Problemy z Chrono Cross

Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Problemy z Chrono Cross

Post autor: Sir_herrbatka »

Ok, mam chrono crossa, gra mi się podoba szkoda tylko że nie mogę zrozumieć o co chodzi w walce. Sprawa wygląda na naprawdę skomplikowaną... jakieś zmieniające się kolory, wymagania do użycia elementu itd. W necie nie mogę znaleźć jakiegoś opracowania tego wszystkiego. Mógłby mi ktoś to wszystko szybko i łatwo wyłożyć?
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: t0m3ek »

Każda z postaci ma staminę. Ciosy są podzielone na 3 grupy. Słaby - zabierający 1 staminy, zwykły - zabierający 2 staminy i silny - zabierający 3 staminy. Szansa na trafienie danym ciosem zwiększa się z każdym celnym uderzeniem. Gdzie najsłabszy cios ma na początek największy procent i dodaje przy trafieniu mała jego ilość do trafienia kolejnych. Cios mocny ma najmniejszą, jednak jedno trafienie nim zwykle podbija resztę do 99%. To tyle jeśli chodzi o ciosy fizyczne.

Magia podzielona jest w CC na gridy, te na poziomy od 1 do 8. Każdy wydany na cios fizyczny punkt staminy, cios ten jednak musi trafić, odblokowuje grid o tyle poziomów. Użycie czaru zużywa zawsze 7 staminy, należy jednak pamiętać, że w grze można mieć jej ujemną wartość, więc nawet z 1 punktem można odpalić czar. Użycie czaru z danego poziomu grid, cofa go o tyle poziomów. Żeby łatwiej zrozumieć, dam przykład.
Masz Serge'a, który walczy z Beach Bun, a w gridzie na 1 i 2 poziome wsadzone po 1 fireball. Trafiasz stwora najpierw za 3, później znów za 3. Oba ciosy weszły. Zostaje Ci 1 staminy, za który puszczasz 1 poziomowy Fireball. Czar wszedł, ale stworek jeszcze się kolebie. Jako że miałeś naładowany grid do 2 poziomu, a wykorzystałeś czar z 1, nadal masz aktywny grid na 1 poziomie. Uderzasz więc Buna za 1 staminy, odblokowując 2 poziom i znów używasz Fireball. Koniec walki.

Jeszcze co do odzyskiwania staminy. Ta regeneruje się gdy inni członkowie drużyny atakują lub rzucają czary. Ilość odzyskanej staminy zależy od danej postaci i tego jakie ma statystyki, a konkretnie spirit bodajże. Czar użyty przez współtowarzysza odnawia wtedy staminę o tę wartość, a ciosy fizyczne o tę wartość pomnożoną przez siłę ciosu (1, 2 lub 3).
Meniyaki tsukete shinugaii!
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: Sir_herrbatka »

Dzięki. Jesteś bardzo pomocny.

Ale o co chodzi z tym oczkiem w lewym górnym rogu ekranu. Zauważyłem że zmieniają się tam kolory zależnie od użytego elementu, no i rozumiem ogólnie zasadę.

Gdy zmienią się wszystkie na jeden kolor wyświetla się napis Area Efect i jakieś gwiazdki... Możesz mi powiedzieć o co chodzi z tym?
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: t0m3ek »

Area effect zwiększa siłę czarów tego koloru, jaki właśnie ma to oczko. Poza tym jest wymagane do wzywania summonów, czarów z taką gwiazdką, które dostaje się później w grze. Ilość dostępnych gwiazdek to Twój poziom, bo te są trochę inne w CC niż w pozostałych rpg. Każde wezwanie summona zużywa jedną gwiazdkę, można je odzyskać śpiąc w dowolnym Inn.
Meniyaki tsukete shinugaii!
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: Sir_herrbatka »

Nareszcie rozumiem :D Wielkie dzięki.
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: t0m3ek »

Jakbyś miał jakiekolwiek inne pytania na temat CC, to pisz. Można powiedzieć, że grę znam na pamięć ;)
Meniyaki tsukete shinugaii!
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: Sir_herrbatka »

Dobra... to teraz czas na głupie pytanie ;)

Gdzie mogę znaleźć smoka ognia?
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: Pita »

na gamefaqs.com :oops:
Har Har Har
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: Sir_herrbatka »

Nie mam ochoty przebijać się przez całe Walktrough by znaleźć jedną lokację...
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: Pita »

Mount Pyre, bodajze wchodziło sie tam z jakiejśc wyspy ale głowy nie dam
Har Har Har
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: Sir_herrbatka »

Chodzi o to duże czerwone coś co zamroziłem gdy byłem tam pierwszy raz?
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: Pita »

tak, tylko nie pamietam ktory swiat
Har Har Har
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: Sir_herrbatka »

Another world (prawie na pewno). Ok dzięki za pomoc ;)
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: t0m3ek »

Mount Pyre w Another, tylko musisz iść trochę inaczej, tak żeby znaleźć się pod mostem, tam gdzie ta wielka jaszczurka jest.
Meniyaki tsukete shinugaii!
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: Sir_herrbatka »

Veni Vidi Vici :)
W sumie można się było domyślić - jedyna "gorąca" lokacja na mapie... Zielony zapewne siedzi w Marbule a czarny na cmentarzu?
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: t0m3ek »

Czarny jest w Marbule, a zielony na Gaea's Navel. Co do dostania się do zielonego to jest naprawdę za dużo tłumaczenia, jak chcesz to napisz do mnie na gg to Ci wyjaśnię. Co do czarnego jest do tego side quest, jeśli nie poszedłeś do kabiny Nikkiego po rozmowie z Sage of Marbule to będzie spał i dostaniesz relic za darmo.
Meniyaki tsukete shinugaii!
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Walka w Chrono Cross

Post autor: Sir_herrbatka »

Nie podałeś swego gg. ;] Ale spoko chyba po prostu spojrzę jednak na solucję. Japończycy trochę przeginają jeśli chodzi o rzeczy które trzeba zrobić w ich rpgach ;)
ODPOWIEDZ