Czego brakuje w KGF-ie?

Kącik Gier Fabularnych
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

To wymagałoby czasu - dlatego chyba lepiej i szybciej byłoby, gdyby cos takiego pojawiło sie na forum...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Eperogenay
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 27 grudnia 2004, 14:46
Numer GG: 3206842
Lokalizacja: Zapomniana planeta na obrzeżach galaktyki :)
Kontakt:

Post autor: Eperogenay »

Temat stanął? Ja od siebie dodam ze jest za malo magii !! Znaczy czary są ale te wszystkie słowka i gesty. Na sesji gracze tez na to nalegali...potem byla wspaniala zabawa kiedy ktos sie (za bardzo bo drobne bledy dopuszczalem,nie jestem chamski) pomylił i np. zamiast kuli ognia wyszedł mu tależ frytek :D Mowie wam,jak gracze-magowie na siebie uwazali :D Albo niech ktos pomysli nad 'przawdziwym' (znaczy żeby nie było podejrzeń ze nie jestprawdziwy:)) językem magicznym. Fajnie byloby móc powiedziec graczom jakies slowko w takim i wiedziec ze tylko mag wie o co chodzi :D (tak wiem jestem maniakiem magii ale to wlasnie tego brakuje mi troche na sesjach)Juz taka tabelka byla i byla nawet dobra ale nie trafiła na łamy i została na forum (ciekawe czy się to zmieni?)
Obrazek kIEpski musi odejść!

"...and those who are prideful and refuse to bow down shall be laid low and made unto dust." - Book of Origin

"You know, you blow up one sun and suddenly everyone expects you to walk on water."
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

nagich panienek brakuje!!
a tak na serio to mozna by dac jakies gotowe postaci, zeby mg mogli je na szybko wrzucic do sesji.
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Oby więcej takich uzytecznych śmiesznostek jak była kiedyś. Ktoś (nie pomnę) zrobił tabelę tego, co gracze mogą znaleźć w kieszeniach pokonanych... ogryzki, gwoździe i kawałki lalek szmacianych na pewno zaskoczyłyby graczy (może niezbyt pozytywnie co do wyników szukania, ale sam sposób zorganizowania jest dobry, bo jest sprawiedliwe losowanie).
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

To miał być cykl - kolejne czesci miały odnosić sie do innych świataów - np. Neuroshimy. Ale odzew był zerowy, wiec myślałem ze sie pomysł nie spodobał...

Ale idea tej tabeli była troche inna - tu nie chodziło o to, ze gracze znajdują tylko to co w tej tabeli, ale że znajduja to co w niej OPRÓCZ zwykłych rzeczy (sakiewek, etc.) - to miało pokazać ze taki goblin tez ma swoje życie i szczęsliwą, szklana kulkę ;-)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

W 67 numerze TRPG pojawi sie po długiej nieobecności kącki DnD i d20...
Mam nadzieję ze się Wam spodoba i że znajdą się jacyś chętni, gotowi pomóc przy jego tworzeniu.

A jakie jeszcze systemy chcielibyście ujrzeć w KGFie?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

NEUROSHIME! i fallout pnp!
d&d to wszedzie jest... juz sie boje otworzyc lodowke... :D
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

W 67 numerze przewiduję recenzje jednego z dodatków do NSa, może dwa, bo mam już napisany kolejną - zobaczymy. Poza tym mam jeden tekst na czarna godzinę - właśnie do NSa - ale jedna osoba nie da rady stworzyć kącika, niemniej z Neuroshimą problemów być nie powinno - jak tylko DnD zacznie radzić sobie samodzielnie obiecuję poszukać ludzi do NSa, tym bardziej że sam lubie ten system.

Co do Fallouta... hmm... tutaj już bedzie trudniej - na najwiekszym forum Fallouta próbowałem coś zorganizować po upadku Radiated ale jakoś lusdzie nie są rzekonani. Ale myślę że ew. materiały z NSa bedzie mozna łatwo przekonwertować na Fallouta. Na razie kącika papierowej wersji tej gry nie przewiduję, ale jak tlko zgłoszą sie ludzie...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

co do NS-a to moze pomoge. a co do fallouta to moze jakas wspolpraca z fallout 2 corner?
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Kącik WFRP i przygody :)

Post autor: BLACKs »

Według mnie w KGF-ie brakuje kącika WFRP 2ed, który chciałbym założyć. Czy znajdą się chętni do jego współtworzenia?? Piszcie na gg lub mailem. Czekam na szybką odpowiedź!!!!!!

Co do przygód, w następnym numerze powinna się znaleźć chyba moja przygoda, a może nawet dwie (Złodziejka i Koszmarne Mokradła, obydwie przeznaczone do WFRP 2ed).
Gość

Post autor: Gość »

KGF dobry, nic w nim nie brakuje.
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Brakuje redaktorów do DMG ;] Więcej przygód... Na pewno ktos z forumowiczów ma przygodę albo przynajmniej pomysł - pisać, wysyłać!
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Carchmage pisze:Brakuje redaktorów do DMG ;] Więcej przygód... Na pewno ktos z forumowiczów ma przygodę albo przynajmniej pomysł - pisać, wysyłać!
Do WFRP przygody czasem się jakieś znajdą (moje :D). Teraz pracuję nad kampanią, którą też zamierzam umieścić.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Na urodinki dostałem Warhammera 2 ed. i po świętach, jak będę miał czas, napiszę coś. :wink:
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

LOD pisze:Na urodinki dostałem Warhammera 2 ed. i po świętach, jak będę miał czas, napiszę coś. :wink:
NARESZCIE! Jeśli mógłbyś coś napisać, byłoby bardzo miło. Aha i kącik nie odnosi się tylko do drugiej edycji. Pierwsza ma więcej fanów i do niej też możesz pisać :) (ja sam zamieszczę w przyszłości parę tekstów do jedynki). Więc, czytaj szybko 2ed i pisz! Kącik musi się rozwijać :).
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Mój podręcznik do Warhammera 1 ed. straciłem, a poza tym to oba podręczniki różnią się bardzo niewiele. 8) Zresztą tak raczej niezamierzam wychodzić poza pisanie sesji w wersji opowiadania (i jak widomo głównie w nim będzie chodzić o początek i zakończenie bo reszta to musi być improwizacja - nieda się przewidzieć poczynań graczy).
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

LOD pisze:Mój podręcznik do Warhammera 1 ed. straciłem, a poza tym to oba podręczniki różnią się bardzo niewiele. 8) Zresztą tak raczej niezamierzam wychodzić poza pisanie sesji w wersji opowiadania (i jak widomo głównie w nim będzie chodzić o początek i zakończenie bo reszta to musi być improwizacja - nieda się przewidzieć poczynań graczy).
Ciekawe... A nic poza opowiadaniami nie będziesz chciał robić? :(
ODPOWIEDZ