Moja szczęśliwa kostka

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Mój kumpel ma zabójcze kostki, tzw zabójcy graczy. Specjalnie poszedł do empiku, i chyba z godzinę turlał, zanim je wybrał. Najlepiej, jak jeden z graczy musiał wyjść w trakcie sesji i MG przejął jego postać (Od początku gry nie udała mu się żadna akcja). 6 razy pod rząd krytyki, zadane pałką. Od tej pory nazwywamy ją "magiczną pałką".
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Jeśli chodzi o moje ulubione to moja przezroczysta k20. Fajnie sie przez nią patrzy. Miałem też fajny zestaw ale gdzieś się zapodział (na jakimś obozie pod łóżkiem chyba zostawiłem ;( ). A jeśli chodzi o ulubione w ogóle to podoba mi się leśna k6 którą podarowałem na urodziny kumplowi. Po przerzuceniu się na Neuro rzadko mu isę przydaje ale fajnie wygląda :P
.
TomEdo
Marynarz
Marynarz
Posty: 196
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 12:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja szczęśliwa kostka

Post autor: TomEdo »

Ja nigdy nie miałem szczęśliwej kości, za to mój kolega ma szczęście wszystkimi :D , najgorsze jest to, że jak on jest MG to daje strasznie trudne testy zapominając, że my nie mamy takiego szczęścia :D .

Za to mój brat jest strasznym pechowcem. Ale czasami ma takie przebłyski, że same krytyki mu lecą, zdarza się to wtedy gdy losy całej drużyny zależą od jego rzutu (on jedyny umi piltować statek kosmiczny więc takie sytuacje są dość częste) :D .

Może nie można nazwać ją szczęśliwą ale bardzo podoba mi się moja ognista k20. Przynajmniej gracze przeżywają sesje :D .
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Moja szczęśliwa kostka

Post autor: Force »

Mój zestaw kości jet zwykły: od k4 do k12 sa czarne, jedna z k10 jest niebieska żeby sie nie myliły, i oczywiscie k20 jest czerwona. Mam także przezroczystą, duża 5 cm diameter kostke k6 (w kazdym kiosku kupicie :P) i kostkę k6 z Monopoly która pomalowałem na czarno ( teraz jest czerwona bo wybalkła)

Co do ich szczęsliwości... Chociaż nie wierze w szczeście to nie wiem dlaczego ale na czerwonej k20 prawie zawsze wychodzi wynik w okolicach 14-18 a i 20 często wypadaja.

Gracze obsesynie nie chcą brac mojej PRZEKLETEJ KOŚCI ( bo w ich łapach zawsze wynik oscyluje koło 5 ):P i rzucaja własnymi.

A tej przezroczystej używam do wymusznia posłuszenstwa na sesji. Dziwne? Wcale nie. Wiecie jak boli uderzenie takim kawałkiem plexi? ;)
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Ideał Kostki

Post autor: mqm »

Jakie kostki najbardziej lubicie? Opisujcie swoje ulubione kostki i przedstawiajcie swoje ideały (nawet jeśli nie istnieją). Jeśli udało wam się zdobyć link do ciekawej kostki/kostek zamieszczajcie go tutaj.

W ankiecie można zaznaczyć max. 4 pozycje. Zaznaczcie kolor, materiał i ozdoby w których najbardziej gustujecie. Jeden Głos przydzielajcie do czego chcecie ;).

http://www.q-workshop.pl -Zna chyba każdy. Tu jest dość sporo ciekawych pozycji.
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ideał Kostki

Post autor: Karczmarz »

Hmmm

Czytelne!
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Ideał Kostki

Post autor: Kruk »

Koski muszą być przede wszystkim klarowne. Lubię te bez ozdób, ale jeśli zdobione także są czytelne-nie mam nic przeciwko nim.
Sex, Drogen und Industrial
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Ideał Kostki

Post autor: jokemaster »

Ach cóż za spamerski temat. Mój ideał kostki to taka na której zawsze wypada to co chce. Niestety jak powrzechnie wiadomo ideały nie istnieją. A co do wygladu to preferuje standardowe białe z czarnymi oczkami bez żadnych zbędnych bajerów.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Ideał Kostki

Post autor: Ravandil »

jokemaster pisze:Ach cuż za spamerski temat.
Chyba "cóż"... To czy jest spamerski, zależy od użytkowników ;)

Ja najbardziej lubię kości plastikowe (innymi można zrobić krzywdę, jak się kogoś trafi :P), najlepiej w niebieskim kolorze (mój ulubiony). Do tego albo półprzezroczyste, albo z jakimś subtelnym, nie gryzącym w oczy deseniem i wyraźnymi cyferkami. Dobrze też, jeśli są pasujące do klimatu danej gry, bo grać w WFRP używając kości z symbolami promieniowania (w sam raz do Neuro) trochę nie pasuje ;) No i właśnie takie kości mam i jestem z nich zadowolony :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Ideał Kostki

Post autor: mqm »

Mi ostatnio wpadły w oko czarne kostki runiczne z czerwonym napisem http://q-workshop.com/products.php?lang ... o-czerwone. Są takie "mhroczne" :lol: . W sam raz na wyprawę do podziemi. Zastanawiam się też nad inwestycją w stalowe kostki z Rebela. Troch drogie a kasy mało :).
Na razie muszę zadowolić się malutkimi (ok. 1,5 cm średnicy) fioletowymi perełkami. Są urocze i takie milutkie 8) . Jak to mówi mój kolega "Mażna nimi rzucać i rzucać i nigdy się nie znudzi!". Kojarzą mi się z magią. Fiolet doskonale kontrastuje ze złotymi cyframi. Są jednak nieco za małe i to mnie w nich razi.
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Ideał Kostki

Post autor: BLACKs »

mqm pisze:Mi ostatnio wpadły w oko czarne kostki runiczne z czerwonym napisem http://q-workshop.com/products.php?lang ... o-czerwone. Są takie "mhroczne" :lol: .
Polecam, są wyśmienite! Jeden z graczy używa ich na moich sesjach ;).

Dla mnie ideał kości to:
- czytelna,
- lekka (czyt. dobrze się turlająca),
- wykonana z plastiku,
- z wielkimi cyframi,
- z najwyższym i najniższym wynikiem zastąpionym czymś klimatycznym (patrz kości nuklearne z q workshop),
- polane khrwią 666 niekrzczonych dzieci,
- mająca wbudowane radio control, by wypadało to co chcę.

Jakie to są niekrzczone dzieci? - fds

Błąd zamierzony - wziąłem go bodajże z przykazań prawdziwego metalowca. Proszę o nie wprowadzanie zmian do posta :P. [dop. BLACKsior]
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Re: Ideał Kostki

Post autor: Lea »

Sprawy praktyczne sprawami praktycznymi, ale kostka musi jednak wyglądać. :wink:
Nie cierpię kostek przezroczystych, kulistych, niebieskich, czerwonych, żółciutkich i jakich jeszcze. Moje typowe ulubione to białe/podobne z brązowymi napisami. I z pismem lub szlaczkami.
Zgodzę się całkowicie, że muszą pasować do świata. Dlatego do poza czasem moje mg wyposażyło mnie w celtyckie, a do arkony - w runiczne. W ogóle jestem straszny dzieciak i podobają mi się nawet trójkolorowe leśne z q-worka, a już kompletnie tamtejszy kolorowy egzemplarz do neuroshimy. Tylko że zdzierczy jest.
Stalowych nie widziałam. Za to ze starych czasów zachowałam planszówkową, kropkową kostkę drewnianą i bardzo jestem ciekawa jak by się sprawdzało stado kostek rpgowych z drewna. Zrobiłam kiedyś drewnianą perłową trójkę mojemu graczowi, ale tamto drewno było bardzo lekkie i kostka skacze jak elektryk na dyskotece zanim coś pokaże.
telitha i lú...
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Ideał Kostki

Post autor: kajtek Raulin »

Jakoś stereotyp kości niszczą k100 i za nimi nie przepadam.
Klimatu dodają runy,smoki,pająki,czaszki,znaki nuklearne na kostkach.Przezroczyste mogą być.
Ja posiadam zwykłą(ale nie zastąpioną)kość k6.(nie grywam systemowo więc nie potrzebuje innch)Owa kość jest zielona z białym kropkami oraz ma ścięte rogi.Bez żadnych dodatków.
Co do ideału kości dodam iż musi wypadać największa liczba :D

Podobają mi się jeszce kości k8.Takie małe śmieszne ^^.

Zapodam link do artykułu we wikipedi(fajne zdjęcia kości są)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci_do_gry
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: Ideał Kostki

Post autor: Elfin »

Mi osobiscie podobaja sie: Elfie szare kosci z q-workshopa, metalowe (miedziane) z rebela, inne zdobione, lesne, smocze i oczywiscie tradycyjne, stare, dobre kosteczki :D ... Problem czy kosci robia roznice w grze rozwiaze tak: Kosci dodaja poniekad takiego klimatu ( no w kazdym razie jest roznica, gdy rzuca sie zwyklymi plastikami przy swiecy a metalowymi badz zdobionymi), no i lepiej jest wyciagac je z sakiewki niz z plastikowego pudelka :D ...
Necoho
Pomywacz
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 17:49
Numer GG: 1680211
Lokalizacja: Babilon, Polska.

Re: Ideał Kostki

Post autor: Necoho »

Zestaw kości metalowe to jedno z moich próżnych zachcianek, ale widziałem je w akcji, po paru sesjach z użyciem takich kości stoły potrafiły wglądać nieszczególnie. Gracze byli dość impulsywni.

Ja mam od siedmiu lat ten sam zestaw, nie pasujące do siebie kolorystycznie marmurowe kości i jedną zwykłą niebieską k10 którą dostałem dziesięć lat temu od starszego kumpla. Wtedy nie wiedziałem co to rpg :D.

Inna sprawa, słyszałem kiedyś o graczach z oszukanymi, obciążonymi kośćmi. Czy to jakaś legenda krążąca w środowisku?
Obywatelu! O jakim numerze myślę?
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ideał Kostki

Post autor: Tori »

Przede wszystkim czy-tel-ne. Brak pajączków, smoczków, biohazardów i dziur po kulach. A zgiń, przepadnij osobo, która grasz kośćmi jak z tego linka (pomijając perły z prawej, k30 i dwa kryształki po lewej). Brzydkie to, takie "paćkane", ani to wygląda, ani nie jest czytelne.

Preferuję perły, albo kryształki, w ostateczności matowe. Proste, ładne, przejrzyste.
A tu zdjęcia mojego stuffu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Łącznie jest tam:
-Komplet niebieskich perełek
-komplet fioletowych perełek
-perełki zielone: k4, k6, 2xk8, k100 i k12
-k20: 3xfiolet kryształ, 2xniebieski kryształ, 1 niebieski perła, 2x pomarańczowy kryształ, 1 błękitny kryształ.
-2x kości uśmiechu
-1 duża k6
-25 okolicznościowych 2-złotówek
-3 "jakieś" monety
-1 łuska 9mm
-4 Jedyne Pierścienie :P
-Dwie sakwy.

I to by było na tyle :P

Obciążone? Chyba raczej nie, ale mogą się zdarzyć cwaniacy, którzy upiłują kant, i ta liczba nie ma prawa wypaść... No ale to można łatwo zauważyć.

Kości metalowe? W życiu. Równie dobrze możemy w stół klepać małym młotkiem. Takimi to rzucać tylko po podłodze- a będzie dudnić, że ho ho...
Edit:

Wiki prawdę Ci powie :P
Wiki pisze:Fałszowana kość to kość tak przerobiona, by częściej lub rzadziej lądowała na określonych polach. Fałszuje się przede wszystkim kości sześcienne, ponieważ to one są najczęściej wykorzystywane w grach hazardowych. Najprostszą metodą "majstrowania" przy kostce jest odpowiednie przycięcie lub zaokrąglenie jej krawędzi. W przypadku gdy kostka nie jest przezroczysta, można posunąć się do bardziej wyszukanych, a zarazem skuteczniejszych sposobów. Podstawowym jest umieszczenie przy jednym polu ciężarka zmieniającego wyważenie. Bardziej skomplikowane oszustwa pozwalają na stworzenie kości wyrzucających fałszowane wyniki jedynie, kiedy gracz tego chce. Przykładowo wewnątrz kości można wywiercić dwa lub więcej otworów i prowadzące między nimi kanaliki. W środkowym otworze umieszcza się niewielką kroplę rtęci. Podczas gry należy lekko opukiwać lub popychać kość, tak aby ruchomy ciężarek przesunął się w pobliże właściwej ścianki. Tego typu "popychane" kostki (ang. "tappers") zwykle mają na jednej ściance widoczne okrągłe nacięcie, wykonane w celu umieszczenia odważnika. Wyjątek stanowią profesjonalne kości przerobione fabrycznie i te wykonane z drewna. W drugim przypadku nacięcia można uniknąć poprzez wykorzystanie naturalnej inkluzji, przykładowo kamyka, wokół którego rosło drzewo.

Rolę odważnika może spełniać także umieszczona wewnątrz kostki półstała substancja o temperaturze topnienia minimalnie niższej od temperatury ciała człowieka. Najczęściej funkcję tę pełni wosk. Wystarczy dmuchnąć na kostkę lub przez chwilę mocno ścisnąć ją w dłoni, aby wosk rozpuścił się. W efekcie pole, przy którym znajduje się odważnik, staje się lżejsze i z większym prawdopodobieństwem po rzucie będzie znajdować się "na górze".

Mniej popularnym sposobem oszukiwania jest umieszczenie w kości niewielkiego magnesu. Jednocześnie należy zatopić w stole wiązkę metalowych kabli. Oszukująca osoba może zrezygnować z wpływu na dany rzut lub podłączyć kable do prądu. Zależnie od jego kierunku kość upadnie "do góry" jedną z dwóch możliwych stron.

Niekiedy fałszowanymi nazywa się także opisane wyżej kości o zmienionych oznaczeniach. Wykorzystywany w nich sposób oszustwa jest bardzo prosty i łatwy do wykrycia.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Ideał Kostki

Post autor: BLACKs »

Inna sprawa, słyszałem kiedyś o graczach z oszukanymi, obciążonymi kośćmi. Czy to jakaś legenda krążąca w środowisku?
Wspomnę o tym, że na Cytadeli widziałem kiedyś zestaw odpowiednio obciążonych kości. Oszukana k20 nazywała się... HAPPY PALADIN :D.
ODPOWIEDZ