Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Ouzaru

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Ouzaru »

Nie kontroluję, post pisałam przez Gadu z MG :) To mu ułatwia sprawę, bo nie czekam na upka i on ma z moją postacią mniej roboty :P
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Azrael »

Ludzie, ze względu na to, że MG nie ma napiszcie mi co jest gruntownie złe w moich postach.
( bo to, że pisać nie umiem to inna sprawa)
Naprawdę przepraszam, i z chęcią naprawię.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Ouzaru

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Ouzaru »

Hmm... wydaje mi się, że źle podchodzisz do pół elfa. Tzn, nie jest to osoba, w której walczą ze sobą dwa charaktery, jest to całkowicie spójna i jednolita istota. Problem w tym, iż tak naprawdę takich mieszańców i hybryd nie akceptuje żadna strona - ani ludzie, ani elfy. Owszem, komando przyjmie, wszak mięso armatnie zawsze się przydaje :twisted: Pół elf powinien być chyba nieufny, odrzucony przez społeczeństwo, ostrożny i samotny. Nie-ludzie trzymają się razem, ludzie także, a on raczej nie jest ani jednym, ani drugim.
Takie jest moje zdanie na temat ogrywania, mogę się mylić. Acha, masz straszny chaos w postach :) I chyba tyle z mojej strony.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Azrael »

O tym, że źle zrobiłem pół elfa wiem.

Wiem, że powinien być mięsem armatnim (dlatego w komandzie walczył mieczem), wszystko co napisałaś, poniekąd wiedziałem, jednak źle wystartowałem. DO DU**!
Zmienie to, jednak MG chyba nie zauważył posta Alucarda i tu cały problem.

Myśle, że Wezyk będzie tak działał na Kseraka, jednak do wszystkich innych będzie podchodził z uprzedzeniem.

Sorry

Mój nr. GG - 3266722
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Perzyn »

Azrael, drobna uwaga co do twoich postów. Jak to mawia moja babcia polonistka: "Jeśli musisz komuś wyjaśniać zdanie to zanaczy, że jest ono złe."
Dlatego też radzę ci abyś posty pisał może nieco wolniej? Nie wiem ile każdy co zajmuje ale wydają się nieprzemyślane, są strasznie chaotyczne (a myślałem, ze Ministrant ma chaos w postach). Może postaraj się najpierw w punktach postawić sobie jakiś plan?
A teraz trochę czepialstwa:
* Hm... teraz mam nóż przyłożony niestety ostrym końcem do krtani... nowa nie jest wie, gdzie dźgać co by głosu nie dać. Yh... znowu musze się przerzucić na ich język... właśnie fajnie ru... KURDE! podczas mówienia. PRZESTAŃ*
Słyszałem wiele o słynnej technice wewnętrznego monologu, ba nawet o wewnętrznym dialogu. Ale ponoć podstawą dla czegoś takiego jest utrzymanie sensu w całości. A tu mamy piękną zmianę wątków bez większego ładu i składu. Na dodatek w formą monologu (czyli wypowiedzi wygłoszonej przez jedną postać) mamy wciśnięty dialog ponieważ jest tu drugi podmiot, który ma przestać. A co przestać? Nie wiadomo.
W tym momęcie część Kesraka potocznie zwana lepszą brutalnie zaatakowała tą już mniej potocznie zwaną męską, która wciąż trzymała swoje prawa, wciąż twardą "ręką".
* Teraz to już jesteś żałosny... ludzka dziewczyna, TAK! to zmienia fakt, że jako pierwsza tak ci się podoba O!o! cicho chyba kończy.*
- (...) wszyscy byliby zadowoleni.
- Bardzo. - *No i pięknie znowu analizując przeszłość opóściłeś teraźniejszość i...* -
Kontynuacja wewnętrznego dialogu. Dobrze by jednak było jakbyś jakoś wyróżnił wypowiedzi jego poszczególnych części bo inaczej nie do końca wiadomo czy to rozsądek beszta libido czy na odwrót. Po drugie przyczepie się do mniej potocznie zwanej męską - jak dla mnie to jest określenie raczej potoczne, nawet jeśli częściej słyszy się wulgarne jego wersje. I niestety poza wspomieniem o analizie przeszłości to nic na takową nie wskazuje ponieważ myśli postaci dotyczą teraźniejszej sytuacji z wężykiem a przynajmniej takie budzą wrażenie.

Dalsza część posta budzi podobne zastrzeżenia. Do tego cytaty psują wrażenie estetyczne, ale dalej już ich nie stosujesz co ci się chwali.
To było zdumiewające, tylko raz w życiu zdażyło mu się zobaczyć coś takiego, a dokładniej gdy babka zabrała go na kółko hawciarskie, tylko że tam było więcej kobiet i... * ...żadna nie była tak podobna do elfki jak ona. Jeśli ktoś ma mi pomóc, z kimś mam rozmawiać - to musi być ona.*
Primo - jeśli twoja postać nie widziała karczmy to musiała mieć cieplarniane życie, ale nie czepiam się bo nieczytałem karty więc może. Inna rzecz "hawt". Rozumiem, że chodzi o slangową odmianę słowa "hot" używanego do określenia bardzo ładnej przedstawicielki płci przeciwnej (lub czegoś zajefajnego). No to kółko hawciarskie musi być naprawdę cool.

Dalej znęcać mi się nie chce. Nie zrozum mnie jednak źle, pokazałem, wręcz wytknąłem i wyszydziłem, twoje błędy bo liczę, że skoro je dostrzeżesz to będziesz mógł się poprawić i wyjść na ludzi, bo chwilowo prezentujesz powiedzmy, że przeciętny poziom.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Azrael »

No i tak się cieszę, że przeciętny.
Ide poprawić posty za... 3, 2, i... zaraz.
Wpierw się wytłumacze - Z kołem hawciarskim to pewnie nie udany dowcip... hawciarskie od hawtowania : /
I niestety poza wspomieniem o analizie przeszłości to nic na takową nie wskazuje ponieważ myśli postaci dotyczą teraźniejszej sytuacji z wężykiem a przynajmniej takie budzą wrażenie.
Przeszłość sprzed kilkunastu sekund.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Ouzaru

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Ouzaru »

Po prostu jak piszesz jakieś jego myśli, to najlepiej dawaj do nich uzasadnienie i staraj się większość tego zastąpić opisem. Że np jest zestresowany, bo go gonią i dlatego ma mętlik w głowie, że nie słucha tego, co ona mówi, bo rozmyśla nad jej biustem... Czasem można to prosto ująć słowami i nikt nie musi się tego domyślać czytając bezpośrednio myśli postaci. Przydałoby się więcej przecinków i lepsze akapity. Wyraźniej oddzielaj, co myśli, a co mówi i opisy tego, co robi lub jego samego. Bo się robi potworny chaos i można się z lekka pogubić ;)
Ale nie przejmuj się, wszystko jest przecież do nauczenia i wyrobienia się, nie? :) I chyba postać nie musi być uprzedzona, może mieć jakiś żal do ludzi i się ich obawiać, nie ufać. Pamiętaj, że to on był ofiarą i to jego prześladowali, więc równie dobrze mógł się po prostu stać osobą nieco zastraszoną, która jednak chce ufać i chce mieć przyjaciół.

Acha, hafciarskie, od haftowania ;)
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Azrael »

No z tym "hawtowaniem" to mi kwiatek wyszedł :D

Poprawiłem teraz jest tak: " ... właśnie fajnie rusza jezykiem... KURDE! podczas mówienia. PRZESTAŃ*"
I oto chodziło mi na początku... ;/
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Qin Shi Huang
Mat
Mat
Posty: 440
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 10:58
Numer GG: 0

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Qin Shi Huang »

A ja nadal nie rozumiem... Czyli Wężyk fajnie rusza językiem gdy mówi "kurde"? Czy ciągle bez ostrzeżenia wcina się alter ego? No nie ważne... aha. Chciałem nadmienic, że Wężyk i Kersak są w przed karczmą W mieście, natomiest reszta graczy jest w karczmie POZA miastem. Dzień drogi od miasta. To nie jest ta sama Karczma. Odniosłem wrażenie, że nie wszyscy to zauwazyli więc przypominam
Rób swoje! rób swoje! A szczęście będzie twoje!
Bo życie to nie bajka! Nie głaszcze cię po jajkach!

Nie tłumacz się. Przyjaciele zrozumieją.
Wrogowie i tak nie uwierzą.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Alucard »

Juz poprawiłem. Cos mi umknęło. Efekt niewyspania...
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Azrael »

Wbija się "alter ego" bo kurde, wciąż jest w *o czymś takim*.

Chyba zacznę pogrubiać i "kursywować" myśli.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Ouzaru

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Ouzaru »

Albo pogrubiaj tylko wtrącenia alter ego i będzie chyba najlepiej widoczne :) Ew daj jakimś kolorem...
Qin Shi Huang
Mat
Mat
Posty: 440
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 10:58
Numer GG: 0

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Qin Shi Huang »

Zgadzam się, jednak jak trafnie zauważyła Ouzaru, alter ego nie jest potrzebne. Półelf nie jest rozbitym na dwie osobowości bytem. Jest całkowicie spójną i statyczną osobą. To tak, jakbyś miał postać mulata. Półelf, jest jednak nieakceptowany w tym świecie. Elfy wezmą go do komanda, bo każda ręka sie w walce przyda, jednak nie ufają mu i uważają za kogoś gorszego, ponieważ jest w pewnej części człowiekiem. Ludzie nie lubią go, bo jest w części elfem i uważają, że jest niebezpieczny. Wszak taki osobnik, może sympatyzować z komandem, byc szpiegiem w mieście... Nie jest akceptowany przez żadną stronę. Półelf jest osobą szukającą akceptacji i zrozumienia. Jest ostrożny i nieufny wobec wszystkich, ponieważ z każdej strony może nadejść cios. Chce jednak znaleźć przyjaciół, którym będzie mógł zaufać i przy których będzie mógł czuć się bezpiecznie. Elfy wcale nie różną się tak bardzo od ludzi. Wojna między ludźmi a bandami Scoia'tael, ma podłoże rasowe. Nie kulturowe. Oczywiście istnieją różnice, ale ludzie przejęli wiele z elfickiej kultury. Wiele miast jest budowanych na fundamentach z elfickich miast. Elfickie święta, takie jak Belletyn czy Saovine lub Yule, są obchodzone także przez ludzi. Elf nie musi być taki zagubiony w ludzkim świecie. Elf wcale nie jest takim strasznym miłośnikiem drzew. Scoia'tael, kryją się w lasach, bo atakują z zaskoczenia. Nie mają wielkiej siły i przewagi liczebnej, więc musza walczyc strategicznie. O drzewa, najbardziej martwią się druidzi (którzy często są ludźmi), oraz driady. Elfy są wkurzone na ludzi, bo najpierw ludzie przypłynęli do ich świata, ludzki czarnoksiężnik miał dziecko z Larą Dorren, która była genetycznym ładunkiem preparowanym przez lata i ten cały wysiłek poszedł na marne, ludzie wygnali elfy z ich miast i rozpanoszyli się na świecie. Niektórzy zostali wśród ludzi i pogodzili się z prześladowaniem, a inni postanowili wałczyć. Taka jest tu sytuacja. Mam nadzieję, że ci to pomoże.
Rób swoje! rób swoje! A szczęście będzie twoje!
Bo życie to nie bajka! Nie głaszcze cię po jajkach!

Nie tłumacz się. Przyjaciele zrozumieją.
Wrogowie i tak nie uwierzą.
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Mekow »

Ciekawie to opisałeś Huang. Do tego przejrzyście i w miarę krótko. Na pewno się przyda - nie tylko bezpośrednio zainteresowanemu.

A z tego co napisała Ouzaru możnaby zrobić poradnik pisania postów na sesji. Cenne informacje. Bardzo pouczające i rozwijające, dla osób którym pisanie nie przychodzi łatwo.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Ouzaru

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Ouzaru »

Kiedyś z fds'em planowaliśmy zrobić szkółkę pisania ciekawych postaci, postów i innych takich, ale z braku czasu i (oczywiście) lenistwa... pomysł zdechł po kilku długich postach naszych wypocin. Tak czy inaczej dzięki :)
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Azrael »

Choć wiem, że spartaczyłem pierwszwe posty to zanim zacząłem grać przeczytałem: http://www.wiedzmin.rpg.pl/wiedzmin_rpg ... d_art=1058 (gdzie półelfy sa opisane tak samo jak przez ciebie Qin Shi Huang),
a równierz przeczytałem całą sage o wiedźminie. (dwa lata temu, chyba przeczytam jeszcze raz nie tylko ze względu na tą sesje.)

P.S Alucard co ty na to, abyśmy rozmowe załatwili przez gg, albo PW?
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Ouzaru

Re: Chędożona Kompania - Komentarze do sesji

Post autor: Ouzaru »

Heh, i dlatego mówiłam, żeby się numerami wymienić ;)
No dobra, upek poszedł, odpisałam, ale teraz będę dawać edycję, więc jeśli Mekow może chwilkę poczekać, to będę wdzięczna. Żeby nam później bigos nie wyszedł z tego wszystkiego ;)
Dzięki.
Zablokowany