Historia postaci - los czy decyzja gracza?

Kącik Gier Fabularnych
swavomeer
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 27 września 2011, 07:36
Skype: slawomirbusz

Re: Historia postaci - los czy decyzja gracza?

Post autor: swavomeer »

Mnie osobiście podobało się losowanie w Travellerze. Gracz rozgrywał swoistą "mini grę", generował karierę swojej postaci w krokach pięcioletnich. Oczywiście, wybór kariery należał do niego choć był limitowany wylosowanymi współczynnikami. Mógł to robić jak długo chciał, postać w każdym kroku zyskiwała na umiejętnościach i majątku. Oczywiście, każdy krok, to zarówno szansa na coś dobrego, jak sława bogactwo i zaszczyty, jak i coś złego jak nagłe zakończenie kariery, uwięzienie, kalectwo lub śmierć, po której zabawa zaczynała się na nowo. Kości pisały szkielet historii, gracz wypełniał go ciałem. Jedna z lepszych metod losowania jaką widziałem.
Uriziel
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 16:09
Numer GG: 11926008
Lokalizacja: Gniezno

Re: Historia postaci - los czy decyzja gracza?

Post autor: Uriziel »

Świetny system losowania historii postaci jest w Warhammer TofT ed. Ale jest tam tego tyle, że naprawdę nie ma jak tego tutaj wypisać ;) Polecam przeczytać, albo chociaż rzucić okiem. Co do moich osobistych doświadczeń, zawsze byłem za tym, by gracz sam wymyślił sobie historię, ale po sprawdzeniu tego systemu połowa moich graczy sama chciała losować historię. I rzeczywiście, wychodzą bardzo ciekawe rzeczy. Jak to jeszcze połączyć w miarę logicznie w całość to powstaje naprawdę rozbudowana postać.
Va faill, dhoine...
Targowo.Istore
Majtek
Majtek
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 30 listopada 2010, 11:56

Re: Historia postaci - los czy decyzja gracza?

Post autor: Targowo.Istore »

Ja także zawsze chciałem i wolałem jeżeli w grach gracz sam wymyślał własną historie i tworzył los,bo jeżeli jest on z góry ustalony,,to tym samym bardzo nas ogranicza i nie ma takiego pola manewru. dlatego doceniam te gry,w których gracz sam decyduje.
W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe, karciane, figurkowe jak i wszelkie akcesoria do nich potrzebne.
Jeśli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie tego czego szukacie to...wystarczy do nas napisać a my już zajmiemy się resztą.

www.targowo.istore.pl
pazur13
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: sobota, 9 czerwca 2012, 13:46

Re: Historia postaci - los czy decyzja gracza?

Post autor: pazur13 »

Ja również jestem za tym, by gracze mieli pełną kontrolę nad swoją postacią. Pozwalam graczom stworzyć postać, a później analizuję całą kartę. Jeśli znajduję jakiś błąd, lub coś, co nie zgadza się z moją wizją świata gry (Bohater, który jest zaginionym bratem cesarza, wiecznie młody mag zdolny do wszystkiego lub inne wyolbrzymienia), odsyłam mu kartę z prośbą o poprawienie go. Oczywiście zdarzają się też gracze w ograniczoną wyobraźnią (człowiek paladyn, którego rodzinę zabili bandyci, wychowywany przez Starego Mądrego Człowieka, narodzony by ocalić świat przed Wielkim Złem), ale zamiast zmuszać ich do losowania historii pomagam im stworzyć ciekawy życiorys. Dzięki temu gracz jest zadowolony z postaci, jego wyobraźnia wzrasta, a w przyszłości gracz zdolny będzie do tworzenia własnego bohatera.
Pineapple!
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Historia postaci - los czy decyzja gracza?

Post autor: Solarius Scorch »

Ja w ogóle przychylam się do tego, żeby Gracza do niczego nie zmuszać. Oznacza to także, że jeśli chce losować, to proszę bardzo; a nawet wspieram takie chęci, ponieważ uważam, że wylosowane postacie po prostu często są dobre, oryginalne i ciekawe.
ODPOWIEDZ