Gliese 581 C

Kącik Gier Fabularnych
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Gliese 581 C

Post autor: Solarius Scorch »

Z góry powiem, że akurat Bovy jakoś nigdy nie czytałem, ale:
Wikipedia pisze:Eksperymenty wykonuje się w celu potwierdzenia lub sfalsyfikowania określonej teorii. Teoria z jednej strony określa ściśle warunki eksperymentu a z drugiej nadaje sens poczynionej w wyniku eksperymentu obserwacji i w ogóle decyduje, co w danym eksperymencie jest właściwą obserwacją, a co tylko nieistotnym jego zakłóceniem.
Eksperyment naukowy zakłada zatem istnienie jakiejś teorii, którą ma zweryfikować. Teoria ta zakłada, że a prowadzi do b, a eksperyment ma w kontrolowanych warunkach potwierdzić tę zależność przyczynowo-skutkową. Oznacza to, że eksperymentator jeszcze przed wykonaniem doświadczenia spodziewa się określonego wyniku, a sam eksperyment ma to tylko zweryfikować. Oznacza to również, że warunki przeprowadzania eksperymentu muszą być ściśle kontrolowane - inaczej nie będzie pewności, że b zostało spowodowane właśnie przez a, a nie przez jakieś c o którym nikt nie pomyślał (więc w laboratorium zasadniczo eliminuje się wszelkie c).

Nie wiem czy jasno to wyłożyłem, ale jeśli tak, to chyba łącznie z występującymi w kolonizacji liczbami oraz sytuacją gospodarczą Ziemi jasno widać, dlaczego taki eksperyment to zły pomysł.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Gliese 581 C

Post autor: CoB »

Solarius, eksperyment nie jest powodem do lotu. Nie zamieściłem całej historii, ponieważ walnąłbym co nieco ze storylinii, a wolę to na razie zachować w tajemnicy.

Swoją drogą, popracowałem nad mechaniką i przyznam, że sprzyjać będzie ona munchkinom ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Gliese 581 C

Post autor: Solarius Scorch »

CoB pisze:Solarius, eksperyment nie jest powodem do lotu. Nie zamieściłem całej historii, ponieważ walnąłbym co nieco ze storylinii, a wolę to na razie zachować w tajemnicy.
To nie mozna było tak od razu? Musiałem zrobić z siebie zgreda? :P
CoB pisze:Swoją drogą, popracowałem nad mechaniką i przyznam, że sprzyjać będzie ona munchkinom ;)
Hehehheheee....
ODPOWIEDZ