Wybieramy RPG wszech czasów

Kącik Gier Fabularnych

Który, wydany po Polsku, system RPG jest najlepszy?

Aphalon: Ksieżycowe Ostrze
0
Brak głosów
Arkona
4
1%
Cyberpunk 2020
7
1%
Dungeons and Dragons
135
24%
Deadlands
1
0%
Dzikie Pola
6
1%
Earthdawn
11
2%
Gasnące Słońca
5
1%
Kryształy Czasu
25
4%
Legenda 5 Kręgów
4
1%
Mag: Wstąpienie
6
1%
Monastyr
11
2%
Neuroshima
38
7%
Oko Yrrhedesa
4
1%
Poza Czasem
1
0%
Shadowrun
4
1%
7me Morze
1
0%
Strefa Śmierci
1
0%
Śródziemie
4
1%
Wampir: Maskarada
29
5%
Warhammer FRP
166
29%
Wiedźmin: Gra Wyobraźni
46
8%
Wilkołak: Apokalipsa
5
1%
Zew Cthulhu
22
4%
Zły Cień: Kruki Urojenia
0
Brak głosów
inny...
27
5%
 
Liczba głosów: 563
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

fallout jako fallout czy może chodzi ci o coś pokroju Neuroshimy lub CP ?
bo o samym Fallout nie słyszałem a tamtych dwu poszukaj w sklepach może coś znajdziesz
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Co do Fallout Pn'P RPG to jest coś takiego, ale ciężko dostępne i mało znanene i dość zawiłą (bo wziętą z kompa) mechaniką - nawet to kiedyś miałem, ale nie pamiętam skąd, a niestety gdzieś mi wsiąkło.

EDIT*: Wystarczy w googlach wpisać "Fallout PnP RPG" a znajdzie się sporo stronek

* Tak właśnie EDIT - trzeba znać sposoby (które nawet kiedyś opisałem na tym forum :D )
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Chyba wiem jak to robisz, atoli pewności nie mam. Co do strony, to faktycznie działa, ale koszmarnie długo mi się otwiera...
Sam Fallout zaś z tego co pamiętam był w 2 formach - GURPSowej (zasadniczo to miał być bazowy system dla gry, ale chyba było jakieś nieporozumienie między interplayem a producentami systemu...a może Fallout 1 faktycznie był GURPSowy, teraz już nie pamiętam, ale coś z tym było), oraz formie, o której pisze nasz tawerniany jamnik (nawet grałem w nią - zabawa z % jest raczej uciążliwa...komputerami nie jesteśmy, więc chyba wiecie co to oznacza).

P.S. Właśnie dokonałem brutalnej "edycji" tego postu (poprawa literówek), jestem ciekaw, czy robisz to w ten sam sposób phantomie.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Nie jamnik tylko jamodyl (nad-jamnik) jak już coś :P
A "Edycja" rzeczywiście mocno brutalna, więc piszemy pewnie o tym samym (a jak któś chce wiedzieć o czym to niech przej
rzy moje stare posty lub pomęczy Haer'dalisa (tudzież Ono) :P )

A co do systemu z %... cóż, o ile na kompie sprawdza się świetnie, o tyle na żywca brrrr.... (jak ktoś nie wie o czym mowa to proponuję poczytać opisy mechaniki w instrukcji do np. F2 :P )
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Sorx za OT. Ono siedzi radośnie w szafie i proszę go stamtąd nie wyciągać, inaczej znowu zacznie plugawić Qinura i Rajaha (Raje??), a mnie irytować. Koniec OT
Kamil Master
Majtek
Majtek
Posty: 86
Rejestracja: sobota, 18 grudnia 2004, 22:32
Lokalizacja: z Warhammera prosto z Altdorfu
Kontakt:

Post autor: Kamil Master »

Ja myśle że to WFRP jest najlepsz gram w niego od 4 lat i to on mnie wychował nauczył jak sie gra w role playngi gdyby nie on to nie_stałbym_sie tak dobrym graczem :wink:
Waltos
Mat
Mat
Posty: 438
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2004, 19:53
Numer GG: 6635964
Lokalizacja: tu

Post autor: Waltos »

buuu, ja się nie bawię, nie ma systemu Nieboraków do wyboru w ankiecie... :lol:
A na poważnie to ja miałem styczność do tej pory tylko z D&D (spoko system), dlatego nie głosowałem.. Jednak wciąż sie edukuję i mam nadzieję, że za jakieś pół roku będę rozumiał całkowicie, o czym tu piszecie... :)
żyję
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Ja najbardziej lubię Shadowruna. Za jego oryginalność i klimat. Dobre połączenie cyberpunka i magii. Poza tym odgrywanie postaci innej rasy niż człowiek raczej nie sprawia problemu :) Co prawda mechanikę ma trochę dziwną i rzucanie tyloma kostkami może czasem dobić, ale w sumie oddaje wiernie walkę. Oczywiście inne systemy też lubię ale Shadowa najbardziej. :)
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Powiem tyle: DnD rządzi w:
-komputerze ( ile gier było na różnych edycjach tego systemu, a ile jeszcze będzie)
-życiu ( nie chcę chwalić tego systemu ale miliony ludzi gra w dnd :P )
-pozostałych niewyminionych rzeczach.
Czy ktoś się ze mną nie zgodzi???
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Darkelfft pisze:Czy ktoś się ze mną nie zgodzi???
Jam Ci się nie zgodzę!

Jeżeli chodzi o punkt 1 to:
-Wśrtód nielicznych systemów przeniesionych na komputer nie ma wielkiej konkurencjui, wiec nie wiadomo jak by sie inne systemy sprawdzały...
-SPECIAL jest równie dobry, jeśłi nie lepszy (na nim opasty był m. in. Fallout)

Jeśli chodzi o 2:
-jak dla mnie system DnD jest nierealistyczny i nielogiczny czyli niegrywalny
-to ze graja weń miliony nie oznacza, ze jest najlepszy - Windowsa też używaja miliony...

Jezeli chodzI o 3:
-jasne - nie wymieniłeś np. trzesień ziemi na Mazurach - ale masz racje w tym względzie DnD jest najlepszy :wink:
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Lubię DnD ale jedno co mi się w nim nie podoba to za duża ilość HP u postaci. Chociaż to chyba jest wada systemu d20 a nie samych Lochów. Jak na heroic fantazy jest zajebiste i bardziej grywalne niż KC :P
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Zapytałbym czy w ogóle miałeś przyjemność z Kryształami Czasu, ale dyplomatycznie tego nie zrobię...
Za to chciałbym, zebyś podał konkretne zarzuty jakie masz względem KC...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

tez mysle. ze jesli chodzi o czysty fun i wygrzew to jednak D&D rox ... ma prosta mechanike, nieskomplikowany swiat ... po prostu ideal.

Ale. Jesli chodzi o Role play, to jednak WFRP, czy Cp2020 ..... D&D sie nie nadaje do "grania postaci"...

dobra to tylko takie moje przemyslenia, niegodne komentarza :D :wink: ...


PS. Lord of Dorkness, Lord of Dorkness :P
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Możesz zapytać. Miałem z nimi do czynienia i naprawdę z łezką w oku wspominam tamte czasy :cry: Ech! To właśnie od niego zaczynałem (nie liczę jednej przygody od 'Oka Yryhedesa'[nie pamiętam jak się to pisze]). A co do tych zarzutów. W DnD rozgrywka jest znacznie szybsza i przejrzystsza niż w Krzyształach. Żadnego babrania z ułamkami a działania są przeprowadzane na mniejszych liczbach. KC są fajne, ale trzeba w nie włożyć wiele wysiłku. Poza tym jak głosi stara anegdota jest to jedyny system w którym losowanie postaci sprawia więcej przyjemności niż samo granie :wink:.

PS. BAZYL zdaje się że jesteś jakimś ekspertem od Kryształów. Możesz mi powiedzieć co to jest i jak wyglądają te cho**e półtalerze, szlapary i tarsary? :?
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Ekspertem to może nie, ale jeżeli juz pytasz... to akurat proste:

-półtalerz jest bronią wuglądajacą jak polowa okręgu z uchwytem na średnicy. Wszystko pozostałe jest diabelnie skutecznym ostrzem. Dwa póltalerze mozna połąćzyć w broń przypominajacą okrąg z ostrzem na zewnatrz. trzyma sie ją w centrum okregu. Ponadto Połączenie dwóch półtalerzy tworzy jeden dysk, który wprawiony w ruch
obrotowy może być rzucany normalnie lub analogicznie jak bumerang.

-Tarsar (PŁASKOMIECZ) jest mieczem - nieco wydłużonym i z nico szerszym piórem

-Szlapar (SZABLA PŁASKA FALISTA) ma kształt szabli, jednak różni sie od niej takze kształtem pióra - jest ono dłuższe i faliste.

(mam nadzieje ze oprócz nazw te krótkie opisy pomogą Ci zrozumieć istote konstrukcji tych broni)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Dzięki :) Jeszcze pytanie o półtalerz. Czy ma jakieś oparcie w rzeczywistości? Czy po prostu Szyndler go wymyślił?
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Do tej pory sadziłem ze wymyślił, ale ostatnio dowiedziałem się, ze p[ółtalerz jest wzorowany na bardzo rzadkiej broni używanej dawniej gdzieś w indiach czy chinach...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ