Najlepszy czar

Kącik Gier Fabularnych
Frater
Pomywacz
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2007, 21:16
Lokalizacja: Z Radomia, krainy Pogromców Scyzoryków !

Najlepszy czar

Post autor: Frater »

Który czar z dowolnego systemu fantasy podoba wam się najbardziej/ uważacie go za najlepszy. Wiem że to dość ogólny temat, bo różne czary mają różne zastosowania, ale każdy mag ma chyba swojego ulubieńca. Ja naprzykład lubię "ogniste nasiona", czar druida z D&D. Żołędzie i Jagody stają się granatami bądź bombami. Polubiłem gdy walczyłem sam ( bo drużyne zabili w trakcie walki) z grupą jakiś dziwnych Muta-bandytów (MG sobie wymyślił) w lesie pełnym żołędzi...
Neo-mnich z D&D na 25 poziomie...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Krwawe Natarcie - wokół ofiary pojawia się kilka magicznych latajacych dłoni i wiadro krwi, któe zostaje na nią wylane. Rączki oczywiście zaczynają wylaną krew wcierać w ofiarę.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Pomijając super ekstar czary Horrorów i Smoków za najlepszy czar uważam Uschnięcie kończyny w EDku. Ksenomanta złowrogo szepcąc "Schnij" wskazuje na rękę tudzież nogę ofiary, a ta zamienia się na coś podobnego do gałęzi.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Jeśli chodzi o czary niedostępne dla gracza to "Zdzieranie skóry" z ED. Polega to na tym, że skóra odrywa się od reszty ciała a Horror może sobie nią obracać we wszystkoe zstrony :D

A jeśli chodzi o czary dostepne dla gracza to fajne jest przywołanie demonów w Monastyrze. Niektróre demony są na prawde fajne ;)
.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Ja tam za bardzo na czarach się nie znam, bo gram tylko w WFRP, ale nie magiem. A jak tylko mam maga w drużynie, to okazuje się on jeszcze gorszym od Rincewinda, bo nie zna fajnych czarów. Jeden umiał rzucić tylko "Magiczny pocisk" i "Odgłosy", a drugi "Porażenie" i "Ochronę przed deszczem". Ale ogólnie podoba mi się czar znaleziony w podręczniku, a mianowicie "Przywołanie Smoka Ziemi". Po pierwsze robi niezły rozpiździel, a po drugie jego składnikiem wspomagającym są "wciąż bijące serca sześciu humanoidów". LOL. Był jeszcze czar (a raczej rytuał), który wymagał w ofierze mężczyzny i kobiety, którzy nie jedli od tygodnia. Jak kumpla na sesji przygłodziliśmy, to się śmialiśmy, że wypróbujemy na nim czy to działa :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Ja to mam ulubione combo w WFRP. Wzięło się ono z czasu jak będąc Guślarzem trafiłem do więzienia o zaostrzonym rygorze. Postać miałem raczej krnąbrną i karzczmarz... eee naczelnik się na nią wkurzył jak zamówiła "dziewczynki do mojego pokoju" i wysłał do mojej celi więziennego pederaste - grubego obleśnego typa lubiącego pchać od tyłu. Nie ma to jak ogłuszenie i płomyk. Tylko kiepsko sie śpi na kamiennej podłodze jak sie siennik sfajczy....
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Tevery Best »

Klasycznie do oporu: Magiczny Pocisk (ten DeDekowy, sprawdza się super nawet na wyższych levelach, a dostępny jest od pierwszego) oraz The Immortal Fajerbol. Kropka. Ale spoko jest też zaklęcie "Simulacrum" tworzące kopię danej osoby ze śniegu i lodu (częściowo). Aż chce się takiemu powiedzieć "bałwan"... No i Widmowy Zabójca: formuje lęki podświadomości ofiary w jeden kształt. Śmierć ze strachu na miejscu albo 3k6 obrażeń... miodzio. Tylko jest jedno "ale" w pewnych warunkach ofiara może skierować zaklęcie przeciw tobie.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Megawzwód

A czemu? Bo dziala na zabojcow magow ;P
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Nazywało się to chyba "Uścisk Ngyoty" - czar z Zewu Cthulhu. Polega on na tym, że zaciskasz dłoń, a w niej pojawia się serce ofiary, które miażdżysz. :) Może to i szczeniackie, ale jakoś zawsze mi się ten czar podobał!
Visius
Majtek
Majtek
Posty: 133
Rejestracja: czwartek, 18 stycznia 2007, 14:09
Numer GG: 3705860
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: Visius »

Dedekowy palec śmierci, to dopiero szczeniacki czar. Ale jakby nie było lubię go i gdy gram czarodziejem bardzo często go stosuję. Rozbudowany opis tego jak moja postać wyciąga palec w kierunku jakiegoś przeciwnika zawsze przyprawia mnie o dreszcze na plecach. ;)
Obrazek
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

Welon zepsucia - Warhammer(magia czarnoksięska). Wsystkie postacie w promieniu 5 metrow gwaltownie gnija tracac 1 PZ co runde do momenu udanego rzutu SW. Postać, która straci 2 lub wiecej PZ otrzymuje mutacje chaosu.

Ostatnio rzucilem podczas sesji taki czar na graczy. Krasnolud otrzymal prezent w miejscu gdzie plecy traca swoja szlachetna nazwe :twisted: w postaci ogona.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ulubiony czar... Hmm...

DnD -> "Transformacja Tensera"? Czy jakoś tak... Pamiętam, że zabójczy czar ;).

WFRP -> tu wybór będzie prostszy... Moim ulubionym czarem w Młotku jest "Mroczne Przeznaczenie", skreślające jednego PP lub zwiększającego poziom krytycznej rany do +10. Miodzio.
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Post autor: kaziu »

ED: 15 krąg nekrofil: na dość dużym(duże pobojowisko) ożywiają się zwłoki i są pod twoją kontrolą :D

15 krąg czarodziej: zamykasz spory obszar w butelce.....:D

DnD: przemiana tensera i palec śmierdzi


Z autorskiego systemu (takiego samogonu) promień paladyna czy cuś :D

Podpalenie+spory dmg
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Tevery Best »

BLACKs pisze:DnD -> "Transformacja Tensera"? Czy jakoś tak... Pamiętam, że zabójczy czar ;).
Czy ja wiem... nadaje ci właściwości bojowe, podstawowe biegłości w walce bronią, trochę HP, niekoniecznie dużo Siły i Zręczności... ale nie możesz rzucać czarów, a było, nie było są one głównym źródłem siły maga, a rzucanie się w walkę wręcz bez pancerza i przy nadal małej HP to prawie pewna śmierć... Dobre, ale na koniec walki, jak już nie masz czarów, a wróg ledwo dyszy.
kaziu pisze:DnD: przemiana tensera i palec śmierdzi
Tja, komponent somatyczny (czyli gest) - grzebiesz sobie palcem w... zębie. Warunek: nie możesz myć zębów. :wink:
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Długo z pewnym Widłakiem śmialiśmy się z dedekowego czaru "Oziębły Dotyk". Uwaga, nie stosoawć na małych dzieciach! :P
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Jest w Poza Czasem taka moc (akurat są tam czary i moce, ale potraktujmy jednakowo, bo jedno i drugie to takie spelle)... To się chyba nazywało "przekazywanie słów" albo "głosy z oddali", nie pamiętam, ale polegało na tym, że bohater może bliskiej osobie (komuś, kogo zna) przekazać na odległość jakieś uwagi swoim głosem. Jakoś mnie to urzekło bardzo. W tym systemie w ogóle mają ciekawe i przydatne czary, a kapłaństwa poszczególnych bóstw naprawdę się bardzo różnią, nie jak w dd.
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Post autor: Septimus Helmheid »

Oddech smoka - D&D. Nagle znikad pojawia sie smoczy leb i zionie ogniem wszedzie naokolo. To samo co kula ognia, tylko ponad dwa razy wieksze pole razenia, a zabija wszystko za pierwszym razem. tylko doskonale chroniony magia obronna mag i smok moze uniknac obrazen.
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
ODPOWIEDZ