Ars Magica

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Ars Magica

Post autor: Falka »

Przechodziłam wczoraj koło sklepu z RPG i "przypadkiem" kupiłam sobie podręcznik do Ars Magica. System bardzo mi się spodobał. Tak bardzo, bardzo :)

Chciałabym poznać opinie innych na ten temat. Googlałam nieco, ale wolę Was zapytać. Grał ktoś? Jak wrażenia?
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Ars Magica to bardzo dobry i znany system. Szczególny (jedyny?) nacisk autorzy ołożyli na magię, przez co granie magiem zyskało zupełnie inny wymiar niż w "zwykłych" erpegach. Co wiecej system jest bardzo spójny.

Co ciekawe Longinus tworzy system bardzo podobny w swych założeniach (nie ukrywał ze wziął z Ars Magiki to co mu sie podobało)... Pomolestuj go to moze da Ci jakies materiały :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Hmm... Może faktycznie pomolestuję. Ale narazie nie mam czasu na nic, więc lepiej, żebym się nie rozpraszała nadprogramowym molestowaniem:)

A jak się sprawdza pomysł prowadzenia jednocześnie maga i jego towarzysza, i podręcznego wieśniaka? Wydaje mi się to conajmniej dziwne i jakbym prowadziła sesję (a system tak bardzo mi się podoba, że już mnie kusi, aby jakiś scenariusz tworzyć), najchętniej odeszłabym od tego w stronę standardową - jeden gracz = jedna postać. No ale z drugiej strony ciekawe się toto wydaje...
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Ars Magica

Post autor: BLACKs »

Czy to jest ten system, w którym gracze wcielają się głównie w magów?? Jeśli tak to grałem. System fajny. Polecam.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Wszystko zależy od samych graczy - i MG - czy potrafi nad tym zapanować. Co do systemu to wiem, ze radzi sobie z tym, zresztą trudno byłoby żeby jakiś sobie nie radził z prowadzeniem przez gracza>1 postaci, o ile umie on to robić...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Dwie postacie

Post autor: BLACKs »

Ja grałem 1 gracz = 2 postacie w D&D (było dwóch graczy) i nie było problemu. Z resztą ta opcja była koniecznością w tym systemie inaczej gracze by sobie nie radzili.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Hmm... No ale jak ktoś się nie rusza prawie wcale, to teraz będzie miał dwie bierne postacie :/ (mam takiego gracza w drużynie; najgorsze jest to, że taka gra mu się podoba _-_)

Prowadziłam kiedyś sesję, gdzie jeden z graczy miał dwie postacie - ta druga szybko zaczęła mu przeszkadzać i wcale się nie przejął, gdy się zatruła czymś. Ba, wręcz się ucieszył, że ma ją z głowy.

Jakoś na początku grudnia postaram się sesyjkę zorganizować i podzielę się wrażeniami.

A tak w ogóle to świat Ars Magica mi się bardzo podoba :) Myślałam nieco nad scenariuszem i pogańskie polskie wybrzerze wygląda mi na doskonałą lokację. Zwłaszcza że w każdej chwili mogą się tam pojawić sprowadzeni przez Konrada Mazowieckiego Krzyżacy :>
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Dobry pomysł z tą Polską w Ars Magica. Co do dwóch postaci uznaje, że to trochę nieporęczne, ale w D&D to było wymagane bo na dwóch postaciach daleko nie zajedziesz.
Gość

Post autor: Gość »

Beznadziejny system... Słaby świat i słaba mechanika... Są lepsze...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Anonymous pisze:Beznadziejny system... Słaby świat i słaba mechanika... Są lepsze...
No, panie Gość, być może... Choć przydałyby sie jakieś argumenty, hmm?
Sam nie grałem niestety, choć słyszałem... I ponoć fajne. A jak się komuś nie podoba, to zostaje Mag: Wstąpienie, rewelacyjny.
ODPOWIEDZ