ulubiony charakter

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ

ulubiony charakter

praworzadny dobry
8
5%
neutralny dobry
23
13%
chaotyczny dobry
34
20%
praworzadny neutralny
7
4%
neutralny
26
15%
chaotyczny neutralny
35
20%
praworzadny zly
17
10%
neutralny zly
11
6%
chaotyczny zly
13
7%
 
Liczba głosów: 174
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

W dziewięciu wypadkach na dzieśęć wybieram chaotyczny neutralny, lubię grać z lekka stukniętym chazardzistą o nastroju zmieniającym się szybciej niż obietnice polityków a ten charakter najlepiej się do tego nadaje.
De gustibus non est disputandum, no nie?
Thaevis
Marynarz
Marynarz
Posty: 302
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 09:31
Lokalizacja: Chorzów City Crew
Kontakt:

Post autor: Thaevis »

Trudno mi było jednoznacznie wybrać między praworządnym dobrym a praworządnym złym ale ostatecznie zwyciężyło ZŁO :twisted: :wink:
Dla mnie poprostu lepiej jest grać człowiekiem złym który męczy się w okowach narzucanego mu przez państwo prawa, by zaraz potem obrabować, wymusić...bez zbędnych świadków...dla własnych celów :)
Pozatym złym fajnie jest opisywać pogardę do innych ( mojej złej postaci ona wrecz się wylaewa :)) , opisywać to co się dzieje we wnętrzu bohatera ( zawsze gram intelektualistą :wink: tylko raz zagrałrm barbariusem :P )
"Jeśli słowa wypowiada się z należytą pasją, a bogowie akurat się nudzą, bywa, że cały wszechświat przeformatowuje się wokół owych słów. Słowa zawsze miały moc odmieniania świata."
Seto
Kok
Kok
Posty: 1115
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 10:53
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Seto »

Tak rozmawiamy o charakterach i zapominamy o jednym ciekawym charatkerze który nazwano "Krasnoludzki" tu jest przykład http://www.komiks.kirtanoffice.com/com_ ... aktery.jpg spora część moich postaci miała taki charakter chociaż nie była krasnoludami :D
Obrazek
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ja osobiście wybieram chaotyczny- neutralny ponieważ nie lubię prawa, a co do neutralnego to nie jestem aż taki okrutny żeby dać sobie charakter zły.
Często komuś pomogę, uratuję kogoś, ale też często robię złe rzeczy.
Oczywiście jak gram.
dr
Pomywacz
Posty: 48
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 14:43
Kontakt:

Post autor: dr »

Denerwuje mnie bardzo taki "podział charakterów". Owszem, z jednej strony jak ktoś opisze swoją postać, że ma charakter "praworządny zły", to ogólnie można już wiedzieć czego się spodziewać, ma się rozeznanie w tych terenach. Ale... to jednak nie to. Zdecydowanie na swoich sesjach wymagam od graczy napisania/opowiedzenia charakteru swojej postaci - konkretnych cech, poglądów, zachowań, uprzedzeń, podejścia do takich spraw, jak prawo, religia, życie swoje i cudze. Uproszczony podział trochę spłyca baardzo ważny element postaci i przestaje wymagać od graczy takiego zaangażowania w tworzenie bohatera ;]
nullum magnum ingenium sine mixtura dementiae fuit...
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

dr pisze:Denerwuje mnie bardzo taki "podział charakterów". Owszem, z jednej strony jak ktoś opisze swoją postać, że ma charakter "praworządny zły", to ogólnie można już wiedzieć czego się spodziewać, ma się rozeznanie w tych terenach. Ale... to jednak nie to. Zdecydowanie na swoich sesjach wymagam od graczy napisania/opowiedzenia charakteru swojej postaci - konkretnych cech, poglądów, zachowań, uprzedzeń, podejścia do takich spraw, jak prawo, religia, życie swoje i cudze. Uproszczony podział trochę spłyca baardzo ważny element postaci i przestaje wymagać od graczy takiego zaangażowania w tworzenie bohatera ;]
dr powiedział słusznie - ja tak robię też, ale najbardziej lubię charakter zły - oczywiście rozpisuje się na te tematy podczas tworzenia historii, ale niektórzy o tym zapominają i wpisują w rubryczkę po prostu zły i koniec
dr
Pomywacz
Posty: 48
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 14:43
Kontakt:

Post autor: dr »

Otóż to - i takich graczy tępię, czy raczej - tępię to u swoich graczy i znajomych jak mogę. Nagrali się w BG, pograli troche na kompie w coś, naczytali się i myślą, że jak mi napiszą na kartce "Charakter - neutralny dobry", to ja, hybryda wróżki i Ducha Świętego, wszystkie chciane cechy i aspekty charakteru sobie mentalnym rentgenem prześwietlę. Wnerwiająca sprawa ;p
nullum magnum ingenium sine mixtura dementiae fuit...
Uciekinier
Marynarz
Marynarz
Posty: 169
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 22:13

Post autor: Uciekinier »

Osobiście nie cierpię charakterów z D&D. Szczerze mówiąc moim ideałem w tej kwestii są Dzikie Pola, gdzie gracz ustala stosunek swojego Sarmaty do: religii, magii, miłości, odwagi, prawa i czegoś jeszcze.

Jednak gdybym musiał wybrać jakiś charakter z tych w ankiecie, wybrałbym chaotyczny dobry. Nie potrafię być złym na dłuższą metę, prawo zaś najczęściej mnie wiązało.
Wciąż mnie ścigają!
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

A powiedz mi kto wytrzyma złą postacią na dłuższą metę? W Młotku ginę po 8 przygodach góra...
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Ja złą postacią potrafię przejść kampanię dla dobrych. Trzeba być tylko finezyjnie złym. Bo taki berserker długo nie pożyje. Zwykle odgrywam kogoś podobnego do Jarlaxe lub Artemisa Entreri.
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Uciekinier
Marynarz
Marynarz
Posty: 169
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 22:13

Post autor: Uciekinier »

Nie mogę grać złymi postaciami, bo w sumie takowych nie lubię (ciekawe czy narobiłem sobie teraz dużo wrogów :) ). Oczywiście nie pojmuje złej postaci jako kogoś wybitnie żądnego krwi, który zabije każdego kogo spotka, (choć w sumie też jest zła) tylko kogoś "finezyjnie złego" jak to doskonale określił CoB.
Wciąż mnie ścigają!
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Nie ważne jakich wrogów. Ważne jakie poparcie i u kogo będziesz miał... 8)

O "mroczności i gotyckowości" pisałem już wcześniej że tego nie znoszę. Jednak jeżeli ktoś naprawdę z dużą finezją, wyobraźnią i niebanalnością to w jakimś stopniu ma moje poparcie (oczywiście musi to być "zły" taki jaki ja uważam za słuszne :twisted:), bo wie jak gra i wie co robi. Ale ogólnie w większości jestem przeciw.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Luke76
Majtek
Majtek
Posty: 86
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2006, 21:02
Lokalizacja: Ashenvale, ew. California Petrykozy :)
Kontakt:

Post autor: Luke76 »

Jakoś ja mam tendencję do postaci dobrych. A że dobrym nie można być do przesady, tak więc moim ulubionym charakterem jest chaotyczny dobry. Zawsze można się władzy sprzeciwić, pomóc biednym i tak dalej (ach, za dużo Robin Hooda w dzieciństwie :P)
per aspera ad astra... *Seneca*
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Taakk??? A Sage'a w jakiej klasyfikacji byś zakfalifikował?? DOBRY PŁATNY ZABÓJCA?? :D :D Coż... No powiedzmy... Eee... Może działający w słusznej sprawie :P
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
Luke76
Majtek
Majtek
Posty: 86
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2006, 21:02
Lokalizacja: Ashenvale, ew. California Petrykozy :)
Kontakt:

Post autor: Luke76 »

No cóż, jak mówie, dobry ale nie przesadnie. Zapomniałeś, LONDERN, że Sage to najemnik z ZASADAMI, a NIE zabójca, Grabarzu-Załatwiający-Sobie-Klientów? :P
per aspera ad astra... *Seneca*
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Jasne.. Dobry najemnik :P BTW. Grabarz - uczciwy człowiek, grzebiący martwych ludzi.. Co w tym złego? Charakter praworządny... (a to, że w przypadku sytuacji extramalnych zdarzyło mu się wyeliminować potencjalne zagrożenie, jeszcze o niczym nie świadczy...). Ale w garbate aniołki nie wierzę, tak samo jak w dobrych i praworządnych najemników :P , chociaż przyznam, iż czasem są pożyteczni :wink: . (A kwestia Londerna - grabarza i zastępcy szeryfa jednocześnie - czyli mojej poczciwej postaci, ktora ma charakter bardzo kontrowersyjny - ogólnie dobry, ale w deadlandach nie ma jasno określonego charakteru, zatem można mieć naprawdę bardzo kontrowersyjne postacie odgrywać :D - niech już zostanie pominięta :P ).
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
Gruby Zaklinacz Daget
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 20:58
Lokalizacja: Pruszcz Gd
Kontakt:

Post autor: Gruby Zaklinacz Daget »

Według mnie najlepszy jest ogólnie chaotyczny a najlepiej neutralny.
A czemu? bo nakraść można (ale z umiarem)no i pomóc czasem...
Zawyj jak bansze i zobacz co sie stanie,nic...
bo byłeś zamknięty w komurce...
ODPOWIEDZ