Jaki rodzaj broni wybieracie?

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ

Jaki typ broni preferujesz??

Miecze
85
42%
Topory
34
17%
Obuchowe
4
2%
Młoty
11
5%
Miotane
4
2%
Strzeleckie
43
21%
Inne (napisz jakie w wiadomości Lolu)
21
10%
 
Liczba głosów: 202
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Jaki rodzaj broni wybieracie?

Post autor: PrQ »

Załużmy że mamy kilka rodzajów broni o takim samym ataku i innych współczynnikach, jaki wybieracie?
Prosiak (PrQ)
Egan Wolf
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2005, 14:33
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Egan Wolf »

Broń strzelecka rules! Nie ma jak to zabić kogoś zanim zdąży do Ciebie podejść. A pozatym są różne fajne rodzaje strzał. Można wystrzelić sobie hak z liną na mur, żeby na niego wejść. A np. taką procę bardzo łatwo schować.

Opócz strzeleckich broni podoba mi się kij. Nie widać, że to broń, ale krzywde zrbić można...
"Nadzieja jest jak marchew, którą zawieszają koniowi przed pyskiem, żeby zmusić go do dalszej harówki"
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

no miecze ofc :D bo fajnie wyglada (wiedzmin :D), ale to zalezy od postaci.
np. krasnalowi to ja dam jakis mlot albo topor, lowcy luk i miecz, klerykowi jakas bulawe, magowi kij albo sztylet, a zlodziejowi jakisz sztylet albo ktotki miecz.
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Obuchowe, miecze, topory... Ale najczęściej obuchowe. Nie ma to jak przyładować jakąś ognistą buławą ;P
BTW młoty to też obuchowe :P
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Hmm... Generalnie wybór broni to nie jest jakaś moja preferencja, ponieważ dostosowuję ją do koncepcji postaci. Nigdy nie patrzę na współczynniki, bo to sprawa trzeciorzędna. Mam np. postać kupca-wojownika, byłego żołnierza garnizonu z większego miasta. Pierwsze co Wam się zapewne nasuwa to jakiś miecz, szabla ew. partyzana, albo coś takiego jako broń dla mojego gościa. Ale nie - to był łucznik - był członkiem jedynego niewielkiego oddzialiku doborowyl łuczników. Nawet w ramach zapożyczenia umiejetności wziąłem mu nie to co jest przydatne czy wypasione, ale coś co go bardziej urealniło jako łucznika. I grałem sobie wojownikiem któy potrafi obsługiwać tylko nóż, łuk i ew. z piąchy przywalić.

Podobnie postepuję przy kazdej postaci dlatego niezmiernie trudno jest mi wybrać konkretną jakąś grupę broni. Kiedyś jednak z pewnym kumplem doszliśmy do wniosku, że naprawdę klimatyczną, fajna i skuteczna bronią jest młot, a niewielu graczy jej używa. Dlatego swój głos oddałem na tę właśnie możliwość.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Zagłosowałam na miecze. Lubię miecze i mam do nich słabość :) Ogólnie lubię broń, która ciacha i tnie, i jest duża ;) [A w ogóle to Falka ma słabość do Krisa - dop. BAZYL]
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

Egan Wolf po twoim emblemacie widać że lubisz kije ale ja preferuję topory i miecze ale prosze napiszcie jaką broń byście wybrali dla siebie(to do BAZYLA) samych a nie do postaci w grze bo każdy(no prawie) sie dostosowuje do klasy a nie do swoich upodobań (szczególnie w cRPG)...
Prosiak (PrQ)
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Jak napisałam wcześniej - miecze. I nie tylko w grach, ale i na żywo.
Miałam okazję pomachać sobie mieczem jednoręcznym (który musiałam trzymać w dwóch rękach - albo to takie ciężkie, albo to ja taka słaba) i powalczyć z kolegą z bractwa rycerskiego. Ale ludzie mieli ubaw jak na nas patrzyli :D Było to w dzień matury z polskiego, jakieś pół godziny po egzaminie i musiałam wyglądać przezabawnie w eleganckich ciuszkach (biała bluzka, czarna spódniczka, wypastowane glany) i żelastwem w ręku, kiedy biegaliśmy po niby-łączce koło blokowiska :D
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

Jedyna broń którą miałem w ręce to kij (że niby miecz :lol: ) i biegałem po stadionie z moim kumplem rypiąc sie wkółko dopuki kije sie nie połamały...
Prosiak (PrQ)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Ja jako ja najchętniej walczyłbym wręcz - i to nie na zaadzie ciosów co sztuki walki polegającen na wyplątywaniu się ze wszystkich chwytów i dźwigni. :twisted:
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

A ja powiem tak: Młoty w ruch!!! :D I wszystko będzie przypieczętowane - zmiażdżone 8) . I da sie rozdrobnić szkieleta i da się tym wybić zęby człeczynie - jakieś ale? 8) Koś chce zasmakować dobrej, grubej warstwy metalu na długim mocnym (bez skojarzeń proszę :lol: )kijaszku? W moich martwych, silnych dłoniach? No chce ktoś? :P Zatem wnioskując - dla mnie najlepszy jest młot i taki będzie. Cieżkie, dwuręczne i diablo mocne... A teraz ide na cmentarz, bo jakiś nekromanta skarżył sie na zbytnio wysokie rachunki :wink: :D
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Jak dla mnie miecze, szczegolnie dwuraki :) mam duzy sentyment do takiej broni. Mimo to koncept postaci jest wazniejszy (np tropiciel, ktorym tutaj gram walczy krotkim mieczem)
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Ja zawsze lubiłem toporki. Załosowałem na młoty bo jakoś tak zaczyna przechodzić na tę broń.
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Ja jestem zwolennikiem broni siecznych ale nie pogardze też kijaszkiem. Najchętniej jednak powiwijał bym sobię dwoma semitarami (chyba tak to się piszę?) dlatego, że jest to dość oryginalna broń, a dwoma to się już w ogóle wymiata. Pomyślcie sobie na ilu sesjach spotkaliście kogoś z taką bronią?
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

Jak już mówiłem ja lubie miecze i topory te drugue bo pasują jak ulał do krasnaki (moich ulubionych) a moecze fajnie wyglądają
Prosiak (PrQ)
draziw
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2005, 09:49

Post autor: draziw »

Na razie jako jedyny wybrałem topory. Ludzie, przecież taka "siekierka" kiedyś była bronią zabójczą. Nawet w rpg taki krasnolud z ostrym toporkiem to DESTROYER.
"Shit happen sometimes"
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Jelcyn pisze:Ja jestem zwolennikiem broni siecznych ale nie pogardze też kijaszkiem. Najchętniej jednak powiwijał bym sobię dwoma semitarami (chyba tak to się piszę?) dlatego, że jest to dość oryginalna broń, a dwoma to się już w ogóle wymiata. Pomyślcie sobie na ilu sesjach spotkaliście kogoś z taką bronią?
no sejmity sa rzadkie. Za to walka 2 bronmi nie (i nei jest ona taka piekna jak sie trafi na lucznikow)
ODPOWIEDZ