Problemy z Gothic 3

shade
Mat
Mat
Posty: 514
Rejestracja: poniedziałek, 5 czerwca 2006, 19:10
Lokalizacja: z kapusty

Problemy z Gothic 3

Post autor: shade »

Potrzebna mi pomoc w Gothicu 3. Szukam rogatego hełmu z maską „Horned helmet”, wygląda tak
Obrazek
Wie ktoś gdzie można taki znaleźć? Bardzo był bym wdzięczny. Mam już hełm paladyna, koronę Adanosa (tak to się chyba zwie) i jeden rogaty hełm z grobowca Ejnara i brakuje mi tylko tego do kolekcji. Z góry dziękuję za pomoc. Innos z wami.
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

poszukaj na stronie Gothica, tam sa solucje zazwyczaj.
"One day the sun will shine on you
Turn all your tears to laughter
One day you dreams may all come true
One day the sun will shine on you..."
shade
Mat
Mat
Posty: 514
Rejestracja: poniedziałek, 5 czerwca 2006, 19:10
Lokalizacja: z kapusty

Post autor: shade »

HA! Myślisz że nie szukałem? Nigdzie nie moge znaleźć informacji o położeniu tego hełmu.
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Gothic 3 - Gotha

Post autor: Ardel »

Ten temat dla raczej początkujących graczy G3, ale zaawansowani też pomoc znajdą.

Znaczy jak pokonać demona w Gothcie???

A jest to dosyć proste. Są 2 opcje:

-> jeżeli masz źle rozwiniętą postać i ogólnie dopiero zacząłeś grać to wykorzystaj pewnego buga.

Wbiegnij na plac gdzie jest demon i stadko nieumarłych. Po lewej masz schody. Wbiegnij na nie. Po kolei siekaj wchodzących nań niumarłych. Zauważyłeś, że demon nie wchodzi? Tak, to właśnie ten żuczek. Jest on za duży na schody. A teraz postrzelaj klka minut z łuku....

-> dla lepszych już graczy.

Uwolnij Gorna z rąk orków (2k złota)
Pojdź z nim do Gothy. Gdy wejdziecie na plac ty trzymaj się z tyłu - wszyscy rzucą się na Gorna, ale nie bój się o niego. Przeżyje.

Wyciągaj powoli po jednym lub po dwóch niumarłych i zamieniaj ich w kupki kości i ciał. Gdy uporasz się z wszystkimi, to strzel Demonowi z jakiegoś mocnego czaru w plecy lub kuszy użyj. Obróci się w twoją stronę i... Gorn uderzy go w plecy. Teraz jako że jest okrążony możesz dalej ładować z dystansu, lub podejdź i uderzaj go bronią białą w plecy.


Prawda że proste???

porada opracowana przeze mnie samego :D
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Gothic 3

Post autor: BAZYL »

Słabizna.

Pokonałem go jeszcze prościej - 2 zwoje z czarem który zabija złe postacie (nie pamiętam nazwy - taka ciemna ikonka). Miałem tych zwojów sporo, a nie rozwijałem zdolności czarodziejskich postaci.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
alionik
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 18:44
Numer GG: 0

gdzie mogę znależć shawna?

Post autor: alionik »

Witam.Gram w gothic 3 i mam pewien problem.Co prawda mam gothica po angielsku ale jakoś sobie radzę.Byłem w Okarze i miałem jakąś misje z odbudową Gothy.Poszedłem do Shawna jak kazał mi Roland zapłaciłem mu 1000złota i sobie gdzieś poszedł.W Gotha są już buntownicy ale go niema.Nie wiem teraz jak nauczyć się obalenia czy jakoś tak.
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: gdzie mogę znależć shawna?

Post autor: Nivellen »

Może to jeden z bugów występujących w grze?
Przejrzyj te solucje. Może w nich znajdziesz rozwiązanie problemu.
http://gothic.org.pl/gothic-3/solucja.html
http://www.rpgwars.pl/index2.php?option ... f=1&id=618
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Gothic 3

Post autor: mone0 »

@ alionik

Jeżeli nie "wyczyściłeś" okolic ze stworków to prawdopodobnie zabiły go, przynajmniej ja tak miałem. Zagryzły go wilki, chociaż próbowałem go ratować [wilków było 10-12 sztuk, więc zanim się z nimi rozprawiłem Shawn już nie żył]. Obalenia uczy Lares w Geldern, więc masz jeszcze tą opcję, jak nie możesz znaleźć Shawn'a
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
alionik
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 18:44
Numer GG: 0

Zatruwanie ostrz w Gothic 3

Post autor: alionik »

Nie jestem pewien co do tego czy dobrze zrobiłem.Oswobodziłem Cape Dun ale nie nauczyłem się od Esiela zatruwania osrza wiem że może mnie jeszcze nauczyć ktoś na pustyni ale czy żeby się zgodził muszę mieć jakąś reputacje albo zrobić jakieś zadanie?
kolas42
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2008, 17:31
Numer GG: 0

Re: Gothic 3

Post autor: kolas42 »

no i co z tym chelmem jest jakis maniak który mi powie gdzie go znalezc czy nikt nigdy nie znalazł i jest to fikcja jak ulepszanie pancerza??
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Gothic 3

Post autor: Ardel »

kolas42 pisze:no i co z tym chelmem jest jakis maniak który mi powie gdzie go znalezc czy nikt nigdy nie znalazł i jest to fikcja jak ulepszanie pancerza??
a może by tak:
no i co z tym helmem? jest jakis maniak, który mi powie gdzie go znalezc, czy nikt nigdy nie znalazł i jest to fikcja, tak jak ulepszanie pancerza??

Na Twoje pytanie odpowiem tak: ja hełmu nie znalazłem, bo grę przeszedłem tylko raz i to szybko.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Gothic 3

Post autor: mone0 »

Ja mam za to inny problem :(
W Trelis i Geldern taki sam, mianowicie oboje z przywódców [Vak i szaman, nie pamiętam jak ma na imię] wypowiadają kwestię "nie można ufać nikomu", czy coś w ten deseń i atakują mnie wszyscy orkowie. Ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
alionik
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 18:44
Numer GG: 0

Re: Problemy z Gothic 3

Post autor: alionik »

Mam taki problem.Oswobodziłem Trelis ale nie zabiłem Vaka który miał jakiś artefakt adanosa.Czy mogę jakoś inaczej zdobyć ten artefakt albo odszukać Vaka który uciekł i go zabić?
alionik
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 18:44
Numer GG: 0

Re: Problemy z Gothic 3

Post autor: alionik »

czy ktoś może mi odpowiedzieć? :?:
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Problemy z Gothic 3

Post autor: mone0 »

Sam czekam na odpowiedz :D ale postaram się pomóc, mianowicie musisz wczytać grę niestety. Też go nie zabiłem i artefaktu nie mam.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
alionik
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 18:44
Numer GG: 0

Re: Problemy z Gothic 3

Post autor: alionik »

Sprawdź czy w innych miastach tak nie jest.Może masz za dużo odbitych miast i przywódcy wydają rozkaz by cię atakować.
alionik
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 18:44
Numer GG: 0

Re: Problemy z Gothic 3

Post autor: alionik »

Wie ktoś jak zdobyć kostur maga ognia.
ODPOWIEDZ