ulubiony charakter

Kącik Gier Fabularnych

ulubiony charakter

praworzadny dobry
8
5%
neutralny dobry
23
13%
chaotyczny dobry
34
20%
praworzadny neutralny
7
4%
neutralny
26
15%
chaotyczny neutralny
35
20%
praworzadny zly
17
10%
neutralny zly
11
6%
chaotyczny zly
13
7%
 
Liczba głosów: 174
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

a ja zawsze chce odegrac dobrą postac i jestem zawsze jedna z tych postaci co wciaz chcac czynic dobro czyni zło.
Krzysiek(Legenda)
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 16:52
Kontakt:

Post autor: Krzysiek(Legenda) »

Ja tam lubie charakter chaotyczny dodry pozwala robic to co chce tyle, że w dobrej sprawie, może pomóc szczególnie przy poszukiwaniu informacji ponieważ możemy nie tylko drogą dyplomacji dojść do żródła ale także za pomocą zastraszania. BRB ma może niską CHA ale może używać opcjonalnej zasady dla BRB, że zamiast modyfikatora z CHA dodaje modyfikator z siły.
Forum o dodatku do Magic The Gathering nad którym z kumplem pracujemy forum jest świeże i mało postów mamy. Może pomożecie w jego tworzeniu?
http://www.magic.forumer.pl
matihary
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 17:08
Lokalizacja: E... gdzie to było?
Kontakt:

Post autor: matihary »

Ja prawie zawsze gram chaotycznym neutralnym bo moge robić co mi sie podoba i nie musi mnie za wiele rzeczy obchodzić
Bortasz
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: środa, 1 lutego 2006, 19:28
Numer GG: 8153680
Lokalizacja: Marienburg

Post autor: Bortasz »

Ciężko jest mi wybrać zawsze uważałem sie za Dobrego, ale muj MG powiedział ze nawet największy Fanatk nie: oślepił, wykastrował, obcioł ręce i stopy, odcioł język następnie wypalił rany i dostarczył by go do najbliższego szpitala płacąc za jego pobyt na nastepne 50 lat. Tylko dlatego ze uwazał że jest skończonym denilem. Po na myśle przyznałem mu racje.
Potem chaotyczny zaczoł mi sie podobać i nawet Fajnie sie grało do puki nie zaplanowałem zniszczenia twierdzy co do najmnieszjego szczegułu i zaczołem pilnowac by wszystko w terminie zostało zrobione i takim urzędasem praktycznie zostałem że MG znowu stwierdził ze Chaotyczny nie dla mnie.
Jak próbowałem być zły nie chciałem zabijać Kobiet, zwłaszcza pieknych takie małe odchylenie, więc MG stwierdził że jestem Praworzadnym Złym Draniem. I musze stwierdzić że chyba miał Racje.
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

w RPG zwykle praworzadny zły
w prawdziwym życiu chyba jestem praworzadny neutralny ;P
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Nyano pisze:w RPG zwykle praworzadny zły
w prawdziwym życiu chyba jestem praworzadny neutralny ;P
Ja w życiu jestem Praworządny Dobry :D (taaa ofkoz), tylko na rpg się wyżywam i zgrywam Mhrocznego Pana :D.
zR@zek ;]
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 00:26

Post autor: zR@zek ;] »

Zawsze neutralny zły. Przyjemnie się gra podłym sqczybykiem który dla osiągnięcia swoich celów może wbić sztylet w plecy " przyjacielowi" ^^
Krew dla Boga Krwi !!!
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Wszystko, byle nie zły. Po graniu sukinsynem czuję się, jakbym zeżarł całą szafę starych adidasów.
Co nie znaczy wcale, ze moje postacie muszą być miłosierne... ;)
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Solarius Scorch pisze:Wszystko, byle nie zły. Po graniu sukinsynem czuję się, jakbym zeżarł całą szafę starych adidasów.
Co nie znaczy wcale, ze moje postacie muszą być miłosierne... ;)
A skąd wiesz jakieto jest uczucie po zjedzeniu starej szafy pełnej adidasów? Próbowałeś kiedyś? :P
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

LOD pisze:A skąd wiesz jakieto jest uczucie po zjedzeniu starej szafy pełnej adidasów? Próbowałeś kiedyś? :P
Nie, ale jestem fantastą. Mam wyobraźnię. :)
Smok
Pomywacz
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 13:49

Neutralny Dobry

Post autor: Smok »

Jakoś nigdy nie mogłem się przyzwyczai do odgrywania złych postaci. Ani świętoszkowatym paladynem :lol:
"Jam jest Troksar barbarzyńca, szaman Temposa-Boga Wojny, z Doliny Lodowego Wichru, posiadający najwięcej żelaza na Północy, przyjaciel Wielkich Magów i Kowali, pogromca nieumarłych i demonów, podróżnik ku południu, szerzący wiare w swego Boga"
Radar
Mat
Mat
Posty: 434
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 15:58
Lokalizacja: Warszawa - Praga Północ.
Kontakt:

Post autor: Radar »

Ja lubię chaotyczny dobry, bo barbarzyńca musi być chaotyczny, a ja lubię grać pół-orkiem barbarzyńcą! :D
zR@zek ;]
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 00:26

Post autor: zR@zek ;] »

Ja nigdy nie potrafilem odegrac postaci dobrej ^^
Krew dla Boga Krwi !!!
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ja zaczynałem grać charakterem neutralnym-neutralnym, ale po dłuższej grze mój MG mi go zmienił na neutralny-zły, po tym co zaczołem robić, czyli np. kradzieże, zabójstwa itp.....
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

Osobiście najbardziej lubię postacie chaotyczne dobre, a jeszcze bardziej chaotyczne neutralne ("niegrzeczne"). Ciekawy jest też true neutral, ale równie dobrze może po prostu być bezbarwny - dla mnie to np. chłodny naukowiec, czasem wręcz postać faustowska, uczeń czarnoksiężnika - rodzaj postaci który lubię. W cRPG gdzie są miarodajne systemy badania charakteru postaci na podstawie uczynków (np. Torment) nieodmiennie wychodzi mi Neutralny Dobry, jakbym się nie starał (niereformowalny, czy co? :) )
Złymi z gruntu postaciami raczej nie gram, bo to zwykle nudne, ale takimi które czasem oscylują na granicy zła - pewnie. Jednak postać pozbawiona zasad i pragmatyczna to dla mnie nudy.
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Powtarzam:

Chaotyczny neutralny to nie jest zły charakter. Ten charakter nie uznaje praw, ale jest neutralny. A chaotyczny dobry, to dobra postać, tylko z tym że także nie popiera prawa...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Rodic pisze:Powtarzam:
Chaotyczny neutralny to nie jest zły charakter. Ten charakter nie uznaje praw, ale jest neutralny. A chaotyczny dobry, to dobra postać, tylko z tym że także nie popiera prawa...
Przepraszam Rodicu, nie bierz do siebie, nie chcę też czynić kwasów, ale pozwolę sobie zauwazyć, że czasem mam wrażenie że strzelasz do nieistniejących bramek. Czy ktoś tu twierdził, że charakter chaotyczny neutralny jest zły? Przecież to nie miałoby sensu... Chyba że miałeś na mysli coś innego? Jeśli źle zrozumiałem, sorry.

Co do chaotycznych postaci, to mnie się one tez podobają; przede wszystkim dlatego chyba, że pozwalają na robienie rzeczy, których normalnie by się nie zrobiło - i nie dlatego że są to uczynki złe, tylko dlatego że są z jakiegoś powodu hardkorowe, np. niebezpieczne lub nieakceptowane społecznie (wspomniana przez Smirnova "niegrzeczność").
A ze spostrzeżeniami Rodica trudno się nie zgodzić, choć oczywiście trudno w jednym zdaniu omówić problem, który domaga się co najmniej obszernego artykułu...
ODPOWIEDZ