Arkona

Kącik Gier Fabularnych
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

(zwiastunek II dodatku) :)

Rodzimy świat Arkony powstał wiele pokoleń temu. Od tamtej pory trwają nieustające zmagania sił pradawnych tradycji i chrześcijańskich najeźdźców.

Czy zdołasz przechylić ich szalę?

Poznaj tajniki niknącego świata, wraz z zamieszkującymi go, magicznymi istotami, ich zwyczajami, społecznościami i kulturą. Odwiedź ich wioski wite z pnącz, kute w skale, plecione z gałęzi. Zapoznaj się z typowymi wyrobami.
Od ciebie zależy, czy odwieczny porządek będzie w zupełnym odwrocie, czy zdoła rozkwitnąć na krótko w swym ostatnim porywie.

Przed sobą masz "Opowieść...", będącą nieoficjanym rozszerzeniem Arkony o opis ras dzielących ziemie z ludźmi epoki Piastów.

Dodatek zawiera:

* szczegółowe przedstawienie 5 ras
* opisy nowych lokacji (terenów i miast)
* kilkanaście nowych archetypów rasowych
* ponad 10 nowych specjalności i szkoleń
* ponad 20 nowych broni i zbroi
* kilkaset imion
* opisy mikstur, dialektów i wierzeń
* scenariusz przygody "Świątynia"
* opowiadanie "Czoprynowe Uroki"

Plik wisi w dwóch miejscach:

http://iwankow.ps.pl/Arkona-Rzecz_o-v1_8.pdf
http://www.nast.pl/katedra/arkona/Arkon ... o-v1_8.pdf

Autorzy zapraszajá do lektury i dyskusji.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Post autor: Brzoza »

Pytanie tylko - czy takie zapotrzebowanie w ogóle istnieje?
Wg. mnie nie istnieje.
dużej mierze mity, legendy itp, a nie prawdziwe, historyczne dane.
Ależ są historyczne dane poparte naukowo i innymi źródłami. CHociazby w sagach.

Z arkoną zerwałem... hmm..

ale pomimo tego że wszyscy mówią "świetny system" "naprawdę fajny" z arkoną nic się nie stało. Moze to wina graczy, którzy nie w czas kupowali książkę? (przypominam że najpierw kosztowała 70 potem 30, kiedy wydawaca uznał że opróżni magazyny), czy to wina wydawcy który uznał że arkona nie sprzedaje się tak jak powinna? W kazdym razie wiem, że z czasów jak arkona była dla nie superekstra mega wypasionym systemem i byłem tylko w nim zauroczony, zostanie pamiątka w lesie którą wyryłem na drzewie :)

Ps. Miałem pomagać w dodatku powyższym, w wiecu opolan pomagałem.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
asmodeusz
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 20:02

Post autor: asmodeusz »

grałem w arkone- systemu z tak gigantyczną liczbą niedociągnieć pomyłek i baboli w życi nie widziałem.... ogulnie w tym podręczniku podoba mi się tylko oprawa - solidna ale sam system nie jest wart funta kłaków - choć nie wątpie żę również on znalazł swoich amatorów- każdy system możę być naprawiony przez zdolnego MG
Mamo... Po co Ci ten nóż... Mamo !?...
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Łatwo jest porównywać pierwsze wydanie jedynego podręcznika do nowego systemu z innymi, istniejącymi już systemami, obudowanymi już kultem, własną historią, masą książek i dopracowanymi w czasie.
Tylko czy takie porównanie ma jakikolwiek sens i miarodajność, to już inna sprawa.
Ciekawa jestem swoją drogą, jak wyglądały pierwsze szkice innych systemów... Czy od razu były super dopracowane, przemyślane i kompletne? Założę się, że tak :P
Bronię Arkony. Nie jest ona moim ulubionym światem na pewno, ale mój ulubiony ma ten sam problem co arkona - leniwych graczy/mg, skąpiących wyobraźni i pracy własnej nad przygodami.
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karczmarz »

Hmmm

Neuroshima i Monastyr też jakos calkiem niedawno wchodziły na rynek jako nowosci (i trzeba przyznac ze w Neuro 1.0 tez krzaczy się od błedów :P) wiec w sumie dobre błedy nie sa złe.

Swoją droga Arkona naprawde rozeszła sie tak jak swieze bułeczki? Wow niewiedziałem. Myslalem ze fakt iż w kazdym Empiku miesiacami były mega promocje Arkony za chyba 20 zł to był efekt tego ze nikt tego nie chcial kupowac :P
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Post autor: Brzoza »

Heh, Lea, my się znamy ;)
Arkona to JEST mój ulubiony system(potem jest mój własny autorski ale to zupełnie inna bajka :P ni będe skromny.). Nie będe tego ukrywać, ale już dawno nie grałem w rpg w realu, zawsze na jakiś forach czy coś.
ogulnie w tym podręczniku podoba mi się tylko oprawa - solidna ale sam system nie jest wart funta kłaków
Pewnie dlatego że to jest rodzime(świat, mitologia), a to co polskie to przegrane huh?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Nie słyszałam, Karczmarzu, o żadnych bułeczkach. Obniżka, jak kolega podał, w domyśle powodowana była tym, że wydawca spodziewał się wyprzątnąć magazyn. Powrót do pierwotnej ceny detalicznej to pewnie znak, że już stracił nadzieję.
Brzoza... można i tak to nazwać.
Ludzie czytajcie dodatek. Może akurat coś komuś do gustu przypadnie. I komentować te dodatki też by się przydało, do roboty :wink: .

edit.
Intryguje mnie Karczmarzu Twój podpis. Czy te krzyżyki przy systemach to zaliczone zgony własne? Tylko wobec tego cóż mogą oznaczać krechy...
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karczmarz »

Hmmm
edit.
Intryguje mnie Karczmarzu Twój podpis. Czy te krzyżyki przy systemach to zaliczone zgony własne? Tylko wobec tego cóż mogą oznaczać krechy...
RPG CODE - take cuś ktoś kiedyś wymyslil
asmodeusz
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 20:02

Post autor: asmodeusz »

Brzoza pisze:Pewnie dlatego że to jest rodzime(świat, mitologia), a to co polskie to przegrane huh?
A i tu sie nie zgodze mitologia słowiańska jest akurat spoko i nie nażekam na nią , z resztą sam należę do bractwa wojów i na słowiańszczyzne nie nażekam za to nażekać moge na czasy w Polsce i europie po 12 wieku bo to jest dopiero syf :evil:
Mamo... Po co Ci ten nóż... Mamo !?...
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

asmodeusz pisze:za to nażekać moge na czasy w Polsce i europie po 12 wieku bo to jest dopiero syf :evil:
Czy to wtedy wprowadzono ortografie?
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
asmodeusz
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 20:02

Post autor: asmodeusz »

ehhhhh. dzieci.... jak dzieci. z reszta i tak 90 % z tąd to dzieci wiec co tam. a co do ortografii to szkoda mi na to czasu
Mamo... Po co Ci ten nóż... Mamo !?...
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Post autor: Obelix »

a na Tawerne czasu ci nie szkoda? skoro nie masz czasu aby poprawic pare literówek to musisz byc strasznie zapracowanym człowiekiem!


BTW - w weekend będe miałczas to oblookne ponieważ arkonę bardzo lubie
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
ODPOWIEDZ