"2 in 1" albo "Eksperymenty z RPG"

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ
Soreh
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 13 kwietnia 2006, 21:53
Lokalizacja: Piekłopolis
Kontakt:

"2 in 1" albo "Eksperymenty z RPG"

Post autor: Soreh »

Wpierw krótki wstęp:
Ostatnimi czasy przymierzamy się z drużyną do sesji Neuroshimy na bazie podręcznika Piraci. Mi przypadła rola mechanika pokładowego, i żeby nadać postaci nutkę klimatu, postanowiłem że będzie leniwym i wiecznie spalonym Rastafarianinem. Jednak jak chyba każdy dobrze wie, Rasta są "zwierzętami stadnymi", więc palenie świętego ziela solo nie wypada... Tak więc, wykupiłem sobie znajomka, zioma na śmierć i życie, ażeby mi towarzyszył. Wykupiłem mu palnik, atrybut Spryt na 16, oraz umiejętności Mechanika i Szkutnictwo na 4, więc była to postać bardzo uproszczona. Ale jednak, zastrzegłem sobie, iż to ja będę go również odgrywał. A teraz do sedna = Po tej deklaracji, MG kazał mi w takim razie rozwinąć tą postać tak samo jak BG. W ten oto sposób, z (P.rawie)BN, przeszedłem do chwili od której będę prowadził dwie postacie na raz.


A teraz treść forumowa (czyli pytania i odpowiedzi)
Czy sądzicie że to był dobry pomysł? Zdaje sobie sprawę co prawda, że to będzie diabelnie trudne, ale sądzę że podołam. A jak wy byście to zrobili, czy może nawet mieliście już podobne sytuacje? W ogóle, czy i jak eksperymentowaliście na sesjach?



A tak w ogóle na boku od mnie : Jak myślicie, jak należy "dobrze" odgrywać rastafarianina? Nie żebym nie wiedział, ale chce to zrobić dobrze, skoro już jestem w powyższej sytuacji.
.:| Samozwańczy Pogromca Języka Polskiego |:.
Obrazek
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: "2 in 1" albo "Eksperymenty z RPG"

Post autor: Ragnar »

Pomysł całkiem ciekawy z tym odgrywaniem dwóch postaci...
Ja bym na miejscu MG NIE PRZYPOMNIAŁ że opary benzyny są łatwopalne. Byś se zajarał że hej...
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: "2 in 1" albo "Eksperymenty z RPG"

Post autor: CoB »

Myślę, że najciężej w tym przypadku będzie odgrywać to, że jedna postać wie coś, o czym druga nie ma pojęcia - i może to doprowadzić do sytuacji, w której jeden z bohaterów będzie tym kim jest, a drugi tylko narzędziem...

Mimo wszystko pomysł ciekawy, napisz później jak sprawdziło się to na sesji ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
TomEdo
Marynarz
Marynarz
Posty: 196
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 12:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: "2 in 1" albo "Eksperymenty z RPG"

Post autor: TomEdo »

Jak dla mnie bajer, chciałbym, żeby mi też pozwolili odgrywać dwie postacie. Najlepiej jednego mądralę i drugiego głupiego, żeby ten mądrala sterował głupim :D .
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: "2 in 1" albo "Eksperymenty z RPG"

Post autor: mone0 »

Trochę ciężko pogodzić odgrywanie dwóch postaci, szczególnie, że to są 2 różne postacie [poplątane i zamieszane]. Rozdwojenie jaźni jeszcze rozumiem, ale 2 na raz odgrywać, jak dialogi będą wyglądać?
Dobrze by było gdyby MG odgrywał jednego, a ty drugiego, przy czym w walce, różnych testach to ty będziesz za niego odpowiadał.
Oczywiście wszystko jest do zrobienia.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: "2 in 1" albo "Eksperymenty z RPG"

Post autor: WinterWolf »

Bardzo dużo gram przez komunikatory... I tak się złożyło, że jedna z moich starych postaci na takiej jednej sesji założyła rodzinę. W udziale przyszło mi odgrywać połowę jej członków, także w czasie jednej sesji gram niekiedy 15 postaciami. Dziwnie jest się kłócić sama ze sobą XD W każdym razie w ramach eksperymentu świetny bajer, ale na dłuższą metę bardzo wyczerpujące. Muszę przyznać, że nie raz się łapałam na tym iż zwyczajnie zacierały mi się różnice w charakterach... Tylko jedna postać pozostała tam całkowicie sobą (słodka Aileen, nie do pomylenia z nikim innym XD).
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
ODPOWIEDZ