Dungeoneer

Karciankowy Krąg
ODPOWIEDZ
Deadmoon
Mat
Mat
Posty: 517
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 00:43
Numer GG: 8174525
Lokalizacja: Świat, w którym baśń ta dzieje się

Dungeoneer

Post autor: Deadmoon »

Czy ktoś z Was grał albo gra w ciekawą, moim zdaniem, karciankę "Dungeoneer"?
Nie jest ona kolekcjonerska i bardziej przypomina przygodowe RPG z elementami strategicznego planowania.

Dungeoneer na polskiej Wiki
Bóg mi wybaczy. To jego zawód. - Heinrich Heine

Autystyczne Przymierze Mandarynek i Klementynek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Dungeoneer

Post autor: BLACKs »

Miodzio. Dobra gra jest szczególnie wtedy, gdy połączy się dwa Dungeoneer'y. Moim ulubionym jest "Grób Króla Nieumarłych" (albo podobnie). Tylko szkoda, że mam tak mało czasu na granie w planszówki :P.
Deadmoon
Mat
Mat
Posty: 517
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 00:43
Numer GG: 8174525
Lokalizacja: Świat, w którym baśń ta dzieje się

Re: Dungeoneer

Post autor: Deadmoon »

Dwa? Ja łączę cztery ;) : Grobowiec Króla Nieumarłych, Krypta Przeklętych, Zemsta Malthorina i Smoki Zapomnianych Pustkowi. Fajne rzeczy się dzieją, kiedy jednocześnie można grać na i pod powierzchnią.

A na półce czeka jeszcze Powrót Króla Nieumarłych. Dodatek na epickim poziomie (levele 4-7), więc do bardziej zaawansowanej rozgrywki, ale część kart z niego przełożyłem do głównej talii. Rozgrywka od razu stała się trudniejsza, zwłaszcza, że potwory z tego dodatku są twarde. :)

W Polsce wyszła jeszcze Kraina Lodowej Wiedźmy. Zestaw ponoć srodze zawinięty, ale planuję go wkrótce włączyć do kolekcji.

Ciekawe, czy Galakta zdecyduje się wydać "Wrath of the Serpent Goddess", zestaw na poziomie legendarnym (levele 7-10)?
Bóg mi wybaczy. To jego zawód. - Heinrich Heine

Autystyczne Przymierze Mandarynek i Klementynek
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: Dungeoneer

Post autor: Serge »

Dungeoneer to klasa sama w sobie. Jeśli tylko mam czas, siadamy razem z kumplami (i żoną :P) i pykamy w tę świetną karciankę, zwłaszcza że do wypasionego comba: Grobowiec Króla Nieumarłych, Krypta Przeklętych, Zemsta Malthorina doszedł nam teraz dodatek Kraina Lodowej Wiedźmy ( Deadmoon – możesz śmiało inwestować, gdyż dodatek jest ciekawy moim zdaniem).

Jeśli ktoś nie miał okazji zagrać jeszcze w Dungeoneera, a lubi takie karcianki, to polecam gorąco – na pewno będzie się świetnie bawił.
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Dungeoneer

Post autor: kajtek Raulin »

Co do Dungeoneer to mam Grobowiec Króla Nieumarłych.Ta gra jakoś mi nie przypadła do gustu.Może dlatego,iż graliśmy tylko w dwójkę. : )

Kiedyś zbiorę większa ekipę i zagramy w 5 czy 6,nie pamietam jaki jest limit graczy. :twisted:

Co do łączęnia zestawów to nie wiem jak to wypada w praniu lecz napewno musi być ciekawie.
Plusami tej planszówko-karcianki(z elementami rpg :smile: ) jest to,iż szybko się ją rozkłada.Nie to co Runebound-30 minut na rozłożenie.

Wole i tak Runebounda :P
DUNGEONEER MASTER
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 18:34
Numer GG: 0

Re: Dungeoneer

Post autor: DUNGEONEER MASTER »

Ja grałem i git. Łącze 5 zestawów, ale niestety gram sam. :( Moi kumple uważają tą grę za g. Niestety taki żywot człowieka. DUNGEONEER GÓRĄ!!!!!!!!
ps ja wolę dungeonner niż runebound może ma lepiej zrobione figurki, ale czegoś jej brakuj jak na mój gust
Co do Grobowca Króla Nieumarłych jest najlepsza, boi pierwsza, no może zemsta Malthorina ją dogania, ale, troche brakuje,. (to moje zdanie, ale co do Grobowca Króla Nieumarłych to fakt, bo reszta zestawów była robiona raczej dla kasy, a nie z pasji)

Słyszeliśćie o dungeoneetr online :?: ?

Korzystamy z opcji 'Edytuj'. - dop. Epyon
ODPOWIEDZ