Co dalej z PL?

Polana Lorien
ODPOWIEDZ
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Co dalej z PL?

Post autor: Neprijatel »

Ze względu na słowa, które Narmo umieścił w post scriptum wstępniaka do aktualnego numeru TRPG, wołam z głębi tysiąclecia: co dalej z Polaną Lorien?
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Co dalej z PL?

Post autor: Alucard »

Też mnie to przeraża.
Nie wyobrażam sobie końca kącika. Może obowiązki przejmie Carch albo Nep? Wszystko, byleby nie kasacja Polany...
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Co dalej z PL?

Post autor: Sihamaah »

Oczywiście (chyba) wszyscy rozumiemy Narmo. Każdy może z czasem zmienić zainteresowania, choćby w pewnym stopniu, czy też target czy też znudzić się tym, co robi obecnie. Mam nadzieję, że jednak będzie odwiedzał TRPG i jej forum, może czasem coś napisze... Zgadzam się z Alucardem co do kandydatów na stanowisko :P Czekamy aż się wypowiecie w tej sprawie, panowie.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Co dalej z PL?

Post autor: Neprijatel »

Hm. Na początku zaznaczę, że nie chciałbym dzielić skóry na niedźwiedziu. Mam nadzieję, że Narmo jednak nie porzuci PL i wszystko będzie dobrze ;) Pisałeś, Narmo, coś o zmianach - jakie to miałyby być zmiany? Ciekawy zwyczajnie jestem.
A co do objęcia ewentualnego spadku po Narmo, powiem tak: jeśli Carch i Alucard odmówią, ja nie odmówię.
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Co dalej z PL?

Post autor: Force »

Hmm nie spisujecie Narmo na straty, niech się najpierw sam wypowie w tym temacie. Myślę też że (kiedy już okaże się że musi nas opuścić) to On sam powinien wybrać następcę lub chociaż powiedzieć jak mamy postąpić, nie można takich rzeczy zostawiać niedokończonymi i po prostu odchodzić ; )
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Co dalej z PL?

Post autor: Alucard »

Ja nikogo nie spisuję na straty. Mam szczera nadzieję, że zostanie bo doskonale piastował swój urząd. Jeno nie widzi mi sie ewentualne zamykanie kącika. Wszystko tylko nie to.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Re: Co dalej z PL?

Post autor: Narmo »

Panowie, spokojnie... "Jako że myślę nad przebudową kącika, bądź opuszczeniem go, przypominam wiersz o sojuszu, niech to będzie moje pożegnanie, czy to z kącikiem, czy to z istniejącą jego formą."

Co do zmian...
1. Myślę nad przygotowaniem dodatkowego serwisu w T-RPG, podobnie, jak ma Biblioteka Światów. Chciałbym, aby był nieco bardziej "literacki" - tzn. dyskusje teoretyczno literackie, felietony literackie, wspólne analizy wybranych poezji. (felietony zahaczają o BS, ale pragnę nieco odskoczyć od czystej fantastyki, zabrać na warsztat także inne twory). Polana już dawno nie jest czysto fantastyczna.

2. Dodanie także innych dziedzin twórczości - chętnie publikowałbym prace plastyczne, zdjęcia, grafiki komputerowe, własne utwory muzyczne (jeśli nie nagrane to chociaż w midach, plikach gitar pro, bądź nutach)... Polana Lorien to w pierwszym zamyśle kącik fantastycznej twórczości własnej - ja postawiłem na rozwój poezji (także "pozafantastycznej"). Uważam, że trzeba otworzyć się także na inne dziedziny. Nikt na tym nie straci, można tylko zyskać.

To spowodowałoby rozkwit i ewolucje Polany Lorien, nieco bardzie w kierunku jakościowym (może nawet naukowym), a także pod względem różnorodności.

Na przeszkodzie stoi kilka rzeczy - mój skromny czas (którego jest niewiele, także gdy nie mam sesji).

Przede wszystkim potrzebuję ludzi do pomocy, kilku zapaleńców, którzy chętnie wspomogliby taki rozwój. BAZYL już teraz sporo mnie wspomaga przy prozie. Dlatego zrobiłbym podział podobnie jak w innych kącikach - szef kącika i szefowie podkącików (prozy, poezji -którą, jako że czuję się kompetentny, będę się głównie zajmował, ale nie pogardził bym pomocą, w postaci choćby rekomendacji utworów z forum, którego w 100% nie jestem w stanie śledzić; i nowo powstałych kącików). Szef podkącika prozy jest mile widziany od zaraz. W praniu wyjdzie dokładny podział obowiązków.

Jeśli ktoś jest zainteresowany wprowadzeniem takiego porządku, niech pisze tutaj.


EDIT:

wg regulaminu T-RPG

:arrow:2.3. Szef Kącika

:arrow: :arrow: :arrow:2.3.1. Nadzór pracy członków kącika

:arrow: :arrow: :arrow:2.3.2. Skład kącika

:arrow: :arrow: :arrow:2.3.3. Korekta merytoryczna tekstów

:arrow: :arrow: :arrow:2.3.4. Pomoc dla Redaktora Naczelnego

:arrow: :arrow: :arrow:2.3.5. Pomoc dla członków komisji rekrutacyjnej

:arrow: :arrow: :arrow:2.3.6. Pisanie minimum jednego tekstu do swojego Kącika miesięcznie (to akurat jak ustaliliśmy w red. nie dotyczy PL - mój dopisek*)

:arrow: :arrow:2.4. Szef Podkącika

:arrow: :arrow: :arrow:2.4.1. Nadzór pracy członków podkącika

:arrow: :arrow: :arrow:2.4.2. Skład podkącika

:arrow: :arrow: :arrow:2.4.3. Korekta merytoryczna tekstów

:arrow: :arrow: :arrow:2.4.4. Pomoc dla szefa kącika

:arrow: :arrow: :arrow:2.4.5. Pomoc dla członków komisji rekrutacyjnej

:arrow: :arrow: :arrow:2.4.6. Pisanie minimum jednego tekstu do swojego podkącika miesięcznie

Jak dotąd, robiłem to w 100% sam (nie liczą pracy BAZYLA z prozą, za którą co miesiąc mu dziękuję). Jednak trudno mi dłubać całe forum, czytać Wszystkie opowiadania, wszystko wyszukiwać. Tym bardziej przy zakładanym rozwoju, Chciałbym tak jak w regulaminie - odpowiadać merytorycznie za całokształt, pomagać w pracach podkącików.

Dlatego potrzeba teraz ludzi, pomysłów i chęci do robienia CZEGOŚ wartościowego.
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Co dalej z PL?

Post autor: Neprijatel »

Zgłaszam się. Głównie do poezji, chociaż - w miarę możliwości i potrzeby - mogę wspomóc i podkącik prozy. Choć nie ukrywam, że interesuje mnie zwłaszcza poezja.

Edycja:
Co do innych dziedzin - jestem upośledzony. O grafice nawet nie wspomnę, bo wstyd. Muzyka - udało mi się opanować 12 akordów, potrafię je płynnie zmieniać, czasem nawet jakaś piosenka z tego wyjdzie, ale to też żenada ;) Dwa razy zdawałem do szkoły muzycznej. "Zdawałem" to naprawdę dobre słowo.
Powtarzam więc za Alucardem (post niżej :P) - jeśli chodzi o literaturę, masz moje pióro/klawiaturę. Czy to w zakresie redagowania podkącików, czy okołopoetyckich felietonów (do których - z racji pewnej znajomości środowiska i poezji współczesnej - czuję się proporcjonalnie kompetentny), czy to w jakimkolwiek innym, jaki będzie przydatny.

Kolejna edycja, po edycji Narmo ;):
Służę również merytoryczną redakcją i pomocą dla debiutujących na forum autorów.
Ostatnio zmieniony sobota, 15 grudnia 2007, 20:08 przez Neprijatel, łącznie zmieniany 2 razy.
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Co dalej z PL?

Post autor: Alucard »

Na grafice i muzyce nie znam się czysto teoretycznie
Nie ukrywam, że preferuję poezję, dramat i prozę. Z naciskiem na to pierwsze. Jezeli Ci się na cos przydam, masz moje pióro/klawiaturę.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Re: Co dalej z PL?

Post autor: Narmo »

Miło mi... Neprijatelu i Alucardzie (patetycznie to zabrzmiało), co do waszej kompetencji w sprawie poezji jestem przekonany (z Twoimi opiniami Neprijatelu nie zawsze się zgadzam, ale to akurat może wyjść na wszystkim dobre - Polana to nie dyktatura, poza tym podoba mi się jak piszesz - a to mówi także o wizji poezji).

W tym momencie pierwsze trzeba poszukać osobę, która chciałaby być szefem podkącika prozy (obowiązki wyżej).

A co to poezji, to wyślę wam na pw. maila do rekomendacji utworów z forum. Zobaczymy na próbę jak to wyjdzie. Jeśli będzie ok, pogadam z bazem, na temat umieszczenia panów w redakcji. Od następnej Polany założyłbym także podkącik właśnie z interpretacjami, dyskusjami, felietonami itp (te artykuły widzę tak: jedna osoba zajmuje się jednym bądź dwoma utworami: ma przygotować art w którym luźno, może nieco "felietonistycznie" potraktuje dany utworek, może zaprezentować wycinków komentarzy forum, napisać o refleksjach - to nie ma być szkolna rozprawka, ale tekst zainspirowany w LUŹNY sposób tematem utworu. To będzie próba wprowadzenia felietonów literackich. Można odwołać się to tradycji do innych poezji, ale pkt. wyjścia ma być utwór).

Skoro jesteście chętni, robimy próbę. Dedline całej tawerny jest 23 grudnia - to za tydzień w niedzielę, więc w tym miesiącu będzie to ciężko zrobić. Ja najpóźniej w piątek muszę mieć już materiał, żeby kącik złożyć. mmhh.. może jednak spróbujemy, zobaczymy co będzie. Umówmy się tak. Jest sobota, w środę popołudniu Neprijatelu i Alucardzie wyślecie mi wasze Typy utworów lirycznych z Forum (chętnie widziałbym też prozę), ja sam przeszukam forum ze szczególnym uwzględnieniem waszych propozycji. W tym samym dniu, lub czwartek potwierdzę wasze wybory i poproszę o przygotowanie na próbę tych felietonów/tekstów teoretycznych (na początku luźno, żeby coś ruszyło). Chciałbym je mieć w sobotę, najpóźniej w niedzielę. Odpowiada wam taki układ?
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Co dalej z PL?

Post autor: Neprijatel »

Bedzie :] Miałbym też kilka spraw do obgadania, ale poza forum publicznym
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Co dalej z PL?

Post autor: Alucard »

Rekrutacja, he :D
Podniosę rękawicę z miłą chęcią. Prawdę mówiąc od dawna miałem juz cos napisać. Teraz będzie okazja.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Re: Co dalej z PL?

Post autor: Qler »

Ja mogę zająć się działem poświęconym utworom muzycznym w klimacie fantasy. Mam na swoim koncie kilka takich utworków (jeden z nich "Sad Times" można było usłyszeć w którymś numerze Tawerny jako "Muzyka na sesje") i jestem chętny poprowadzić taki dział. Szczegóły można omówić później, jeśli w ogóle taki pomysł wejdzie w grę. Na pewno niejedna osoba podzieli się z nami swoją twórczością.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co dalej z PL?

Post autor: krucaFuks »

Może mógłbym pomóc w kąciku prozy... od dawna myślałem już o jakichś warsztatach, konkursach...
Obrazek Obrazek
Aregon92
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 3 maja 2009, 21:43
Skype: Aregon92

Re: Co dalej z PL?

Post autor: Aregon92 »

A właśnie!Ja liczę że Polana Lorien nie zniknie z kolejnych numerów tawerny RPG.
Można by ją trochę zmienić dodając szkice,prace plastyczne itp.
Ja teraz zajmuje się pisaniem książki i kręceniem filmów w grze Gothic jeśli pasowało by to Narmo i innym to mógłbym dawać linki do filmów na MySpace






sorry że odkopuje stare tematy
Zguba
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 lutego 2005, 13:19
Numer GG: 1222286
Lokalizacja: Kronso/Rzeszów

Re: Co dalej z PL?

Post autor: Zguba »

Hah, dopiero przeczytałem wpis Narma, który od dobrego miesiąca wisi, że rezygnuje. Wielka szkoda, bo dobrze człek czynił swój fach. Z Ciekawości się spytam, czy znaleźli się jacyś chętni? Podejrzewam, że dużo osób boi się ze względu na nieliche obowiązki i prestiż kącika.
ODPOWIEDZ