Prosty system

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ
ExKaiser
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 20 czerwca 2013, 02:30
Numer GG: 2062883

Prosty system

Post autor: ExKaiser »

Witam, poszukuję jakiegoś prostego, darmowego systemu RPG. Najlepiej czegoś jak najbardziej uniwersalnego (jeśli nie to jakieś lekkie fantasy). Generalnie chodzi mi o coś, do czego siada się zupełnie bez przygotowania i można się dobrze bawić. Grałem w np. Shotgun Diaries - bardzo fajne, proste ale w klimatach zombie. Polecacie coś?
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Prosty system

Post autor: kaziu »

Z darmowych to nie wiem bo w sumie nie siedzę w temacie rpg tak bardzo jak kiedyś( ostatni raz tu chyba z dwa lata temu postowałem), ale polecam ci Savage Worlds( najlepiej obczaj podręcznik w pdf a potem się zdecyduj). Szybka mechanika, prosty mega system, czysty fun.

ps; pisałem w marcu w tym roku, ale za cholerę nie pamiętam tego :D
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Prosty system

Post autor: Craw »

http://zapiskipotwora.blogspot.de/2012/ ... ite20.html - Microlite 20, czy prościej się nie da.
System bazujący na D20 którego główną zasadą jest zmieszczenie wszystkich zasad na kartce A4.

Proste i przejrzyste zasady, 3 cechy, podstawowe umiejętności i szczątkowe poziomy. Niestety nie mam za bardzo z kim samemu przetestować ten system.

Setting niestety trzeba przygotować sobie samemu.
polskistalker
Pomywacz
Posty: 57
Rejestracja: środa, 12 czerwca 2013, 20:25

Re: Prosty system

Post autor: polskistalker »

Basic Roleplaying chyba, najprostasza edycja
Nie mogę ci pomóc, jestem Mistrzem Gry.
Heos
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 21:23
Numer GG: 9345904
Skype: heos_magus
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Prosty system

Post autor: Heos »

Po co tak daleko szukać i utrudniać?

http://www.q10.rpg.pl/
- Barbarzyństwo jest naturalnym stanem ludzkości - rzekł w końcu tropiciel, patrząc posępnie na Cymmeryjczyka. - To cywilizacja jest nienaturalna. Jest zbiegiem okoliczności. I barbarzyństwo musi ostatecznie zatryumfować.
ODPOWIEDZ