[Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Zablokowany
the_weird_one
Mat
Mat
Posty: 407
Rejestracja: sobota, 22 listopada 2008, 21:34
Numer GG: 6271014

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - OTWARTA, KOMENTARZE -

Post autor: the_weird_one »

Wevewolf pisze:potrzebowałem dłuższego czasu by się zastanowić... i nie.
Gah... nie drażnij, człowieku. :smile: Żałuję też, już po pierwszych postach (i czasie, w jakim się pojawiły), że nie można dołączyć, ale patrząc na to z boku, rzeczywiście przy tylu graczach mój pomysł na postać był zbyt odważny. ;)
No Name pisze:Podchodzę do norda i mówię:
- Pierwsza zasada klubu walki – nie rozmawiajcie o klubie walki...
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: Ouzaru »

Ludzie, zastanówcie się trochę, co robicie. Zanim zaczniecie się zgłaszać, pisać postacie i wysyłać je do Acida - przemyślcie, czy na pewno macie ochotę grać i czy sesja/świat Was nie przerasta bądź nie przeraża. Przeczytajcie całą rekrutację, żeby uniknąć błędów i wrzucania swoich postaci "na pałę", które potem trzeba będzie cięgle poprawiać. Zawracanie MG d*py i zabieranie czasu, który mógłby wykorzystać dla innych Graczy, nikomu nie wyjdzie na dobre. Piszcie wprost "nie gram" zamiast kombinować, a na koniec jeszcze zwalać winę na Acida, że to on niby zniechęca do gry o_O

Wybacz mi, Kwasiu, ten wywód, ale już mnie trochę nerwy ponoszą. Mam ZNP, a Tawerna to najlepsze miejsce na odreagowanie ;)
Obrazek
Darlar
Marynarz
Marynarz
Posty: 229
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2008, 12:37
Numer GG: 8299547
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: Darlar »

Czemu nie można dołączyć? Jakbyście wysłali karty to byście mogli, dostaliby się ci co wysłaliby najlepsze, są jeszcze przynajmniej 3 miejsca.
O o
/¯_____________________________________
| IMMA FIRIN' MAH LAZOR!!! BLAAAAAAAH!!!
\_¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: WinterWolf »

Ponieważ podesłałam już kartę postaci do Acida umieszczam tutaj zarys mojej postaci. To są info, którymi moja postać podzieli się z innymi graczami. Jessica wie więcej, ale to jest tylko do jej wiadomości :P Poza tym Ike dołączy trochę później.

Obrazek

Imię i nazwisko: Ikenonhne Okwaho (zdrobniale Ike)
Imię kodowe: Wendigo
Wzrost: 160 cm
Waga: 50 kg
Wiek: 21 lat
Kolor włosów: czarne
Kolor oczu: brązowe
Zajęcie/zawód: Studentka ochrony środowiska w New York University.
Hobby: Rysowanie i indiańskie rękodzieło. Jak ma okazję robi ręcznie drewniane koraliki, ozdoby z rzemyków, piór i kolorowych włókien. Sama często nosi na czole własnoręcznie zrobioną, kolorową indiańską opaskę, albo wpięte we włosy kolorowe piórka. Poza tym maluje na ptasich piórach niewielkie obrazki. Nauczyła się tego już będąc na studiach. Czasem dorabia sprzedając swoje prace.
Narodowość: Amerykańska
Miejsce narodzin: rezerwat Indian w St. Regis
Znani krewni: Babka (Mała Wrona).

Osobowość: Pogodna, życzliwa i prawie zawsze uśmiechnięta. Lubi niewinne żarty i wygłupy. Szczerze nienawidzi złośliwości i okrucieństwa. Jest optymistką i jej optymizm często udziela się otoczeniu. Głęboko oddana indiańskim wierzeniom. Wierzy na przykład, że jej moce to dar od duchów zwierząt, a Matka Natura wyznaczyła jej jakieś ważne zadanie. Cywilizacja wciąż ją wyraźnie onieśmiela. Z początku przerażał ją wszechobecny tłok i pospiech. W końcu przywykła. Jest niezwykle cierpliwa i stara się panować nad sobą w każdej sytuacji. Nie zawsze jej to wychodzi niestety i gdy już straci nad sobą panowanie robi się nieciekawie. Mówi z dziwnym akcentem. Czasem, ale już naprawdę bardzo rzadko, ma kłopot ze znalezieniem właściwego angielskiego słowa. Jej głównym językiem jest mohawk i niekiedy, gdy się zapomni zdarzają jej się wtrącenia w tym języku. Abstynentka! Bardzo lubi obcować ze zwierzętami, a one dobrze czują się w jej towarzystwie. Poza tym wykazuje bardzo rozwiniętą empatię. Gdy ktoś jest jej bliski, szczególnie mocno przeżywa jego smutki i radości.

Ike jest osobą oddaną ochronie środowiska. Przy takiej ilości zajęć na dobę ma skromne możliwości, ale na ich miarę wspiera wszelkie akcje związane z ratowaniem zagrożonych gatunków. Nie uznaje na przykład polowania na gatunki zagrożone i noszenia skór rzadkich zwierząt. Indianie wpoili jej też zasadę, że z zabitego zwierzęcia trzeba wykorzystać każde nawet najmniejsze ścięgno, żeby jego śmierć nie poszła na marne. Jej kurteczka na przykład zrobiona jest z krowiej skóry i obszyta jest baranim futerkiem. W końcu i krowy i barany się zjada…

Wygląd: Jest bardzo ładną dziewczyną o ślicznej buzi. Jest drobniutka, smukła i szczupła. Czarne włosy sięgają jej nieco poniżej łopatki. Zwykle nosi je rozpuszczone lub wiąże je w pojedynczy warkocz. Włosy prawie zawsze przyozdabia koralikami, rzemykami i piórami. Jej duże, okolone długimi rzęsami brązowe oczy niemal zawsze wydają się śmiać. Od niedawna ma w uszach kolczyki (3 w prawym, 2 w lewym). Najczęściej są to zwykłe srebrne kółeczka. Na lewym nadgarstku ma kilka brązowych rzemyków i kolorową plecioną bransoletkę z koralikami. Nosi też naszyjnik z kłów niedźwiedzia – prezent-amulet od babci.
Dziewczyna ubiera się zawsze wygodnie i praktycznie. Wychowanie w rezerwacie nauczyło ją, że ładne ubrania rzadko okazują się praktyczne… Dlatego prawie nie nosi spódnic i sukienek. Zwykle nosi swoje wytarte na kolanach jeansy i wygodne sportowe buty, koszulkę z jakimś napisem nawołującym do ochrony środowiska, skórzaną kurteczkę z kołnierzem obszytym ciepłym futerkiem i czapkę patrolówkę koloru khaki. Wybiera kolory naturalne, nieco stłumione. Poza tym zawsze ma na nosie swoje lenonki o pomarańczowych szkłach – jedyny widoczny akcent nowoczesności.

Umiejętności:

Rysowanie i różne inne rękodzieła – uwielbia to i jest naprawdę dobra. To ją odpręża i czasem staje się źródłem niewielkiego dochodu.

Walka kijem i trochę kung-fu – nauki rozpoczęła jeszcze w rezerwacie. Pierwotnie była to włócznia. Okazało się jednak, że dziewczyna bardzo nie lubi niepotrzebnie zadawać bolesnych, krwawiących ran. Zamieniła więc włócznię na kij. Umiejętność tę doskonaliła później, gdy zapisała się na kung-fu w ramach zajęć sportowych na uczelni. Także Jess ćwiczyła z nią trochę walki na kije.

Strzelanie z łuku – jest bardzo dobrą łuczniczką. Łuku używała głównie do polowań.

Sztuka przetrwania – Indianin, który nie umie sobie poradzić sam w dziczy nie jest godzien swojego imienia.

Ziołolecznictwo – zna się troszkę na ziołach. Wie, które mają działanie przeciwbólowe, które wywołują wymioty, a które sprowadzą spokojny sen. Potrafi je też właściwie przygotować.

Gra na flecie – sama zrobiła ten flecik parę lat temu. Lubi ten instrument. Uwielbia na nim grywać przy ognisku.

Podstawy obsługi komputera i prowadzenia samochodu – musiała się tego nauczyć, gdy poszła na studia. Za komputerami nie przepada, ale jak trzeba, wyszuka w Internecie potrzebne informacje i wyśle maila. Od dawna zadaje też sobie pytanie jak można być na tyle głupim, by wydać jej prawo jazdy… Wystarczy popatrzeć jak jeździ…

Jazda konna – umiejętność wyniesiona jeszcze z rezerwatu, a jak wiadomo Indianie słyną ze swoich umiejętności jeździeckich. Zawsze twierdziła, że konie to lepszy środek transportu niż samochód…

Języki obce – biegle porozumiewa się w języku mohawk i zna kilka innych języków indiańskich. Język angielski zna bardzo dobrze, ale bywa, że nie potrafi znaleźć w nim właściwego słowa. Niektórych ludzi bawi jej akcent.

Wiedza dotycząca natury, zjawisk naturalnych oraz wierzeń i kultury Indian – z kulturą Indian miała styczność na co dzień, zaś wiedzę o naturze częściowo wyniosła z własnych doświadczeń, a częściowo ze swojej edukacji.

Moc: Ogólnie pojęta transformacja. Ike potrafi przejąć zdolności zwierząt (węch niedźwiedzia, zwinność małpy, szybkość geparda), przekształcić odpowiednio swoje ciało by umożliwić sobie wykonanie jakiegoś manewru (chwytny, małpi ogon) i do pewnego stopnia łączyć w sobie cechy różnych zwierząt. Może także zmienić się w jakieś zwierzę przejmując jego cechy. Moc ta ma swoje niebezpieczeństwa. Gdy przebywa w postaci zwierzęcia może na przykład na jakiś czas zatracić swoją ludzką osobowość. Zawsze związane jest to z dużym szokiem. Poza tym cały czas doskonali swoje moce i rozwija je. Obecnie jest w stanie znacznie dłużej korzystać ze swych zdolności niż na początku.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Darlar
Marynarz
Marynarz
Posty: 229
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2008, 12:37
Numer GG: 8299547
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: Darlar »

Śliczna KP ^--------------------------^
O o
/¯_____________________________________
| IMMA FIRIN' MAH LAZOR!!! BLAAAAAAAH!!!
\_¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Acid
Marynarz
Marynarz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 17:57
Numer GG: 20329440
Lokalizacja: Dundee (UK)

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: Acid »

Postać WW naprawdę świetna, niebawem wejdzie do gry. Czekam jeszcze na posta BK, jeśli odpisze dzisiaj, to wezmę się już za kolejnego upka dla Was. Jak czas mi pozwoli, to w ciągu 24h bym wrzucił posta.

@Darlar
Ale się napaliłeś ;). Tylko się nie zakochaj :P.
Seks jest jednym z dziewięciu powodów do reinkarnacji. Pozostałych osiem się nie liczy.

Obrazek
Darlar
Marynarz
Marynarz
Posty: 229
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2008, 12:37
Numer GG: 8299547
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: Darlar »

E tam zaraz napaliłem, jako zapalony zwolennik apokalipsy mam słabość do szamanistycznych nacji :P
O o
/¯_____________________________________
| IMMA FIRIN' MAH LAZOR!!! BLAAAAAAAH!!!
\_¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Acid
Marynarz
Marynarz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 17:57
Numer GG: 20329440
Lokalizacja: Dundee (UK)

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: Acid »

Kolejny post poszedł, w razie jakichś pytań - walcie śmiało tutaj :). Czas na odpis: pięć dni. Do piątku włącznie. Im wcześniej się wyrobicie, tym szybciej pójdziemy dalej.
Seks jest jednym z dziewięciu powodów do reinkarnacji. Pozostałych osiem się nie liczy.

Obrazek
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: Alien »

ostro zaczynasz acid :smile:
00088888000
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: Ouzaru »

No, Alien, Twoja postać będzie teraz potrzebna ^ ^ Jessica pokrywa dymem całe pasy i idąc za nimi także fotel, utwardza to i unieruchamia. Będzie przyciągała dym do siebie, by ułatwić pracę Peterowi (ma niewielki udźwig, ale zawsze to te kilka/kilkanaście kilo mniej :P).

Acid, nie ma to jak dziewiczy lot, dziewiczy ostrzał i dziewicze dowodzenie w jednym poście ;)
Obrazek
Darlar
Marynarz
Marynarz
Posty: 229
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2008, 12:37
Numer GG: 8299547
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: Darlar »

Mogę mieć prośbę o pisanie dialogów i wypowiedzi postaci kursywą? Jest to przejrzyściejsze.
O o
/¯_____________________________________
| IMMA FIRIN' MAH LAZOR!!! BLAAAAAAAH!!!
\_¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: Ouzaru »

Chyba "bardziej przejrzyste"? ;) Jasne, ale jak piszę na szybko, to potem nie chce mi się babrać z kursywą. Jutro edytuję posta, skoro tak ładnie prosisz :P
Obrazek
Darlar
Marynarz
Marynarz
Posty: 229
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2008, 12:37
Numer GG: 8299547
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: Darlar »

Dziękuję ślicznie. I byłbym też za wprowadzeniem jakiejś zasady w stylu pisania np na szaro myśli postaci, albo wypowiedzi graczy i npców z poprzednich postów, to kwestia mg, ale jak to co napisze Acid (Np,że ktoś powiedział "swędzi mnie noga") ma się pojawiać potem w każdym kolejnym poście, i będziemy cztery razy czytać " - Swędzi mnie noga." to też trochę irytujące xP Zwłaszcza jeśli będą kopiowane dłuższe zdania. To tak jakby każdy gracz przerabiał post mg i dopisywał do niego pare zdań od siebie. Przynajmniej mnie to denerwuje bo całość sesji traci wymiar literacji, lepiej interpretować słowa w poprzednich postach poprzez jakieś przemyślenia postaci na ich temat czy coś takiego. To takie drobne spostrzeżenie.
O o
/¯_____________________________________
| IMMA FIRIN' MAH LAZOR!!! BLAAAAAAAH!!!
\_¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Acid
Marynarz
Marynarz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 17:57
Numer GG: 20329440
Lokalizacja: Dundee (UK)

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: Acid »

Reguły co do pisania zostały ustalone już wcześniej, więc jeśli chodzi o mnie, będę pisał jak piszę. Co do reszty Graczy, najwyżej sam się z nimi dogaduj Darlar, mi bynajmniej nie przeszkadza brak kursywy i kolorów :). Wątpię, żeby komuś chciało się to zmieniać (mi się nie chce :P), zwłaszcza, jak dojdą bardziej rozbudowane posty, jakieś dialogi na GG etc.

Co do sesji, widzę, że już jakieś kroki zostały podjęte. Kombinujcie, kombinujcie... :P

PS. Niedługo na sesji powitamy postaci WinterWolf i Dii (jeśli tak to się odmienia :P).
Seks jest jednym z dziewięciu powodów do reinkarnacji. Pozostałych osiem się nie liczy.

Obrazek
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: WinterWolf »

Miałam się teraz nie odzywać, bo chwilowo mnie to wszystko nie dotyczy, ale przez powyższy post Acida mam tak straszne deja vu, że aż musiałam się tym podzielić O_o

Acid, mam nadzieję, że nie zdziesiątkujesz załogi zanim dołączymy :P
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Dia
Pomywacz
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 17 stycznia 2010, 11:31
Numer GG: 3357251

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: Dia »

Może nasz MG robi nam miejsce kosztem kilku nieszczęśników? ;) Albo ktoś musi nam spaść z nieba na zagon z kapustą i zakłócić spokój egzystencji.
W każdym razie - załogo, trzymaj się! (dosłownie)
Dii (jeśli tak to się odmienia :P).
W bierniku będzie kogo/co Dię (mimo tego jak to brzmi) :D
Darlar
Marynarz
Marynarz
Posty: 229
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2008, 12:37
Numer GG: 8299547
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Marvel RPG] Amazing X-Men - ZAMKNIĘTA, KOMENTARZE -

Post autor: Darlar »

A jaką masz płeć?

W każdym razie proszę by w miarę możliwości nie wklejać w swoje posty całych zdań mg. :P
O o
/¯_____________________________________
| IMMA FIRIN' MAH LAZOR!!! BLAAAAAAAH!!!
\_¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Zablokowany