Icewind Dale 1 PL

ODPOWIEDZ
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Icewind Dale 1 PL

Post autor: LOD »

Znalazłem ostatnio (całe 2 dni temu) Icewind Dale jedynkę jeszcze bodaj z serii extra gra czy coś takiego. Bądź co bądź zacząłem grać i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że gra chodzi tylko z płytą, po czym jak chcę przejść z Eastheaven do Kuldaharu (właściwie sam początek gry) to gra się przełącza żebym wsadził płytę CD2 do dysku E. Co dziwniejsze właśnie płyta jest wsadzona a dysk E to partycja na której zainstalowana jest gra. Podkreślam że gra to oryginał. A i za młodu jak grałem to chodziło aż miło.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Icewind Dale 1 PL

Post autor: No Name »

Hmm... z tego co pamiętam to można było zainstalować wszystkie pliki i grać bez cd.
Ale jeśli nie chcesz robić reinstalu, to robiłem kiedyś pewien trik w Baldurze. Mianowicie najzwyczajniej kopiujesz zawartość płyt do folderu z grą, powinna działać jak zainstalowana ze wszystkim.
Aczkolwiek nie ręczę za te informacje, gdyż było to dość dawno, a i gra inna.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Icewind Dale 1 PL

Post autor: Oso »

Ja tego problemu nie miałem, ale obejście jest dość proste.

Nie pamiętam już szczegółów, samych gier pod ręką też brak, ale zdaje się, że te stare tytuły Bioware nie rozpoznawały automatycznie innego napędu. Czyli musiałeś wkładać płyty do tego, z którego były instalowane. Ja korzystałem z obrazów, co by się nie męczyć (szczególnie przy Planescape Torment, w którym instalacji maksymalnej nie było). Anyway, w katalogu głównym gry jest plik tekstowy z konfiguracją. Jakieś settings.ini, albo coś w tym stylu. Otwórz go Notatnikiem i poszukaj linijek ze ścieżkami dostępu do danych. Coś mi ćwierka, że powinny być na samej górze. Zmień to tak, jak Ci potrzebne i tyle. Powinno działać.

Ale pamięć już nie ta, grałem dawno, więc jakby co, to zrób kopię zapasową tego pliku zanim go zedytujesz. Na wszelki wypadek :)
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Icewind Dale 1 PL

Post autor: Sihamaah »

A jak chcesz pograć ONLINE, to chętnie się przyłączę :)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Icewind Dale 1 PL

Post autor: No Name »

Ja też ^^ Chcę być kapłanem :)
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Icewind Dale 1 PL

Post autor: Craw »

LOD - edytuj w notatniku icewind.ini - tam masz możliwość zmiany wybranego napędu. Icewind jest grą starą (z czasów, gdy jedna partycja była standardem), więc domyślnie ustawia jako dysk CD E:. Ewentualnie instalowałeś grę z HDD, co też mogło na to wpłynąć.

I na dobrą sprawę, to na Twoim miejscu postarałbym się, żeby gra ruszała z HDD. Sam zrobiłem tak z Tormentem i nie żałuję - wygoda przede wszystkim!
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Icewind Dale 1 PL

Post autor: LOD »

Super, dzięki, pogrzebanie w icewind.ini pomogło. Osobiście korzystam z obrazu płyty, bo płyta trochę stara i porysowana, tak więc czasami jak natknie się na rysę to potrafi się zaciąć, a tworząc obraz to niektóre błędy jakoś pominęło, czy może nawet poprawiło. A i nie muszę mieszać nic w czytnikach. :smile:
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
ODPOWIEDZ