ulubiony charakter

Kącik Gier Fabularnych

ulubiony charakter

praworzadny dobry
8
5%
neutralny dobry
23
13%
chaotyczny dobry
34
20%
praworzadny neutralny
7
4%
neutralny
26
15%
chaotyczny neutralny
35
20%
praworzadny zly
17
10%
neutralny zly
11
6%
chaotyczny zly
13
7%
 
Liczba głosów: 174
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ktoś tak, tylko jeszcze nie wiem kto, bo widziałem posta co pisało że lubi charakter chaotyczny- neutralny, bo lubi złe charaktery... A co do twojej opini na temat charakteru chaotycznego- neutralnego to się zgodzę- są te charaktery "niegrzeczne" ponieważ mogą robić rzeczy których charakter neutralny-neutralny nie może.

A oto opis z drukowanego ze głównej strony Kryształów podręcznika do Kryształów Czasu, charakteru chaotycznego- neutralnego:


chaotyczny neutralny /Chaot.Neutr./ - nie znosi monotonii i kieruje się zawsze potrzebą chwili, a ponieważ nie zwraca zbytniej uwagi, na to co czyni chyba, że zaczyna przesadzać, jest nieobliczalny.

Krótko i zrozumiale...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Chaotyczny neutralny i neutralny są fajoksie. To jest to co Jelcyny lubią najbardziej, pełna swoboda, posiadanie wszystkiegio w dolnej części pleców itd.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

Ja nie używam charakterów dla postaci. Po prostu czyny i postępowanie określają jej charakter. Oczywiście jednego dnia nie można być praworządnym paladynem, a jutro zabic bezbronna staruszke przy okazji paląc wioske i wieszajac w niej wszystkich ludzi.
Sir Wichus
Majtek
Majtek
Posty: 89
Rejestracja: wtorek, 2 maja 2006, 16:37
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Post autor: Sir Wichus »

Zagłosowałem na neutralny dobry, bo nie lubie wtrącać się w różnego rodzaju konflity (jeśli jest to sprzeczne z fabułą) moje postacie nie zabijają przeciwników bez potrzeby, chyba że naprawde zajdą mi za skóre.
Czas to pieniądz,
a pieniądz to PIWO.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Gram najczęściej Chaotyczną Dobrą postacią ale zastanawiam się nad sprobowaniem Chaotycznego Neutralnego... Chyba więcej możliwości... Ale czy moje sumienie to zniesie :)
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Jaedda
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: środa, 6 września 2006, 16:23
Lokalizacja: z wiesi;)

Post autor: Jaedda »

wybrałam mimo wszystko dobry, czyli charakter chaotyczny dobry, bo takimi postaciami najlepiej mi sie gra.
Eberk
Majtek
Majtek
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 16:36
Numer GG: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Eberk »

Ja wybrałem chaotyczny dobry, bo jakoś tak prawie zawsze takim gram i sądze że jest najmniej problematyczny, chyba że neutralny chaotyczny ale ja w RPG wole być Dobry bo to mniej problematyczne :wink:
Obrazek

http://s13.bitefight.pl/c.php?uid=20114-kliknij a odkryjesz nowy mroczny świat

nie ma że YO!!!
Lestat
Pomywacz
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 21:03
Lokalizacja: Neverwinter=>
Kontakt:

Post autor: Lestat »

Ja najbardziej lubie praworządny zły 8) nie wiem dlaczego ale gra się nim superowo, bo jest się na granicy dobra i zła :twisted:
ObrazekObrazek
http://www.f-a-e-r-u-n.blog.onet.pl -blog z moimi opowiadaniami *,...,*GiVe Me YOuR sOuL *,...,*
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Lestat pisze:Ja najbardziej lubie praworządny zły 8) nie wiem dlaczego ale gra się nim superowo, bo jest się na granicy dobra i zła :twisted:
Dawno takich bzdur nie widziałem. Praworządny zły jest najbardziej złym charakterem jaki moze być - i najdalej od dobrego i chaotycznego jak sie da. To co napisałeś świadczy o tym, że nie potrafisz odgrywać tego charakteru, bo odgrywasz prawdopodobnie chaotyczny zły, albo chaotyczny neutralny...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Lestat
Pomywacz
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 21:03
Lokalizacja: Neverwinter=>
Kontakt:

Post autor: Lestat »

Szczerze powiedziwszy nie wiem o co biega w charakterach; jak grałem w NWN to spróbowałem grac po troche każdym charakterem i dla mnie najlepszy wybór to postać elf-łowca-praworządny dobry, dlatego tak napisałem.
ObrazekObrazek
http://www.f-a-e-r-u-n.blog.onet.pl -blog z moimi opowiadaniami *,...,*GiVe Me YOuR sOuL *,...,*
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Ja cię w końcu zatłukę :/
To jest KGF a nie CRPGc! Jedno pytanie Lestat... czy ty w ogóle grałeś w gry fabularne? Bo mi sie wydaje że nie...
A co do charakterów: nie lubie ich ogólnie. Lecz jesli trzeba to zwykle jest (w skali DnD oczywiście) neutralny zły/neutralny dobry/chaotyczny neutralny (choć troche przesadzony, bo zwykle taka postac moja ma lekkiego fioła ;)). W młotku zaś chyba neutralny.
Lestat
Pomywacz
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 21:03
Lokalizacja: Neverwinter=>
Kontakt:

Post autor: Lestat »

Sorry Revres :D trochę się pomieszałem, wielkie dzieki za wyjaśnienie 8) sory za pomyłke
ObrazekObrazek
http://www.f-a-e-r-u-n.blog.onet.pl -blog z moimi opowiadaniami *,...,*GiVe Me YOuR sOuL *,...,*
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Właśnie naszła mnie taka myśl, że trudno jest jednoznacznie określić charakter człowieka. To sytuacje jakie spotykamy na swojej drodze często wymuszają konkretne zachowania. Ma to odniesienie także do RPG, gdzie odgrywając postać o niejako narzuconym charakterze zdarza się zboczyć z wyznaczonej drogi.
Tłumacząc na ludzki: nie da się ciągle postępować zgodnie z opisem wybranego charakteru, gdyż w niektórych skrajnych sytuacjach nawet postać chaotycznie zła jest w stanie zrobić dobry uczynek.
Obrazek
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Chyba praworządna zła ^_- (w końcu to ona jest najbardziej "zła"). Osoba zła moze spełnić dobry uczynek, dlaczego nie... o ile pomoże bądź przynajmniej nie przeszkodzi jej to w interesach :)
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Server Revres pisze:Chyba praworządna zła ^_- (w końcu to ona jest najbardziej "zła").
Fakt, dopiero teraz zauważyłem co napisałem. ;)
Osoba zła moze spełnić dobry uczynek, dlaczego nie... o ile pomoże bądź przynajmniej nie przeszkodzi jej to w interesach :)
Niekoniecznie tylko wtedy. Są sytuacje, które wymuszają spontaniczny czyn, który nieraz całkowicie przeczy naszym interesom.
Obrazek
Lestat
Pomywacz
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 21:03
Lokalizacja: Neverwinter=>
Kontakt:

Post autor: Lestat »

W grach często zachowujemy się tak jak byśmy się zachowali w realnym świecie. Więc gdy gramy dłuższy casz to charakter się sam stabizizuje i w pewnym sensie charakter naszego bohatera ozwierciedla nasz charakter.
ObrazekObrazek
http://www.f-a-e-r-u-n.blog.onet.pl -blog z moimi opowiadaniami *,...,*GiVe Me YOuR sOuL *,...,*
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Lestat pisze:W grach często zachowujemy się tak jak byśmy się zachowali w realnym świecie. Więc gdy gramy dłuższy casz to charakter się sam stabizizuje i w pewnym sensie charakter naszego bohatera ozwierciedla nasz charakter.
No nie wiem. Ja raczej nie jestem nihilistą ani człowiekiem dążącym do władzy ;) Bądź też szaleńcem :)
ODPOWIEDZ