[KGF] Kąciki (nowe)

Kącik Gier Fabularnych
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Rozumiem mniej więcej o co chodzi w tym temacie i postaram się Wam przedstawić myśl CoBa i dodać swoją opinię:

Jak wiemy, jest Działka Mistrza Gry [DMG]. Jest ona podkącikiem Kącika Gier Fabularnych [KGF]. W DMG ukazują się ogólnikowe teksty o RPG i takie, których nie da się podpasować pod inne kąciki, czyli często tam trafiają artykuły przeznaczone do mniej popularnych w TRPG systemów. Trafiają tam "od świąt". CoB chce, by Kufel Rozmaitości zajął się tymi systemami i byli tam (prawdopodobnie) stali redaktorzy, a teksty wychodziły (prawdopodobnie) co numer, nie co dwadzieścia numerów. I tyle.
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Zgadza się Heimdallu - pomyliło mi się.
Hmm - To wszystko diametralnie zmienia moje podejście do sprawy.
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Post autor: Obelix »

no ja jestem jak najbardziej za pomysłem kufla (heh, spox nazwa) sam chętnie coś bym tam napisał od czasu do czasu
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

BLACKSouL pisze:Jak wiemy, jest Działka Mistrza Gry [DMG]. Jest ona podkącikiem Kącika Gier Fabularnych [KGF]. W DMG ukazują się ogólnikowe teksty o RPG i takie, których nie da się podpasować pod inne kąciki, czyli często tam trafiają artykuły przeznaczone do mniej popularnych w TRPG systemów. Trafiają tam "od świąt". CoB chce, by Kufel Rozmaitości zajął się tymi systemami i byli tam (prawdopodobnie) stali redaktorzy, a teksty wychodziły (prawdopodobnie) co numer, nie co dwadzieścia numerów. I tyle.
No, powiedzmy że byłyby dwa podkąciki, jeden dla mistrzów gry, a drugi dotyczący systemów mniej popularnych. Wtedy tekstów do Działki nie byłoby już prawie wcale (już teraz rzadko się ukazuje, a wszystko przez podkąciki traktujące o konkretnych systemach). I nie wierzę, żeby do Kufla były co miesiąc jakieś teksty do wrzucenia, bo pozostałe systemy nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Więc wytworzyłaby się sytuacja, że są dwa podkąciki, do których tekstów jest za mało, aby ukazywaly się co miesiąc, a jeśli byłby tylko jeden podkącik, to automatycznie tekstów do niego byłoby więcej.

Z tym że mamy jeszcze drugą stronę medalu. Jak wiadomo, DMG jest kącikiem właściwie tylko dla mistrzów, więc nie powinno się tam wrzucać tekstów dla graczy o innych systemach. Czyli na takie arty pozostaje tylko Kufel Rozmaitości.

Sam nie wiem co jest lepsze, nie tworzyć nowego kąta, czy go stworzyć, jak widać obie opcje mają swoje wady i zalety.
...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Jak dla mnie to dobrze jest jak jest.

Jest KGF, pod spodem ładny wstępik ( ;) ), niżej mamy (jeśli są) problemy/pomysły dotyczące ogółem szeroko pojętej fantastyki (no może nie tak ogółem ;)), potem odpoewiednie kąciki.

Jeśli już wprowadzać jakiekolwiek zmiany to proponuję żeby wszystkie systemy były sortowane. Chodzi mi o to, ze jak jest jakiś artykuł dla (na przykład) 7th Sea to niech on się nie znajdzie w "Jednym Worku" tylko można zrobić wtedy osobny dział na 7th Sea. Mam nadzieję, że mniej więcej pojmujecie o co mi chodzi ;)
.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

BLACKSouL pisze:Rozumiem mniej więcej o co chodzi w tym temacie i postaram się Wam przedstawić myśl CoBa i dodać swoją opinię:

Jak wiemy, jest Działka Mistrza Gry [DMG]. Jest ona podkącikiem Kącika Gier Fabularnych [KGF]. W DMG ukazują się ogólnikowe teksty o RPG i takie, których nie da się podpasować pod inne kąciki, czyli często tam trafiają artykuły przeznaczone do mniej popularnych w TRPG systemów. Trafiają tam "od świąt". CoB chce, by Kufel Rozmaitości zajął się tymi systemami i byli tam (prawdopodobnie) stali redaktorzy, a teksty wychodziły (prawdopodobnie) co numer, nie co dwadzieścia numerów. I tyle.
Nie czytajcie go, on jest młody w Redakcji, nic nie wie.

W DMG oczywiscie nie pojawiają sie teksty do innych systemów, chyba ze mowa o scenariuszach - czyli rzeczach jak najbardziej dla MG.

Poza tym kacikimaja za zadanie grupować teksty powiazane tematycznie, wiec wrzucanie wszystkiego do jednego worka, to moim skromnym zdaniem jest bez sensu.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

:) pisze: Nie czytajcie go, on jest młody w Redakcji, nic nie wie.
Podkopałeś mi teraz autorytet, nie pokazuję się na forum przez następny tydzień :evil:. Sorry Hose, ale w Twojej sesji chyba nie zagram :D.
:( pisze: Poza tym kacikimaja za zadanie grupować teksty powiazane tematycznie, wiec wrzucanie wszystkiego do jednego worka, to moim skromnym zdaniem jest bez sensu.
Czyli - nie ma Kufla, jak znajdą się chętni to robimy nowy podkącik dla danego systemu?
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Oblukałem ostatnie osiem tawern i co do moich wrażeń. KGF jest ogólną nazwą kącika poświęconego rpg a czytając DMG nie da się nie zauważy, że są tam teksty z poradami dla MG i inne (co jest jasne). Choc w kilku ostatnich numerach to tylko wstępniak jest :D Nie wiem ale to pewnie z braku piszących. Nawet dział D&D ma wolny wakat a napewno kilka osób ma jakieś swe twory które mogłyby się pojawia ale nie ma osoby która na stałe by sie tym działem zajęła. Dlatego też te kilka tekstów mogłoby spokojnie wzmacniac dział Kufla. W moim skromnym wyobrażeniu w Kuflu pojawiałyby się luźne artykuły do konkretnych systemów: przygody, szkice, BNi, potwory, magia, lokacje itd. więc niepasujące do ogólnego pojęcia porad dla MG. Ze swojej strony mogę dołoży starań by jeden, dwa artykuły co miesiąc docierały.
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Kącik dnd jest i pojwai się bodaj w nr 88. Poza tym mamy tekściarza, który będzie do niego pisał, więc powinien ukazywać sie w miarę regularnie.

W DMG nie znajdują się *porady* dla MG, ale *materiały* dla MG, czyli zarówno porady jak i scenariusze. Jeśli jednak mamy kącik do którego jest dany scenariusz to działa tzw. prawo dżunglii - kto pierwszy ten lepszy... ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Przepraszam ale troszke nie rozumiem prawa dżungli :cry: i chciałbym sie zapytac jak wygląda sytuacje gdy np. otrzymujecie opis miejscówki do Gasnących Słońc, kilka giwer do CP2020 i powiedzmy "rozważania" nad graniem rasą elfów w earthdawn. Nie pytam się złośliwie tylko chciałbym wiedzieć bo mam kilka pomysłów i już gotowych tekścików (np. D&D) do różnych systemików i nie wiem czy ma sens tworzyc kolejne i słać? Dlatego wspieram pomysł Kufla w którym owe mieszanki do różnych systemów by się mogły pokazywać. Jestem ciekaw co teraz myśli autor tematu i czy dalej popiera swój pomysł.
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Prawo dżungli polega na tym, iż jeśli wyślesz scenariusz do DMG, to właśnie tam się pojawi, a jeśli wprost do kacika, to wyląduje w tym kąciku ;)

Co do samego pomysłu - założę specjalnie na to skrzynkę, będziecie mi tam słać arty. Za miesiąc - niech będzie 13 stycznia, powiem Wam ile się tego uzbierało i czy jest sens tworzenia nowgo kącika ;) (Muszę mieć chronioną dupę po prostu :P)
Adres skrzynki to: kufeltrpg@interia.pl (Ogłaszam nabór tekstów za otwarty :P)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Ok biorę sie do roboty pierwsze teksty jutro lub w piątek. D&D też słać na tą skrzyneczkę. :?:
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

No tak, pozostawiłem kolejne pytanie bez odpowiedzi ;)

W sprawie Dedeków - teksty do tego systemu ślijcie na adres cob@tawerna.rpg.pl lub szymolu@interia.pl (z tego drugiego na pewno odbiorę szybciej niż z pierwszego ;)

Co do samego kufla - statystyka jest marna - jedynie dwa teksty makka, plus moje dwa teksty. To za mało, jeśli chcecie kufla ślijcie więcej ;) I może znalazł by się jakiś stały redaktor do tego "multisystemowego" kącika?
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Patrząc nie patrząc to statystyka jest zatrważająca :!: Widocznie ludzią nie chce sie pracować i współtworzyć pisemka, a szkoda.

Z chęcią mógłbym zająć się działem ale czekam na odpowiedz w kwestii przyjęcia mnie do redakcji, do działu młotka. Nie wiem czy bycie redaktorem w dwóch działach przeszkadza lub jest zabronione :?:

Lecz patrząc również na owego kufla to nawet dwa moje teksty które starałbym sie pisać co miesiac (obok warhammerowych) lecz wiadomo jak to jest nie zawsze się udaje bo to i tamto wypada, nie utrzymają kącika. Szkoda też by upadł ponieważ dodatki do innych systemów mogłyby ściągnąć do Tawerny nowych czytelników i fanów.

Chyba sprawa kufla pozostaje otwarna do momentu gdy znajdzie się więcej osób chętnych do pisania tekstów, lub spróbujemy wystartować z tym co mamy.
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

A tak betewu, CoB, dostałeś mojego BNa do NS Corner? Wysyłałem na cob@tawerna.rpg.pl ale chyba nie doszedł. Mam go jeszcze raz wysłać?
.
Gisher
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 13:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: z buszu :)
Kontakt:

Post autor: Gisher »

Co do nazwy, to w Gildii RPG, a dokładniej w dziale "Warhammera" jest dział czy coś w tym stylu pod tytułem "Kufer rozmaitości", tak dla informacji. Jeśli ktoś to zna, to nazwa kufel rozmaitości może brzmieć jakby była ściągana z Gildii i trochę zmieniona. Tak tylko informuję.
Hakuna matata!
ODPOWIEDZ