Polećcie mi karciankę

Karciankowy Krąg
jacek172
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 10 sierpnia 2006, 07:01
Lokalizacja: Modlin Twierdza

Polećcie mi karciankę

Post autor: jacek172 »

Czy moglibyscie mi polecic jakas gre karciana (byle zeby byla w polskiej wersii jezykowej)??
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Post autor: Obelix »

po polsku to troche kłopot będzie
ale polecam Magic The Gathering
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Post autor: t0m3ek »

Była świetna karcianka po polsku ale juz jej nie robią. Co najwyżej na allegro kupisz, a nazywa sie Doomtrooper.
Meniyaki tsukete shinugaii!
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Nie wiem, mogę się mylić, ale wydaje mi się, że Gwiezdna Kohorta jest PL. Co do tego czy dobra, to nie wiem. ;)
No i Thorgal jeszcze jest. ;)
Obrazek
Greg O'Hr
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2005, 10:39
Lokalizacja: kolwiek
Kontakt:

Post autor: Greg O'Hr »

a probowales w gry: poker, 3-5-8, czy nawet swojska wojna???
take a look to the sky just before You die, it's the last time he will
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

ja polecam zombiaki (portal wypuscil). gra jest genialna, radze popatrzec bo jest niekolekcjonerska (nietrzeba nic dokupywac bo dostajesz zestaw do gry i niema dodatkow, nawet nietrzeba bo gra jest genialna!).
druga gra to falling/spadamy (gra amerykanska, ale portal wypuscil wersje pl), jedyny mankament tej gry to to ze trzeba conajmniej 4 osoby (najlepiej gra sie w 6-8 osob), niema zadnych rund i wszystko sie dzieje w real-time :D genialne. gracz wciela sie w spadajaca z nieba krowe i ma cel uderzyc w glebe jako ostatnia krowa :D gra tez jest niekolekcjonerska.
niezly jest tez saloon (portal, niekolekcjonerska), gralem tylko raz ale gra jest ciekawa. chodzi o bijatyke w tytulowym saloonie, rzuca sie beczkami, itp.
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

Ja z karcianek grałem tylko w Magica. Chociaż jest po angielsku to radziłbym ci zagrać właśnie w niego.
Hellgrey
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 5 września 2006, 13:24
Lokalizacja: Tychy

Re: poleccie mi cos

Post autor: Hellgrey »

Ja polecam Crystalicum, bo jest po polsku i ma fajną fabułę ;)
Ale polecam też Thorgal ( mój kumpel ma deck ), lub też Magica ( jest po angielsku )

Te, górnik, nie minąłeś się z powołaniem? - dop. Epyon
Im the Boss of hell !
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: poleccie mi cos

Post autor: Azrael »

Dzięki wszystkim za podpowiedź, chyba kupie Zombie.
Dlaczego? Poza tym, że go tak chwalicie, jest tani, prosty i niewymaga wyjątkowo dużo: czasu, rzeczy, pieniędzy i osób.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Re: poleccie mi cos

Post autor: laRy »

zobacz jeszcze citadels (jest tez po polsku)

po kilku minutach nabawisz sie paranoi, ale warto :D

jedyna wada jest to, ze gra sie robi ciekawa przy 4-8 graczach (jak jest ich mniej to jest bardziej przewidywalna)
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Polećcie mi karciankę

Post autor: Azrael »

Kupiłem zombiaki ( dwa tygodnie temu :/) i gra się bardzo przyjemnie, chodź spodziewałem się, że do gry dostane deck (takie miasteczko :D)
Polecajcie dalej, gdyż akurat znowu uzbierałem 120zł i zastanawiam się co znimi zrobić.

P.S Polecajcie tylko takie gry, za które zapłace 120 eta i będe mógł se spokojnie pograć, bo nie kręci mnie dokupywanie kart...
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Lilith Af
Pomywacz
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 16:50
Numer GG: 0

Re: Polećcie mi karciankę

Post autor: Lilith Af »

Ja ci proponuje Magica albo legend of the five rings a legend of the five rings jak ci sie trafi jedna karta to możesz ją wymienić za kilkadziesiąt średnich kart ale jak chcesz za 120 zł grać w karciamke to wątpie bo karcianki są zazwyczaj droższe od Bitawniaków (Warhammer Fantasy Battle)

[Czy uważasz, że autor tematu będzie czekał na porady od daty: Cz sie 10, 2006 9:09 am? - dop. Epi]
"Jest tylko jedna droga do śmierci dla zawodowego żołnierza: od ostatniego naboju w ostatniej bitwie podczas ostatniej wojny." George Patton
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Polećcie mi karciankę

Post autor: mqm »

Wraz z kolegami też zamierzamy kupić jakąś karciankę. Koniecznie po Polsku! Chciałbym was prosić o radę, co jest lepsze – Veto! czy Aniołowie (wyd. Wieszcze)? Chyba zdecyduję się na Aniołów. Nawet miałem okazję zagrać z kolegą w wersję demo zamieszczoną na stronie: http://www.aniolowie.wieszcze.net/index ... &Itemid=49

Niestety, w Veto! Jeszcze nie grałem :( .
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Polećcie mi karciankę

Post autor: BAZYL »

Hmm... Z moich informacji (aczkolwiek nie grałem w żadną z tych gier) wynika, że Veto zbiera lepsze recenzje niż Aniołowie.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Azuma Karami
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 24 stycznia 2008, 10:00
Numer GG: 0
Lokalizacja: Przedsionek Piekła

Re: Polećcie mi karciankę

Post autor: Azuma Karami »

Jeśli lubisz klimaty fantasy to polecam Władcę pierścieni. Dość ciekawe i po polsku. Oczywiście nie umywa się do Magic-a, ale Magic jest po angielsku. Jest jeszcze pare innych polskich tytułów, ale w nie nie grałem. Tak więc z polskich to Władca Pierścieni.
Jeśli kochasz to całym sercem, jeśli nienawidzisz to z całej duszy, jeśli walczysz to z całych sił, jeśli umierasz to nie pozwól by poszło to na marne.
Fargoroth
Pomywacz
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2007, 13:46
Numer GG: 4894429
Lokalizacja: z mroków pokoju nr 10

Re: Polećcie mi karciankę

Post autor: Fargoroth »

Polecam Thorgala , Poker 5 card draw(to też gra karciana :mrgreen: )
xNefrit
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 18:16
Numer GG: 0

Re: Polećcie mi karciankę

Post autor: xNefrit »

Powiem tak:
MtG- Niby fajna ale żeby grac tak już bardziej pro to raczej się nie wypłacisz...
LOTR TCG- Bardzo fajna karcianka pro decki chodzą w cenach od 20zł do 300,
WoW CG- Imo super karcianka. Na razie nie jest za droga i nie ma czegoś takiego jak np. w lotrze że każdy deck ma takie same karty. Po prostu własna twórczość :D:D
Poker rozbierany- polecam :D Jest za pół darmo a jaka z niego radość :D:D:D

[Może sprostuję - MtG wcale nie zżera całej kasy. Ale inna sprawa, że trzeba umieć dobrze grać, aby móc zdobywać nagrody i na tym zarabiać. - dop. Epyon]
Obrazek
Zablokowany