Earthdawn....

Kącik Gier Fabularnych
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Earthdawn....

Post autor: kaziu »

Witam wszystkich.
Mam jedno pytanie, a mianowicie co sądzicie o Earthdawnie.

(Ja sie nie wypowiadam bo fanboja sie nie słucha):D
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Cóż, piękny system, wspaniałe pięć lat grania, jednak koniec tego systemu już nadchodzi, jeśli już nie nadszedł, ponieważ podręcznik ostatni raz został wydany w '98, a jakieś dwa lata później MAG ogłosił, że ten system nie będzie już wydawany w Polsce. I koniec, zostało rozchwytywanie ostatków bądź kserowanie ich... Polecam książkę "Pierścień tęsknoty" która jest napisana na podstawie tego systemu. Wszystko fajnie, tyle, że pierwsze wydanie ukazane zostało także w '98, a z tego co mi wiadomo to więcej książek nie zostało w Polsce wydanych, a szkoda, bo było ich jeszcze ze cztery. Zostaje allegro, ja zakupiłem tą książkę za całe 11 zł.
Piękna, lecz nieco skomplikowana mechanika, jednak nawet początkujący się w niej połapie. Wszechobecna magia, potężne potwory, Pogrom... Nic, tylko zasiąść i grać ;) Mało kto słyszał o tym systemie, jednak nie ilość, a jakość!

Jeszcze na temat książek. Ja podstawkę kupiłem w idealnym stanie za sześć dych, czasami na allegro pojawia się jakiś dodatek, bądź właśnie podstawka, a wszystko za ok 15-40zł. Sama podstawka jest doscyć obszerna, nie trzeba kupować więcej dodatków, lecz jak ktoś lubi wiedzieć wszystko (dosłownie i w przenośni) na temat danego miasta bądź danej rasy, niech kupuje w ciemno, na pewno się nie zawiedzie.

Więc cóż mogę jeszcze powiedzieć? Szczerze polecam, lecz nam, istotom wymęczonym walką z Horrorami pozostaje tylko smutne wspomnienie wspaniałych sesji... Eh, wzruszyłem się ;)

Właśnie przejrzałem allegro, można kupić większość dodatków, podstawkę i to wszystko za niecałe 250zł. A podstawka kosztuje nieco ponad dwie dychy, więc za te dwadzieścia złotych można przyjemnie pograć, i pochwalić się takim "dinozaurem" przed kolegami ;)
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Hati
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 22:16
Lokalizacja: Dąbrowa Gónicza

Post autor: Hati »

System super! Mamy chyba wszystkie dodatki jakie ukazały się w języku polskim (zakup w MAGu - jeszcze za starych, dobrych czasów). Jest kilka fajnych stronek anglojęzycznych poświęconych systemowi. W moich kręgach średnio popularny system - każdego przeraża tworzenie postaci - ciekawe dlaczego? Niezwykle interesujący świat, wiele ras (dowiadujemy się, że nie wszystkie elfy są piękne) - ja gram wietrzniakiem - złodziejem. Polecam! Widziałam figurki do tego systemu...może będą dostępne i w Polsce. Ksiązkę też czytałam - naprawdę przyjemna lektura. Zgadzam się - skomplikowana mechanika - szczególnie jeśli ktoś chce rzucić zaklęcie ale parę sesji dla wprawy i nie ma problemu.Polecam!
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Piękna gra :roll: nic więcej dodać
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Karty postaci naprawdę trudno zrobić, ale problem znika jak się ma generator ;) Gdzieś na necie można go jeszcze znaleść. Magia- nigdy jej nie zrozumiem ;) Figurki także widziałem, ale nie będą dostępne u nas, póki ten system nie stanie się popularny, a nie stanie się, ponieważ choćby sama podstawka jest rarytasem wśród kolekcji każdego MG.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

d20

Post autor: kaziu »

Magia... skomplikowana nie jest... wystarczy walnąć 2*z baranka w ściane
no i się wie czym to się je.

Zapewne słyszeliscie o projekcie Earthdawn k20... Dla mnie jest to osyfieniem skazą k20 tak ciekawego systemu jaki w Earthdawnie jest. :evil:






ps:nie chcem obrazić Dedekowców tym postem... :twisted:
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Eartha na k20? O zgrozo! Cudowny system, cudowna mechanika, więc po kiego grzyba to zmieniać?
Od dziś płacę Eurogąbkami.
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Post autor: kaziu »

Mam takie pytanie... czy robiliście rzeczy niemozliwe na waszych kręgach...

Porwanie gubernatora travaru było u mnie jędną z takich akcji.. miałem 1 krąg xD 2 sesje planowania...
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Earthdawn d20, czemu nie? Niech starzy wyjadacze Eartha sobie graja starym sposobem. A nowe pokolenie niech poznaje świat grając w mechanice k20 albo k100.

Nowe pokolenie przekona sie do świata E w d20 bo ta mechanika jest bardziej rozpwszechniona i łatwiejsza. (nie nawidze mechaniki Earthdawna, jest nieprzejrzysta) Wtedy może wróca do corowej mech. Projekt E d20 jest jak dla mnie jedyną szansą na uratowania systemu.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Niby tak, ja grałem jakieś dwa lata bez czytania podręcznika, rozumiałem wszystko. Dorwałem się do niego czytam, czytam, czytam, i przychodzi do mnie pytanie "O co w tym wszystkim chodzi?!" Czytam to samo drugi, trzeci raz, zaczynam rozumieć, przerabiam to co pamięta, i się okazuje, że to jedno i to samo :shock: Ale jakby zmieniać na d20, to trzeba bybyło zmieniać wszystko. Ale trudno.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Bardzo dobry system, przy tym z najlepsza mechanika heroiczna jaka widzialem (przynajmniej po drobnych poprawkach). Swiat moze nie kazdemu przypadnie do gustu, ale zawsze warto zapozyczyc z niego przynajmniej mechanike, teorie magii itp. (I co to znaczy, ze jest nieprzejrzysta...?)
Tori pisze:Cóż, piękny system, wspaniałe pięć lat grania, jednak koniec tego systemu już nadchodzi, jeśli już nie nadszedł, ponieważ podręcznik ostatni raz został wydany w '98, a jakieś dwa lata później MAG ogłosił, że ten system nie będzie już wydawany w Polsce. I koniec, zostało rozchwytywanie ostatków bądź kserowanie ich...
Ech, nie jest tak zle. W lutym na Krakonie mialem okazje wysluchac bardzo ciekawego wykladu, zgodnie z ktorym prawo do Earthdawna maja az dwa rozne wydawnictwa, choc nie do konca do tych samych wersji (roznice kosmetyczne, wieksze pojawia sie przy rozbudowywaniu historii). Poza tym w Polsce ma wyjsc specjalny dodatek kierowany przez Szalencow (to nazwisko ;)), jesli jeszcze sie to nie wydarzylo.
kaziu pisze:Mam takie pytanie... czy robiliście rzeczy niemozliwe na waszych kręgach...

Porwanie gubernatora travaru było u mnie jędną z takich akcji.. miałem 1 krąg xD 2 sesje planowania...
Na mojej sesji orcza wojowniczka-glosicielka 4. kregu zarabala calkiem duzego Horrora, prawie bez pomocy. I nie uwazam, zebym jej to jakos szczegolnie ulatwil.
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

ED mimo kilku zgrzytów w mechanice ma ją całkiem dobrą i po kilku sesjach nie trzeba patrzeć w podręcznik co i jak.

Nie wyobrażam sobie ED d20. Fajny jest taki jaki jest a zmiana mechaniki na d20 poprostu zrobi z niego dodatek do D&D tylko w innym świecie, z nowymi rasami i horrorami :x

Tylko mała kosmetyka do pierwszej edycji, odświerzyć, kilka nowości i systemik na powrót ok :D
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ja gdzieś mam podręcznik 900 stron do ED (angielski). Nie chce mi się tego najzupełniej czytać...

W EarthDawnie podoba mi się teoria Magii, że czarodziej musi przepuścić surową energię przez matrycę, itd. To zaliczam na plusa ;). A w sam system nie grałem, chociaż posiadam podręcznik, dlatego się nie wypowiem.
Hati
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 22:16
Lokalizacja: Dąbrowa Gónicza

Post autor: Hati »

Zastanawiam się po co ludziska chcą zmieniać ED na system oparty na d20 ? System jest super - jak już wspomiałam - parę sesji i nie ma problemu z mechaniką - trzeba znaleść tylko dobrego MG i niezłą przygodę. Mój MG przeczytała chyba wszystko co dotyczyło ED i prowadzi świetne sesje (oczywiście, czasami go wkurzamy!) A tak w ogóle - ktoś coś wie o ED: "Kronika Skradzionych Legend"?
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Hati napisał:
A tak w ogóle - ktoś coś wie o ED: "Kronika Skradzionych Legend"?
Jeżeli Cię interesuje i szukasz coś z angielskich wersji to zajrzyj do sklepu rebel.pl tam mają troszke książek do ED.[/b]
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Post autor: kaziu »

[quote="BLACKSouL"]Ja gdzieś mam podręcznik 900 stron do ED (angielski). Nie chce mi się tego najzupełniej czytać...



muhahahahah Radze przeczytać i koniecznie zagrać, a tak w ogóle radze brać na wycieczki bo nigdy niewiadomo czy ktoś czycha na twoje życie :twisted: .... (troche by bolało użycie książki w ramach bitewno-edukacyjnych) :P
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Hati pisze:Zastanawiam się po co ludziska chcą zmieniać ED na system oparty na d20 ?
Coz, jest po prostu taka tendencja na rynku, zeby wszystko podciagac pod mechanike d20. WotC usprawiedliwia to tym, ze latwiej jest miec jedna mechanike, zeby nie trzeba bylo sie za kazdym razem uczyc nowej; co za tym stoi - wiadomo, proba wyczyszczenia rynku z konkurencji.
Hati pisze:A tak w ogóle - ktoś coś wie o ED: "Kronika Skradzionych Legend"?
Ha, to jest wlasnie ten dodatek Szalencow. Dzieki za przypomnienie tytulu ;)
Jak juz pisalem, slyszalem o nim w lutym, ze ma wyjsc lada dzien... Wiec albo juz wyszedl, albo wyjdzie niedlugo, albo zostal skasowany. A to by byla szkoda.
Warto tez wspomniec, jesli ktos nie wie, ze istnieje polska wersja Codex Arcanus - jednego z najwazniejszych netbookow do ED.
ODPOWIEDZ