Obrońcy Imperium

Polana Lorien
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Obrońcy Imperium

Post autor: BAZYL »

Odkąd Chaos wdarł się do naszego świata, na każdym kroku czyha na nas niebezpieczeństwo. Spaczone Chaosem istoty i jego wyznawcy próbują zniszczyć harmonię i przejąć kontrolę nad Starym Światem. Przed tysiącami lat powstał zakon zwany Obrońcami Imperium, którego członkowie, wojownicy wielcy nie tylko siłą fizyczną, ale również duchową, pilnowali porządku zwalczając niebezpieczne pomioty Chaosu. Pilnują tego po dziś dzień. Śmiałkowie, wybrańcy Sigmara Młotodzierżcy, gotowi bez reszty oddać się walce ze Złem, rozsiani są po całym Starym Świecie. Jeśli Imperium upadnie, upadnie także cały Stary Świat.

Obrońcy Imperium to opowiadanie, ale nie takie zwykłe opowiadanie, a mianowicie opowiadanie zrealizowane w formie słuchowiska. Już (za chwilę) będziecie mogli je ściągnąć ze strony Tawerny RPG.

Obrońcy Imperium - część 1 (23.62MB).
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

Bardzo mam mieszane uczucia, raz wyglądało to na och ech(chyba przez tych co podkładali głosy) raz nawet potrafiło rozbawić, słownictwo używane do takiego klimatu było często nietrafne. Fabuła bardzo przeciętna. A same dialogi no banalne. -chodź czasem śmieszne ;)
Za to bardzo podobała mi się cała oprawa dźwiękowa i muzyka (oprócz głosów bohaterów).
To kiedy druga cześć będzie dostępna ?
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Post autor: Qler »

Witam. Hmm... od czego tu zacząć? Aha... Nie rozumiem określenia "och ech"...
Jeśli chodzi o słownictwo, to nie rozumiem tutaj jednego - Jakie to ma byc słownictwo? Klimat fantasy nie ogranicza nas przecież w używaniu sobie do woli słownictwa polskiego, a słowa tutaj użyte nie są chyba nienormalne. :shock: . Ktos już nawet w komentarzu napisał, że niepasuje mu słowo "chojrak". A niby co z nim jest nie tak?! Zrozumiec potrafię oburzenie lub zniesmaczenie jeśli używalibyśmy zwrotów w stylu: -" Elo, ziom. Co porabiasz, man? No zapodaj znowu jakimś zajefajnym tekstem, joł..." :?

Fabuła... Poczekajcie jeszcze z opisywaniem fabuły; nawet nie wiecie jak się rozwinie :? . Dialogi są banalne, ale śmieszne czasami. Własnie na to zwracamy największą uwagę. Teksty mają byc proste, wiarygodne i odpwiednie do statusu lub osobowości postaci. Nie chcemy nikogo zadręczać skomplikowanymi zdaniami na wzór jakiegoś pięknego patriotycznego przemówienia, w szczególności, gdy wypowiada je zwykły wieśniak albo przeciętny żołnierz. Chcemy, aby było to opowiedziane realistycznie, dlatego postacie wypowiadają słowa, które większość z Was wypowiedziałaby w danej sytuacji.

Co do głosów bohaterów, to można czasami przyczepić się do dykcji niektórych postaci, ale weźcie pod uwagę to, iż nie jestesmy profesjonalistami. Mówicie, że głosy bohaterów za cienkie? Bardzo przepraszamy, że nie stać nas na sprzęt super-wysokiej klasy ani na wynajęcie profesjonalnych aktorów. :shock: . I tak właśnie brak odpowiedniego sprzętu nie pozwala na dokładne odwzorowanie naszego głosu w komputerze, ale nic na to nie poradzimy. Mówiąc szczerze, to widziałem kilku dorosłych ludzi, których głos jest po prostu zabójczo cienki :? .

Kolejna część jest w początkowej fazie produkcji i nie ma większych problemów... Chyba. :?

P.S.: A tak w ogóle, to jeśli Warhammer Entertainments® nie stworzyłoby "Obrońców Imperium", wątpię, by ktokolwiek to zrobił. Tak więc, jak mówi znane przysłowie: "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" :D
Ostatnio zmieniony sobota, 7 października 2006, 16:59 przez Qler, łącznie zmieniany 2 razy.
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Post autor: Qler »

UWAGA!!! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Po konsultacji członków Warhammer Entertainments® i osób wtajemniczonych w projekt "Obrońcy Imperium", zdecydowaliśmy się na powiadomienie Was o pewnym pięknym problemie. Tzn. miał być piękny, a raczej miała być, lecz nie ma... :shock:

No dobra, chodzi o to, że nie mamy aktorki chetnej do udzielenia głosu jednej z postaci, mianowicie zielarki Galliny (powinniście o niej już słyszeć przy okazji Pierwszej części "Obrońców"). Powiedzieć można raczej, że żadnej z kandydatek nie interesują za bardzo klimaty fantasy i "wygłupianie się" przed mikrofonem.

Tak więc oficjalnie ogłaszam: Jeżeli któraś z Was (dziewczyny, kobiety) byłaby zainteresowana rolą zielarki Galliny, PROSIMY o kontakt. Przez mail dogadamy się co do sposobu współpracy.

P.S.: Za pomoc we współpracy nie płacimy w żadnej formie :!: Ochotnicy nie będą nagradzani :!: . Nagrodą może być satysfakcja z samego udzielenia swojego głosu w tym opowiadaniu. :D

Kontakt mail'owy: obroncy@tawerna.rpg.pl
Ilenear
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 13:13

Post autor: Ilenear »

To dopiero początek. To krótkie zdanie jest chyba najlepszą recenzją. Po którymś tam przesłuchaniu w uszy wpada użyty zwrot "ok". Dialogi narzucają na myśl, że wszystko było robione na podstawie sesji. Mam racje? A przynajmniej tak to było planowane. I bardzo dobrze. Scenariusz mnie zaintrygował. Ciekawi mnie czy pułkownik Salveo rzeczywiście nie żyje. Ze słuchowiska nie zrozumiałem tylko, dlaczego jedna strzała narobiła takiego rabanu, zwłaszcza, że strażnik wspomniał o zniszczeniu chatki. Nie rozumiem też, dlaczego główni bohaterowie sami teleportowali się do więzienia. Pisze troche bez ładu i składu, ale to dlatego, że... Jestem zachwycony. Tym, że ktoś podjął się takiego wyzwania. I narazie "obrońców imperium" zaliczam na plus. Chyba jak każda rzecz z tawerny i to ma w sobie jakąś magie, przynajmniej dla mnie. Pozdrawiam
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Post autor: Qler »

Dziękujemy za obiektywną ocenę i zrozumienie :wink:

Zwrot "ok" jest przecież ok, prawda? :D .
Jesli chodzi o ta strzałę, to jest to przecież sprawa całkiem jasna. Sprawa strzały, która prawie wbiła się w głowę pułkownika Salveo nie pozostała potraktowana obojętnie. Dopiero co spotkał się oko w oko z jej grotem, a już za chwilę do jego chatki wpada dwóch członków straży (Mellion i Elmar). Salveo jest ich przełożonym więc nie mieli nic do gadania idąc do paki. Dlaczego poszli do tajnego skrzydła więzienia i dlaczego musieli się tam teleportowac? Tego możecie domyślic się prędzej czy później... :wink:
TofT
Majtek
Majtek
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 04:37

Post autor: TofT »

Gratuluje. To dopiero początek, więc wszystko przed wami.
A co do uwag. Postarajcie się nie używac w dialogach zbyt często słowa "TAK", trochę to razi. A same dialogi mogłyby byc bardziej mówione, a mniej czytane. Przydałoby się także zróżnicowac słownicwtwo i sposób mówienia poszczególnych bohaterów.
A podkład muzyczny świetny.
Oby z każdym odcinkiem było lepiej - a będzie dobrze :wink:
Ilenear
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 13:13

Post autor: Ilenear »

btw Kiedy następny odcinek?
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Post autor: Qler »

Witam. Następną częśc planujemy zamieścic po Nowym Roku. Prosimy o cierpliwośc.


Pozdrawiamy
Ilenear
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 13:13

Post autor: Ilenear »

Po nowym roku? :( Niedobrze. No ale czekamy, czekamy
Ilenear
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 13:13

Post autor: Ilenear »

Chyba jednak projekt został zawieszony. A szkoda. Wiedzcie, że chociaż ja z zapałem czekałem na ciąg dalszy tej historii. :-) Pozdrawiam
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Post autor: Qler »

Witam! Projekt nie został w żadnym wypadku zawieszony! :shock: . Tempo jego tworzenia zostało po prostu nieco zwolnione z powodu problemów technicznych. Nie ma na razie powodów do obaw :D .

Jakiś czas temu nasza skrzynka została zresetowana i straciliśmy kontakty wszystkich, którzy do nas pisali :cry: . Chętnych o kontakt w razie jakichkolwiek pytań, uwag prosimy wysyłać na nasz adres mailowy:

obroncy@tawerna.rpg.pl


Prosiłbym o kontakt dziewczynę, która udzieliła nam próbki swojego głosu dla Galliny.
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Post autor: Qler »

!UWAGA!

W związku z brakiem kontaktu z dziewczyną, która użyczała nam głosu zielarki Galliny chciałbym zaprosić do współpracy jakąś chętną dziewczynę z dojrzałym głosem oraz mikrofonem :D


Nasz mail:

obroncy@tawerna.rpg.pl
tx1
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2007, 12:46
Numer GG: 0

Re: Obrońcy Imperium

Post autor: tx1 »

Bardzo mi się spodobała pierwsza część "Obrońców Imperium". Dużo było momentów, w których po prostu boki ze śmiechu zrywałem :D . "O nie, pewnie znowu wyślą nas na dwutygodniowy patrol do Avantiel." "Wypluj proszę cię te słowa!" "[odgłos hary]" :D
Bosko, czekam na następne części, szkoda, że opóźnienia są.
Venthe
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 21:07
Numer GG: 9104055
Lokalizacja: Z nikąd.
Kontakt:

Re: Obrońcy Imperium

Post autor: Venthe »

Witam.
Zacznę od końca - Nie zrobiłbym tego lepiej ^^
ALE - Musicie popracować nad jakością dźwięków, waszych głosów.
Ciężko mi było odróżnić bohaterów, a dźwięki tła pozostawiały trochę do życzenia.
IMHO powinniście bardziej opisywać, gdyż to Wy jesteście oczami słuchaczy...
Chwila po amnezji, Mag dyszy, dyszy, dyszy potem zupełnie normalnie mówi.

I jeszcze jedno: Wyobrażasz sobie maga, który mówi "Wokół czarującego?" Ja niezbyt, moi znajomi też na to kręcili nosem. Nie łatwiej by mag powiedział wtedy: "Około 5 kroków od maga". Według mnie byłoby lepiej, ale to IMHO.

Teraz gratulacje:
Okrzyk Salveo ^^
"Och nie! Wypluj proszę Cię te słowa!"
"Zanim ja to zrobię, a to dobre" ^^


PYTANIA:
Dźwięk tuż przed pojawieniem się po raz drugi Yavandi(l/r)a, jak zamnezjowali strażników - Coś znaczył?
No i skąd czerpiecie muzykę? Na pewno był fragmencik z Obliviona, a skąd są inne? Bo fajne są ; )

I jeszcze komentarz:
Do Was nie można mieć żadnych pretensji, bo AFAIK jesteście pierwszymi, którzy robią to amatorsko w Starym Świecie, tak więc wy tylko przecieracie szlak, pretensje zacznę mieć jak w części drugiej coś sp*... ^^

Pozdrawiam!
Pozdrawiam, Venthe
Morrowind, Gothic, Half Life 2, Fallout, ADoM, Otchlan... ...Fan :)
ASG, RPG player.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Obrońcy Imperium

Post autor: Alucard »

A właśnie...

wie ktoś co z owymi obrońcami? Z chęcią bym sobie posłuchal tego. Moze cud świata to nie jest ale kawał dobrej roboty... a jak się na uszy sluchawki da w czasie jazdy rowerem, to cud miód.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Obrońcy Imperium

Post autor: BAZYL »

Z tego co wiem jest już cały materiał poza tym w którym występuje Galiana, b nadal nie ma dla niej głosu...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ