Diablo RPG

Kącik Gier Fabularnych
delur
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2005, 17:46

Post autor: delur »

Przenieść Diablo na papier to coś jak przenieść strzelankę. Chodzisz i zabijasz od czasu do czasu bierzesz miksture. To nie ma najmniejszego sensu, ale pomysł BLACKSouL'a jest dobry, bo świat Diablo jest ...ee...oryginalny :)
Obrazek
Obrazek
Delur słucha:
Obrazek
Obrazek
Durga
Majtek
Majtek
Posty: 110
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 14:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: Thorris

Post autor: Durga »

delur pisze:Przenieść Diablo na papier to coś jak przenieść strzelankę. Chodzisz i zabijasz od czasu do czasu bierzesz miksture. To nie ma najmniejszego sensu, ale pomysł BLACKSouL'a jest dobry, bo świat Diablo jest ...ee...oryginalny :)
Podpisuje się pod tymi słowami i pragnę jeszcze dodać że co jak co ale diablo to się na RPG nie nadaje bo co to za RPG gzie przechodzi się tylko z lokacji do lokacji i zabija jak najwięcej nic niemogących nam zribić idiotów
"Niewiedza nie stanowi usprawiedliwienia dla nieprzemyślanych działań. Gdy się nie wie, gdy ma się wątpliwości, warto jest zasięgnąć porady..."
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Durga pisze:
delur pisze:Przenieść Diablo na papier to coś jak przenieść strzelankę. Chodzisz i zabijasz od czasu do czasu bierzesz miksture. To nie ma najmniejszego sensu, ale pomysł BLACKSouL'a jest dobry, bo świat Diablo jest ...ee...oryginalny :)
Podpisuje się pod tymi słowami i pragnę jeszcze dodać że co jak co ale diablo to się na RPG nie nadaje bo co to za RPG gzie przechodzi się tylko z lokacji do lokacji i zabija jak najwięcej nic niemogących nam zribić idiotów
No właśnie... Pamiętajcie o tym, że Diablo to nie tylko sieczka... Kto czytał książki Diablo zrozumie o co mi chodzi... Przecież ten świat także ma fabułę...
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

To teraz przezyjecie shock. Istnieje Diablo rpg, co wiecej przygotowane jest na bazie didika :P Tak wiec wystarczy kupic podrecznik i heyah. Didik w ktorym sie ciagle walczy dobrze odda klimat gry :P
Eberk
Majtek
Majtek
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 16:36
Numer GG: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Eberk »

Ale nam chodzi żeby Diablo RPG niebyło kolejnym DnD(oczywiście nie mówie że DnD jest złe bo jestem fanem) tylko można by było stworzyć nowego RPG-a i może było by to ciekawe. Wiecie może Diablo RPG nie wypaliło by ale czemu by nie spróbować. Ja to się za to nie wezmę bo ja nie jestem aż tak zaawansowany ale jest wielu ludzi którzy chcieli by to zrobić.
A to Diablo RPG to ja nie wiem czy to lepsze od DnD.(To które ponoć istnieje).
Obrazek

http://s13.bitefight.pl/c.php?uid=20114-kliknij a odkryjesz nowy mroczny świat

nie ma że YO!!!
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Świat Diablo to po prostu kolejny swiat, w którym można umiejscowić rozgrywkę. Nie jest jakiś lepszy od dowolnego innego, poza tym że pozwala fanom Diablo znaleźć się w świecie swojej ulubionej gry. Zresztą jest on całkiem nieźle opisany, w końcu oprócz tego co widzimy w samej grze są powieści, dodatkowe materiały, mapki...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

BLACKSouL pisze:No właśnie... Pamiętajcie o tym, że Diablo to nie tylko sieczka... Kto czytał książki Diablo zrozumie o co mi chodzi... Przecież ten świat także ma fabułę...
Zayl żądzi! Najlepsze jest to że co jedna książka to lepsza była. 8) Co do Dioblo podobnego systemu to bym chyba świat z gry przeniósł a klimat z książek. 8)
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
EDAS
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 15:11
Numer GG: 0

Post autor: EDAS »

Wbrew temu co sądzi wielu ludzi Diablo ma bardzo ciekawą fabułe, w której można by umieścić jakiegoś rpg'a. Nie jest to przecież tylko zwykła rąbanina. Małą różnorodność klas rekompensuje nam duża ilość umiejętności przez co każda postać prowadzona przez gracza mogłaby być unikatowa i jedyna w swoim rodzaju. Wystarczyłoby do wątku głównego dodać jakieś pomniejsze, związane z czymś innym np. poszukiwaniem artefakty, który pomógłby w walce z Diablo i jego braćmi itp.
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

E tam, kilka klas zawsze można samemu wymyślić a świat diablo jest całkiem ciekawy, wystarcy pożyczyć mechanikę z jakiegoś RPeGa czy nawet samemu takową wymyślić (bo co by nie mówić mechanike diablo nie obejmuje wielu akcji poza walką).
De gustibus non est disputandum, no nie?
Eberk
Majtek
Majtek
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 16:36
Numer GG: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Eberk »

Co do tworzenia postaci to się zgadzam. Bo to było by trochę :x wkurzające. Ludzie grali by tą samą postacią(przenośnia).A poza tym to nie mozna by było dobrze odgrywać swojej postaci ;). A śwait jest dość ciekawy tylko można by go trochę uzdatnić o szczegóły. A fabuła to już kampania :lol: A mechanikę to można by od jakiegoś RPG-a zapodać i już mamy gotowego RPG-a (jakie to proste :lol: )
Obrazek

http://s13.bitefight.pl/c.php?uid=20114-kliknij a odkryjesz nowy mroczny świat

nie ma że YO!!!
EDAS
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 15:11
Numer GG: 0

Post autor: EDAS »

Proste i wygodne, a rozgrywka mogłaby być bardzo ciekawa i wciągająca. W końcu za coś lubimy tę grę, choć od jej premiery minęło jż ładnych parę lat.
impostor
Marynarz
Marynarz
Posty: 392
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 08:22
Lokalizacja: Prosto z trzewi molocha!
Kontakt:

Post autor: impostor »

To mogłoby być dobre, ale gdyby odrzucić cały narzucony przez grę system rozwoju postaci, a nawet klasy, i wszystko zacząć pisać od nowa. Inaczej będzie to, jak to niektórzy przedmówcy prawili, prosta rąbanina.
Zadanie jest trudne, ale do zrobienia. Na pewnym forum, kiedyś widziałem RPG w świecie Mortal Kombat, i tylko dwie z 16 profesji mogły posługiwać się jakąkolwiek sztuką walki.
Obrazek

Obrazek
Eberk
Majtek
Majtek
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 16:36
Numer GG: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Eberk »

To mogłoby być dobre, ale gdyby odrzucić cały narzucony przez grę system rozwoju postaci, a nawet klasy, i wszystko zacząć pisać od nowa. Inaczej będzie to, jak to niektórzy przedmówcy prawili, prosta rąbanina.
Zadanie jest trudne, ale do zrobienia. Na pewnym forum, kiedyś widziałem RPG w świecie Mortal Kombat, i tylko dwie z 16 profesji mogły posługiwać się jakąkolwiek sztuką walki.
Sądze że nie trzeba by tego ODRZUCAĆ a tylko zmienić. Barbarzyńca czy nekromanta byłby jedną z wielu klas do wybrania, tylko wybierałoby się rase. Oczywiście atrybuty czy umiejętności też można by było wybierać samemu. Jak już pisałem świat można by tylko uzdatnić o kilka szczegółów czy krain.
FABUŁA zdarzenia można by umieścić w przez siebie wymyślonym momencie lub od razu po zdarzeniach z gry. Powiedzmy: po pokonaniu mrocznej trójcy pojawia się wielka zła krowa i terroryzuje pobliskie wioski
a jej mhroczni słudzy rozprowadzają po okolicy marihuanę :twisted: .
Czy jakoś tak :)

Może są jacyś chętni do tego projektu od razu mówie że ja się chyba do tego nie nadaje :oops:
Obrazek

http://s13.bitefight.pl/c.php?uid=20114-kliknij a odkryjesz nowy mroczny świat

nie ma że YO!!!
dziobon
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: środa, 25 października 2006, 17:34

Post autor: dziobon »

Ja raczej nie gustuje w Diablo,po prostu mnie to nie kreci . Wole za to pogarc w np. Dungeon Siege 2 ktora bardzo polecam, sam przeszlem z 3 razy. Nie ma jak narazie lepszego rpga
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Tu powina być wstawka: "elementy zaawansowanego odgrywania postaci i wczuwania się w nastrój w grach hack'n'slash" :D Jeżeli powstanie papierówka DS II to ja pierwszy wszystkich przeprosze narazie tyle: DSII to nie cRPG...

Piszcie może to ja czymś nie wiem ( np.: że papierówka DS II wyszła już dawno) :D
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Wyszedł chyba setting do d20 :P.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Dla mnie, powtarzam, pomysl bez sensu. Jak ktos chce, niech sobie zagra w Diablo na mechanice D20, Earthdawna czy jakiej tam uzywa.
PS: A jak ktos jeszcze raz napisze "przeszlem", to znajde i tak zasune z banki, ze sie mowic po polsku nauczy.
ODPOWIEDZ