Dragon Age RPG

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Dragon Age RPG

Post autor: Lea »

Pilnie śledzimy kolejne przecieki dotyczące papierowej wersji Dragon Age i oto czego się doszukaliśmy - wydawnictwo Green Ronin uchyliło wreszcie rąbka tajemnicy.

Chris Pramas, twórca systemu Dragon Age RPG, opisuje nam podstawowe założenia mechaniki, jaką wymyślił na potrzeby gry. Wymienia cechy określające naszą przyszłą postać, opisuje testy. Opowiada nawet o kolejnych etapach tworzenia bohatera.
Wywiesiliśmy tłumaczenie trzyczęściowego (jak do tej pory) artykułu. Zapraszam do lektury artykułu: http://dragonage.com.pl/viewtopic.php?p=14770#14770 i do dyskusji (pozwoliłam sobie założyć tu wątek tego systemu, bo nie znalazłam ;) )

Niech czerwony smok będzie z Wami ;)


Sama mam na tym etapie na razie mieszane odczucia. Z jednej strony, naprawdę prosta mechanika. Z drugiej, trzyczęściowy podręcznik, przy czym większość pierwszej części zajmuje tworzenie postaci. Jeśli jest takie proste, to skąd tyle tekstu? Obawiam się, czy to nie obrazki, przykłady, i rozwlekanie prostych treści by zamiast 1 podręcznika sprzedać 3 ;/ Ale poczekamy, zobaczymy. Drugi będzie być może opisem świata, bo takowy bardzo by się przydał - łudzę się, że go zrobią. A co do trzeciego to pomysłu nie mam.
telitha i lú...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Dragon Age RPG

Post autor: Solarius Scorch »

O, fajnie że to przełożyłaś. Zalinkuję z IRS do tekstu.

A samo DA RPG? Przyznam, że mnie się ta mechanika podoba. Jest na tyle prosta, że ogólnych założeń w ogóle nie trzeba się uczyć, a przy tym ma pewne rzeczy których w wielu systemach mi brakuje (np. cecha Komunikacja). Z pewnością jednak podręczników kupować nie będę. :D
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: Dragon Age RPG

Post autor: BlindKitty »

Mechanika, faktycznie, w zasadzie wydaje się rozsądna. W nawiązaniu do tych podręczników - być może będzie to wydane jak Warhammer 3 ed., to znaczy trzy podręczniki po prostu w jednej paczce, zamiast jednego, większego. Co jest, nawiasem mówiąc, pomysłem samym w sobie niegłupim. Szkoda tylko że gra na pewno nie ruszy na moim sprzęcie ;) Ale mechanikę wersji papierowej niewykluczone że zdarzy mi się gdzieś zastosować (a może nawet pograć w to, jak gracze dorwą cRPGa przedtem?).

W każdym jednak razie, idea prostej, zachęcającej dla początkujących mechniki sprawia że jestem zdecydowanie za!
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Re: Dragon Age RPG

Post autor: Lea »

Właśnie ten podręcznik to jedna wielka zagadka. Początkowo mówili coś, że ma być darmowy i tylko w PDF. Ale po tym co ten pan tu mówi, to chyba jakaś pompka do kasy, bo aż trzy części, wydane w papierze no i zagaił w przykładzie o kupowaniu. Myślę, że to że się rozmyślili, można już uznać za oczywiste *sigh*. :| No ale zobaczymy po ile będzie, może jedną część... Zależy jakie będą obrazki ;)
telitha i lú...
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Re: Dragon Age RPG

Post autor: Lea »

Wklejam kolejne wieści, ale pewnie post się sklei i nikt tego nie zauważy *niepocieszona* :smile:


Fragmenty podręcznika dla zainteresowanych (na razie po angielsku).

Oto przykładowa strona z części poświęconej łotrzykowi:
http://grfiles.game-host.org/dragon_age ... view_1.pdf

A to fragment o magach:
http://grfiles.game-host.org/dragon_age ... view_2.pdf

Tu z kolei wstawili już możliwość przedpremierowych zamówień (za wszystkie trzy tomy w wersji PDF życzą sobie 17,5 baksów)
http://www.greenronin.com/store/product/grr2801e.html

Natomiast tutaj zmontowali jeszcze droższy zestaw. W jego skład wchodzą dwie (wydane tradycyjnie książkowo) części podręcznika, mapa i trzy kości k6. Kosztuje to to już 30 dolców. Zastanawia mnie brak trzeciej części w komplecie, czyżby trzeba ją było dokupić? :neutral:
http://www.greenronin.com/store/product/grr2801.html

I tyle by było z zapowiedzi darmowego podręcznika... Właściwie to chyba się nie łudziłam, ale zawsze mogłam się mylić... ;)

edit: Ooo, nie skleił się. To cieszę się z bumpa i przepraszam za post pod postem :smile:
telitha i lú...
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Dragon Age RPG

Post autor: necron1501 »

Poczekamy, zobaczymy. Może być ciekawie, tylko żeby nie zrobili z tego skoku na kasę, tak jak było z książką.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ