Długość postów w sesjach PBF

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Długość postów w sesjach PBF

Post autor: WinterWolf »

grafomański `scy >>dotyczący grafomanii, grafomana<<: Utwór słaby, wręcz grafomański.

Co decyduje o walorach utworu? Treść, bogactwo słownictwa, dobrze zbudowane, łatwe w odbiorze zdania... Gdyby utwór był budowany z takich zdań jakie podałeś w drugim przykładzie, byłby właśnie słaby, grafomański. Ludzie pozbawieni talentu literackiego mają skłonność do pisania dziwnych zdań (np. ja... Czasem się dziwię, że jestem zdolna do tak przedziwnych konstrukcji zdaniowych).

Przyznaję więc, że źle zastosowałam słowo. Zamiast "przykład grafomanii" powinno być jasno i prosto: "Przykład tekstu grafomańskiego".
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Luna
Pomywacz
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 16:14
Numer GG: 0

Re: Długość postów w sesjach PBF

Post autor: Luna »

WinterWolf, zdanie napisane przez Fatmana nie miało znamion grafomaństwa. Grafomaństwo do pisanie bzdur z przekonaniem, że bzdury te mają walory literackie. Grafomaństwo to pisanie długich, pseudoliterackich odpisów w sesjach, aspirując do zblizenia się do "powieściowego ideału", kiedy nie ma się talentu i nie o to chodzi.
To, co napisał Fatman było tylko nienaturalne. Nie udawał, że to dobre zdanie, które ma ładnie brzmieć.
ODPOWIEDZ