Moja pierwsza sesja

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Ja nie pamiętam. :P Tyle ich było że nie łapię się, która była która i o czym była... Pierwszą sesyjkę przprowadziłem pewno w jakimś autokarze jadąc w podstawówce na wycieczkę albo kiedyś.... 8)
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

A może nowy nostalgiczny temacik - "Moja pierwsza sesja"? :)
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Temacik mógłby być dobry, ale ja na przykład nie pamiętam swojej pierwszej sesji :D To było naście lat temu ... Nawet nie jestem pewien w jakim to było systemie. Chyba KC ale chyba ...
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Solarius -> czytasz w moich myslach! Sam sie zastanawialem czy czegos takiego nie zalozyc. Jestem zdecydowanie za!
Gisher
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 13:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: z buszu :)
Kontakt:

Post autor: Gisher »

A ja za to doskonale pamiętam moją pierwszą sesję. Oczywiście była to Neuroshima. Byłem pierwszy raz MG, moi gracze też pierwszy raz grali. Poszło mi całkiem fajnie(oprócz pomyłek podczas walki. ciągle myliłem się mechanice :oops: ) :P
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Pamiętam sesję. Podam parę info o niej:

Miejsce rozgrywania: w kościele w jednej z bocznych salek Oazy Młodzieżowej.

Gracze: bodajże z ośmiu, w tym kobiety :).

System: autorski fantasy.

Pamiętam przebieg prawie całej sesji, ale nie będę Wam tu zamulał. Powiem jedynie, że dobrze się bawiliśmy i wszyscy zginęli prócz mojego brata (który przez całą przygodę żłopał piwsko).

Od tej sesji zaczęła się moja ehh... kariera? Przygoda? :D
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Moja pierwsza sesja to było D&D. Gracze tak mnie kantowli, że każdy rzut kończył się krytykiem... Na koniec sesji, byłem totalnie załamany, walnąłem jakiegoś potwora ze SW 9, oni go rozpierdolili, a byli na 2lv. Załamka :(
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Pierwsza sesja... Całkiem niedawno to było: jakieś 3-4 lata temu, BAZ prowadził. Graliśmy w KC i drużynowy pół-bóg cały czas chciał się gdzieś teleportować, ale mu nie wychodziło ;) Więcej z niej nie pamiętam ^_^

A przygoda z RPG zaczęła się od kiedy zaczęłam czytać Tawernę (gdzieś w okolicach 15 nru:) ^_^ Pochłaniałam wszystkie teksty na ten temat i ubolewałam wielce, że nie mam z kim grać (znajomi, którym to proponowałam, uważali mnie za świrkę -_-").
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Seto
Kok
Kok
Posty: 1115
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 10:53
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Seto »

Hm... pierwsza sesja... nie pamiętam za bardzo w każdym bądź razie była ona na jakimś forum. Zresztą w realu nie mam za bardzo z kim grąć. Ale pierwszą sesję w realu pamiętam. Miałem aż jednego gracza. Sesja była w jakimś zaimprowizowanym systemie: był to świat teraźniejszy(Polska) ale opanowany przez 2 wielki mocarstwa: Lepperonię i Moheronię(:P). Gracz mógł przyłączyć się do któregoś mocarstwa ale przeciwstawił się obydwu (prubował zabić Rydzyka i Leppera). Postać gracza zmarła śmiercią tragiczną(została przebita widłami). Pamiętam że była świetna zabawa i się z kumplem świtnie bawiliśmy. Do dziś zresztą jak sobie ta sesje przypominam to mi się śmiach chce.
Obrazek
delur
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2005, 17:46

Post autor: delur »

A moja pierwsza sesja byla chyba 2 lata temu u mnie w domu grałem sobie z 3 kolegami w uproszczone DD (taki zestaw za 30 zł plansza, kostki, żetony postaci na plansze karty postaci przygody i zasady) no i od tego sie zaczelo przelecielismy caly ten scenariusz pare razy, potem kupilem podrecznik prawdziwy, kolega zaczal mistrzowac i gramy do dzisiaj.
Obrazek
Obrazek
Delur słucha:
Obrazek
Obrazek
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Moja pierwsza sesja odbyła się w sumie całkiem niedawno.. Jakis rok temu, od kiedy zacząłem grać w RPGi :D , chociaż fantastyką duuuużo wcześniej się interesowałem, to jednak nie miałem jakoś wcześniej zagrać w prawdziwym systemie. Jednakże rok temu po dotarciu do podręczników D&D (tak.. wtedy to jeszcze było D&D, teraz zdecydowanie preferuję Warhammera :) ) i pamiętam, iż cała sesja to tak naprawde jedna wielka komedia :D , chociaż całkiem śmiesznie było, to jednak elf z krasnoludem dość zgraną drużyną nie są... BTW, dzisiaj również prowadziłem sesję z DWOMA KRASNOLUDAMI I DWOMA ELFAMI.. w systemie WRFPa... Chyba nie muszę mówić, jak komiczne sytuacje się wydarzyły?? :D
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Pierwsza sesja w WFRP ponad dekadę temu z młodszym bratem i jego kolegami. Pamiętam że jeden był zabójcą trolli a inny elfem. Zadanie chyba mnie przerosło tak że pierwsze podejście do udanych nie należało. Pamiętam że w pewnym momencie gracze zrobili coś zupełnie irracjonalnego (jak to zwykle gracze ), co zupełnie zburzyło moją koncepcje przygody i musiałem sporo improwizować. Ale w sumie było chyba ok, sesje z tą ekipą trwały potem jeszcze kilka lat. Cały czas w WFRP -to się nazywa wierność .
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ja doskonale pamiętam swoją pierwszą sesję. Był to system Kryształy Czasu w które nadal gram. Było to naście lat temu ale doskonale pamiętam w tamtej pierwszej sesji wprowadzałem graczy dopiero w grę, to znaczy uczyłem wtedy dopiero graczy podstaw gry. A ja grałem już o wiele wcześniej, nawet pamiętam jaka to była przygoda. Prowadził mi ją mój starszy MG, a ja grałem.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Ja niestety nie pamiętam pierwszej sesji którą prowadziłem, ale pewnie był to Zew Cthulhu. Świetnie za to pamiętam pierwszą sesję w którą grałem, również w ZC. Było to pod koniec 1997 r., grałem sam (singiel), a przygoda pochodziła chyba ze zbioru Przerażające Podróże. Grałem młodym lekarzem z arystokratycznej rodziny, który wezwany do bólu standardowym (co jednak wiem dopiero dziś) listem od przyjaciela wybrał się koleją z NZC do Chicago lub odwrotnie... Cóż, mój bohater nie dojechał żywy, coś go dopadło :) Pamiętam jednak to niezwykłe uczucie chodzenia po luksusowym przedziale kolejowym z lat 20., rozmawianie z ludźmi z epoki (spotkałem m.in. profesora-faszystę) itd. Do dziś pamiętam tę postać... Ech, ZC to jednak to, now and 4ever.
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

Moja pierwsza sesja, hmmm, prowadziłem Earthdowna, w ogóle nie znając zasad magii i ledwo ledwo mechanikię. Bardzo miło wspominam, ale rozegrały się niestety tylko 2 czy 3 sesje i wszystko poszło w ..... Później były DD, a teraz to już wszystko prawie, do czego mam dostęp. Mistrzuję tylko DD, a gram w co nadaży się okazja. ;D
Ale ta sesja była świetna. Dużo zabawy, tylko niestety jeden gracz nie nadawał się do życia. Zaczęło się na statku, gdzie wylęgły się jakieś takie wybuchowe owady. Bardzo przyjemnie wspominam ;P
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

ROTFL
A przypadkiem to nie był Earthdawn? bo earthdown to mi sie jakos z elementalem ziemi z Zespolem skojarzyl...
Obrazek Obrazek
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

Sorry, literówka, oczywiście chodziło o EarthDawna: Przebudzenie Ziemii
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
ODPOWIEDZ