Wybieramy RPG wszech czasów

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ

Który, wydany po Polsku, system RPG jest najlepszy?

Aphalon: Ksieżycowe Ostrze
0
Brak głosów
Arkona
4
1%
Cyberpunk 2020
7
1%
Dungeons and Dragons
135
24%
Deadlands
1
0%
Dzikie Pola
6
1%
Earthdawn
11
2%
Gasnące Słońca
5
1%
Kryształy Czasu
25
4%
Legenda 5 Kręgów
4
1%
Mag: Wstąpienie
6
1%
Monastyr
11
2%
Neuroshima
38
7%
Oko Yrrhedesa
4
1%
Poza Czasem
1
0%
Shadowrun
4
1%
7me Morze
1
0%
Strefa Śmierci
1
0%
Śródziemie
4
1%
Wampir: Maskarada
29
5%
Warhammer FRP
166
29%
Wiedźmin: Gra Wyobraźni
46
8%
Wilkołak: Apokalipsa
5
1%
Zew Cthulhu
22
4%
Zły Cień: Kruki Urojenia
0
Brak głosów
inny...
27
5%
 
Liczba głosów: 563
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Alien »

Zgadzam się, że ankieta powinna nosić nazwę "Najpopularniejsze..." - Warhammer jest tutaj na pierwszym miejscu, a w życiu nie nazwałbym go "Najlepszym rpg wszech czasów". Łatwo przyswoić sobie w tym systemie świat i mechanikę ze względu na to że obie są minimalistyczne.
Co do mechaniki w Neuro- od jakiegoś czasu mechanika zeszła na najdalszy plan. I mi pasuje tak jak jest. Bo co tu nie mówić, chyba nikt nie powie, że świat Neuro jest głupi itd.
00088888000
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: No Name »

Zgiń, przepadnij Alien! ;)

Temat na najlepsze rpg, byłby najlepszym tematem na flame war. Gusta i guściki, a każdy chciałby udowodnić swoje racje.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Kaczor
Marynarz
Marynarz
Posty: 380
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 16:52

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Kaczor »

Łeee. Nie mogę zagłosować na Wampira. Zamknęliście ankietę? System kropek jest cool, a WoD jest kozackim settingiem, idealnie dopasowanym do systemu. Dodatkowo nie wiem jak większość ale ja tam lubię grać w dedeka. Ten epicko/heroiczny klimat, gdzie gadające miecze leżą na śmietnikach jest zajebisty, całkiem dobrze się grało np. w settingu DL albo samym FR. Warhammera zaś nie znoszę, bo tam, jak ktoś ładnie powiedział: "postaci tarzają się w gnoju i błocie, żeby dostać choćby zardzewiały nóż", a jako fan klimatów bardziej magiczno-wesołych niż mroczno-złych stanowczo nie jestem fanem systemu. No i jest shinsei... ale że nie ma tutaj PBFów w ankiecie, to się nie odzywam.

EDIT

BAZYL, mnie pokazuje, że zagłosowałem na to pierwsze(co ma 0% głosów, o czym w życiu nie słyszałem) oraz na Wampira, ale za każdym razem jak wciskam "wyślij" to mi wywala jakieś errory.
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 16:18 przez Kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.
"Yet another beautiful moonlit night."-Alucard :D
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: BAZYL »

Kaczor pisze:Łeee. Nie mogę zagłosować na Wampira. Zamknęliście ankietę?
Głosować cały czas można i można także zmieniać głos. Więc mimo że wciąż możesz oddać głos, Twój jest już policzony.

Co do nazwy to IMHO ma ona małe znaczenie. Wiadomo że nie chodzi tutaj o wyłonienie obiektywnie najlepszego, tylko o zbadanie który system jest najbardziej lubiany.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Targowo.Istore
Majtek
Majtek
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 30 listopada 2010, 11:56

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Targowo.Istore »

Co innego głosować na najpopularniejsza grę,a co innego na najlepszy system. Jeszcze w dodatku wydany w PL. Nie umiem podjąć decyzji,ale zagłosuję kierując się popularnością danej gry. Zresztą wyniki są takie jak myślałem.
W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe, karciane, figurkowe jak i wszelkie akcesoria do nich potrzebne.
Jeśli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie tego czego szukacie to...wystarczy do nas napisać a my już zajmiemy się resztą.

www.targowo.istore.pl
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Diabeł »

Alien pisze:D&D ze względu na to, że "pierwsze" itd.
D&D wcale nie było pierwsze. Było pierwsze wydane komercyjnie, ale świat słyszał już wcześniej o RPG... ;)
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Alien »

Chodziło mi o to że D&D rozpowszechniło RPG.
00088888000
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Diabeł »

To pisz tak, żeby druga osoba która cię czyta, wiedziała co masz na myśli. Skróty myślowe nie są dobre :) .
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Alien »

Dobra będę się starał ;)
00088888000
Uriziel
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 16:09
Numer GG: 11926008
Lokalizacja: Gniezno

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Uriziel »

Osobiście jestem za Warhammerem. Względnie prosta mechanika, ciekawy świat no i zdecydowanie wolę dark fantasy od heroic ;)
Va faill, dhoine...
Heos
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 21:23
Numer GG: 9345904
Skype: heos_magus
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Heos »

Stanowczo za mało pozycji. Dodatkowo nie umiem wybrać najlepszego bo każdy ma swoje plusy i minusy.
Wiedźmin za najlepiej opracowany podręcznik wszechczasów, DzikiePola za świetną mechanikę szermierki + same realia, D&D za sam fakt pojawienia się i rozkręcenia RPG, za niektóre światy i mechanikę od 4.0...
- Barbarzyństwo jest naturalnym stanem ludzkości - rzekł w końcu tropiciel, patrząc posępnie na Cymmeryjczyka. - To cywilizacja jest nienaturalna. Jest zbiegiem okoliczności. I barbarzyństwo musi ostatecznie zatryumfować.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Alien »

Względnie prosta mechanika, ciekawy świat no i zdecydowanie wolę dark fantasy od heroic
OMG ciekawy świat !? :D
Zresztą moim zdaniem warhammer to zdecydowanie nie dark fantasy- jako, że znowu łapię klimat płaszcza i szpady, uważam, że z podręczników, z którymi miałem styczność ( w sumie niewiele) Monastyr jest idealnym przykładem jak powinien wyglądać świat dark fantasy...
00088888000
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Wevewolf »

Zauważyłem, że "Dark Fantasty" to takie "Fantasty" w którym są ci ŹLI i te CZAJĄCE SIĘ W MROKU ZŁO. Nieważne że są o nim dwie linijki, ale cały setting staje się dzięki temu ZŁYYY.
warhammer to zdecydowanie nie dark fantasy
Raczej takie szare, mdłe i wyprane z klimatu fantasy ;)
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: No Name »

Rany, ci znowu zaczynają swoje wywody :roll:
Wevewolf pisze:Zauważyłem, że "Dark Fantasty" to takie "Fantasty" w którym są ci ŹLI i te CZAJĄCE SIĘ W MROKU ZŁO. Nieważne że są o nim dwie linijki, ale cały setting staje się dzięki temu ZŁYYY.
Alien pisze:Zresztą moim zdaniem warhammer to zdecydowanie nie dark fantasy- jako, że znowu łapię klimat płaszcza i szpady, uważam, że z podręczników, z którymi miałem styczność ( w sumie niewiele) Monastyr jest idealnym przykładem jak powinien wyglądać świat dark fantasy...
Nawet nie wiecie co to jest dark fantasty, wstyd panowie.
Weźcie sobie w googlach wpiszcie, to może wam wyskoczy trochę więcej niż dwie linijki.

To że u was nikt nie potrafi dobrze prowadzić w Warhammerze to nie znaczy że cały system jest do ...

I co to tak właściwie jest ten cały świat dark fantasty? Jeśli taki istnieje, to analogicznie czym będzie świat romansowy, albo kryminalny? Rozumiecie do czego zmierzam? DF to nic innego jak połączenie horroru i fantasy. Nie ważne czy to WFRP, czy Monastyr, czy nawet D&D. System może po prostu bardziej lub mniej sprzyjać strasznym historiom.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Wevewolf »

Tak myślałem No Name, że napiszesz :)

Słuchaj, wypowiadam się tylko w swoim imieniu, i jeśli Warhammer to jest DF, to rzeczywiście nie wiem co to jest DF. I dalej uważam Warhammca za system diablo bezpłciowy, i nie wnioskuję na podstawie sesji tylko podręcznika i bestiariusza które przeczytałem. Cóż, z tego co zdążyłem zaobserwować Warhammer ma dużo zwolenników. Nie mogę tego zrozumieć, ale to świadczy o mnie a nie o ogóle, co nie oznacza że nie mogę wygłaszać swoich opinii, nieprawdaż?
Rozumiecie do czego zmierzam? DF to nic innego jak połączenie horroru i fantasy
Owszem, rozumiem. I dlatego stwierdzam że Warhammer NIE NADAJE się by w jego realiach opowiadać straszne historie :)
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: No Name »

Ale jak możesz to stwierdzać skoro sam przyznałeś, że swoją wiedzę opierasz tylko o podręcznik i bestiariusz, a nie o sesję? I zapewne dalej mówisz o nieszczęsnej 2ed, bo gdzieżby tam posłuchać co inni podpowiadają.

Warhammer to bardzo szeroki świat, z wieloma smaczkami. A DF jest to o tyle, że większość mistrzów prowadzi w nim sesje właśnie w takich klimatach, co chyba jest już dość wymowne. Z praktyki wiem że wychodzą one bardzo fajnie. Próbowałem wiele systemów, ale pod względem budzenia grozy, jak do tej pory najlepsze sesje wychodziły właśnie w WFRP.

Inną sprawą jest że wydawca starał się ujednolicić świat z bitewniakiem, co przyniosło właśnie takie mylne wyobrażenia.


Temat nie dotyczy Dark Fantasy. Chcecie o tym pogadać znajdźcie odpowiedni po temu temat, a jeśli takowego nie ma to załóżcie nowy - dop. WW
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Diabeł »

@WW: Forum ledwo zipie, ucinanie dyskusji jest be. Poza tym, jako moderator masz możliwość wydzielania topiców z istniejących. Więc zamiast pieprzyć, to zacznij pracować ;).

Co do WFRP, to dla mnie jest to Heroic Dark Fantasy. Wiem że liczba członów nazwy powoli wykracza poza zdrowy rozsądek, ale tak to dla mnie już jest. Grę prowadzi się tradycyjnie w ciężkich klimatach może nie tyle horroru co grozy (bo horrory to mnie się raczej kojarzą z falami zombie i smiesznymi potworami), ale koniec końców, bohaterowie dokonują czynów heroicznych (np. z poświęceniem własnego życia ratują imperium przed inwazją Skavenów). A jak ktoś wypowiada się na podstawie jednego podręcznika będącego małym procentem danego świata, to nie będę gorszy.

Po luźnym przekartkowaniu Monastru uważam że to najgorsze co spłodził Trzewik i spółka.
ODPOWIEDZ