Problemy z Morrowindem

LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Problemy z Morrowindem

Post autor: LOD »

Jestem w Vivek i postanowiłem odbyć wszystkie pielgrzymki jakie są do odbycia. Jestem w Labiryncie, miałem znaleźć centrum i tam złożyć w ofierze srebrny miecz... a tu dupa. Jestem w centrum i mi wywala napis "Zakosztuj Wody Jego Chwały, a droga zostanie ci ukazana". Co robić?
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

Utop się. Serio musisz wleść do wody i utopić się, pojawi się most a bariera zniknie potem wystarczy dać dremorze miecz ze skrzynki obok niej i odczytac napis.
De gustibus non est disputandum, no nie?
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Dzięki bardzo - pomogło. Nie myślałem, że aż trzeba umrzeć by to zadziałało. 8)
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

Spoks. Jak ma ktokolwiek jeszcze jakieś problemy z questami w Morku to proszę pisać, większość znam na pamięć :) (ale tylko z podstawki).
De gustibus non est disputandum, no nie?
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Chop siup, chwilkę pograłem i mam kolejny kłopot. W którymś momencie Caius Cossades odchodzi, mianuje mnie głównym Agentem Ostrzy i... To nie jest jak patrzałem w statystykach najwyższa ranga. Więc są 2 opcje:
:arrow: Kiedu Cauis wróci do Balmory?
:arrow: Jak zdobyć najwyższy stopień w Ostrzach?

Zacząłem wykonywać zadania dla Kaye. Kazał mi znaleźć w górze/na górze (jaiejś na K) ciało Linusa Iulusa. Przeszukałem 2 jaskinie jakie się tam znajdowały i obszedłem całą górę i nie znalazłem żadnego ciała... Gdzie ono jest?
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
shade
Mat
Mat
Posty: 514
Rejestracja: poniedziałek, 5 czerwca 2006, 19:10
Lokalizacja: z kapusty

Post autor: shade »

:arrow: Cauis nie wróci.
:arrow: Z tego, co mi wiadomo to wyższej rangi niż agent nie zdobędziesz. Gildia jest ściśle powiązana z głównym zadaniem. Próbowałem zdobyć jakieś zadania od reszty członków gildii, ale nikt po prostu nic dla mnie nie miał. Awansowanie wyżej jest raczej niemożliwe poza tym to Cauis decyduje o tym, kto awansuje.

Jak masz jakieś problemy to zajrzyj do adamantytowej wieży?
http://www.elderscrolls.phx.pl/
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystko.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: [cRPG] Morrowind

Post autor: LOD »

Mam pytanie, odnośnie zaklinania. Można zaklinać przedmioty aby miały moc poprzez jakiegoś czarodzieja. Ale jak samemu trwale zaklinać broń/zborję, by miała jakiś czar?
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: [cRPG] Morrowind

Post autor: Sihamaah »

Musisz mieć w ekwipunku kamień dusz. Klikasz na niego i pojawia się okno zaklinania. Mogłeś sprawdzić to w Adamantowej Wieży, na prawdę...
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: [cRPG] Morrowind

Post autor: Falka »

Sihamaah pisze:Mogłeś sprawdzić to w Adamantowej Wieży
Nie wszyscy znają AW. Ja pierwszy raz o niej słyszę, a uważam się za fankę Morrowinda. Poza tym jak już się wymądrzasz, to trzeba było dać linka, aby ludzie wiedzieli, o czym mówisz. Nie wszysytkim chce się googlać, co za AW masz na myśli.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: [cRPG] Morrowind

Post autor: Sihamaah »

Że niby mu się googlać nie chce?
shade pisze:Jak masz jakieś problemy to zajrzyj do adamantytowej wieży?
http://www.elderscrolls.phx.pl/
Napisane kilka postów wyżej. Post skierowany do LODa, autora pytania. Post napisany tydzień temu. To trzy argumenty. Okej, może tu zadać pytanie, prawda. Ja mu na nie odpowiedziałem i przypomniałem, gdzie może sprawdzić zasady mechaniki gry.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: [cRPG] Morrowind

Post autor: Falka »

Hmm... Chyba powinnam przestać chodzić spać po 2 w nocy, już druga taka głupia wpadka dzisiaj... Wybacz, nie zauważyłam poprzedniego posta z linkiem. Kajam się i idę poleżeć na grochu ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: [cRPG] Morrowind

Post autor: LOD »

Z tym że szukałem tam i jakoś nie widziałem tego. Bym znalazł dział, to bym nie pisał, ale że znaleźć nie mogłem...

Dzięki. Z tym że mi chodziło o zaklinanie broni, a nie łapanie duchów... :? Poszukam, jeszcze...
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: [cRPG] Morrowind

Post autor: Matt_92 »

LOD pisze:Dzięki. Z tym że mi chodziło o zaklinanie broni, a nie łapanie duchów... :? Poszukam, jeszcze...
Aby zakląć przedmiot musisz złapać ducha do kamienia duszy. A dopiero gdy masz złapanego ducha, możesz zakląć broń. Nie jestem pewien, ale chyba żeby zakląć broń, klikasz na kamień, potem na siebie i otwiera ci się okienko.

Nie wiem tylko, czy w razie niepowodzenia nie tracisz kamienia duszy.
A d'yaebl aep arse!
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: [cRPG] Morrowind

Post autor: LOD »

Jeszcze raz dzięki za wszystko. 8) Blondyn jestem i często mam z detalami problemy. 8)
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: [cRPG] Morrowind

Post autor: Santus Faustus I »

LOD pisze:Mam pytanie, odnośnie zaklinania. Można zaklinać przedmioty aby miały moc poprzez jakiegoś czarodzieja. Ale jak samemu trwale zaklinać broń/zborję, by miała jakiś czar?
Musisz mieć duszę od złotej świętej w górę. Wtedy obok "przy użyciu" i "przy trafiniu" pojawi się jeszcze opcja "stale". A tak ogólnie to wystarczy już dusza błotnego kraba albo szczura. Tylko wtedy przedmiot nie będzie dawał cechy zawsze kiedy go nosisz tylko trzeba go będzie użyć: np. medalion +10 do siły zawsze gdy go założysz i wtedy nie zużywa się lub gdy go użyjesz w ten sam sposób co każdego innego czaru. Wtedy się zużywa, ale wystarczy poczekać a sam się odnowi lub można szybciej naładować go duszami zakętymi w kamieniach jak bateriami (polecam do tego celu słabe dusze w rodzaju szczurów, krabów, pędraków i zwiadowców kwamma).

Ja z kolei mam inny problem. Chodzi mi o moda Sea of Destiny. Działa dość "wybiórczo". Trochę pochodzę normalnie a potem zaczyna mi wywalać komunikaty o błędach i to tak, że jedyne wyjście to reset kompa lub alt+ctrl+del. Korzystam z wersji zamieszczonej swojego czasu w CDA (chodzi o moda bo sam Morek mam złotą edycję z dwoma dodatkami).
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: [cRPG] Morrowind

Post autor: Sir_herrbatka »

Zaklinanie na stałe samodzielnie jest praktycznie niemożliwe bo wymaga to potężnego ładunku na przedmiocie (60 i więcej) a zaklęcie takiej ilości punktów grającemu normalnie graczowi nigdy się nie uda (zawsze pozostają uber miksturki i zaklęcia +1000 do zaklinania).

Co do powyższego:
1) Napisz dokładnie jakie masz błędy.
2) Sea of destiny to i tak crap :P
ODPOWIEDZ