Szkocja

ODPOWIEDZ
Stroskane Winogrono
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 09:29
Lokalizacja: Inąd...

Szkocja

Post autor: Stroskane Winogrono »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow.
Jako ze jestem nowym osobnikiem na niniejszym forum mam pewne watpliwosci czy aby na pewno temat ten zapisuje w miejscu wlasciwym.
Kraina Owiec jest bowiem kraina co prawada rzeczywista a wiekszosc normalnych zjadaczy chleba zwie ja Szkocja. Mi jednak trudno ja tak zwac jako ze w miejscu ktore zamieszkuje wiecej jest owiec niz szkotow. Krajobraz wyspy na ktorej mieszkam mozna opisac nastepujaco - zielone pola z duza iloscia bialych kropek.
Codziennie rano slychac tylko najleniwsze w swiecie bee, zupelnie jakby za oknem zebralo sie wielu pozytywnie naalkoholowanych, znudzonych zyciem farmerow odzianych w biale, grube swetry...
Ale przejdzmy w koncu do rzeczy...
Otoz jako maniak RPG'owy musze przyznac ze kraina ta jest wymarzona wprost na LARP'a czy tez tradycyjna papierowke. Za kazdym razem kiedy spaceruja gorskimi sciezkami spogladajac na Ocean oraz oczywiscie spogladajace na mnie owce...(niedawno urodzila sie masa owieczek i mamy i tatusiowie sa bardzo gniewnie nastawieni...) mysle sobie - Niech to Cholera by wziela! Nie ma z kim grac! :?
Z tematyka podobna spotkalam sie wczesniej na tym forum w wiadomosci o RPG'ach w Wielkiej Brytani. W tamtym liscie (na ktorym, zreszta umiescilam krotki reply'aj) nie zauwazylam jednak aby ktokolwiek poruszyl temat Szkocji...
Mieszkam na niewielkiej wyspie polozonej nieopodal miasteczka turystycznego o jakze wspanielej nazwie ... Oban ... Przybilam do portu z moim Dziurawcem jakis miesiac temu podrozojac (co to byla za podroz!! z dwoma komputerami, monitorem, masa podrecznikow stukilogramowych ..pff) z Yorku, malowniczego, zabytkowego miasta w Anglii. Moze nie bede sie zbytnio rozpisywac skad przybywam gdyz moje podroze trwaly ostatnie kilka lat i bylo ich sporo, zbyt sporo by zanudzac szanownych forumowiczow.
Odkad przyjechalam do Anglii na wakacje 2005 tak moja tesknota do RPG'owania poglebia sie bardziej i bardziej. Takze w Polsce byl z tym problem. Przepiekny zamek przezemnie zaprojektowany na sesyjke zostal zburzony slowami - Nie mam jednak czasu, przepraszam... A zostawione na pastwe losu z Vaskia Lee nie mialysamy raczej motywacji gierczyc same... Pozniej milam pojechac na Oboz, gdzie glowna atrakcja byla Neuroshima, ale miast tego znalazlam sie w Leeds.
Ilekroc znajduje ludzi, czy inne koboldy :P chetne do wysilenia wyobrazni w przepieknym, zagadkowym swiecie papieru i olowka albo nie maja czasu albo nie ma jak sie spotkac... Krotko mowiac - the shit is going around us, czy tez Gowno nas obchodzi ....
Zeby wiec juz wiecej nie biadolic... po wszystkich czytajacych zamienie w beeezustannie beeeczace z nudy owce:
Bardzo wszystkich Was prosze o odpowiedz jesli wiecie cokolwiek o gierczeniu w Szkocji. Moze ktos z gosci tawerny tutaj mieszka, moze nawet w poblizu Oban. Bardzo chcialabym znalezc ludzi (lub jakiekolwiek inne stworzenia) chetne do pogrania wsrod przepieknych dziwnie pozakrzywianych krzewow o zoltych kwiatach jakich tu jest w brod (no i owiec... ktorych takze jest tu w pi :shock: ...ripipi).
Do odpowiedzi zapraszam takze ludzi mieszkajacych poza Polska, ktorzy po prostu chca podzielic sie myslami, no i oczywiscie takze ludzi mieszkajacych w Polsce ktorzy zechca z Winogronem pogawedzic ... Bo widzicie, mili podrzonicy ... tak to juz w zyciu jest, ze wiekszosc ludzi nie chce rozmawiac z winogronami... wydaje im sie, ze nie maja nic do powiedzenia...ale sie myla! bo jam jest Stroskane Winogrono a to nie jakies tam zwyczajne winogrono! Oj nie! Jam jest Rodzynka! ;P
Ps. Po rozmowie ze mna mozna otrzymac kamien szczescia + 1 Mopopapp (czy jakos tak), ktory kiedys podarowala mi pewna wiewiorka ;) czy ktos ja zna?
Pozdrowienia
Rodzynka - Stroskane Winogrono
ps.wszystko ma swoje jasne i ciemne strony (np. dlon murzyna)...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Mam wrażenie że temat bardziej niż do Bibloteki Światów nadaje się do Pomocnej Dłoni, jakiś miły modek/admin zapewne przeniesie.. o ile mu się ładnie pogrozi/poprosi. :)

[Ajużci, zrobiłem to! - dop. BAZYL]
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Zajrzyj na http://forum.rpg.net/forumdisplay.php?f=21 i/lub zostaw tam swoje ogłoszenie.

Do tego polecam zajrzeć też na usenet (nazwy grupy nie pamiętam, zedytuję posta wieczorem, a Ty możesz przy okazji przejrzeć spis grup usenetowych), tam czasem ludzie graczy szukają i w odpowiedzi dostają linka do takiej jednej stronki, gdzie się gracze i MG ogłaszają. Adresu oczywiście nie pamiętam, ale sprawdzę w domu.

A co do grania w rpg za granicą, to też miałam wcześniej problem ze znalzieniem drużyny, jednak głównie dlatego, że nie miałam dostępu do neta. Obecnie mieszkam w Londynie i gram ze stałą ekipą średnio co 2-3 tygodnie, być może jeszcze zacznę grać w drugiej drużynie, jak tylko MG da znak życia (bo od 2 tygodni siedzi cicho).

Ogólnie moja rada jest taka: szukaj graczy w necie, bo inaczej nie znajdziesz ;)

Edit: newsgrupa, na której możesz zapytać o graczy to uk.games.roleplay (takich prostych adresów nigdy nie pamiętam). Przeszukaj ich archiwum, to znajdziesz namiary i na graczy, i na przydatne stronki.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Stroskane Winogrono
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 09:29
Lokalizacja: Inąd...

Post autor: Stroskane Winogrono »

Wielkie dzieki za odpowiedz. Juz sie zabieram za poszukiwania.
Ja takze mialam problem z internetem. Mam polaczenie od zaledwie kilku dni. Przedtem jedynie cos niecos pisalam z biblioteki czy kafejek itp. ale to nie to samo, wiadomo, w domu mozna sie odprezyc, zrobic herbatke i w dowolnej chwili udac sie do pobliskiej lazienki oferujacej uslugi ... toaletowe :P Poza tym trudno sie skupic na pozadnych poszukiwaniach jak sie ciagle przeprowadza .... W Leeds mialam kilka kontaktow ale nic konkretnego nie wypalilo jesli chodzi o papierowki.
Znalazlam za to chetnych do Magicowania.Teraz swoja droga takze poszukuje graczy chetnych do karcianek. Mam Thorgala, ktorego malo kto zna (dwie talie, bo nikt tej gry nigdy nie posiadal). Zaczynam z Wladca no i pochwalic sie moge calkiem pokazna kolekcja Magic'a .
Poza tym udalam sie tez na jedna sesje prowadzona przez bardzo ciekawy sklepik z masa podrecznikow do tysiaca i jednego rpgow (o wiekszosci nigdy nie slyszalam), gierek i komiksooooow 8) (Traveling Man) Sesja ta jednak byla symulacja walki i tak sobie mi przypadla do gustu, zreszta trudno tak grac jak sie nikogo w sumie nie zna... najlepiej to jak wie sie kto co lubi i co kogo wnerrwia ... taaak :wink:
Tak czy inaczej znowu zbytnio sie rozpisuje, mam nadzieje ze nie macie mi za zle ... :) Pozdrawiam ser(brie!)decznie
Rodzynka - Stroskane Winogrono
ps.wszystko ma swoje jasne i ciemne strony (np. dlon murzyna)...
Nienazwany
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 23:34

Post autor: Nienazwany »

hm....no i maja racje.....chociaz czyz nie jest to z drugiej strony smutne? wyjdize czlowiek na ulice i zacznie machac lapkami wykrzykujac ze jest tutaj stworzonko z ponetnym malym swiatkiem w glowie i nawet nikt go nei zauwazy...chlip...chlip.....ciekawe ze wieksze zaufanie wzbudza kolejny netoholik niz otwarta i szczera twarz na rynku- wmpirycznie sprawdzone chociaz w niezbyt licznej probie jesli juz o tym mowa .A winne grono nie szuka najwidoczniej karcianek tylko paru ludikow o aktorskim zacieciu z minimalna doza wyobrazni, a reszte mozna uznac tylko za maly opcojnalny plusik.

Bee...pieken miejsce a tyle narzekania....:)...A tak juz calkiem z ciekawosci (jesli juz na zawsze nei opuscials tego tematu ) to mowimy tutaj o ktoryms z muskatow czy tez z rodziny v20?
A moze raczje cos pierwotnego?
Stroskane Winogrono
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 09:29
Lokalizacja: Inąd...

Hmm

Post autor: Stroskane Winogrono »

Hmm... Tylko tyle mam do powiedzenia, jesli chodzi o Twoja wiadomosc .... Przepraszam bardzo ale nie do konca rozumiem o co sie pytasz i ogolnie co chcesz w tej wiadomosci powiedziec ... Tak czy inaczej ... Czas przekasic cos ... eee... taaa
Rodzynka - Stroskane Winogrono
ps.wszystko ma swoje jasne i ciemne strony (np. dlon murzyna)...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Nienazwany pisze:hm....no i maja racje.....chociaz czyz nie jest to z drugiej strony smutne? wyjdize czlowiek na ulice i zacznie machac lapkami wykrzykujac ze jest tutaj stworzonko z ponetnym malym swiatkiem w glowie i nawet nikt go nei zauwazy...chlip...chlip.....ciekawe ze wieksze zaufanie wzbudza kolejny netocholik niz otwarta i szczera twarz na rynku- wmpirycznie sprawdzone chociaz w niezbyt licznej probie jesli juz o tym mowa .A winne grono nie szuka najwidoczniej karcianek tylko paru ludikow o aktorskim zacieciu z minimalna doza wyobrazni, a reszte mozna uznac tylko za maly opcojnalny plusik.

Bee...pieken miejsce a tyle narzekania....:)...A tak juz calkiem z ciekawosci (jesli juz na zawsze nei opuscials tego tematu ) to mowimy tutaj o ktoryms z muskatow czy tez z rodziny v20?
A moze raczje cos pierwotnego?
Z rzadka pisze coś w temacie w którym nie mam wiele do powiedzenia... Ale wybaczcie to mnie rozwaliło O_o. Nienazwany, ja radzę patrzeć sie na klawiaturę podczas pisania... bo inaczej chyba nie umiesz :D
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Od biedy, jeśli nie znajdziesz żadnych graczy, możesz spróbować zagrać na forum. Mamy tutaj wiele ciekawych sesji, nic tylko się przyłączyć.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

BAZYL pisze:Od biedy, jeśli nie znajdziesz żadnych graczy, możesz spróbować zagrać na forum. Mamy tutaj wiele ciekawych sesji, nic tylko się przyłączyć.
Dokładnie, szczególnie jeśli lubisz Zew Cthulhu albo Cyberpunka to zawsze czeka (do niedzieli) rekrutacja do CyberCthulhu.
http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtopic.php?t=3110 <-- Reklamowy link do rekrutacji ^_-

PS. Gdybym miał patrzeć tylko na ten wątek to wychodzi na to że jestem największym spamerem na fTRPG _-_"
Ophin
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 23 lutego 2014, 16:24

Re: Jak sie odnalezc w Krainie Owiec?

Post autor: Ophin »

Mimo, iż mamy teraz mały zastój w działaniach, to wciąż poszukujemy osób chcących dołączyć do naszej społeczności. Być może Ty pomożesz w walce z marazmem jaki dopadł emigracyjnych fantastów :)

Pozdrawiam i zapraszam na www.crann-tara.net Pierwszy Klub Fantastyki w Szkocji (i całej Wyspy).
Obrazek
ODPOWIEDZ