Heroes of Might & Magic 3

ODPOWIEDZ
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Heroes of Might & Magic 3

Post autor: Nadir »

mam takie pytanko- czy ktos wie czy da sie w ta kultowa gierke pograc przez neta? w opcji multiplayer jest cos takiego ale udostepnia tylko 3 serwery, ktore juz wycofaly sie z hostowania tej gry.. moze da sie jakos bezposrednio podac ip hosta i sie podlaczac albo cos bo mam smaka pograc z kims od dluzszego czasu a nie mam jak..;/
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
ZauraK
Majtek
Majtek
Posty: 105
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 21:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Świat Wynurzony

Re: [inny] Heroes of Might&Magic 3

Post autor: ZauraK »

Da się. Podaje się bezpośrednie IP. Warunek! -> trzeba mieć IP globalne (albo wirtualną sieć LAN -> patrz: Hamachi). A tak w ogóle to łap mnie jutro po południu na GG to Ci wytłumaczę co i jak. Sam grywam często :)
ZauraK
Gość

Heroes 3

Post autor: Gość »

tak jak w temacie chodzi mi o gre heroes 3 a mianowicie chcialbym sobie zagracz kolega ale cos nie idzie.

Ja robie serwa podaje mu IP i haslo a mu wyskakuje ze nie moze odnalazc serwer, trzeba jakies aktualizacje sciagnac czy co ??

prosze o odpowiedz z gory thx :D
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

Jesli gracie przez LAN to sprawdz czy macie dobrze skonfigurowaną sieć- czy w otoczeniu sieciowym widzisz komputer kumpla. Może nie macie zainstalowanych protokołow odpowiednich albo zle maski sieci lokalnej...
Jesli chcesz grac przez neta to masz ten sam problem co ja :evil: ktory zwiazany jest z przydzielanym ci przez operatora IP- tzn jak masz neta z sieci komórkowej nie pograsz :(
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Ain'Aer
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 22:36

Post autor: Ain'Aer »

a możesz wytłumaczyć co i jak na łamach forum? (Sorry że odkopuje stare tematy :P)
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

O właśnie, sam bym zagrał... Hmmm... chyba mam takie IP, skoro nie mam neostrady?
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

CoB- na neo właśnie działa:P nie wiem jak na innych, ale w necie bezprzewodowym ciężko odpalić cokolwiek przez sieć bo coś tam z pingami za długimi jest.. (przynajmniej tak mi tłumaczyli spece od bezprzewodowego neta:P )

Jak to zrobic? Człowiek ktory bedzie robił serwer podaje wszystkim swoje IP, wchodzi w gre, multiplayer/tcpip i wybiera host. Wszystko sobie ustawia, a reszta podobnie - multi/tcpip tyle ze join i jako serwer wpisujece podane IP powinno działać... Przynajmniej coś takiego mówił mi Zaurak:)
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

jak bede w domu to chetnie bym pogral, zobaczycie czym jest potega nekropoli :D
a tak wlasciwie to co byscie powiedzieli na forumowy turniej h3?
ZauraK
Majtek
Majtek
Posty: 105
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 21:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Świat Wynurzony

Post autor: ZauraK »

Turniej jak turniej. Myślę że na początek to dobrze będzie jak się uda jedną sesyjkę chociaż rozegrać.
ZauraK
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

Jak się uda... No mi się niestety nie uda:( Byłem na oficjalnej stronie polskiej ligi h3 dowiadywać się co i jak z graniem przez neta i doradzili mi program Hamachi-symuluje sieci lokalne. Jeden zakłada sieć w programie, reszta się dołącza, ktoś robi grę a reszta się dołącza jak w normalnej grze przez LAN (tcp-ip). Niestety mi też to nie działa, bo łącze za wolno komunikuje się z serwerem (raczej serwer z kompueterem..) i nawet Hamachi nie potrafi zrealizować pełnego połączenia... No ale życze wam powodzenia w graniu:)
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
ZauraK
Majtek
Majtek
Posty: 105
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 21:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Świat Wynurzony

Post autor: ZauraK »

A próbowałeś się przyłaczyć do rozgrywki czy te nieudane próby to tylko przy stawianiu serwera ?
Coś mi chyba świta że już próbowaliśmy, ale mogę się mylić :?: :?: :?:
ZauraK
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

Próbowałem się dołączać i stawiać serwer. Problem jest w zestawieniu połączenia, nawet Hamachi gdy podłączam się do sieci (albo ktoś do mojej) świeci się na żółto(znaczy połączono, ale mogą być problemy z komunikacją)
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
ODPOWIEDZ