Grzegorz Turnau

Polana Lorien
Narin\Angel
Pomywacz
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 2 czerwca 2005, 20:54
Numer GG: 0

Post autor: Narin\Angel »

No dobra moze to nie tak ma byc :wink: Ale to ze nie podoba mi sie Kutno to nie oznacza ze wogle nie lubie Turaua! Ma moim zdaniem "to cos" co pozwala bardzo dobrze spiewac poezje a poza tym ma unikalna barwe glosu! Co nie zmienia faktu ze text Kutno nie ma poezyjnej klimy tak jak texty Kaczmara! Obu dwoch lubie bo kazdy ma swoj styl i bardzo dobrze!

PS ale najabardziej to ja lubie Korna :D
delur
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2005, 17:46

Post autor: delur »

Ja nie słucham takiej muzyki, jaką gra Turnau (metal rlz!!) ale jego muzyka mi się podoba, a zwłaszcza "Między ciszą a ciszą"
Obrazek
Obrazek
Delur słucha:
Obrazek
Obrazek
Hrolf
Pomywacz
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 22 marca 2005, 18:20
Lokalizacja: Daleka Północ
Kontakt:

Post autor: Hrolf »

Kto powiedział, że nie można mieć i tego, i tego? Ja z początku wręcz nienawidziłem Turnaua, uwielbiłem hard rock i metal. A teraz? Uwielbiam Turnaua, uwielbiam hard rock i metal :D. No proszę :D. Delur, idę o zakład, że pewnego pieknego dnia legniesz na ulubionym krześle i postanowisz raz kolejny nasycić swoje uszy muzyką ciężką. Jedynie przez przypadek włączysz Turnaua. Pomyślisz, że to nawet nie takie złe. Czy nie piękna to perspektywa :)?

P.S. Korn jest naprawdę niezły. A poza nim to Slipknot, Static-x, System of a Down, Blindside. Oni też potrafią ostro zagrać.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Przede wszystkim powinniście unikać oskarżeń Turnaua względem mniej powaznych piosenek, tym bardziej porównując go do Kaczmarskiego który też piszał lekkie piosenki - np. Piosenka o Istotkach.

Poza tym pamiętajcie, ze Kaczmarski przede wszystkim pisał i śpiewał, Turnau zaś przede wszystkim śpiewa to co zostało napsane - vide "Znów wędrujemy" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

... albo piosenki Jeremiego Przybory, albo wiersze Zabłockiego... Albo te pisuje. Np. z okazji śmierci swego rzyjaciela napisał "Śmierć na pięć". Ale to sa szczególiki tylko, nie wnikajmy, słuchajmy - to wystarczy. :wink:
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

Static-X wymiata.... jak usłyszałem ich utwór w NFS:U to normalnie padłem.... powoli, powoli staje sie fanem rocka... nie to że nie lubiałem ale ten gatunej(jak inne zresztą:P) był m,i obojętny...
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
delur
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2005, 17:46

Post autor: delur »

ale ja nie powiedzialem ze mi sie nie podoba taka muzyka jaka gra Turnau, tylko ze jej nieslucham (codziennie)

P.S - Mamy bardzo podobne gusty =]
Obrazek
Obrazek
Delur słucha:
Obrazek
Obrazek
Beta

Post autor: Beta »

So...do Turnaua zachecił mnie prowokator tego tematu i wszystkie pisenki które słyszałam mi się podobaja, w ogóle podobaja mi sie wiersze spiewane...:) "Znów wędrujemy...", "Soplicowo", "Moja dziewuszka nie ma serduszka", "Kutno"....
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Mi akurat słąbo do gustu przypadły kołysanki i piosenki dla dzieci, ale to może kwestia wieku zadecydowała. Poza tym niewiele jest piosenek Turnaua, któruch nie lubię. W tej chwili przypomina mi się jedna - "Byłem w Nowym Jorku". Nie lubię jej i już...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Ja tą piosenkę za to lubię, mimo iż w zwrotkach powolne to i mętne... Poza tym tekst napisał Michał Zabłocki we wczesnej młodości : P
Dla wszystkich zainteresowanych! Na jesieni wychodzi nowa płyta G. Turnaua, nagrana już podczas wiosny :wink: .
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

GT przyjemny do posluchania nieprzecze ale jakos bardziej trafiaja domnei teksty stachury z jego muzyką.
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

Jakis czas temu pojawila sie nowa plyta "11:11", sluchaliscie jej? co myslicie o nowym Turnale?
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Mam tylko "Czas błękitu", który mi się bardzo podoba (do ściagnięcia na turnau.com.pl). Muszę przesłuchać resztę nowoczesnego Turnaua ;)
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Ostrokrzew
Pomywacz
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek, 16 stycznia 2006, 21:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Ostrokrzew »

L.M.Wednesday pisze:Grechuta i reszta oszołomów
Pozwolę sobie na negację. Poezja śpiewana to jeden z niewielu gatunków, gdzie mamy coś do powiedzenia. Każdemu wolno mieć własne zdanie, acz tego "oszołoma Grechuty" Ci nie wybaczę. Chociażby ze względu na "Gaj", "O Magdaleno", "Nie dokazuj" i "Wyszło z Boru".

Jestem sympatyczką poezji śpiewanej, przez co Grechuta, Bajor, Osiecka, Turnau i cała rzesza innych artystów powala mnie na kolana.
A ulubione piosenki...? Na pewno wspominany już "Pejzaż bez Ciebie" i "Cichosza", ale też "Liryka, liryka", "Niebezpieczne Związki" (duet wraz ze Steczkowską) oraz "Naprawdę nie dzieje się nic" (duet z Zamachowskim).
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Cod o 11:11 - mam od dzisiaj całą płytę. Nie mogę się oderwać od nowego Turnaua - "Melankolija", "Hey, now - hejnał!" i wiele innych - gorąco polecam.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

Mnie, tak szczerze mowiac, nowy Turnau nie przypadl do gustu. Jest tam wprawdzie dobrych kompozycji, (np. powalajaca na kolana: "Moj Ojciec") ale ogolnie nie podoba mi sie "nowoczesny" Turnau, mam wrazenie, ze mowi do nas "zobaczcie nie jestem tylko sentymeciarzem, piesze tez skoczniejsze utworki, i do tego z bitami, wiec jestem na czasie"... jakby troche na sile.
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Ale nie jest on do końca nowy, przecież takie piosenki jak "Kwiaty", "Kino Bałtyk", "Nie idźmy spać", w sumie także "Zobacz" i "Mój Ojciec" właśnie nie są w szczególnie nowym stylu, odmiennym od tego znanego z poprzednich płyt... Ale faktycznie wolę bardziej ww piosenki niż "Hey now, hejnał" czy inne z tej płyty...
Mam nadzieję, ze następny album będzie powrotem do korzeni.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
ODPOWIEDZ