsze czeka.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: Perzyn »

Karta wysłana, ale, że nie mam pod ręką podręcznika i nie pamiętam mechaniki to pewnie będziesz chciał pod tym względem jakieś poprawki wprowadzić.
lord dodo
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 16 lipca 2006, 21:07
Numer GG: 4841619

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: lord dodo »

Jeśli jeszcze można to ja sie zgłaszam :D Karte postaci wysle jutro wieczorkiem.
Mam nadzieje ze sie spodoba :lol:
EmDżej
Marynarz
Marynarz
Posty: 151
Rejestracja: sobota, 30 czerwca 2007, 17:29
Numer GG: 3121444

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: EmDżej »

Sweeeeeet.

Bilans na dzień dzisiejszy 5 zgłoszeń i 2 karty :-)

Czekam na więcej. Bez pośpiechu, tak jak wspomniałem, zaczniemy najwcześniej w przyszłym tygodniu.
Nie jestem wariatem. Jestem... samolotem :-)
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: Arxel »

Ja też sie zgłaszam. A kartę podeślę jakoś wieczorem.
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: Ravandil »

Wysłałem kartę ;) Mam nadzieję, że tą postacią pogram trochę dłużej niż ostatnio :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: Ninerl »

Ja też już wysłałam:). A która to postać, Ravandil :wink: ?

P.S.Zaczynam tęsknić za Spiskiem:/, przyznam otwarcie. Ktoś wie co u Vibe' go się dzieje?
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
EmDżej
Marynarz
Marynarz
Posty: 151
Rejestracja: sobota, 30 czerwca 2007, 17:29
Numer GG: 3121444

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: EmDżej »

Vibe nie ma po prostu czasu, z wiadomych powodów. Adrenalinę daje radę ciągnąć, ale wiadomo, jej koncepcja jest nieco bardziej swobodna od Spisku. Pozostaje mu tylko wierzyć, że tak jak mówił, choćby sesja stała długo bardzo, to i tak nie padnie. Ja też już tęsknię :-) .

EDIT:

Karty przysłali mi już:

Serge, Ninerl, Perzyn i Ravandil. Czekam na karty od pozostałych, któzy się zgłosili oraz na następne zgłoszenia :-)

Rozstrzygnięcie rekrutacji już w przyszłym tygodniu.
Nie jestem wariatem. Jestem... samolotem :-)
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: Ravandil »

Ninerl pisze:Ja też już wysłałam:). A która to postać, Ravandil :wink: ?
Gildiril z sesji Ouzaru... z "Drużyny Pierwszej" bodaj, więc się tam nie spotkaliśmy :( Ale jako, że jest mało wyeksploatowany to myślę, że można go jeszcze pomęczyć trochę ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: Ninerl »

He,he, he szkoda, że tamta sesja padła. A mojej bohaterce nie udało się doczekac śmierci ofiary :wink: ...

EmDżej, ja wiem, że Vibe ma tak zwany zapieprz, ale myślałam, że może coś wiecie co u niego dzieje- może coś dobrego?

Masz jakieś spotrzeżenia co do mojej karty? Może jakieś propozycje upgrade'u?
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
Wilczy Głód
Mat
Mat
Posty: 416
Rejestracja: czwartek, 13 lipca 2006, 13:03
Numer GG: 818926
Lokalizacja: Katowice

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: Wilczy Głód »

Hmm... no dobra, przekonaliście mnie. Piszę się na to. Karta będzie niedługo (tj. jak tylko wpadnie mi do głowy jakiś pomysł na postać... :D )


EDIT: Karta właśnie poszła...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 listopada 2007, 21:06 przez Wilczy Głód, łącznie zmieniany 1 raz.
Co jest gorsze? Niewiedza, czy obojętnośc?
Nie wiem... nie obchodzi mnie to.

"Najchętniej zaraz oddałbym się diabłu gdybym, do krocset, sam diabłem nie był!"
Megara
Marynarz
Marynarz
Posty: 240
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 16:23
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: Megara »

Dzięki za zaproszenie EmDżej, kartę podeślę w ciągu kilku godzin (jeśli tylko uda mi się ją wygrzebać z dna szuflady i wprowadzić kilka kosmetycznych poprawek).

Pozdrawiam!
Twoje życie będzie miało taki sens, jaki Ty sam mu nadasz.
EmDżej
Marynarz
Marynarz
Posty: 151
Rejestracja: sobota, 30 czerwca 2007, 17:29
Numer GG: 3121444

Re: [WFRP] ==> Tajemnica pięciu miast <== REKRUTACJA OTWARTA

Post autor: EmDżej »

Moi drodzy. Nie dawałem trochę znaku życia. Jutro o 5:30 polskiego czasu wyruszam w dłuuugą 24 godzinną podróż powrotną do domu więc po prostu nie mam głowy, aby teraz myśleć o rekrutacji. Obiecuję, że wszystko rozstrzygnie się do końca tygodnia.

A swoją drogą to zainteresowanie sesją przeszło moje najśmielsze oczekiwania :D :D :D .
Nie jestem wariatem. Jestem... samolotem :-)
Zablokowany