RolePlay App.

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ
Tyrannus
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 14:09
Numer GG: 0

RolePlay App.

Post autor: Tyrannus »

Witam :).

Bez zbędnych wstępów przejdę może do rzeczy...

W przygotowaniu mam program, mający na celu ułatwienie gry w "papierowe RPG" przez internet. Wpadliśmy z kolegą na taki pomysł, ponieważ często nie możemy się ze sobą zebrać bo on ma swoją szkołę, ja mam swoją... no i nigdy nie mamy tzw. "full set'u".

Więc zacząłem przygotowania... no i napisałem taki program, ale teraz pytam Was: co w nim się jeszcze powinno znaleźć (wydaje mi się, że to Wy będziecie to wiedzieć najlepiej).

Program w chwili obecnej posiada:

- Aplikacje do prowadzenia gry:
Jak to wygląda, jest sobie zwykłe okienko... 3,5/4 tego okna zajmuje "okno gry" (czyli to z tekstem) po prawej stronie mamy Listę graczy, którzy są aktualnie "przy stole", no a na dole standardowe okienko do wpisywania tekstu z przyciskiem wyślij (oczywiście można to za pomocą "enter" robić). Ale teraz, osoba która ma prowadzić rozgrywkę wpisuje komendę "/gm", przez co staje się GameMasterem i jej tekst jest wytłuszczony... no i właściwie nic poza tym, oprócz tego że PROWADZI.
Gracze mają do wyboru takie opcje jak:
Powiedz
Spójrz
Podnieś
Upuść
Użyj
Zaatakuj
Inne

Te opcje służą do tego, że np. wybierzemy: "Spójrz", to w okienku do wpisywania wiadomości piszemy np. "na książkę", a program później dokleja resztę czyli [nick] patrzy na książkę. Tak samo np. z Powiedz będzie [nick] mówi: .

Ponadto aplikacja posiada "system rzutów" tzn. po wybraniu menu "Kość" wpisujemy:
/k4
/k6
/k10
/k100

(tego Wam chyba nie muszę tłumaczyć.)

Druga aplikacja w tej paczce to tzw. komputerowa karta postaci. Niestety nie przystosowałem jej do wszystkich systemów, zawiera miejsce na wpisanie Imienia, rasy, klasy, pole ekwipunku do którego możemy dodawać przedmioty, 4 statystyki: siła, zręczność, wytrzymałość, inteligencja. No i miejsce na krótki opis postaci. Program ma możliwość zapisywania/odczytywania karty postaci... pracuję jeszcze nad wysyłaniem tej karty bezpośrednio do GM ale wątpię że mi się to uda. Oczywiście umiejętności itp. można zawrzeć w polu zwanym "opis" no i ustalić wewnętrzne zasady gry.

Trzecia aplikacja to tzw. "mapa taktyczna"... jest to okno do którego gracze muszą się łączyć ponownie... i tam mamy 32px kwadraciki, na tej mapce możecie nie wiem... rysować mapę np. albo podczas walki rozrysować położenie terenu, bohaterów, przeciwników itp.

Czwartą aplikacją jest serwer... który nie służy do niczego innego jak do postawienia serwera.

UWAGA: Aplikacja korzysta z zewnętrznego serwera który nie zawsze jest ONLINE, jeżeli ten serwer zewnętrzny nie jest WŁĄCZONY to wtedy aplikacja zwróci nam o tym komunikat i będziemy musieli założyć serwer sami. Bo założeniu serwera WSZYSCY gracze i GM muszą edytować za pomocą notatnika plik "server.rp". Tam zmieniają IP na poprawne IP serwera... portu proszę nie zmieniać bo aplikacja automatycznie wybiera 2307 który powinien każdemu działać.

Wiem, że taka aplikacja nigdy nie odda prawdziwego klimatu sesji... ale to zawsze coś.

Screeny z programu wrzucę jak już będę na swoim komputerze, a tymczasem pytam się Was:

Warto to ciągnąć?
Jeśli tak to co jeszcze dodać/zmienić?

Pozdrawiam.
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: RolePlay App.

Post autor: Kruk »

Jasne, że warto, choćby dla ciebie i twoich kumpli, jeśli programem są zainteresowani.
Takie inicjatywy zawsze warto popierać.
Rozumiem, że do mapy taktycznej są dodane jakieś proste narzędzia graficzne do rysowania, o którym wspominasz? Zastanawiam się, jak ogólnie twoja aplikacja działałaby w praktyce. No i czy mocno ulepsza 'tradycyjne' (jeśli w tym wypadku można użyć tego słowa :smile: ) forumowe sesje.

ps na dobrą sprawę karta postaci nie ogranicza chyba wyboru dowolnego uniwersum?
Sex, Drogen und Industrial
TomEdo
Marynarz
Marynarz
Posty: 196
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 12:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: RolePlay App.

Post autor: TomEdo »

Jak dla mnie bomba. Czy dałoby się go jakoś przesłać? Z chęcią bym sam spróbował.

Co do naszych propozycji to dodałbym jeszcze możliwość opisania swojej postaci przez gracza i możliwość wklejenia tego opisu w każdym momencie gry (takie makro). Przydałaby się też funkcja notatnika tylko dla gracza by można było swobodnie robić notatki dotyczące aktualnych BNów i innych szczegółów, co równie dobrze mogłoby spełniać funkcję dziennika wyprawy dla postaci. Kolejnym przydatnym elementem mogłaby być funkcja prywatnej wiadomości do graczy dostępna tylko na linii Gracz - Mistrz Gry tak by MG mógł udzielać ukrytych informacji graczom, a gracze zapytać o coś o czym nie mogą wiedzieć inni gracze. Kolejna sprawa to prywatność. MG powinien mieć możliwość odegrania bez wiedzy innych graczy jakiejś sceny. Potrzebna by tez była funkcja mowy "poza grą".

Może to trochę chaotyczne ale sam chciałeś poznać nasze zdanie :D .
Tyrannus
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 14:09
Numer GG: 0

Re: RolePlay App.

Post autor: Tyrannus »

Rozumiem, że do mapy taktycznej są dodane jakieś proste narzędzia graficzne do rysowania
W chwili obecnej narzędziem do rysowania jest czarna kropka ;).
No i czy mocno ulepsza 'tradycyjne' (jeśli w tym wypadku można użyć tego słowa :smile: ) forumowe sesje.
Chyba najważniejszym ulepszeniem tutaj jest to że nie trzeba czekać tak długo na rozwój gry, co do reszty ulepszeń... na tym forum chyba nie ma modułu "kości", tak że możecie tutaj prowadzić tylko story-telling i to od MG zależy czy Wam się coś udaje czy nie, a na dłuższą metę taka zabawa staje się albo za prosta (MG jest pobłażliwy) albo za trudna (MG to tyran).
ps na dobrą sprawę karta postaci nie ogranicza chyba wyboru dowolnego uniwersum?
Nie.
Jak dla mnie bomba. Czy dałoby się go jakoś przesłać? Z chęcią bym sam spróbował.
Oczywiście, jak tylko poprawię rzuty kośćmi, (jest pewien błąd: ponieważ rzut działa dopiero za drugim razem - nie wiem dlaczego. Tzn. rzucam np. /k4 a losuje mi liczbę z przedziału 1-100... a następne "razy" już są normalnie).

Ano i pasowałoby jakąś skromną szatę graficzną wymodzić ^^.
to dodałbym jeszcze możliwość opisania swojej postaci przez gracza i możliwość wklejenia tego opisu w każdym momencie gry (takie makro).
Opis wprowadza się w karcie postaci, co do makro - dodam to.
Przydałaby się też funkcja notatnika tylko dla gracza by można było swobodnie robić notatki dotyczące aktualnych BNów i innych szczegółów, co równie dobrze mogłoby spełniać funkcję dziennika wyprawy dla postaci.
W sumie nie wiem czy jest sens ponieważ równie dobrze tę funkcje mógłby spełniać notatnik :). Chyba, że chodzi Ci o coś bardziej rozbudowanego, to opisz to w większych szczegółach - wtedy się pomyśli ^^.
Kolejnym przydatnym elementem mogłaby być funkcja prywatnej wiadomości do graczy dostępna tylko na linii Gracz - Mistrz Gry tak by MG mógł udzielać ukrytych informacji graczom, a gracze zapytać o coś o czym nie mogą wiedzieć inni gracze.
Jak tylko skończę pisać wypracowania z angielskiego to zabieram się za dodanie kanału "Whisper" :).
MG powinien mieć możliwość odegrania bez wiedzy innych graczy jakiejś sceny. Potrzebna by tez była funkcja mowy "poza grą".
Wszystkie co się dzieje w grze jest pisane czcionką pochyłą, z wyjątkiem MG - jego jest pogrubiona i wytłuszczona... można by dodać osobny kanał do "gadania" poza grą gdzie tekst by był normalny.


Myślę że dzisiaj uda mi się załatwić te wszystkie rzeczy (jak tylko nie padnę z nudów przy tych wypracowaniach). Wtedy dam Wam znać i jeżeli ktoś będzie chętny wybierze się "ekipę" do testów.
TomEdo
Marynarz
Marynarz
Posty: 196
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 12:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: RolePlay App.

Post autor: TomEdo »

Przydałaby się też funkcja notatnika tylko dla gracza by można było swobodnie robić notatki dotyczące aktualnych BNów i innych szczegółów, co równie dobrze mogłoby spełniać funkcję dziennika wyprawy dla postaci.
Hmm... właściwie to rzeczywiście ten pomysł jest trochę zbędny, ale zawsze mnie jakoś kręciło takie coś by móc pisać notatki postaci w jakimś celowo przeznaczonym do tego miejscu.

I jakbyś mógł mi wysłać ten program byłbym bardzo wdzięczny. Jak skończysz prace nad nim to proszę o kontakt :D.

PS: Więcej takich ludzi jak Tyrannus :D .
Tyrannus
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 14:09
Numer GG: 0

Re: RolePlay App.

Post autor: Tyrannus »

Już jest!

http://www.wrzucaj.com/395585 - Download.

Dobrze by było żebyście mnie o błędach informowali w tym temacie. ;)
Darken
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 25 stycznia 2008, 23:08
Numer GG: 3286156
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: RolePlay App.

Post autor: Darken »

Już jest!
Game table.
http://gametable.galactanet.com/
The Shadow of Yesterday - Fantasy pełną Gębą
Po prostu DarkenMój blog o RPG, Gry online i Anime
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RolePlay App.

Post autor: Karczmarz »

Hmmm

Przyszedł Darken i wszystkim popsuł zabawę :P

A tak btw. dziś Khaki zrobił ekstra filmik z prezentacją programu który można użyć do tworzenia sesji online (Link) :)
ODPOWIEDZ