Wybieramy RPG wszech czasów

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ

Który, wydany po Polsku, system RPG jest najlepszy?

Aphalon: Ksieżycowe Ostrze
0
Brak głosów
Arkona
4
1%
Cyberpunk 2020
7
1%
Dungeons and Dragons
135
24%
Deadlands
1
0%
Dzikie Pola
6
1%
Earthdawn
11
2%
Gasnące Słońca
5
1%
Kryształy Czasu
25
4%
Legenda 5 Kręgów
4
1%
Mag: Wstąpienie
6
1%
Monastyr
11
2%
Neuroshima
38
7%
Oko Yrrhedesa
4
1%
Poza Czasem
1
0%
Shadowrun
4
1%
7me Morze
1
0%
Strefa Śmierci
1
0%
Śródziemie
4
1%
Wampir: Maskarada
29
5%
Warhammer FRP
166
29%
Wiedźmin: Gra Wyobraźni
46
8%
Wilkołak: Apokalipsa
5
1%
Zew Cthulhu
22
4%
Zły Cień: Kruki Urojenia
0
Brak głosów
inny...
27
5%
 
Liczba głosów: 563
Rachet
Majtek
Majtek
Posty: 92
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 21:57
Numer GG: 6166027
Lokalizacja: Stolyca

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Rachet »

Hmmm... albo nieumiejętny żart, albo naprawdę nie masz pojęcia o co z nią chodziło.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Canaris
Majtek
Majtek
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 6 września 2007, 11:10
Numer GG: 4053357

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Canaris »

coś z trójeczki : D&D , Shadowrun i Legenda Pięciu Kręgów .

nie umiem sie zdecydowac :P
A gdy Aleksander ujrzał ogrom swego imperium , gorzko zapłakał albowiem nie było już nic do podbicia .
Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Solarius Scorch »

A gdy Aleksander ujrzał wyniki ankiety, gorzko zapłakał albowiem D&D na drugim miejscu stanęły, a oprócz Warhammera wszelakie systemy wartościowe skazane zostały na zapomnienie...

Tak czy inaczej, widzę że od ponad roku nikt się tu nie wpisał. Może wypadałoby już tę ankietę zamknąć, albo chociaż odkleić? Albo w drugą stronę: wypromować, żeby znów ludzie zaczęli się w to bawić? Na pewno nie każdy oddał głos, fajnie byłoby zwołać więcej forumowiczów.
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: corvus »

Głosowałam na Młotka (1 i 2 ed), mimo wszystko numer jeden u mnie.
Potem jest Neuroshima, a to dlatego, że to post-apokalipsa i do tego polska, a po fantastyce te klimaty są mi najbliższe.
A na trzecim miejscu? Bo ja wiem... Może Zew albo Wolsung. Na pewno nie DnD-kupa. Może i sam świat niczego sobie, ale już mechanika czy ilość podręczników odstraszają i umieszczają system gdzieś na szarym końcu mojej listy.
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: gaudat »

Wybrałem 'inny', bo preferuję FATE'a, którego darmowe tłumaczenie jest dostępne na necie. To uniwersalny, dość prosty i wyważony system dający dużą swobodę, IMO niedościgniony wzór dla innych RPGów.
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Solarius Scorch »

gaudat pisze:Wybrałem 'inny', bo preferuję FATE'a, którego darmowe tłumaczenie jest dostępne na necie. To uniwersalny, dość prosty i wyważony system dający dużą swobodę, IMO niedościgniony wzór dla innych RPGów.
Pytanie było jednak o systemy wydane oficjalnie w Polsce. Ja też poczułem się nieco ograniczony. :)
orzel89
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 26 czerwca 2010, 21:00

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: orzel89 »

Wedlug mnie Mlotek rzadzi :)
TWÓJTWÓR.PL zaprasza do dodawania swoich tekstów i przeglądania prac innych użytkowników na naszą stronę http://twojtwor.pl/index.php
Targowo.Istore
Majtek
Majtek
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 30 listopada 2010, 11:56

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Targowo.Istore »

A moim zdaniem zdecydowanie najlepszym tytułem jest Neuroshima. Każdy kto grał przyzna mi rację,bardzo fajny i wciągający klimat rozgrywki.
W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe, karciane, figurkowe jak i wszelkie akcesoria do nich potrzebne.
Jeśli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie tego czego szukacie to...wystarczy do nas napisać a my już zajmiemy się resztą.

www.targowo.istore.pl
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Alien »

Ja przyznaję :D Neuro jest zajebista ;)
00088888000
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: No Name »

Swoją drogą dziwna ta sonda. Może nieaktualna.

Wiedźmin jest tu wyżej od Neuroshimy. Wampir skończył jeszcze niżej, a myślałem że to jeden z popularniejszych systemów.
Najbardziej chyba zadziwia mnie 7th Sea - O głosów, kiedy równocześnie na liście zebrały głosy tytuły zupełnie mi obce. :o
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Indoctrine
Szczur Lądowy
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 18:28
Kontakt:

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Indoctrine »

Ankieta, owszem, nieaktualna.. Ale, to nie najważniejsze.

Jakim sposobem D&D znalazły się na drugim miejscu??
Przyznaję, 3 edycja wydana bardzo ładnie (grafiki, oprawa..). Ale sam system, jest taki sobie. Ma zalety, fajny leveling postaci, masa dodatków itp. Wady? Tych jest mnóstwo, w założeniu, stworzony jest do przygód z dużą ilością walki, wręcz premiuje walkę i ogólnie action rpg jako takie, a nie bardziej głębokie rozgrywki. Mam złe zdanie o systemach, które posiadają bestiariusz grubszy od opisu świata..
Oczywiście, każdy może poprowadzić to super narracyjnie z głębią niczym w powieściach Lema czy Tołstoja :D Ale tak można powiedzieć o każdym systemie.. Wszak z Wampira można uczynić grę akcji, gdzie głównym motywem jest walka z wilkołakami ;)
Nowe kosmiczne RPG !

http://www.glebiaprzestrzeni.pl
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: BAZYL »

Czepiacie się. Ankieta jest aktualna o tyle, o ile można zmieniać swój głos. Owszem, brakuje paru nowszych systemów, ale w gruncie rzeczy to ranking popularności i przy wyborze jednego, najukochańszego systemu mało kto jest skłonny do zmiany.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Ardel »

Indoctrine pisze:Jakim sposobem D&D znalazły się na drugim miejscu??
Jest to jeden z najbardziej popularnych systemów, ze względu na datę jego wydania (jeden z pierwszych), ilość gier cRPG na jego podstawie, oraz ogromnej ilości settingów, w której można tę grę prowadzić. Piszesz, że bestiariusz grubszy od opisu świata? Tutaj się nie zgodzę - podręczników na temat Faerunu, Eberronu i wielu innych jest o wiele więcej (pod względem ilości kartek, wagi tychże, przy okazji ceny...) niż bestiariuszy. System daje też możliwości, by na jego podstawie w prosty sposób zmieniać mechanikę dla własnych potrzeb (tutaj nowy atut, tu nowy czar - wzorując się na podanych w podręczniku zasadach). A jeśli ktoś naprawdę lubi olbrzymie światy z nieskończoną ilością możliwości - można prowadzić w Wieloświecie - zawiera on wszystkie plany materialne, niematerialne i inne wymyślane na bieżąco przez MG. Więc D&D jest popularny nie tylko przez swoją legendę, lecz także możliwości, które daje graczom i mistrzom. Co nie oznacza, że lubię ten system. Tabelki doprowadzają mnie do szału.
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Diabeł »

D&D jest popularne, ale jakoś mało kto się do tego w Polsce przyznaje. RPG wszech czasów na pewno nie jest, ale to są gusta i guściki (no i bezguścia:P).
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Solarius Scorch »

Diabeł pisze:D&D jest popularne, ale jakoś mało kto się do tego w Polsce przyznaje. RPG wszech czasów na pewno nie jest, ale to są gusta i guściki (no i bezguścia:P).
Ja jestem agorzałym wrogiem DnD, tępię je przy każdej okazji jako złą mechanikę. A jednak jest to system historyczny, który w zbiorze "RPG wszechczasów" powinien się znaleźć ze względu na rolę, którą odegrał. W zestawieniu "najlepsze RPG" - no way.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: Alien »

Moim zdaniem nazwa tematu odbiega od tytułu ankiety. "RPG wszech czasów"? D&D ze względu na to, że "pierwsze" itd. Najlepsze? Tutaj moim zdaniem Neuro.
00088888000
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Wybieramy RPG wszech czasów

Post autor: WinterWolf »

Cóż, rzeczywiście nijak ma się to do pierwszego posta i tytułu ankiety. D&D nie jest najlepszym systemem pod żadnym względem. Ale na liście RPG wszech czasów znaleźć się musi - tutaj Solarius Scorch ma moje pełne poparcie.

Co do Neuroshimy - na liście RPG wszech czasów również ma swoje miejsce. Nie pierwsze, nie ostatnie. Czy na liście najlepszych? Niestety nie - mechanika wymaga zbyt wiele pracy by ją uzdatnić.

O ile listę RPG wszech czasów nie jest jakoś szczególnie trudno utworzyć - wystarczy szukać tytułów, które coś wniosły, które z jakiegoś względu były ważne. Znacznie trudniejsze jest utworzenie listy RPG najlepszych. W tym przypadku należałoby stworzyć listę cech, które czynią z czegoś grę idealną i przeanalizować, które tytuły spełniają jakie warunki, podliczyć to etc. Trudne, żmudne i niepotrzebne, bo i tak każdy skieruje się wskazaniami własnego gustu. Stąd też naszła mnie myśl, że ta ankieta powinna się nazywać "najpopularniejsze RPG". Popularność rzadko ma związek z tym czy coś jest najlepsze. No i ta ankieta jest wtedy bardzo miarodajna :)
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
ODPOWIEDZ