In Nomine Magnae Veritas

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

In Nomine Magnae Veritas

Post autor: Phoven »

In Nomine Magnae Veritas...
Właściwie mógłbym tu napisać wiele gdyby nie to, ze pojęcie o tym systemie mam niemal zerowe. Owszem, są mgliste wiadomości z netu, była nawet planowana sesja (z której jednak nie wyszło ;P) ale to nie wystarcza. Słyszał ktos coś o systemie i mógłby się na jego temat wypowiedzieć? Jakie wrażenia? A może nawet ktoś miły może go udostępnić? ;>
Tak czy inaczej - zapraszam do wypowiedzenia sie o tym niszowym, a ostatnio szalenie mnie interesujacym systemie. Zacząć niestety mi nie sposób bo przyznam szczerze nie mam rzetelnych źródeł by móc zajać jakieś stanowisko.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: In Nomine Magnae Veritas

Post autor: fds »

Powiem, że jest to dziwny system i rzadko spotkasz osobę, która miałaby do niego obojętny stosunek (oczywiście o ile go poznała ;)). Miał być obrazoburczy, ale nie jest. Chyba najbardziej przeszkadza to osobom, które właśnie takie nadzieje w nim pokładały. Tak naprawdę to przedstawia on pewną wizję chrześcijańskiego dobra i zła, z bardzo wyraźnymi granicami. Jednak jeśli podejdzie się do niego jako do normalnego systemu, czerpiącego z tematyki religijnej, a nie jako do przełomowego produkty nurtu new-age, to można się przy nim nieźle bawić. Jego podstawowa zaleta, to przełożenie na język polski. Poza tym bardzo podoba mi się motyw z melodiami/muzykami czy jak się to zwało ;) Więcej na razie nie napiszę, bo już nie pamiętam, dawno to było. Jednak mam dostęp do podręcznika, to postaram się przejrzeć go i coś więcej może skrobnąć. Tak czy siak, mi się podobał.

EDIT 18.11.2007

Znów zacząłem czytać podręcznik do systemu i znów mi się to cholernie podoba :D Najgorsze, to przyzwyczaić się do języka potocznego, w jakim jest pisany. Historia świata, w In Nomine, nie jest starożytną księgą, zapisaną przez zadufane, wszechpotężne, starożytne istoty. Jest opowiadana natomiast przez kolesia, który siedzi obok nas i stara się własnymi słowami, naturalnie i prosto opowiedzieć.

Poza tym znów złapałem bakcyla na ten system, szkoda, że to taki cholerny biały kruk :/

Dam parę cytatów na zachętę:
"Wszystko szło dobrze, gdy wydarzyła się ta historia z jabłkiem. Piękny przykład kobiecej mentalności, przez którą są one zawsze gotowe coś połknąć."

"Jezus, Anioł Mocy nie był bardziej synem Boga, niż wszyscy pozostali. Jednak z całą pewnością był ulubieńcem starego."

"Chrystus umarł trzydzieści lat po samym sobie. Miał to gdzieś. Jak sam powiedział: "Nawet nie bolało"."

Ponowny EDIT:

Tak mi się przypomniało. Nazwa "In Nomine Magnae Veritatis" jest obowiązująca tylko w Polsce. Nie wiem dlaczego tłumacze postanowili nadać jej taki, a nie inny tytuł. Oryginalna gra jest francuska (w tej chwili 4 edycja jest), nosi tam nazwę "In Nomine Satanis/Magna Veritas". Na jej podstawie powstała wersja amerykańska (która nie jest jedynie tłumaczeniem), nosząca nazwę "In Nomine". Polska wersja jest tłumaczeniem amerykańskiej.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Rathor
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 15:53
Numer GG: 509518
Lokalizacja: Pszów

Re: In Nomine Magnae Veritas

Post autor: Rathor »

Witam

Posiadam INMV w swoich bibliotecznych zbiorach. Kupiłem kiedyś tego "białego kruka" gier fabularnych za grosze na allegro.

Nie będę powtarzał za przedmówcą, więc powiem krótko. Wydawnictwo które podjęło się wydania gry w Polsce zamknięto szybciej, niż w pobliskim kościele grupa fanatycznych, starszych pań zdążyła odmówić 2 zdrowaśki. Żeby było śmieszniej, zamknięto je po interwencji kleru.

Gra na pewno nie jest przeznaczona dla każdego - to obrazoburcze dzieło, drwiące na całego z chrześcijan i ich wartości, w dodatku grubo okraszone czarnym i nieapetycznym humorem.

Pozycja tylko dla osób pełnoletnich.

Łatwo znaleźć w przepastnych zasobach internetu polską wersję elektroniczną - chociaż piractwa nie popieram.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: In Nomine Magnae Veritas

Post autor: fds »

Tego, że wydawnictwo zamknęli po interwencji kleru nie pamiętam, ale mam prawo, młody byłem. Myślałem, że upadło, bo nikt nie chciał kupować takiego zberezeństwa ;)

PS: Nie chciałbyś się pozbyć INMV ze swoich bibliotecznych zbiorów? :>
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: In Nomine Magnae Veritas

Post autor: Alucard »

A ja przyznam ze smukiem, że nie mam podręcznika w stanie stałym, lecz ebooka w folderze rpg.

Właściwie czy to jest piractwo? Nie miałem jak kupić, wydawca i "wymysliciel" nie traci. Poza tym mam taka zasadę (może niezbyt sluszna), że jak coś spiracę (rpg, podręczniki itp) to potem jak juz jest dostepne kupuje bez gadania, nawet jeżeli sie znudzi

Zatem jeżeli system jakimś cudem będę mógł kupić, to nie omieszkam.
Mimo wszystko gra sie miodzio
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Jasiek
Majtek
Majtek
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 11:56
Numer GG: 0
Lokalizacja: 5th layer of Hell (Szczecin)
Kontakt:

Re: In Nomine Magnae Veritas

Post autor: Jasiek »

System z specyficznym klimatem, miałem szczeście być prowadzony z drukniętego podręcznika. Do tego system da się podejść na dwa sposoby:
- pijany
- z rozprutą psychą po np. 10 godz w szkole albo robocie.
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: In Nomine Magnae Veritas

Post autor: Danai »

Ummm... Pozwolę sobie na mały offtopic... Bardzo, bardzo dziwne zastosowanie łaciny.
Powinno być chyba "veritatis"?
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: In Nomine Magnae Veritas

Post autor: krucaFuks »

Alucard pisze:Właściwie czy to jest piractwo? Nie miałem jak kupić, wydawca i "wymysliciel" nie traci. Poza tym mam taka zasadę (może niezbyt sluszna), że jak coś spiracę (rpg, podręczniki itp) to potem jak juz jest dostepne kupuje bez gadania, nawet jeżeli sie znudzi
Ściągnięcie (pozyskanie kopii) nie jest piractwem! Jeżeli ściągnąłeś ze strony, nie popełniłeś przestępstwa - popełnił je ten, kto upublicznił kopię.
Jeżeli natomiast użyłeś sieci p2p czy torrenta, jesteś wg tzw. "obrońców praw autorskich" pospolitym bandytą, ponieważ sciągając równocześnie udostępniałeś.

Nie proś mnie o doszukanie się w tym jakiejś głebszej logiki czy sprawiedliwości, ponieważ też jej nie widzę.
Danai pisze:Ummm... Pozwolę sobie na mały offtopic... Bardzo, bardzo dziwne zastosowanie łaciny.
Powinno być chyba "veritatis"?
Owszem, powinien być dopełniacz.
Obrazek Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: In Nomine Magnae Veritas

Post autor: fds »

W polskiej wersji jest "Veritatis", to Phoven błąd popełnił w tytule. Jednak francuski pierwowzór brzmi "In Nomine Satanis/Magna Veritas".
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Jasiek
Majtek
Majtek
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 11:56
Numer GG: 0
Lokalizacja: 5th layer of Hell (Szczecin)
Kontakt:

Re: In Nomine Magnae Veritas

Post autor: Jasiek »

Wiem, że bawię się w nekromantę, i pewno nikt tego nie przeczyta, ale ma ktoś mirror tego systemu na dysku? Chciałbym go poznać ponownie w celach "naukowych" ^^''' (czyli zobaczyć co za system trzeba zrobić, by dostać megaszybkiego bana na wydawanie go).
Ostatnio zmieniony sobota, 3 sierpnia 2013, 13:39 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: In Nomine Magnae Veritas

Post autor: Diabeł »

INMV wcale nie dostało zakazu wydawania, tylko zwyczajnie miało mały nakład ;)
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: In Nomine Magnae Veritas

Post autor: Solarius Scorch »

Diabeł pisze:INMV wcale nie dostało zakazu wydawania, tylko zwyczajnie miało mały nakład ;)
Dokładnie. Nie lubię tych wszystkich teorii spiskowych.
ODPOWIEDZ