[KGF] Kąciki (nowe)

Kącik Gier Fabularnych
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[KGF] Kąciki (nowe)

Post autor: CoB »

Mamy w KGF-ie stałe (mniej więcej) kąciki Młotka, Neuro i WoDa, epizodyczne Wiedźmina oraz DMG. To dużo i zaspokaja potrzeby większości erpegowców.
No właśnie. Większości.
A co z resztą? Jak dobrze wiemy, są także inne ciekawe systemy - jak Zew Cthulhu, 7th sea, Gasnące Słońca, które są na tyle dobre, by poświęcić im osobne działy, lecz na tyle niszowe rynkowo, że pisałoby do nich niewiele osób.
W tym wypadku mógłby pomóc kącik, w którym ukazywałyby się artykuły do mniej popularnych systemów. Co wy na to? Czy jest sens robić coś takiego? Czy znajdą się ludzie chętni do tego? Jakie systemy proponujecie tam zawrzeć?
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Post autor: Obelix »

Good idea, myśle że takie coś by się przydało, a co do systemu to odrazu polecam mój system pierwotny pt. Arkona o którym nikt nic nie wie i nikt nie słyszał
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

Ja to radzę zrobić kącik systemów Autorskich...no i tam możnaby własne pomysły pokjazywać...:D
Prosiak (PrQ)
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Panowie, jeśli ktoś jest chętny:

Planowałem otworzenie kącika Cyberpunka i systemów SF. Niestety chętnych jest bardzo mało...

Otworzenie kącika "Inne" chyba będzie mijało się z celem, bo teksty do mało popularnych zazwyczaj podsyłamy Carch'owi ;).

A jak jż powstanie, to ja mogę podesłać coś do Cyberpunka i innych SF...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

CoB, trochę się wyrywasz. Zawsze było tak, że jeśli dostawaliśmy tekst do systemu, który nie miał kącika, to lądował on w KGF ogólnym, bez kącika. Uważam więc że kącik 'Inne' jest chybiony...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Dobry pomysł - jeżeli znajdziesz kogoś kto nie tylko gra w te dość rzadkie gry, ale jest jeszcze skory do pisania artykułów.
Ja jestem zaniepokojony, że kącik Wiedźmina tak rzadko się pojawia.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

BAZYL pisze:CoB, trochę się wyrywasz. Zawsze było tak, że jeśli dostawaliśmy tekst do systemu, który nie miał kącika, to lądował on w KGF ogólnym, bez kącika. Uważam więc że kącik 'Inne' jest chybiony...
Popieram te zdanie - kącik Inne jest kącikiem DMG... Gdyby powstał kącik Inne, to Carch by się załamał, bo prócz poradników, felietonów, itp. dostawałby prawie nic :D.

Dlatego jeśli chcecie umieszczać teksty o innych systemach, wrzucajcie je do DMG i problemu nie ma.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Hmmm mi się zdaje, że DMG zawierało porady dla MG, jakieś luźne przemyślenia ogólnosystemowe. W sumie BAZYL masz rację, ale kącik wymuszałby raczej, by stale pojawiały się tam teksty, a nie "od święta".
Czekam na dalsze koncepcje ;) Może ktoś wymyśli jeszcze coś ciekawego?

Póki co, może zobaczę jak będzie z moim pisaniem o innych systemach i czy pojawią się tekściarze - na początku można wrzucać do ogólnego KGF-u, czas pokaże co dalej. (Tymi słowy otwieram nowe pytanie - czy ktoś oprócz BLACSouLa byłby gotowy pisać o mniej popularnych systemach?)

Prentki - skoro jesteś zaniepokojony, czas złapać za pióro/klawiaturę i rozruszać kącik Wiedźmina ;)

PrQ - z autorskimi systemami za wiele jest kłopotu. A z tego co się orientuję Tawerna "patronowała" już autorskim systemom i nie potrzeba było dla nich osobnego kącika ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

CoB napisał:
(Tymi słowy otwieram nowe pytanie - czy ktoś oprócz BLACSouLa byłby gotowy pisać o mniej popularnych systemach?)
Ja wspomagam Blacka w młotku i będe starał sie o wakat redaktorka w wfrp z czasem :twisted: no i masz juz moje teksty do neuro. Przy odrobinie chęci dałoby się coś do innych systemików tez napisać :D jakąś przygódkę, lokację sam nie wiem. Preferowane systemy to Earthdawn, Gasnące Słońca, Poza Czasem, L5K. Zobaczymy jak sie to rozwinie ale jak coś na mnie możesz liczyć :wink:
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Ja wysłałem tekścik do kącika NS. Planuję następne.

A jeśli chodzi o nowe kąciki to ja mogę zająć się Monastyrowym ale najpierw zakupię i przeczytam podręcznik :P
.
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

CoB - Problem jest taki, że nie posiadam pełnej książeczki z grą wyobraźni Wiedźmin (mam tylko tę cieniutką :( ), co skutecznie uniemożliwia obeznanie się z tym co jest w tej grze, co można dodać.
Kurcze - rzeczywiście czas chyba kupić pełną wersje...
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Nowemu kącikowi nadać nazwę Kufel Rozmaitości i zapełniać go artykułami do gier które nie mają swego stałego kącika.
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Heh, nazwa sama w sobie fajna i śmieszna, ale przecież to to samo co Działka Mistrza Gry. No, ale jakby w DMG zamieszczać same porady itp, a w Kuflu Rozmaitości wszystkie autorskie teksty do systemów?
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Jestem za "kuflem rozmaitości" - przynajmniej wszystko będzie ładnie uporządkowane, a i nazwa niezgorsza.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Kufel rozmaitości - cel szczytny a i nazwa niezła. Ale tworzy sie tu pewien problem. DMG straciłaby już całkowicie na znaczeniu. Przecież nie raz i nie dwa Działka byla zapełniana właśnie tekstami o różnych systemach, które nie miały swoich kącików. No, chyba żeby przekształcić DMG w Kufel Rozmaitości, tylko gdzie wtedy ukazywałyby się teksty dla mistrzów?
...
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Nierozumiem o co ci chodzi.
Kufel rozmaitości wchodziłby w skład DMG, jak reszta tematów o systemach. Chodzi tu tylko o wewnętrzne urozmaicenie.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Czy ty nie mylisz czasem DMG z KGF?
...
ODPOWIEDZ