Warszawa i okolice

Mef
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 21 stycznia 2010, 13:09

Re: Warszawa

Post autor: Mef »

Ad up:

No prosze, ktos pisze moim jezykiem. Tez bardzo brak mi takiego RPG (po ponad rocznej przerwie jestem) i we wszystkich kategoriach bym pasowal zapewne (wiek 30, klasyczne fantasy bez udziwnien i zbytniego heroizmu - raczej non heroic lub dark fantasy) tylko ta niechec Twoja do turlania nie znajduje u mnie odbicia. Otoz bowiem przez 15 lat swojej kariery rpgowej palalem zawsze i dalej palam afektem do "kostkowania" w kazdej postaci oprocz d20 :) Uwielbiam turlac, rzucac, zdawac i oblewac testy, cieszyc sie i narzekac (zalezy na ktorej sciance kostka sie zatrzyma). Zawsze byla to dla mnie nieodlaczna czesc RPGow. Mimo to, zglaszam sie niesmialo - moze nie-turlacz z turlaczem sie zejda?

Pozdrawiam,
M.
Nico
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 17 sierpnia 2008, 18:38
Numer GG: 1237435

Re: Warszawa

Post autor: Nico »

Witam,

Poszukujemy osoby do Cthulhu, najlepiej lat 20+, czująca klimat, znająca realia świata Lovercrafta.

mail: dnico@go2.pl
Rag
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:10
Numer GG: 7018296

Re: Warszawa

Post autor: Rag »

Obrazek
Złapałem ostatnio "fazę" na klimaty "zombie apocalypse".
Po przeczytaniu (i przesłuchaniu) World War Z i Zombie Survival Guide postanowiłem poprowadzić próbną minikampanię w setingu opartym na tych właśnie książkach (z mniejszymi lub większymi zmianami). Jeśli kampania wyjdzie fajnie, może pomyślę o spisaniu mojego minisettingu w formie bardziej zorganizowanej.

Dla tych, którzy nie czytali WWZ (co radzę nadrobić, imho naprawdę świetna książka, a audiobook jeszcze lepszy) w skrócie w 2009 świat stanął w obliczu nowego rodzaju pandemii - pladze zombie.

Oczywiście ignorowano pogłoski o martwych wracających do życia, dzięki czemu i tak niewielki szanse na szybkie zapobieżenie sytuacji zmalały do zera. Infekcja rozprzestrzeniała się tak szybko, że już kilka lat później na kazde 4 osoby 3 były chodzącymi zwłokami.

Postacie graczy przetrwały początki plagi dzięki znajomościom, szcześciu, czy też niesłychanym zdolnościom przetrwania. Teraz muszą odnaleźć się w zmienionym przez martwiaki świecie.

Obrazek

Gra nastawiona będzie na survival (czasem z domieszką horroru).

Żywność, leki, paliwo czy amunicja kończą się bardzo szybko, a uzupełnieni zapasów zwykle nie jest łatwe.

Pewien nacisk położony będzie na mikromenagement ekwipunku, od czego coraz więcej RPG'ów odchodzi, a co sam bardzo lubię (ilość bukłaków z wodą, sztuk amunicji, czy nawet hmm ołówków będzie miała znaczenie, ponieważ pieniądze praktycznie nie posiadają już siły nabywczej)

Nieufność innych niezarażonych ludzi i miliony zombie wcale nie ułatwiają przeżycia.


Mechanika będzie autorska (chociaż to za dużo powiedziane, zapożyczam poprostu z innych systemów to co według mnie pasuje do konwencji w jakiej chcę prowadzić i sprawdza się po testach) z podobnym do falloutowego systemem perków.

Będzie trochę rekwizytów i sporo bardzo szczegółowych opisów (np. od tego jak BG przygotują się do snu może zależeć czy dożyją do rana;) )


W tej akurat minikampanię gracze wcielą się w oddział zaopatrzeniowców, któremu jeden z lotów zaopatrzeniowych nie poszedł tak jak powinien.


Do gry potrzebował będę jakichś 3-4 graczy\ek

W razie pytań lub chęci do gry prosze o zgłaszanie się w komentach, na priv, lub na gg.

A tutaj mała filmowa zachęta

http://www.youtube.com/watch?v=o9yVqVAo-n4

Poszukuję jeszcze 2 - 3 graczy.
Najchętniej w wieku 21+, potrafiących wczuć się w potać kiedy trzeba, i nie żartujących przy każdej możliwej okazji (traumę mam po takim jednym - humor ok, ale co za dużo to nie zdrowo :P )
RockLee
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2010, 14:08

Łomianki k. Warszawy

Post autor: RockLee »

Witam szukam Graczy oraz MG do prowadzenia misji w Łomiankach . Najlepiej osób z doświadczeniem rodzaj systemu dowolny (mile widziane dark fantasy) . Jestem starym wygą grającym od lat w różne systemy teraz szukam jakiś chętnych graczy z podręcznikami i umiejętnościami do przystosowania się do klimatu rozgrywki oraz z chętnych do czegoś więcej niż tylko jedna misja na miesiąc .

Wszystkie propozycje proszę pisać tutaj ...jeśli macie pytania PW;)
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

A o to kilka systemów w które miałem zaszczyt grać ^^

Edit: Termin nie jest z góry ustalony, tak więc piszcie tutaj, na Pw bądź GG. Czekam na chętnych :mrgreen:
Rag
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:10
Numer GG: 7018296

Re: Warszawa

Post autor: Rag »

Tym razem szukam jako gracz. Jeśli jakaś drużynka w Warszawie poszukuje gracza do 7th sea to jestem chętny :)
RockLee
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2010, 14:08

Re: Warszawa

Post autor: RockLee »

Poszukuję drużyny (najlepiej z doświadczeniem) oraz MG. Systemy: D&D, Warhammer, L5K, 7sea, oraz wszystkie podchodzące pod klimaty Dark i Dark Fantasy.
PatentMC
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 21:43
Numer GG: 2075307

Re: Warszawa

Post autor: PatentMC »

Witam,
Szukam drużynki do której mógłbym się dołączyć w Warszawie.
Bardzo doświadczony gracz (mniej jeśli chodzi o bycie MG), jakieś 10 lat intensywnego grania.
Grałem w większość systemów któe wyszły w Polsce. Ulubiony - WFRP 1edycja ze zmienionym zasadmi (bardziej realnymi).
Szukam drużynki która lubi przygody z intrygą, odgrywanie postaci, klimat, a turlanie pyz przez 12h NIE stanowi dla nich esencji RPG.
Proszę o kontakt na maila albo tel 662275559.
Pozdrawiam.
Matysz
Mat
Mat
Posty: 441
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 15:31
Numer GG: 2797417

Re: Warszawa

Post autor: Matysz »

A w Piasecznie (kilka km od Wawy, nawet nie kilkanaście, na południe) ktos gra?
Mam niefajną klawiaturę od TPSA i mi kilka klawiszy odmawia posłuszeństwa.

ADVENTURE PLANET czeka na Ciebie! Dołącz do sesji, wczuj się w tej klimat!
jakkwiat
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 8 kwietnia 2010, 17:10

Re: Warszawa

Post autor: jakkwiat »

Witam, chętnie dołączę do drużyny w Warszawie, najchętniej południowa część (Ursynów, Mokotów, Wilanów, Sadyba itp) Wiek ponad 30 i spore doświadczenie w RPG. Prowadzę, ale chętniej gram - w zasadzie we wszystko - najbardziej odpowiada mi fantasy ze sporą dawką narracji i odgrywania, kości drugorzędne.
strange
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 25 kwietnia 2010, 14:14
Numer GG: 5544408

Re: Warszawa

Post autor: strange »

Witam,
szukam ludzi do gry w RPG. Gram od niedawna bo dopiero od 2-3 lat. jak na razie grała w KC, Monastyr, Młotka i Neuroshimę. mam gdzieś kartę z poztacią do Cthulu ale niestety nie zdążyła z poprzednią ekipą zagrać ( z powodu wyjazdu). Jeśli znajdzie się ktoś chętny żeby pograć (głównie w weekendy) to proszę o kontakt na maila lub gg (strangebeautifulm@gmail.com gg 5544408)

pozdrawiam

ps. wiek jeśli kogoś interesuje to 23 lata, chętnie też zagra mój chłopak który grywa i prowadzi od jakiś 15 lat z przerwami.
Spoon
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 13:09

Re: Warszawa

Post autor: Spoon »

Jesteśmy trzyosobową drużyną i poszukujemy MG Warhammera ed.1, najchętniej z bemowa lub woli, żeby daleko nie jeździć :) Nasze sesje będą raczej na luzie, normalne granie przy piwku i bez żadnych udziwnień, w celu odstresowania się po pracy ;) Średnia wieku 23 lata. Gramy raz (na razie) w tygodniu ok 17-18 do 22-23.

Chętnie spróbujemy też gry w Kryształy Czasu lub Star Wars ale żaden z nas w to jeszcze nie grał, dlatego przydał by się MG z doświadczeniem i podręcznikami. Pozdrawiam.
Raist
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: środa, 30 czerwca 2010, 21:04

Pułtusk i okolice oraz Warszawa i okolice

Post autor: Raist »

Gracz i MG z 14 letnim doświadczeniem poszukują gracza lub 2 do sesji RPG. Preferowane systemy: Warhammer, D&D, WoD, Erthdawn, Shadowrun. Zainteresowanych proszę o kontakt na nr gg 3902068.
outlander
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 1 lipca 2010, 20:48

warszawa

Post autor: outlander »

MG i gracz - stary wyga który z niejednego pieca chleb jadł, chetnie wejdzie na awanturnicze sciezki. Preferowane fantasy- w starym stylu-w razie czego mam własny system fantasy. Preferuje tzw. angielski styl grania: piwo,kiełbasa i duzo zabawy.
Chomik Maurycy
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 5 lipca 2010, 23:27
Numer GG: 5020476
Skype: zielony_humbak

Re: Warszawa i okolice

Post autor: Chomik Maurycy »

UWAGA GRACZE!

Witam. Ostatnio po skończonej kampanii się trochę znajomi rozleźli z różnych powodów, więc zacząłem szukać i trafiłem tutaj.

Ja, Wotan z rodu Anar-Azgar, z Gór Krańca świata...
Ja, Król Chomików Maurycy I...
Ja, T.B. z miasta Warszawy...

(UWAGA:) Jestem MG. (NADAL UWAGA:) Ale też i graczem. (MOŻNA JUŻ MNIEJ UWAŻAĆ, TERAZ BĘDĄ DETALE)

Graczem zdecydowanie dłużej i z doświadczeniem w większej ilości systemów. Lat mam 24. Poszukuję ludzi chętnych do stworzenia drużyny. Sam mam paru znajomych, więc ogólnie ekipa jest, ale wiadomo - ludzie pracują, studiują, mają żony, dziewczyny kochanki, a niektórzy i dzieci ;].

A że ostatnio jakaś posucha panuje w RPG-owej dziedzinie, to postanowiłem zmotać nową ekipę.

Konkrety:
1. Jako MG (co pewnie interesuje większą ilość osób) mogę prowadzić systemy w następującej kolejności: Neuroshima, Warhammer 2ed., świat autorski (mechanika wymaga dopracowania), innę mogę spróbować, ale nie wiem jak to wyjdzie - prędzej narracyjnie.

2. Czemu tak mało? A no dlatego, że w tych światach dobrze mi się prowadzi, bo łatwo zaimprowizować, mechaniki nie ma dużo (przynajmniej jak dla mnie). A co do doświadczenia - prowadziłem trochę. Nie mam wieloletniego stażu jako GM, ale z moich sesji ludzie wychodzili zadowoleni. Nie prowadziłem długich kampanii, prowadziłem dwie mini kampanie (tak po 3 sesje), głównie jednostrzałówki.

3. Jako gracz mogę zagrać właściwie we wszystko poza WoDem, ponieważ jego klimat mi nie leży specjalnie. Tutaj doświadczenie wieloletnie. Hm... 8 lat? 10? Jakoś tak. Systemy: Neuroshima, DD, Warhammer i Warhammer 40k, SW, parę razy inne - Earthdown, Shadowrun, raz Wilkołak, parę razy Zew Cthulhu, autorskie.

4. Czego oczekuję - próbuję zebrać ekipę, która mogłaby grać średnio raz na dwa tygodnie, czasem częściej, czasem rzadziej. Dojrzałej emocjonalnie ;]. Co nie znaczy, że nie lubię rozwałki na sesji. Dobra rozwałka nie jest zła ^^. Ale przypominam - to jest ROLE PLAYING. Więc jak gramy zabijaką, to nie sprowadzajmy tego do: wyciągam miecz/granat/gazrurkę/kałacha/wyrzutnię rakiet/miecz świetlny i go atakuję (test zdany/lub nie). Włóżmy w to trochę serca i opisu :).
Oczekuję też traktowania na poważnie (nie spóźniamy się godzinami i nie odwołujemy sesji kwadrans przed). Nie będę też prowadził w nieskończoność, bo to można robić tylko mając zajebisty pomysł na kampanię (mogę spróbować, co wyjdzie - nie wiem), albo gdy gracze wybitnie wspomagają swoją grą i tematy same się pchają.

Co oznacza, że w drużynie jest potrzebny ktoś, kto będzie chciał spróbować swoich sił jako zmiennik na miejscu MG. Początkujący? Spoko. Kiedyś przecież trzeba zacząć. :) Służę radą. Grałem u naprawdę zajebistych MG i trochę się nauczyłem (chociaż wiadomo - teoria a praktyka, dwie różne rzeczy...).

5. Lokalizacja: Józefosław. Ale u mnie się grać nie da. Psy przeszkadzają. Dojazd do Ursynowa, Centrum - bez problemu. W sumie do Piaseczna też, chociaż zawsze jakoś byłem bardziej emocjonalnie związany z Warszawą ;] - tam wcześniej mieszkałem.

6. Sesje: lubię sesje długie. 8h mi nie straszne, nawet jak potem zachrypnę. Oczywiście z przerwą na jakieś jedzonko. Po prostu w 3h-4h jakoś trudno się rozkręcić.

7. Mechanika: lubię ^^. Tak, jestem munchkinem i powergamerem, nie wstydzę się tego :P. Ale to nie znaczy, że olewam klimat albo odgrywanie roli. Nawet odwrotnie. To mi pomaga :).

8. Posiadam też gry planszowe, które zajmują równie dużo czasu, co sesja - a mianowicie Twilight Imperium i Runewars (tą będę miał za jakiś tydzień), chętnych zapraszam.

9. Są tu jakieś kobiety? ^^ ;]

Ok. To chyba wszystko. Jeśli dotrwałeś do tej linijki, to jesteś godzien/godna ze mną grać ;P.
Kontakt: postaram się tu zajrzeć, ale najlepiej na mail: oakshield@tlen.pl, gg:5020476 (chociaż ostatnio rzadko włączam), skype: zielony_humbak (głównie wieczorami).
ardek123
Pomywacz
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 sierpnia 2010, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa i okolice

Post autor: ardek123 »

kasukasukasu
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 października 2013, 21:44 przez ardek123, łącznie zmieniany 1 raz.
Spoon
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 13:09

Re: Warszawa i okolice

Post autor: Spoon »

Dwóch graczy Warhammera w wieku 23 lata poszukuje drużyny na Bemowie lub w okolicy. Ja jestem dosyć świeży dlatego tylko gram i nie chcielibyście mnie za MG, kolega stary wyjadacz :P Preferujemy spotkania raz w tygodniu po godzinie 17:00 z uwagi na to, że pracujemy i uczymy się.

jak by co to jesteśmy Spoon i Dakann, Ci co nakręcili "Piątek" :)
kontakt przez mail.
ardek123
Pomywacz
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 sierpnia 2010, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa i okolice

Post autor: ardek123 »

:shock: ci od piątku, 3 piętra i paru innych ciekawych filmów? Nie wiedziałem, że jesteście z Bemowa.
ODPOWIEDZ