RPG za free

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

RPG za free

Post autor: Sir_herrbatka »

Otóż:
a) serie podręczników zdychają - zostają tylko najbardziej rozreklamowane (D&D)
b) to co jest teraz wydawane jest żałosne

Dla tego też chciałem zaproponować kilka KOMPLETNYCH systemów autorskich nie gorszych niż komercyjne podręczniki.

numer 1: http://gobas.wieza.org/thyn
Thyn jest systemem fantasy - ale to nie jest standardowe fantasy ;]. Ludzie czekający na klanarchię mogą być zaskoczeni :P

numer 2: http://www.mentalwinds.com/
Meta Scape 2. kompletny 400 stronicowy podręcznik - po angielsku. Klimat przypomina Star Treka pomieszanego z Star wars
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Rpg za free

Post autor: Tadeus »

No cóż.. nie zgadzam się ani z "a)" ani z "b)" ale postanowiłem i tak wypróbować.

1. To fantasy mi sie nie chcialo sciagnac. Plik sciagnal sie uszkodzony.

2. Ten system science fiction jest ciekawy, chociaz styl narracji w podreczniku mnie mocno irytuje. Poza tym jest tu sporo "klasycznego fantasy" z lat 70tych. Nie kazdy to lubi. W opisach czuc wyraznie starszych panow, ktorzy od wiekow (wedlug podrecznika 20 lat) graja w to samo w stalej grupie i uwazaja, ze wszystko co wymyslili, jest niesamowicie rewolucyjne :) Tak czy siak - przegladam sobie i moze znajde jakis fajny pomysl do Gasnacych Slonc.
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Rpg za free

Post autor: Sir_herrbatka »

Cholera, faktycznie thyn nie można ściągnąć. A szkoda. Postaram się napisać maila do autora by to udostępnił.

Co do MetaScapea; zauważ, że jest to system który właśnie bazuje na kiczowatych serialach w rodzaju star trek oraz battelstar galactica a to na czym się skupia to czysta zabawa w kosmosie :D Swoboda prowadzenia przygód jest rewelacyjna.

Co punktów a i b nie zamierzam się kłócić bo w sumie nie ma po co i nie miejsce ku temu ;)
Darkpotato
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 16 lutego 2008, 23:22
Numer GG: 10554431
Lokalizacja: Polski Biegun Zimna :)
Kontakt:

Re: RPG za free

Post autor: Darkpotato »

Mythai- fajny, darmowy system, który umożliwa zabawę w wielu konwencjach. Są 2 wersje tego systemu: Mythai Starter (dla początkujących, którzy z RPG wcześniej kontaktu nie mieli) oraz Mythai 0.6 (ten 'właściwy' :smile: ).
Strona systemu
Można przeglądać podręcznik na stronie lub pobrać go stąd
kudaj
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 1 listopada 2008, 21:21
Numer GG: 12730736
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: RPG za free

Post autor: kudaj »

Witam, jako że gram w rpgi głównie z kumplami w sesje na szybko ku czystemu 4funowi to nie zaglądamy do podręczników bo to zajmuje za dużo czasu, a więc gramy w moje systemy autorskie :D . GM zna w wtedy system od podszewki a przygotowanie takiego czegoś jest łatwiejsze niż można by myśleć. Gorąco polecam próbę stworzenia sobie czegoś takiego choćby dla wypróbowania swojej kreatywności, poza tym nic nikomu nie trzeba płacić nic ściągać tylko pokminić z godzinke może dwie :D
qui bibit- dormit, qui dormit- non pecat, qui non pecat- sanctus est. Ergo qui bibit sanctus est!
Potforny Krzysztoff
Majtek
Majtek
Posty: 130
Rejestracja: sobota, 3 stycznia 2009, 21:54
Numer GG: 807895
Lokalizacja: Łódź czyli miejsce wyklęte dla RPG

Re: RPG za free

Post autor: Potforny Krzysztoff »

Kudaj coś się pomyliłeś, ja swoją pierwszą grę robiłem 2 lata następne po 6 miesięcy sztuka więc to nie ma hop do przodu - trzeba pomyśleć, pozbierać materiały,skleić wrzystko aby pasowało i powymyślać ze 2 ogólnikowe startowe scenariusze.
"Każdy Chomik ma swój dzień!" - Minsc
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: RPG za free

Post autor: Phoven »

Zastanawiam sie jaki jest sens robienia "2 ogólnikowych scenariuszy" do autorki przeznaczonej do dystrybucji jednodrużynowej. :P
Potforny Krzysztoff
Majtek
Majtek
Posty: 130
Rejestracja: sobota, 3 stycznia 2009, 21:54
Numer GG: 807895
Lokalizacja: Łódź czyli miejsce wyklęte dla RPG

Re: RPG za free

Post autor: Potforny Krzysztoff »

Racja Phoven ale może się zdarzyć, że ktoś chciałby odkupić autorkę (sam znam kilku łosi co chcieli kupić wszelkie odpadki z mojego systemu, bo sama gra była ne do zdobycia przez nich) to warto zrobic 2 scenariusze na wszelki wypadek.
"Każdy Chomik ma swój dzień!" - Minsc
Sharub
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2009, 18:57
Numer GG: 7648742
Lokalizacja: Kępno (południowy kraniec wlkp)

Re: RPG za free

Post autor: Sharub »

Kiedyś na gobasie znalazłem bardzo fajny system autorski - Dreamer. Ostatnio chciałem sciagnąć podręcznik ale okazało się że linki nie działają : <
Nie ma może ktoś tego podręcznika w swojej multimedialnej kolekcji?
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: RPG za free

Post autor: Sir_herrbatka »

Proponuję skontaktować się z autorem. Jako że w internecie nic nie ginie...

http://monolit.proboards36.com/index.cg ... user=admin

Znalazłem go ;) Szansa że dalej ma dreamera jest raczej niewielka... ale wciąż istnieje.
Sharub
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2009, 18:57
Numer GG: 7648742
Lokalizacja: Kępno (południowy kraniec wlkp)

Re: RPG za free

Post autor: Sharub »

Miło że się tym zająłeś : >
Wątpie żeby wyrzucał "swoje dziecko" :P
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: RPG za free

Post autor: Sir_herrbatka »

Pamiętaj o dyskowych apokalipsach ;) Nie uwierzysz ile systemów tak zniknęło.
Sharub
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2009, 18:57
Numer GG: 7648742
Lokalizacja: Kępno (południowy kraniec wlkp)

Re: RPG za free

Post autor: Sharub »

Heh masz racje. Kiedyś posiadałem na dysku naprawde spory zbiór podręczników na które nie było mnie stać, nie było dostępne w sprzedaży i wiele autorskich. I tak jak powiedziałeś miałem apokalipsę na dysku, tak właśnie straciłem Dreamera i pare innych ciekawych pozycji.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: RPG za free

Post autor: BAZYL »

Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Sharub
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2009, 18:57
Numer GG: 7648742
Lokalizacja: Kępno (południowy kraniec wlkp)

Re: RPG za free

Post autor: Sharub »

widze ze w sprawie dreamera nic sie nie ruszylo... A szkoda, bo koncepcja swiata byla bardzo ciekawa
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: RPG za free

Post autor: Sir_herrbatka »

Widzisz - takie są uroki autorek. Stary podręcznik rpg kupisz sobie na allegro a starą autorkę o której zapomniał sam autor nie znajdziesz już nigdzie w necie. Być może fajnie byłoby założyć taką stronę którą gromadziłaby zapomniane ale ukończone systemy i udostępniałaby do pobrania ;)

EDIT
Panie i panowie! Świetna wiadomość: mam podręcznik THYN! Liczy 50 stron ma śliczne ilustracje i jest generalnie słit!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: RPG za free

Post autor: BAZYL »

Sir_herrbatka pisze:Być może fajnie byłoby założyć taką stronę którą gromadziłaby zapomniane ale ukończone systemy i udostępniałaby do pobrania ;)
Technicznie możemy je gromadzić w Tawernie, ale to nie jest tak, że sobie zaczniemy zgrywać na serwer - to autor musi wykazać inicjatywę.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ